صفحه اصلی > سینما : فیلم مراسم جدید
ads

فیلم مراسم جدید

فیلم مراسم جدید

نقد و بررسی فیلم مراسم جدید اثر جدید میشل فرانکو

” فیلم مراسم جدید ” میشل فرانکو ، یک اختلال نزدیک بینی در آینده نزدیک است که ساکن جامعه شکسته ساعاتی دور از فروپاشی است ، یک مطالعه بی امان و غوطه ور از خون درباره بی عدالتی اجتماعی است ، که علی رغم نمودار و وحشی بودن آن ، تماشا می کند. متأسفانه ، این یکی از مواردی است که فقط به طور مبهم نیاز به رفاه همه را درگیر می کند.

این عدم دقت بسیار شدید است به طوری که اغلب اوقات از شما می پرسد که دقیقاً چه چیزی است که فیلم فرانکو در مورد موضوع جهانی جنگ طبقاتی غر می زند و آیا نویسنده / کارگردان در واقع صحبت هایی را که می خواهد درباره این موضوع فوری انجام دهد ، در میان برخی موارد نماد بینی و تصاویر مختلف استثماری از انباشت اجساد.

با مقاله نقد فیلم مراسم جدید همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های جنیفر لوپز

نه اینکه فیلم ها یا سازندگان فیلم وظیفه دارند یک کد اخلاقی صریح و کامل را برای بینندگان تجویز کنند و آن را با یک کمان زیبا بسته بندی کنند – قضاوت نهایی را باید به چشم تحصیل کرده بیننده بسپارید. مشكل ” فیلم مراسم جدید ” نه آنكه حس قاطعانه عینی بودن یا بی اخلاقی بودن آن باشد ، بلكه لجبازی آن در پیگیری چشم انداز ظالم است ، هرچند با بی دقتی دلالت می كند ، “افراد خوب و بد در هر دو طرف وجود دارند.”

کاملاً محتمل است که ” فیلم مراسم جدید ” واقعاً بخواهد خود را با چیزی مانند “Parasite” ساخته بونگ جون هو همسو کند ، شاهکاری که شر evil خونخوار را که ناسازگاری اقتصادی جامعه است با تضمین مضمونی و سبکی مبتکرانه تجزیه می کند. اما شاید ناخواسته ، از همه چیز به “شوالیه تاریکی برمی خیزد” کریستوفر نولان نزدیک می شود. در حالی که فصل نولان در بتمن كه قیام مستضعفان مالی را می بیند ، سزاوار تمام اعتبار است كه متوجه چیزی كه در هوا پخش می شود ، می شود (این فیلم قبل از اشغال وال استریت تصور شده بود ، اما در طی آن منتشر شد) ، با جستجوی دنباله آن پیام پی در پی را به جا گذاشت قهرمانان در جای اشتباه ، در میان رتبه های ثروتمندتر.

فیلم دفترچه امید بخش
بیشتر بخوانید

این کمابیش همان کاری است که فرانکو با ” فیلم مراسم جدید ” طی تقریباً 90 دقیقه ناخن جویدن انجام می دهد که حکایت خیالی کودتایی را در مکانی در مکزیک بازگو می کند. همه چیز کاملاً انتزاعی با عکس یک نقاشی مطرح کننده و یک بدن برهنه آغشته به رنگ سبز آغاز می شود که یک صدا فریاد ثروت و پول را می کشد.

سکانسی که در ادامه می آید ، تلقین را تایید می کند. ما در محوطه یک ملک زیبا و طبقه بالا از یک خانواده کاملا واضح و فقیر قرار داریم. آنها جشن ازدواج دخترشان ماریان (نایان گونزالس نورویند) با آلن موفق (داریو یازبک برنال) را با یک ماجرای با کلاس و مهمانان شیک پوش برگزار می کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های مارتین مک دونا

وقتی او در خانه ناخوانده حاضر شد ، رولاندو (الیگیو ملندز) ، کارمند سابق و مورد اعتماد خانواده ، به نظر می رسد مهمانان پر زرق و برق نیستند. او متواضعانه ابتدا با مادربزرگ ربکا (لیزا اوون) صحبت می کند ، که از قبل به دلیل خروج آب سبز غیر قابل توضیح از غرق حمام مضطرب شده است و به نظر نمی رسد زمان زیادی برای مخمصه زندگی و مرگ رولاندو داشته باشد.

هنوز هم پیرمرد غرور خود را می بلعد و برای جراحی قلب همسرش مبلغ زیادی پول می خواهد. وی توضیح می دهد که این اتفاق در یک بیمارستان خصوصی و گران قیمت در حال انجام است زیرا او مجبور شد او را به دلیل اعتراضات خشونت بار در سراسر شهر منتقل کند. (آیا ما باید معترضان را در اینجا مقصر بدانیم؟ مشخص نیست.)

ربکا فقط با کسری از آنچه که او نیاز دارد او را از بین می برد و برادر دانیل (دیگو بونتا) ماریان نیز همین کار را می کند. وقتی ماریان ، که به رولاندو بسیار احترام می گذارد ، از اوضاع باخبر می شود ، تصمیم می گیرد هدایای پولی عروسی خود را به او بدهد ، اما پدرش ایوان (روبرتو مدینه) که با ارتش و همسر ارتباط دارد هر دو به او می گوید. همه توصیه می کنند:

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های جک نیکلسون

“روز عروسی شماست ، فقط لذت ببرید”. بجز ، هنگامی که اعتراضات در خیابان ها به شدیدترین شکل به داخل ملک راه می یافتند ، جشن ها متوقف می شد ، در حالی که ماریان برای پیدا کردن رولاندو و پرداخت هزینه اورژانس پزشکی به محض استفاده از اقتدارگرایی نظامی و فساد حکومتی ، موقعیت در سطح شهر افزایش می یابد ، تقریباً شکاف طبقاتی را پاک می کند. آنچه در پی می آید – مواردی از قتل عام ، تجاوز جنسی ، بی رحمی مطلق و تعداد جسمی در حال افزایش که به نظر می رسد فرانکو از نمایش دادن آن به طرز خطرناکی خوشحال است – به سختی قابل تماشا است ، حتی یک فیلمبرداری کاملاً مطمئن و جذاب.

نقد فیلم اسپارتا | Sparta 2022
بیشتر بخوانید

در طول مدت زمان طولانی فیلم مراسم جدید ، فرانکو بیش از هر چیز نشان می دهد که او یک استادکار حرفه ای است ، دوربین او با تمیز و با اعتماد به نفس ترسیم کننده زمان ناآرامی های اجتماعی و سیاسی با مقیاس و دامنه حیرت انگیز است. اما در جایی از مسیر ، به ویژه هنگامی که تصمیم می گیرد ماریان ثروتمند با قلب طلا را به علاقه اصلی داستان تبدیل کند (در حالی که بیشتر افراد را در سمت مخالف نظم اجتماعی ناشناس می گذارد) ، دست خود را بر روی قطب نما از دست می دهد. یا شاید او هرگز آنقدر جهت گفتن نداشته است.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های اورسن ولز

پایان نقد فیلم مراسم جدید

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید

هشت + شش =