صفحه اصلی > معرفی سریال : نقد انیمه Jujutsu Kaisen
ads

نقد انیمه Jujutsu Kaisen

انیمه Jujutsu Kaisen

چند قسمت اول انیمه Jujutsu Kaisen مانند یک انیمیشن است که قبلاً میلیون بار دیده اید. یوجی ایتادوری یک شرور قدرتمند و در عین حال بدون سرنخ با قلبی از طلا است که به دنیای مبارزه با ظواهر خطرناک معروف به نفرین کشانده می شود.

با مقاله نقد انیمه Jujutsu Kaisen با بامدادی ها همراه باشید.

قهرمان آشفته ما انگشت نفرین شده ای را می خورد (که dy خرچنگ است) و با قدرتی کاملاً متعلق به خود او نیست ، و روحیه ای قدرتمند به نام سوکونا او را در دست خود متورم می کند. اکنون برای تسلط بر قدرت خود و نجات مردم ، او باید در یک آکادمی عرفانی آموزش ببیند ، جایی که او با اصحاب خود ملاقات می کند که شامل یک همسن تیره موی تیره روس و بدون مزخرف (که کلا ساسوکه نیست) ، یک قهرمان پرزرق و برق و خشن لبه ها (قطعاً ساکورا نیست) ، و یک مربی احمقانه و در عین حال مرموز که همیشه پوشاننده صورت است (نه کاکاشی).

این چند جزئیات قابل تأمل را می توان از حدود 5 سریال مختلف برداشت ، و این نمایش را می توان یک انیمیشن شماره ای دیگر درباره نوجوانان جادویی دانست که با نیروهای شیطانی می جنگند. اما سپس قهرمان ما به یک دیوار برخورد می کند – به طور خاص ، یک هیولا که نمی تواند آن را شکست دهد.

و به جای اینکه جادوگرانه از طریق قدرت خوب / شجاعت / دوستی به او قدرت دهد ، در عوض دستانش پاره شده و روحش شکسته است ، قبل از اینکه روح ملعون ساکن او شود ، خود را برای ضعف خود تقلید می کند. و به جای اینکه یک ظاهر ناراحت کننده و ناراحت کننده مانند روح روباه ناروتو باشد ، سوکونا یک سادیست بی رحم و بی احساس است که بلافاصله اقدام به شکنجه و کشتن دوستان خود می کند ، و سپس موفق می شود خود ایتادوری را بکشد.

این یک ترفند زیبا است که جوجوتسو بارها و بارها آن را می کشد: پیش بینی ساختن پیش بینی با یک تنظیم ساده قبل از دادن یک خط پیچیده آگاه به ژانر پیچیده. و گرچه مرگ بهم نمی خورد (مزایای داشتن یک شیطان) ، این واقعیت که سرب ما قسمت را به پایان می برد با مرد اصلی خود که برای انجام کار درست روی سردخانه قرار می گیرد ، یک سابقه ایجاد می کند: قهرمانان ما می توانند و بدبختانه از دست خواهد داد انیمه Jujutsu Kaisen در پنج قسمت اول خود را به عنوان یک انیمه شنن معرفی کرده است که ایده آل های ژانر شنن را زیر سوال می برد.

نقد انیمه Yasuke
بیشتر بخوانید

شنن چیست؟

 انیمه Jujutsu Kaisen

اگرچه در اصل برای توصیف جمعیتی از پسران 12 تا 18 ساله بود که برای اولین بار برای آنها در نظر گرفته شده بود ، اما مانگا و انیمه (و به معنای واقعی کلمه به ژاپنی ترجمه می شود) مانگا و انیمه به یک ژانر کامل تبدیل شده است ، قراردادهای معمولی ، کهن الگوها و مضامین. اگرچه موارد استثنایی نیز وجود دارد ، بیشتر انیمه های شنن به صورت هفتگی مانگای سریال در صفحات Japan’s Weekly Shonen Jump شروع می شوند. عناوینی مانند Yu-Gi-Oh ، JoJo’s Bizarre Adventure ، Naruto ، Yu Yu Hakusho ، One Piece ، My Hero Academia ، Demon Slayer و بسیاری دیگر – از جمله Jugeutsu Kaisen Gege Akutami – همه از مجله افسانه ای بیرون آمدند.

اما در حالی که شنن بسیار محبوب است به طوری که پایه اصلی آن تا حدودی مترادف با انیمه در غرب شده است ، از چهار دهه گذشته ، از زمان تعریف ژانر توپ از اژدهای Akira Toriyama ، ژانر تغییرات زیادی نداشته است.

بخشی از دلیل احساس یکسان بودن داستان های شنن به دلیل شیوه های تحریریه Weekly Shonen Jump است. در صفحات مقدس آن ، سری های جدید با توجه به موضع گیری هایشان در رتبه بندی هفتگی خوانندگان و آمار فروش تجاری ، زندگی می کنند و می میرند. آنهایی که محبوبیت را کسب می کنند و پایدار می مانند ، بیشتر در این مجله می مانند هر چه مدت شما در جامپ باشد ، احتمال جاودانه شدن کار شما در یک انیمه بیشتر است.

کل این سیستم ، گرچه برای موفقیت این نشریه مهم است ، اما تجربیات خلاقانه را دلسرد می کند و مانگاکا را ترغیب می کند که به فرمولهای خوب آجدار پایبند بماند که به احتمال زیاد برای جمعیت شناسی اولیه آنها در مردان جوان جذاب باشد. بیشتر اوقات ، این بدان معنی است که یک قهرمان فرومایه ناپایدار با اعتقاد به شجاعت ، دوستی و وظیفه است. قهرمان ما به سرعت می فهمد که از هیچ حد بالایی برخوردار نیست و در بسیاری از نبردهای ابرقدرت علیه رقبای شایسته و هیولاهای شیطانی شرکت می کند.

من با مانگا و انیمه شنن بزرگ شدم. کلاسیک های Shonen Jump از Assassination Classroom به Zombiepowder 80٪ فضای قفسه کتاب من را تشکیل می دهند. اما به هر تعداد داستان عالی ، انکار این ژانر دشوار است که در نهایت کمی تکراری باشد. جوجوتسو کایزن در حالی که هنوز احساس شادابی و براندازی می کند ، می تواند مضامین و الهام بخش از مجموعه های دیگر را به دست آورد.

سریال halston
بیشتر بخوانید

یوجی ITADORI و جهان مدرن

 انیمه Jujutsu Kaisen

یوجی ایتادوری خودش یک قهرمان معمولی است که قصد دارد پسران جوان را به شکلی کلاسیک جلب کند. او مانند ناروتو جدی و مسخره است ، مانند Midoriya از My Hero Academia بسیار فداکار است و کار فوق العاده و نگرش سرسختانه او Yusuke را از Yu Yu Hakusho یا Ichigo از Bleach را به ذهن متبادر می کند. پدربزرگ ایتادوری در بستر مرگ خود ، دو اصل راهنمایی بسیار ساده به ایتادوری داد: “کمک به مردم هر زمان که می توانید” و این ایده که “همه مستحق مرگ مناسب هستند”. اما حادثه تحریک آمیز که جاه طلبی بزرگی در او ایجاد می کند ، او را نیز لعنت می کند.

خوردن انگشت سوکونا انرژی ملعونی را که برای نجات دوستانش از مرگ وحشتناک لازم بود به ایتادوری داد ، اما با این کار او را به میزبانی سوکونا تبدیل کرد و جادوگران جوجوتسو می خواهند او را به خاطر خطری که اعدام می کند اعدام کنند. حالا او به طور موقت در اعدام است ، به محض خوردن بقیه انگشتان سوکونا ، کشته می شود و به عنوان مقبره ای برای روح شیطانی خدمت می کند. و در حالی که آرزوی او نجات دیگران و سوق دادن آنها به سوی مرگ مناسب است ، ایتادوری به سرعت مجبور می شود بپذیرد که آنقدر قدرت ندارد که بتواند همه را نجات دهد و راهی که انتخاب کرده او را در معرض چیزهای وحشتناک قرار خواهد داد.

در حالی که عملکرد قهرمان اصلی نمونه اولیه این است که جهان اطراف خود را از طریق هدف واحد تغییر دهد ، انیمه Jujutsu Kaisen این را بعنوان یک غیرممکن می داند. این تلاش می کند تا آرمان های ژانر خود را با ذات خردکننده زندگی مدرن سازگار کند – در حالی که هنوز فضای شادی و امید را فراهم می کند. همه اینها بر ایتادوری تأثیر می گذارد. او از مرگ می ترسد و از دنیایی که در آن زخم خورده وحشت دارد. اما این او را بدبین نمی کند و مانع فشار دادن درد برای تلاش برای کمک به دیگران نمی شود.

جوجوتسو کایزن کاملاً مدرن است در زمینه تنظیم ، لحن و چگونگی نگرش خوب و بد انسانیت قرن 21. جادویی که شخصیت های نمایش را تحریک می کند “انرژی نفرین شده” نامیده می شود ، نسخه ای از کی که ناشی از احساسات منفی مانند شرم ، نفرت ، ترس و غم است. ارواح نفرین شده این سریال ارواح نیستند ، بلکه تجمعاتی از احساسات منفی شدیدی هستند که انسان ایجاد می کند. آنها به عنوان یک محصول جانبی بشریت ، در مناطق کلان شهر قویتر و متداول ترند. محیط های بسیار پرجمعیت و مملو از احساسات انسانی.

معرفی و توضیح کامل ژانرهای انیمه
بیشتر بخوانید

در جدیدترین قوس نمایش ، بینندگان با ماهیتو ، شرور برجسته برنامه و ، به بیان ساده ، یک قطعه گه بزرگ معرفی شده اند. ماهیتو بخشی از گروهی از ارواح نفرین شده بسیار پیشرفته است که نمایانگر برخی از قدیمی ترین ترس های بشریت است ، و او ترس از بشریت را نشان می دهد. قدرت او شامل دستکاری گوشت با لمس روح و بدشکلی دیگران در هیولاهای گروتسک فراتر از شناخت انسان یا تفکر شناختی است.

ماهیتو منفورترین منفی است که مدتهاست در انیمه دیده ام. او دستکاری ، کودکانه بی رحمانه است ، و قدرت وحشتناک او این باور را که زندگی ذاتاً بی معنی است و بازی اش با او بازی می کند ، تحمیل می کند ، از ایده اعتقاد ایتادوری به یک مرگ مناسب (برای بدتر کردن اوضاع ، او همچنین به شدت گرم می شود) ) به خصوص بعد از سادیسم روانشناختی که او در آخرین قسمت های سریال ایتادوری را پشت سر گذاشته ، فکر کردن در مورد یک آنتاگونیست دیگری که مانند پوست زیر پوست من قرار گرفته باشد ، دشوار است ، که فکر می کنم نشان می دهد این سریال چقدر متفاوت از پیچیدگی انسانیت است سایر شهرها ، حتی سریالهایی که من خیلی دوست دارم و به آنها اهمیت می دهم. وحشتی که سریال را پر می کند فقط برای شوک نیست ، بلکه برای درگیر کردن احساسات بینندگان با دقت بیشتری وجود دارد.

نقد انیمه Jujutsu Kaisen

 انیمه Jujutsu Kaisen

حتی قبل از شروع انیمیشن نمایش در اکتبر امسال ، مانگای انیمه Jujutsu Kaisen قبلاً موفقیت بی سابقه ای را تجربه کرده بود ، به خصوص برای اولین بار مانند خالق آکوتامی ، خالق. بعد از تماشای چند قسمت ابتدایی ، من به بخشهای موجود در مانگا ادامه دادم و با در نظر گرفتن 130 فصلی از فصلهایی که خوانده ام بدون دادن هیچ گونه اسپویلر ، دلیل این امر دشوار نیست. انیمه Jujutsu Kaisen در ژانری فرسوده وجود دارد اما به طور مداوم محدودیت های خود را با داستان های ابتکاری و شخصیت های منحصر به فرد آزمایش می کند.

از این طریق ، جوجوتسو کایزن هم در پیام و هم در اجرای آن کاملاً اومانیست است. این می داند طرفدارانش چیزی بیش از قابل پیش بینی می خواهند. این اعتقاد دارد که مردم به طور کلی چیزی بیش از مجموع آنچه بوده اند هستند. این تشخیص می دهد که احساسات منفی ما ممکن است پایان ناپذیر به نظر برسند ، اما در واقع می توان بر آنها غلبه کرد و زنده ماند. گرچه ژوژتسو کایزن اکشن و حرکات معمولی ژانر را به نمایش می گذارد ، اما احساس می کند اولین انسان در مورد بشریت مدرن است ، با استفاده از ترکیبی از وحشت و احساسات محسوس وزن زندگی قرن بیست و یکم را بررسی می کند.

سریال Sweet Tooth
بیشتر بخوانید

پایان مقاله نقد انیمه Jujutsu Kaisen

منبع سایت مداد 

بیشتر بخوانید

نکات کلیدی در خلق شخصیت شرور داستان | سریال حرکت به بهشت | مکتب سورئالیسم | بهترین فیلمهای جیمز استورات | فصل دوم سریال Warrior Nun | بهترین فیلم های آنجلینا جولی | فیلم مراسم جدید | نقد فیلم محافظ همسر هیتمن | بیوگرافی فریدریش نیچه | سریال هانیبال |

دیدگاهتان را بنویسید

8 + 18 =