صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم Suicide Squad | فیلم جوخه‌ی انتحار
ads

نقد فیلم Suicide Squad | فیلم جوخه‌ی انتحار

فیلم جوخه‌ی انتحار

نقد فیلم جوخه‌ی انتحار : A.R.G.U.S. کارگردان آماندا والر (ویولا دیویس) با فیلم جوخه‌ی انتحار ، گروهی از محکومین فوق العاده پر قدرت که برای انجام مأموریت های مخفی دولت انتخاب شده اند . او برای یافتن دانشمند شیطانی (پیتر کاپالدی) و جلوگیری از آزاد شدن یک ستاره دریایی غول پیکر و بیگانه که می تواند جهان را نابود کند ، گروهی را جمع می کند.

فیلم جوخه‌ی انتحار یک ایده کاملا پوچ است. که دارای ابرشهرهای ردیف دوم (یا زیر) DC است که معمولا قهرمانانش خنگ هستند و برای انجام مأموریت های مخفی دولتی با هم همکاری می کنند. حتی در دنیایی از مردم که با زیر شلوارشان پرواز می کنند ، مسخره است.

نقد فیلم جوخه‌ی انتحار

فیلم جوخه‌ی انتحار

فیلم 2016 دیوید آیر واقعاً به این پوچ احترام نمی گذاشت. این کمپانی سعی داشت این ایده را متناسب با قالب استاندارد ابرقهرمانان بسازد ، اشتیاق پیدا کردن خوبی ها در افراد بد خود و با کمی احساس شوخ طبعی در مورد همه چیز. جیمز گان آن را درک می کند. برداشت او از فیلم جوخه‌ی انتحار بدون شرمندگی احمقانه است ، اما سرنوشت ساز هرگز احمقانه نیست ، و بدخواهان را حداقل از نظر اخلاقی معطل نگه می دارد. از همه مهمتر ، هدف اصلی آن واقعاً سرگرم کننده بودن است.

از نظر فنی این دنباله ای از قطعه آیر است ، اما طرح آن فیلم چنان آشفتگی نامفهومی بود که کاملاً ساده است که گان نادیده بگیرد. افزودن “The” به ابتدای عنوان به نظر می رسد دستورالعمل کم لطفی برای در نظر گرفتن این معامله واقعی و مورد آخر فقط یک تست دست و پا چلفتی است. این فقط یک جوخه خودکشی بود.

پس از توضیح سریع این مفهوم – آماندا والر (ویولا دیویس) ، رئیس لباس سیاهپوستان ایالات متحده ، شرورهای زندانی را برای انجام مأموریت های خطرناک در ازای زمان محکومیت خود استخدام می کند – گان به ما نشان می دهد که فیلم جوخه‌ی انتحار به طور قابل توجهی گسترش یافته است . هنوز هم هارلی کوین (مارگوت رابی) ، کاپیتان بومرنگ (جای کورتنی) و دست راست والر ، ریک پرچم (جوئل کینامان ، این بار مجاز به انجام کارهای بیش از حد) هستند.

مُرداب ژرف تناقض | نقد فیلم این گروه خشن
بیشتر بخوانید

نقد فیلم جوخه‌ی انتحار

نقد فیلم جوخه‌ی انتحار

پیوستن به آنها لیست گسترده ای از افراد جدید است ، از جمله Bloodsport (Idris Elba) ، ضاربی که شباهت زیادی به Will Smith’s Deadshot در فیلم اول ندارد. صلح ساز (جان سینا) ، که همان توانایی های Bloodsport را دارد اما با وطن پرستی بیمارگونه افزوده است. Ratcatcher 2 (Daniela Melchior) ، که موش ها را کنترل می کند.

و پولکا نقطه من (دیوید دستمالچیان) ، که قدرت او همانطور که تصور می کنید دیوانه است. موارد دیگری نیز وجود دارد ، اما همانطور که فیلم مشخص می کند ، این یک گروه خودکشی است و زنده نگه داشتن همه افراد هدف نیست.

اوه ، King Shark نیز وجود دارد (با صداپیشگی کامل بازیگر نقش سیلوستر استالونه). او اساساً همان اتفاقی است که اگر هومر سیمپسون و آرواره ها یک تعویض بدن انجام دهند. این بار ماموریت این است که به یک جزیره آمریکای جنوبی برویم که در آنجا کودتا به خطر انداختن یک سلاح خطرناک منجر شده است: یک ستاره دریایی غول پیکر ، تله پاتیک ، صورتی به نام Starro. بله ، درست است.

آنچه گان در همه اینها خیلی درست می کند این است که با دنیا جدی برخورد کند اما نه با وقایع. اگر همه چیز برای خنده پخش می شد ، فیلم جوخه‌ی انتحار زیر بار خودش فرو می ریخت. به کمی واقعیت نیاز دارد.

گان در آماندا والر دیویس به آن مرکز صخره ای سنگی می بخشد ، که با کار خود به عنوان یک شوخی رفتار می کند. دیویس فوق العاده است ، با تعهد خونسرد به وظیفه ، نقش والر را بازی می کند. این یک اجرای “کمیک بوک-ی” نیست. این یک آتش سوزی و خشم مناسب است ، 100 درصد بازیگری قابل باور. می توانید او را بیرون بیاورید و در یک تریلر سیاسی طعمه اسکار رها کنید.

نقد فیلم جوخه‌ی انتحار

نقد فیلم جوخه‌ی انتحار

در مقابل ، این تیم وجود دارد. گان ، که فیلمنامه را نیز نوشت ، با تیم ناسازگار خود بسیار سرگرم کننده است ، و از کنار هم کشیدن شخصیت هایی که با دیگران بازی خوبی ندارند ، لذت می برد. در Bloodsport و Peacemaker اختلاف نظر در مورد اینکه چه کسی در قتل بهترین است ، مسافت پیموده شده بسیار کمیکی است.

نقد فیلم To Olivia 2021 | فیلم برای اولیویا
بیشتر بخوانید

تمایل King Shark به مخلوط شدن ، علی رغم اینکه یک سفیدپوست عالی با بازو است ، او را برای شخصیتی که مدام سر مردم را گاز می گیرد دوست داشتنی می کند.

هرچند که آخرین بار ، نکته جالب Robbie’s Harley Quinn است: بخشی نبوغ ، بخشی احمق. او بهترین خطوط و بهترین اقدامات را به دست آورده است ، مانند یک قتل عام شجاعت که در آن هارلی هر گلوله و خونریزی را به عنوان انبوهی از گل های آب نبات می بیند.

گان وقت زیادی برای ایجاد پیوند تیم می گذارد. اگر او اجازه دهد آن را در وسط شل کند ، تا زمان مسابقه نهایی ، وقتی Starro به طور مخرب بر روی جزیره تکان می خورد ، گروه موسیقی بی معنی خود را به عنوان یک تیم منطقی می کند. گرچه او آنها را خوب نمی کند. او احساس می کند که آنها این کار را به خاطر دنیا کمتر از اینکه واقعاً لذت ببرند انجام می دهند.

فقط کافی است که این یک کمدی اکشن بسیار خنده دار باشد ، اما گان انتقادات کمی از نقش آمریکا در امور بین الملل نیز ارائه می دهد. باند ابتدا می کشد و بعداً سوال می کند. صلح ساز ، مانند یک کاپیتان بسیار راست گرای آمریکا ، به “صلح به هر قیمتی” اعتقاد دارد. گان نشان می دهد در حالی که هنوز شکاف های عالی ارائه می دهید می توانید حرفی برای گفتن داشته باشید. او با استقبال از این ایده بسیار عجیب و غریب ، لذت بخش ترین فیلم DC در سالهای گذشته را تولید کرده است.

نقد فیلم جوخه‌ی انتحار

فیلم جوخه‌ی انتحار

وقتی گان Guardians Of The Galaxy را به دست گرفت ، حرفهای بیهوده را برای مارول به طلا تبدیل کرد. با دادن همان احساس شیطنت و یک رگه به ​​همان اندازه سورئال به تیم فیلم جوخه‌ی انتحار ، او همین کار را برای DC انجام داد.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم کپی برابر اصل | موتزارت کیست؟ | بهترین فیلمهای جان وین | پرفروش ترین کتاب های جهان | معرفی سبک موسیقی کانتری | نقد فیلم سکوت بره ها | آموزش ساخت شلف دیواری | کانستراکتیویسم چیست ؟ | جنبش هنر ساختارگرایی | ارتباط رنگ ها با نت های موسیقی | نقد فیلم پدرخوانده 1 | The Godfather | عزیمتی به عظمت هنر هفتم | فیلم داستانی از عشق و آرزو | نقد فیلم قهرمان اصغر فرهادی | سرگیجه ای در جهان مدرن | نقد انیمیشن The Croods: A New Age | انیمیشن خانواده کرودها : عصر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

8 − شش =