صفحه اصلی > سینما : فیلم Roma
ads

فیلم Roma

فیلم Roma

فیلم Roma یک فیلم درام محصول سال 2018 به نویسندگی و کارگردانی آلفونسو کوارون است که تهیه کنندگی ، تصویربرداری و تدوین مشترک آن را نیز بر عهده داشته است. روما که در سالهای 1970 و 1971 تنظیم شده ، زندگی یک خانه دار ساکن در یک خانواده از طبقه متوسط ​​را دنبال می کند

به عنوان برداشت نیمه زندگینامه ای از پرورش کوارون در محله کلونیا روما در مکزیکوسیتی. در این فیلم یالیتزا آپاریسیو و مارینا دو تاویرا بازی می کنند.

این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز در تاریخ 30 آگوست 2018 انجام داد ، جایی که برنده شیر طلایی شد. این اجرای تئاتر از 21 نوامبر 2018 در ایالات متحده آغاز شد ، قبل از اینکه در 14 دسامبر 2018 از Netflix در ایالات متحده و دیگر مناطق پخش شود.

بیشتر بخوانید : فیلم چرخش زمان

این فیلم با تحسین ویژه ای از فیلمنامه ، کارگردانی و فیلمبرداری کوارون و همچنین بازی های آپاریسیو و دو تاویرا مورد استقبال جهانی قرار گرفت. این فیلم یکی از بهترین فیلم های سال 2018 به حساب می آید و از نظر منتقدان به عنوان یکی از بهترین فیلم های دهه 2010 مورد توجه قرار گرفته و در بسیاری از لیست های “ده برتر” سال منتقدان قرار گرفته است.

روما با ده بار نامزد دریافت جایزه اسکار 91 ، از جمله بهترین فیلم ، بهترین فیلمنامه اصلی ، بهترین بازیگر نقش اول زن (آپاریسیو) و بهترین بازیگر نقش مکمل زن (دوتاویرا) ، چندین جایزه دریافت کرد.

این اولین ورودی مکزیکی بود که برنده بهترین فیلم خارجی زبان شد ، و همچنین برنده بهترین فیلمبرداری و بهترین کارگردانی شد ، تبدیل به اولین فیلم خارجی زبان برنده در گروه آخر و همچنین اولین بار بود که یک کارگردان بهترین فیلمبرداری را برای آنها کسب کرد فیلم خود این فیلم با فیلم The Favorite به عنوان نامزدترین فیلم این نمایش گره خورده بود و با ببر خیز ، اژدهای پنهان (2000) برای بیشترین نامزدی اسکار که تاکنون توسط یک فیلم غیر انگلیسی زبان دریافت شده است.

بیشتر بخوانید : فیلم زن در ریگ روان

همچنین در هفتاد و هفتمین دوره جوایز گلدن گلوب ، بهترین فیلم و بهترین کارگردانی در بیست و چهارمین دوره جوایز انتخاب منتقدان ، بهترین فیلم و بهترین فیلم خارجی ، بهترین فیلم ، بهترین فیلم نه به زبان انگلیسی ، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری در هفتاد و دومین فیلم جوایز فیلم آکادمی انگلیس.

معرفی فیلم اکسیژن
بیشتر بخوانید

داستان فیلم Roma

در سال 1970 ، Cleodegaria “Cleo” Gutiérrez یک خدمتکار بومی زنده در خانواده ای در طبقه متوسط ​​در محله Colonia Roma در مکزیکوسیتی است. او و خدمتکار دیگر ، آدلا ، هنگامی که با هم هستند با میکستک صحبت می کنند ، اما در حضور خانواده به زبان اسپانیایی صحبت می کنند:

مادر بزرگ سوفیا ؛ شوهرش ، آنتونیو ؛ مادرش ترزا؛ و چهار فرزند خردسال آنها. وقتی آنتونیو ، پزشک ، پس از یک کنفرانس در کبک باقی می ماند ، مشکلات در ازدواج او و صوفیا آشکار می شود.

وقتی کلئو به دوست پسر خود فرمین می گوید که ممکن است باردار باشد ، او را در یک سینما رها می کند. سوفیا او را به بیمارستان منتقل می کند و در آنجا بارداری او را تأیید می کنند. وی سپس كلیو و فرزندان را برای سال نو به پیشوای یك دوست خانوادگی می برد. تنش های اخیر در مورد زمین در منطقه ، با فوران آتش سوزی در جنگل ، با یک پچ پچ نشان داده می شود. همه با هم کار می کنند تا آن را خاموش کنند.

بیشتر بخوانید : 28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix

در بازگشت به شهر ، كلیو و ترزا آنتونیو و دوست دختر جوان و جدیدش را در یك سالن سینما می بینند. سوفیا سعی می کند خیانت همسرش را از بچه ها پنهان کند اما پسر دومش بعداً با شنود شنودها حقیقت را می فهمد. کلئو فرمین را رد می کند ، که از پذیرفتن اینکه کودک اوست امتناع می ورزد. او تهدید می کند که در صورت تلاش برای یافتن دوباره او و فرزندشان ، آنها را مورد ضرب و شتم قرار خواهد داد.

خیابان Ribera de San Cosme و خیابان Lauro Aguirre ، جایی که قتل عام کورپوس کریستی رخ داده است. ساختمانی که فروشگاه فیلم و مدرسه در این فیلم بود اکنون یک سالن ورزشی است.

تقریباً با تولد نوزاد ، ترزا کلیو را برای خرید یک تختخواب می برد. نبرد بین معترضان دانشجویی و گروه شبه نظامی Los Halcones (The Hawks) این فروشگاه بیش از حد غرق شده است. فرمین ، یکی از اعضای Los Halcones ، قبل از فرار اسلحه را روی Cleo نگه می دارد. استرس ، آب کلیو می شکند.

فیلم زیبایی ربوده‌ شده
بیشتر بخوانید

درگیری های مداوم بین دانشجویان و لس هالکونز سرعت ترافیک و تلاش وی برای رسیدن به بیمارستان را کاهش می دهد. هنگامی که او وارد می شود ، برای مدت کوتاهی به نظر می رسد که آنتونیو به Cleo اطمینان می دهد ، اما سریعاً آنجا را ترک می کند. نوزاد دختر او متولد شده است.

صوفیا Cleo و بچه ها را در یک تعطیلات خانوادگی به سواحل Tuxpan می برد. او به بچه ها می گوید که او و پدرشان از هم جدا شده اند و تعطیلات برای این بود که پدرشان بتواند وسایل خود را از خانه خود جمع کند. در ساحل ، دو نفر از کودکان تقریباً توسط یک جریان شدید رانده می شوند.

بیشتر بخوانید : فیلم احمد جوان

کلئو برای نجات آنها وارد می شود ، حتی اگر شنا بلد نباشد. همانطور که سوفیا و فرزندان عشق خود را به کلیو نسبت به چنین فداکاری ایثارگرانه تأیید می کنند ، وی با اشکی اعتراف می کند که دوست نداشت فرزندش به دنیا بیاید.

آنها به خانه خود به رم برمی گردند تا خانه را دوباره سازمان یافته پیدا کنند. كلیو برای شستشو بار آماده می كند و به آدلا می گوید آنها چیزهای زیادی برای گفتن دارند.

معرفی فیلم Roma

Roma

بازیگران فیلم Roma

 • یالیتزا آپاریسیو در نقش کلودگاریا “Cleo” Gutiérrez ، یکی از خدمتکاران خانواده
 • مارینا دو تاویرا در نقش سوفیا ، مادر خانواده
 • فرناندو گردیاگا در نقش آنتونیو ، شوهر غایب سوفیا
 • خورخه آنتونیو گوئررو در نقش فرمین ، عاشق کلیو
 • مارکو گراف در نقش پپه
 • دانیلا دمسا در نقش سوفی
 • دیگو کورتینا آتری در نقش تونو
 • کارلوس پرالتا در نقش پاکو
 • نانسی گارسیا در نقش آدلا ، دوست کلیو ، و یکی از خدمتکاران خانواده
 • ورونیکا گارسیا در نقش ترزا ، مادر سوفیا
 • خوزه مانوئل گررو مندوزا در نقش رامون ، عاشق آدلا
 • عاشق لاتین (ویکتور مانوئل رزندیز روئیز) در نقش پروفسور زووک

تولید فیلم Roma

در 8 سپتامبر 2016 ، اعلام شد که آلفونسو کوارون پروژه ای را با محوریت یک خانواده مکزیکی ساکن مکزیکوسیتی در دهه 1970 نوشت و کارگردانی کرد. قرار بود تولید در پاییز 2016 توسط شرکت تولیدی خود اسپرانتو فیلموج و شرکت کننده رسانه آغاز شود. این فیلم توسط کوارون ، گابریلا رودریگز و نیکولاس سلیس تهیه شده است.

نقد انیمیشن TMNT: Mutant Mayhem | دوباره سازی عالی
بیشتر بخوانید

روما به ترتیب تیرباران شد ، که یالیتزا آپاریسیو ، بازیگر كلیو گفت كه به او كمك كرد. او بیشتر از صحنه در ساحل وحشت کرده بود ، زیرا مانند شخصیت خود قادر به شنا نبود.

بیشتر بخوانید : فیلم اسب رویایی

قبل از انتخاب ، آپاریسیو که اخیراً دوره تحصیلات تکمیلی را در آموزش پیش دبستانی به پایان رسانده بود ، هیچ تجربه بازیگری یا آموزش رسمی در زمینه بازیگری نداشت. وی به شوخی گفته است كه تنها “بازیگری” كه انجام داده دروغ گفتن به والدین و معلمانش است.

سرقت در مجموعه هنگام تولید فیلم Roma

در 1 نوامبر 2016 ، خدمه روما هدف یک سرقت قرار گرفتند. به گفته این استودیو ، “در هنگام حمله” دو زن مورد اصابت قرار گرفتند ، 5 نفر از خدمه در بیمارستان بستری شدند و تلفن های همراه ، کیف پول و جواهرات به سرقت رفت.

گزارش شده است که خدمه برای تنظیم فیلمبرداری برای روزی که گروهی از کارگران شهر به خدمه نزدیک شده و قصد داشتند فیلمبرداری را تعطیل کنند ، رسیدند. خدمه اظهار داشتند که اجازه فیلمبرداری دارند ، اما کارگران اصرار کردند و درگیری بین گروه ها آغاز شد.

پخش فیلم Roma

در آوریل 2018 ، اعلام شد Netflix حق توزیع فیلم را به دست آورده است. پیش پرده تبلیغاتی تیزر در تاریخ 25 ژوئیه 2018 منتشر شد.

این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز در تاریخ 30 آگوست 2018 انجام داد و اولین روز حضور آن در آمریکای شمالی در جشنواره فیلم تلوراید بود.

این فیلم همچنین در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو بازی کرد.این جشنواره در جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین در 27 سپتامبر 2018 ، جشنواره فیلم نیویورک در 5 اکتبر 2018 و بیست و نهمین جشنواره فیلم نیواورلئان به عنوان فیلم اصلی در 22 اکتبر 2018 به نمایش درآمد. این فیلم در 21 نوامبر در سینماهای مستقل مکزیک اکران شد.

معرفی فیلم Roma

معرفی فیلم Roma

با این حال ، زنجیره های Cinépolis و Cinemex امتناع کردند ، زیرا آنها خواستار پنجره انحصار طولانی تری از آنچه Netflix ارائه داد ، بودند. در 14 دسامبر به صورت دیجیتال اکران شد ، این فیلم توسط 3.2 میلیون خانوار بین ژانویه و فوریه 2019 تماشا شد و بیشترین تعداد 418،000 تماشاگر در 23 فوریه ، یک روز قبل از جوایز اسکار بود.

بیشتر بخوانید : فیلم رودخانه سرخ

جوایزات فیلم Roma

پس از نامزد شدن رم به عنوان بهترین فیلم در آکادمی 91 ام ، تئاترهای AMC و سینمای رگال هر دو بیانیه ای صادر کردند و گفتند که رم در ویترین سالانه بهترین فیلم هر دو زنجیره نخواهد بود.

نقد فیلم شکوفه‌های پژمرده
بیشتر بخوانید

AMC در بیانیه خود گفت که این به این دلیل است که آنها هرگز از Netflix مجوز اکران رم را در سالن های خود دریافت نکردند. به دلیل سیاست های خود که حداقل 90 روز بین اکران تئاتر و تماشای خانه نیاز دارد ، هر دو زنجیره تئاتر از نمایش فیلم های نتفلیکس خودداری کرده اند.

واجد شرایط بودن این فیلم برای جوایز اسکار در صنعت فیلم سازی آمریکا مورد بحث بود ، زیرا با وجود محدودیت اکران فیلم در فیلم ، بسیاری معتقد بودند که این فیلم برای تماشای در خانه ساخته شده است.

در مارس 2019 ، استیون اسپیلبرگ از واجد شرایط بودن جوایز اسکار برای پخش جریانی فیلم ابراز تأیید کرد و زمان اظهار نظرهای وی باعث شد که مفسران تصور کنند پاسخی به روما هستند ، اگرچه او از این فیلم با نامی نام نبرد.

بیشتر بخوانید : فیلم بانوی حوا

این فیلم بزرگترین کمپین تبلیغاتی تاریخ نتفلیکس را دریافت کرد ، با تبلیغات از 25 میلیون دلار تا 50 میلیون دلار (با اصرار نتفلیکس بر چهره سابق و رقبای خود در مورد دومی). یک تاکتیک منحصر به فرد شامل ارسال هزاران کتاب میز قهوه خوری شش پوندی رومی (به ارزش 175 دلار) برای جوایز به رای دهندگان بود که باعث شد یک مشاور بگوید “هزینه حمل و نقل بیشتر از بودجه تبلیغاتی برخی فیلم ها است”

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

1 × سه =