صفحه اصلی > سینما : معرفی و توضیح کامل ژانرهای انیمه
ads

معرفی و توضیح کامل ژانرهای انیمه

انیمه

جادو

سحر و جادو ، در تمام ماهیت خود ، درباره چیزهای جادویی مانند جادوها و افسون ها است. همچنین می تواند شامل منابع جادویی ، موجوداتی باشد که آرزوها را برآورده می کند و ترفندهای خوب برای آستین. یکی از مشهورترین موضوعات در ژانر جادو دختران جادویی است. آنقدر محبوب است که ممکن است در آینده به تنهایی به یک ژانر جدید تبدیل شود.

نمونه هایی از انیمه های جادویی شامل موارد زیر است:
پوئلا مگی مادوکا ماژیکا
دورمی جادویی
سحر و جادو: هزارتوی جادو
آکادمی جادوگر کوچک
ماریا جادوگر باکره

انیمه

ماوراء طبیعی

وقتی کسی می گوید ماوراءالطبیعه ، آنها به چیزها یا رویدادهایی اشاره می کنند که عجیب و غریب هستند. در این دسته ، ممکن است ماوراء طبیعی به چیزی افسانه ای ، عرفانی ، عجیب و غریب یا چیزی خارج از مرزهای واقعیت پذیرفته شده اشاره کند. سایه ای از رمز و راز اغلب در نمایش های مرتبط با این ژانر یافت می شود.

نمونه هایی از انیمه های فوق طبیعی شامل موارد زیر است:
موشیشی
جن گیر آبی
دورانارا !!
باکمونوگاتاری
نوراگامی

انیمه

ترسناک

تشخیص ژانر وحشت در انیمه کار سختی نیست. معمولا ، اگر ارواح ، هیولا ، گور و خزنده وجود داشته باشد ، احتمالاً یک سریال ترسناک را تماشا می کنید. خشونت شدید و خشونت خونین یک ویژگی مشترک است. مهمترین فاکتور برای اینکه یک نمایش ترسناک تلقی شود ، توانایی آن در ترساندن و ترساندن شما است.

نمونه هایی از انیمه های ترسناک شامل موارد زیر است:
مجموعه Junji Ito
Parasyte -حداکثر –
یکی دیگر
مدرسه-زنده!
دختر جهنمی

انیمه

رمزالود

اگر در همه انیمیشن های معمایی چیزی وجود دارد که مشابه باشد ، وجود یک معما مرکزی است. چه رویداد باشد ، چه مکان ، چه یک مورد ، نوعی راز پیرامون روایت وجود دارد. در تاریخ انیمیشن ها ، محبوب ترین نمایش ها در این ژانر شامل کارآگاهان و کفش های چوبی بوده است.

نمونه هایی از انیمه مرموز شامل موارد زیر است:
کارآگاه کونان
هیوکا
عدن شرق
اپرای Tantei Milky Holmes
گوسیک

انیمه

روانشناسی

انیمه های روانشناختی نمایش هایی هستند که به بررسی نحوه عملکرد ذهن و روان می پردازند. این ژانر همه چیز را در سطح روانشناختی (گاهی حتی فلسفی) مطرح می کند. اغلب در اینجا بازی های فکری و نبردهایی را خواهید دید که استفاده از عقل در آنها تمرکز اصلی است. مجموعه هایی در این ژانر با ذهن شما بازی می کنند و شما را به سختی فکر می کنند.

نمونه هایی از انیمه های روانشناسی شامل موارد زیر است:
یادداشت مرگ
میرای نیکی
زتسوئن بدون طوفان
هیولا
عامل پارانویا

انیمه

داستان هایه عاشقانه

عاشقانه همه چیز در مورد عشق و لحظات شیرین است. نمایش های مرتبط با این ژانر غالباً این مهارت را دارند که با صحنه های عاشقانه و لحظات دلنشین خود ، دل های همه را بکشند. تمرکز این نمایش ها روابط عاشقانه بین شخصیت ها و همچنین عشق شکوفایی آنها با یکدیگر است. شما اغلب انیمه های عاشقانه ای را می بینید که با ژانر شوجو گره خورده است ، اما با کمدی ، حرمسرا و درام نیز بسیار خوب کار می کند.

نمونه هایی از انیمه های عاشقانه عبارتند از:
عسل و شبدر
زمان طلایی
تورادورا
مجتمع دوست داشتنی
مخصوصا یک

انیمه

علمی تخیلی

علمی تخیلی (به اختصار علمی تخیلی) ژانری است که عناصر علمی و تکنولوژیکی را در داستان خود به نمایش می گذارد. ماشین آلات و انواع مختلف فناوری از لوازم اصلی این سبک هستند. بیشتر اوقات ، تمرکز آن بر پیشرفت و توسعه علم و فناوری است. به همین دلیل است که غالباً علمی تخیلی با ترکیب ژانرهای فرعی مانند mecha و space پیدا خواهید کرد.

در اینجا چند نمونه از انیمه علمی تخیلی آمده است:
اوانجلیون
Space Dandy
کابوی بیبوپ
شوالیه های سیدونیا
ستاره بی قانون

انیمه

بهترین انیمه برای پسران

در زیر لیستی از توصیه های انیمه با نمایش هایی است که برای مخاطبان مرد ارائه شده است. دختران نیز می توانند به راحتی از این نمایش ها لذت ببرند اما استودیوها هنگام ساختن آنها مخاطبان مشخصی داشتند. انتظار مقدار معقول عمل و شونن را داشته باشید. این لیست می تواند برای ورود شما به انیمه یا معرفی رسانه به شخص دیگری مفید باشد.

شکارچی در برابره شکارچی
کیمیاگر تمام فلزی : اخوت
ناروتو
حمله به تایتان
توپ اژدها Z
بلیچ
نوراگامی
جن گیر آبی
مثلث
برزک

بهترین انیمه برای دختران

درست مانند موارد بالا ، این توصیه های انیمه با نمایش هایی است که برای مخاطبان زن ارائه شده است. می توانید انتظار داشته باشید که ژانرهای شوجو و عاشقانه و همچنین قهرمانان زن قوی را ببینید. برخی ممکن است نبردهای پر جنب و جوش نداشته باشند اما پسران نیز می توانند به راحتی از این نمایش ها لذت ببرند.

باشگاه میزبان دبیرستان اوران
سبد میوه
ملوان ماه
Cardcaptor Sakura
پرنسس توتو
چیهایافورو
شاهزاده دریایی
دختر انقلابی اوتنا
نانا
بوسه Kamisama

زیرشاخه ها و تنظیمات انیمه

اینها دسته بندی های خاص تری از انیمه ها هستند. برخی از این ژانرهای فرعی منحصر به فرد هستند زیرا می توانند نوعی روایت را توصیف کنند که اساساً منحصر به انیمیشن است یا حداقل در آن رسانه رایج تر است. این زیر ژانرها طیف وسیعی از موضوعات و تنظیمات را پوشش می دهند که می توانند در طیف وسیع تری از ژانرهای اصلی اعمال شوند. به عنوان مثال ، می توان چندین انیمه با محیط مدرسه از کمدی تا ترسناک متغیر بود.

سایبرپانک

این نوع انیمه ها زیر ژانر علمی تخیلی هستند. معمولاً آینده ای را به نمایش می گذارد که در آن جامعه با هزینه نظم اجتماعی بیشتر با فناوری عجین شده است. این محیط به طور معمول آینده ای دیستوپی است که در آن فناوری ممکن است بیشتر از فایده آن آسیب برساند.

لیست کامل ژانرهای انیمه با توضیحات
بیشتر بخوانید

نمونه هایی از انیمه های سایبرپانک عبارتند از:
روح در پوسته
آزمایش های سریالی Lain
بحران حباب
پروگو پرو
Texhnolyze

بازی

دسته بازی شامل نمایش هایی است که حول ایده بازی و بازی می چرخد. این انیمه می تواند شامل یک بازی با ورق ، بازی روی میز ، بازی پازل یا حتی یک بازی آنلاین مجازی باشد. تا زمانی که مربوط به هر نوع بازی قابل بازی باشد ، در این دسته قرار می گیرد. گاهی اوقات ، حتی برنامه های مبتنی بر بازی های ویدئویی نیز می توانند در این انتخاب محاسبه شوند.

یو-گی-اوه! می توان گفت که مولد این زیرژانر است. این مجموعه در سال 1996 به عنوان مانگا آغاز شد و امروزه همچنان به عنوان یک فرنچایز اصلی شناخته می شود. تأثیر آن را امروزه نیز می توان با جریان مقلدین مشاهده کرد.

نمونه هایی از انیمه های بازی شامل موارد زیر است:

یو-گی-اوه!
هنر شمشیر آنلاین
مغز فی: پازل خدا
انتخابگر WIXOSS آلوده شده است
مبارزه با کارت !! پیشتاز

انیمه

ایچی

کلمه ecchi از صدای H در کلمه hentai گرفته شده است که به نوبه خود به معنای منحرف در ژاپنی است. این ژانر فرعی به طور کلی پذیرفته می شود که مملو از صحنه های تحریک آمیز جنسی (به اندازه کافی ملایم برای تماشاگران عمومی) و سناریوهایی است که از دلالت های تلخ و موقعیت های طنز آمیز نشأت می گیرد. این یک واقعیت است که نمایش های ecchi امروزه در حال پیشرفت است زیرا عناوین بیشتری در هر فصل تولید می شود. اکبی بیشتر از همه با کمدی ترکیب می شود زیرا هر دو ژانر به خوبی از یکدیگر تعریف می کنند. این به نوبه خود به عنوان یک بافر عمل می کند که مانع از عبور نمایش از خط و ورود به چیزی می شود که برای مخاطبان عادی کمتر مناسب است.

نمونه هایی از انیمیشن ecchi شامل موارد زیر است:
سائکانو
شیمونتا
دبیرستان DxD
To Love-Ru
کیجو !!!!!!!!

انیمه

شیاطین

در ابتدا فقط یک موضوع نادر بود ، ظهور شخصیت ها و تم های شیطانی باعث ایجاد این زیرگونه شد. اصطلاح دیو فقط شامل شخصیتهای دیو تحت اللفظی نمی شود. همچنین به موجودات دیگر مانند هیولا ، جانوران ، ارواح و دیگر چهره های جنایی گسترش می یابد. شیاطین حاضر می توانند از پیشینه کتاب مقدس باشند یا از فرهنگ ژاپنی آمده باشند. باور کنید یا نه ، این دسته فقط با ژانر وحشت دست به دست نمی شود. این به طرز شگفت انگیزی به خوبی با ژانرهای دیگر نیز ترکیب می شود.

به نظر می رسد اولین ورودی نمادین در زیر ژانر Devilman است که در سال 1972 به نمایش درآمد. نوشته های اخیر مانند The Devil Is a Part-Timer نشان می دهد که شخصیت های دیو می توانند در کمدی ها کار کنند.

نمونه هایی از انیمیشن دیو شامل:
هاتاراکو مائو سما
اینویاشا
جنگ صلیبی کرونو
جن گیر آبی
باتلر سیاه

انیمه

حرم

اگر یک شخصیت مرد بی میل می بینید که توسط شخصیت های زن متعددی احاطه شده است و همگی او را می ستایند ، احتمالاً در حال تماشای انیمه ای از ژانر فرعی حرمسرا هستید. این نوع نمایش به طور معمول بیش از دو شخصیت زن را برای یک کاراکتر مرد مجرد نشان می دهد. انیمه های این دسته معمولاً در ژانر کمدی و عاشقانه هستند. این امکان وجود دارد که یک انیمه حرمسرا هیچ گونه عاشقانه ای نداشته باشد و عمدتاً کمدی slapstick داشته باشد.
ای الهه من و Tench Muyo! می توان نمونه های اولیه انیمه حرمسرا از اوایل دهه 80 و 90 را در نظر گرفت. ژانر فرعی در 2000s از موفقیت Love Hina منفجر شد. سریال بدنام روزهای مدرسه اغلب نوعی تخریب ژانر حرمسرا محسوب می شود زیرا نشان می دهد که چگونه می توان از چند دختر به طور همزمان فرار کرد.

نمونه هایی از انیمه حرمسرا شامل موارد زیر است:
نیسکوئی
ماکن کی!
سکیری
To Love-Ru
دبیرستان DxD

Josei

خوزی در واقع یک جمعیت شناسی است اما در انیمه ها نیز یک دسته کلی محسوب می شود. به طور خاص بینندگان زن در محدوده سنی 18 تا 40 سال را هدف قرار می دهد. این نمایش ها زندگی و عاشقانه را در پرتو بالغ تر نشان می دهند ، معمولاً با رئالیسم بنیادی تر و تخیلات آرمانی کمتر. ژانر فرعی نسبتاً وسیعی است و لزوماً نباید روی عاشقانه تمرکز کند. این فقط به روایتی نیاز دارد که به زن بالغ توجه کند. خوزی از مانگا در دهه 80 سرچشمه گرفت. دخترانی که با خواندن داستان های شوجو در دهه های گذشته بزرگ شده بودند ، داستان هایی برای بزرگسالان می خواستند.

نمونه هایی از انیمه josei شامل موارد زیر است:
شاهزاده دریایی
چیهایافورو
بوسه ی بهشتی
قرار ملاقات ناتسویوکی
نودام کانتابیل

انیمه

هنرهای رزمی

هنرهای رزمی نقش مهمی در هر انیمه ای دارند که در آن نبرد/نبرد وجود دارد. چه مبارزه تن به تن ، شمشیرزنی ، جنگیدن با اسلحه یا مبارزه مسلحانه ، نوعی عنصر هنرهای رزمی وجود دارد که آنها را نشان می دهد. اما آیا می دانید نمایش هایی وجود دارد که عمدتا بر خود هنرهای رزمی و تکنیک های نبرد آنها متمرکز است؟ تعداد زیادی از آنها وجود دارد و عمدتا شامل نبردهای تن به تن و نبردهای تکنسین می شود.

این زیرژانر دائماً محبوب است و معمولاً در رده اکشن قرار می گیرد. نمادین ترین ورودی در این بخش Dragon Ball Z است که وظیفه معرفی انیمه و مانگا به جریان اصلی دنیای غرب را بر عهده دارد.

نمونه هایی از انیمیشن های هنرهای رزمی شامل موارد زیر است:
Hajime no Ippo
قویترین شاگرد تاریخ
توپ اژدها
باکی گراپلر
کاتاناگاتاری

نقد و معرفی انیمه Hyouka
بیشتر بخوانید

انیمه

بچه ها

بسیاری از مردم می گویند انیمه فقط برای کودکان است ، اما این حقیقت ندارد. در حقیقت ، تعداد معدودی از انیمه ها وجود دارد که دقیقاً برای کودکان تهیه شده است. این نمایش ها در زیرگروه بچه ها موجود است. این نمایش ها ملایم ، سبک و بصیرت انگیز هستند ، که آنها را برای کودکان زیر 12 سال مناسب می کند.

این نوع انیمه ها در واقع برای یافتن مخاطب در غرب مشکل دارند. این به این دلیل است که طرفداران انیمه های بین المللی معمولاً سن بیشتری دارند و علاقه چندانی به آنها ندارند. Doraemon یکی از بزرگترین فرنچایزهای ژاپن است ، اما این سریال هرگز در آمریکا مورد توجه قرار نگرفته است.

تفاوت های فرهنگی در مورد آنچه برای کودکان مناسب است نیز در بومی سازی مشکل است. Case Closed یکی از بزرگترین سریال های کودک در ژاپن است. با این حال ، رازهای نمایش تقریباً موارد قتل هستند و هنگام نمایش آنها خجالتی نیست. وقتی در ایالات متحده از شبکه کارتون پخش شد ، برای بلوک Toonami بسیار بالغ تلقی شد و در بلوک شنای بزرگسالان قرار گرفت. با این حال ، بینندگان احساس کردند که این کودکانه است. این نمایش دارای رتبه پایین بود و در نهایت از شبکه حذف شد.

نمونه هایی از انیمیشن کودکان شامل موارد زیر است:
پوکمون
نجات ماشین Robo
دورایمون
دیجیمون
خانه شیرین چی

انیمه

تاریخی

همانطور که از نامش پیداست ، انیمه تاریخی حول وقایع تاریخ و لحظات دوران باستان می چرخد. نمایش های این زیرژانر معمولاً در ژاپن باستان و دوره فئودالی انجام می شود. تنظیمات دیگری مانند قرون وسطی و قرون وسطی اروپا وجود دارد اما در انیمه ها بسیار نادر است. تا زمانی که زمان یا محیط (یا حتی عناصر) قدیمی و کهن باشد ، می توان این سریال را یک انیمه تاریخی دانست.

نمونه هایی از انیمه های تاریخی شامل موارد زیر است:
روورونی کنشین
فوشیگی یوگی
Junketsu no Maria
سامورایی چمپلو
رز ورسای

انیمه

هنتای

Hentai در ژاپنی به معنای واقعی کلمه به معنی “منحرف” است. این حوزه R-18 (بالغ) دنیای انیمه است. این زیرژانر معمولاً برهنگی و محتوای بسیار صریح را به تصویر می کشد. برخلاف ecchi ، تمرکز در اینجا بر محتوای صریح جنسی است تا بر روی داستان و پیشرفت روایت. به همین دلیل است که نمایش های این دسته معمولاً مختصر و فاقد ماهیت هستند.

انیمه

ایسکای

Isekai به “دنیایی دیگر” ترجمه می شود. این ژانر فرعی معمولاً دارای روایتی است که در آن قهرمان داستان به نحوی به دنیایی متفاوت منتقل می شود. دنیای جدید بیشتر اوقات در یک محیط فانتزی است ، گاهی اوقات با ویژگی هایی که از بازی های JRPG گرفته می شود.

این دسته از انیمه ها در دهه 2010 منفجر شد و مسلماً بر این دهه تسلط داشت. بخش خوبی از انیمه های isekai نه از مانگا بلکه از رمان های سبک اقتباس شده است. محبوب ترین سریال در این زیر شاخه ممکن است Sword Art Online باشد. در حالی که جهان دارای واقعیت مجازی بود ، اما دارای محیطی فانتزی بود که در انیمه های دیگر تقلید می شد.

نوع انیمه ها آنقدر رایج شده است که در حال حاضر واکنش تندی علیه آن وجود دارد. مسابقات داستانی در ژاپن در واقع ارائه داستان های isekai را به دلیل اشباع شدن بازار با آن ممنوع کرده است.

نمونه هایی از انیمه isekai شامل موارد زیر است:
دروازه
کونوسوبا
پاسخ: صفر
هنر شمشیر آنلاین
فلپ فلپ

نظامی

همانطور که از نامش پیداست ، این ژانر فرعی به هر نحوی شامل ارتش می شود. جنگ همچنین ممکن است بخش بزرگی از انیمه های نظامی باشد. نکته ای که در مورد این دسته باید توجه کرد این است که اغلب با ژانر اکشن و اکشن همراه است.

نمونه هایی از انیمه های نظامی شامل موارد زیر است:
وحشت فول فلزی
کد Geass
مجموعه کانتای
حماسه تانیا ایول
دروازه

انیمه

مچا

Mecha مخفف مکانیکی (مانند واحدهای مکانیکی یا روبات ها) است. شما هرگز یک انیمه مکانیک بدون روبات یا لباس مکانیکی در آن نخواهید دید. این مهمترین عنصر آن است. و در حالی که این زیر ژانر با گذشت روزها شهرت بیشتری پیدا می کند ، تقریباً همیشه از یک فرمول استاندارد برای حمل طرح استفاده می کند. به عنوان یک روند کلی ، mecha اغلب در کنار ژانر نظامی ، علمی تخیلی و اکشن دیده می شود.

این ممکن است به عنوان نمادین ترین زیرگونه انیمه باشد زیرا تعداد زیادی نمایش به یاد ماندنی در این دسته وجود دارد. می توان مکا را یکی از محبوب ترین صادرات ژاپن دانست. برخی از عناوین نمادین اولیه در اواخر دهه 70 و 80 شامل Mobile Suit Gundam ، Mazinger Z و Super Dimension Fortress Macross هستند. Neon Genesis Evangelion به عنوان یک ساختار شکننده نمادین و تاریک این ژانر در نظر گرفته می شود زیرا روان خلبانان جوان را مورد بررسی قرار داد. Gurren Lagann یک ضربه بزرگ بود که این ژانر را به ریشه های خونگرم و ایده آل گرای خود بازگرداند. این ژانر با طرفداران خشمگین که عاشق طرح های mecha است ، این سبک است که در طول سالها به طور مداوم محبوب بوده است.

نمونه هایی از انیمه mecha شامل موارد زیر است:
لاگرانژ: گل رین نی
پاتلبور
Gargantia در سیاره سرسبز
کد Geass
Mobile Suit Gundam

انیمه

موسیقی

نمایش های انیمیشن در زیرگروه موسیقی امروزه چندان محبوب نیستند ، اما وجود دارند و بسیار به موقع هستند. این نمایش ها معمولاً بر خوانندگی ، رقصیدن یا نواختن آلات موسیقی متمرکز است. اینها معمولاً در دسته های بزرگتر کمدی و درام قرار می گیرند.

نمونه هایی از انیمه های موسیقی شامل موارد زیر است:
کی-اون!
بک
صدا! ایفونیوم
بچه ها در شیب
Idolm@ster

نقد فیلم زنان کوچک 2019 | خواهرانی با آرزوهای بزرگ
بیشتر بخوانید

انیمه

تمسخر

یک انیمیشن تقلیدی است که در آن تعداد بی شماری از مراجع انیمیشن دیگر در طول طرح نمایش داده می شود. این ممکن است یک تپش مردمی محبوب ، یک نماد معروف ، یک مرجع شخصیت یا هر تلاش دیگری برای وارد کردن نمایش دیگری به حوزه خود باشد. یکی از انیمه های قابل توجه Gintama است. آنها اغلب از عناصر مشابه سایر انیمه ها برای نمایش در نمایش خود استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که تقلید از ویژگی دیگر در انیمه می تواند مشکل ساز باشد. ژاپن در قانون کپی رایت خود استثنای تقلید ندارد. به این ترتیب ، استفاده از طنز از مطالب دارای حق چاپ می تواند در صورت عدم دریافت مجوز از دارندگان این حقوق ، باعث مشکل قانونی استودیو شود.

نمونه اخیر این بازی با انیمه آقای Osomatsu بود. قسمت اول دارای تقلیدهای متعددی از نمایش های مختلف انیمیشن های محبوب بود. این قسمت در نهایت از سرویسهای پخش خارج شد و هرگز در هیچ رسانه خانگی منتشر نشد.

نمونه هایی از انیمیشن های طنز شامل موارد زیر است:
گینتاما
بچه خون
سنیو
سر و صدا مدرسه
حماسه اکسل

انیمه

پلیس

زیرمجموعه پلیس بر زندگی و مبارزات نیروی انتظامی در وظیفه خود تأکید می کند. شخصیت های پلیس محور در نمایش های متعددی ظاهر شده اند و اکنون انیمه هایی وجود دارد که می توانند به عنوان رویه های پلیس در نظر گرفته شوند. این ژانر منحصر به افسران پلیس نیست. کارآگاهان ، محققان و مجریان هر نوع نیز شامل می شوند.

نمونه هایی از انیمه پلیس شامل موارد زیر است:
شما بازداشتید
Psycho-Pass
لوپین سوم
استخوانهای زیبا: تحقیق ساکوراکو
پرونده بسته شد

انیمه

پسا آخرالزمان

انیمه های پس از آخرالزمانی اساساً نمایش هایی هستند که در دنیایی که در حالت دیستوپی قرار دارد تنظیم می شوند. این می تواند به این معنی باشد که جهان نابود شده و/یا انسانها تقریباً منقرض شده اند. تنظیمات پسا آخرالزمانی فقط موضوعی در گذشته بودند ، اما هجوم عناوین با این پس زمینه در طول سالها باعث شده است که به تنهایی به یک ژانر فرعی تبدیل شود. این نوع انیمه ها روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

نمونه هایی از انیمه های پس از آخرالزمان شامل موارد زیر است:
سیدونیا نو کیشی
شین سکای یوری
حمله به تایتان
صدای آسمان
کابانری قلعه آهنی

انیمه

حرمت معکوس

انیمه حرمسرای معکوس معمولاً یک سریال حرمسرا است که در آن نقش های جنسیتی تغییر می کند. یک شخصیت زن وجود دارد که توسط چندین شخصیت مرد احاطه شده است و همه آنها علایق عشق بالقوه هستند. مانند ژانر سنتی حرمسرا ، انیمه های این تنوع معمولاً در ژانر کمدی و عاشقانه قرار می گیرند.

برخی از نمونه های انیمه حرمسرا معکوس شامل موارد زیر است:
پریتر
باشگاه میزبان دبیرستان اوران
Uta no Prince-sama
سبد میوه
گل دیواری

انیمه

مدرسه

انیمه های بی شماری وجود دارند که از مدرسه به عنوان یک محیط استفاده می کنند. اگر یک مدرسه محیط اصلی باشد و انیمه بیشتر به مدرسه و زندگی دانشجویی بپردازد ، یک انیمه را می توان بخشی از زیرگروه مدرسه دانست. این نوع انیمه ها معمولاً در ژانر کمدی دیده می شوند ، اگرچه برخی آثار درام نیز وجود دارد.

نمونه هایی از انیمه های مدرسه شامل موارد زیر است:
آنساتسو کیوشیتسو
معلم بزرگ Onizuka
گوکوسن
سر و صدا مدرسه
آزومانگا دایوه

انیمه

سینن

Seinen در واقع یک جمعیت شناسی است اما در انیمه ها نیز جزء دسته بندی ها محسوب می شود. این یک ژانر فرعی است که به طور خاص بینندگان مرد در محدوده سنی 18 تا 40 سال را هدف قرار می دهد. نمایش ها در اینجا با نور بالغ تر نشان داده می شوند و اغلب شامل محتوای واضح تر مانند جنایت ، جنسیت و خشونت هستند. روایات مغزی بیشتری نیز وجود دارد.

نمونه هایی از انیمه seinen شامل موارد زیر است:
دیوانه شدن از خشم
هیولا
پروگو پرو
سرنوشت/صفر
رانندگان

انیمه

شوجو

شوجو به جمعیت شناسی دختران جوان اشاره می کند. این زیرگروه به طور خاص بینندگان زن در محدوده سنی 10-18 سال را هدف قرار می دهد. بیشتر اوقات ، انیمه های شوجو دست در دست هم با ژانر عاشقانه و کمدی ، به ویژه در مورد اولی ، کار می کنند. قهرمان داستان به طور سنتی زن است و روایت بر عاشقانه و همچنین رشد شخصی متمرکز است. جهان در این نمایش ها اغلب بسیار ایده آل است.

یکی از اولین نمونه های انیمیشن شوجو ، شاهزاده نایت از سال 1967 است. این فیلم دارای زیرمجموعه های اصلی مانند درگیری های داخلی و همچنین درگیری با دیگران است. The Rose of Versailles ورودی نمادین دیگری است که روی انیمیشن ها و عناوین شوجو در آینده مانند Revolutionary Girl Utena تأثیر گذاشته است.

نمونه هایی از انیمیشن شوجو شامل موارد زیر است:
کریستال ماه ملوان
گککان شوجو نوزاکی کن
سواری Ao Haru
دختر انقلابی اوتنا
درمان خوب

انیمه

شوجو-آی

Shoujo-ai به معنای واقعی کلمه به “دختران عاشق” ترجمه می شود. شخصیت های زن معمولاً جوان در انیمیشن های شوجوآی عشق و علاقه خود را به یکدیگر نشان می دهند. این عاشقانه معمولاً در مقایسه با ژانر صریح تر یوری ملایم تر است. نمایش های این دسته ، احساسات شکوفا شده عشق و عاشقانه را به جای روابط صمیمی به تصویر می کشد.

نمونه هایی از انیمه shoujo-ai شامل موارد زیر است:
آئوی حنا
قطره آبی
فرشته پشت سر هم
ماریا از ما مراقبت می کند
باشگاه بازی بقا!

انیمه

شونن

Shounen به جمعیتی که این نوع انیمه ها هدف قرار می دهد اشاره می کند ، که بینندگان مرد در محدوده سنی 10-18 هستند. این نمایش ها معمولاً ترکیبی از اکشن و ماجراجویی هستند و معمولاً از سری سریال های مانگا اقتباس شده اند. به این ترتیب ، این انیمه ها تمایل به اجرای طولانی دارند. One Piece در حال حاضر بیش از 800 قسمت دارد و هنوز در حال اجرا است. این نمایش ها معمولاً در بین مخاطبان اصلی محبوب ترین هستند. آنها به دلیل توطئه های نسبتاً ساده خود و تمرکز بر عمل ، هنگام صادرات به بازارهای خارجی بسیار خوب عمل کرده اند.

نقد فیلم سرگیجه
بیشتر بخوانید

نمونه هایی از انیمه shounen شامل موارد زیر است:
ناروتو
یک تکه
دم پری
سفید کننده
توپ اژدها Z

انیمه

شونن-ای

Shounen-ai به معنای واقعی کلمه به معنی “پسران عاشق” است. شخصیت های مرد (معمولاً پسرهای جوانتر) در این نمایش ها محبت ملایم را نسبت به یکدیگر نشان می دهند. عاشقانه در shounen-ai به طور کلی ملایم تر است اگر با ژانر یائوی صریح تر مقایسه شود. معمولاً بیشتر بر ایجاد روابط عاشقانه تمرکز می شود تا روابط واقعی.

نمونه هایی از انیمه shounen-ai شامل موارد زیر است:
کودک ترکیبی
بهشت گاکوین
یوری !!! روی یخ
زندگی دبیرستانی یک فودانشی
این پسر مردی را گرفت

انیمه

فضا

تنظیم فضا همیشه محبوبیت زیادی داشته است. با انیمیشن های زیادی که در آنجا اتفاق می افتد ، به خودی خود به یک ژانر فرعی تبدیل شده است. هر گونه انیمیشن مجموعه ای در کیهان می تواند در این دسته برچسب گذاری شود. انیمه های فضایی اغلب در ژانر مکانیک و علمی تخیلی بزرگتر هستند.

نمونه هایی از انیمه های فضایی شامل موارد زیر است:
ستاره بی قانون
کابوی بیبوپ
Space Dandy
دزدان دریایی Bodacious Space
شاهزاده باشکوه

انیمه

ورزش

انیمیشن های ورزشی کاملاً خود توضیحی هستند که شخصیت هایی را که در مسابقات ورزشی شرکت می کنند پوشش می دهد. انتخاب های محبوب در این دسته شامل بسکتبال ، تنیس ، بیس بال و فوتبال است. ورزشهای دیگری نیز وجود دارد (از جمله ورزشهایی که انتظار ندارید در انیمه ها ظاهر شوند). با گذشت زمان ، تعداد بیشتری از این مجموعه ها تولید می شوند. درست مانند ورزش های واقعی ، نمایش های این ژانر فرعی اکشن هستند!

Slam Dunk را می توان اولین انیمه ورزشی مدرن دانست که مجموعه های دیگر تا به امروز از آن الگو گرفته اند. مهمتر از همه ، این تصور را از بین برد که قهرمان داستان به یک متخصص فوری در ورزش خود تبدیل می شود. همانطور که شخصیت اصلی نحوه بازی بسکتبال را می آموزد ، تماشاگران نیز تکنیک ها را انتخاب می کنند.

این ژانر فرعی برای کسب محبوبیت در بین طرفداران انیمه های آمریکایی تلاش کرد. Big Windup با فروش ضعیف روبرو شد و بسیاری از مجوز دهندگان از انتخاب عنوان های ورزشی بعداً خودداری کردند. عناوینی مانند رایگان! و هایکیو !! در سالهای اخیر علاقه به این ژانر را افزایش داده اند.

نمونه هایی از انیمه های ورزشی شامل موارد زیر است:
هایکیو !!
آس الماس
پدال یواموشی
بسکتبال کوروکو
رایگان!

انیمه

ابر قدرت

اگر می بینید انیمه ای فوق العاده قدرتمند را تماشا می کنید ، اگر مجموعه ای از قدرت های فوق العاده انفجاری را ببینید که درست روی صفحه نمایش می چرخند. اگر شاهد انفجار توپ های انرژی ، حملات مرگبار و نیروهای مخالف هستید که در طول داستان با آن مبارزه می کنند ، این بدان معناست که احتمالاً شاهد یک نمایش در این ژانر فرعی هستید. این نمایش ها عموماً در رده اکشن قرار می گیرند.

نمونه هایی از انیمه های فوق العاده قدرتمند عبارتند از:
توپ اژدها
آکیرا
توریکو
دانشگاه قهرمان من
ببر و اسم حیوان دست اموز

انیمه

تراژدی

همانطور که از نامش پیداست ، ژانر تراژدی حول حوادث یا پدیده های غم انگیزی می چرخد که در آن شخصیت ها عمیقا درگیر و تحت تأثیر قرار می گیرند. تراژدی انواع مختلفی دارد مانند بلایا ، حوادث ، بدبختی ها و مرگ ها. این نمایش ها اغلب بسیار دراماتیک هستند و می توانند تپش قلب تماشاگران را به خود جلب کنند.

نمونه هایی از انیمه تراژدی شامل موارد زیر است:
بزرگی توکیو 8.0
زتسوئن بدون طوفان
تکنولیز
کلناد
دختر جهنمی

انیمه

خون آشام

از آنجا که خون آشام ها در سراسر جهان بسیار محبوب شده اند ، هیچ تکان دهنده ای نیست که آنها به دنیای انیمه ها نیز حمله کرده باشند. عناوین زیادی در حال حاضر دارای خون آشام ها هستند و فقط مختص گروه ترسناک نیستند. آنها همچنین خود را در دسته های دیگری مانند کمدی ، عاشقانه و درام نشان داده اند.

نمونه هایی از انیمه خون آشام شامل موارد زیر است:
شوالیه خون آشام
شیکی
نیانپایر
Hellsing Ultimate
خون آشام پرنسس میو

انیمه

یائویی

یائوی از نظر جنسی بسیار مشابه شونن-آی است. این زیرگونه روابط مرد و مرد (معمولاً پسرهای مسن تر) را در پرتو بالغ تری پوشش می دهد. بیشتر بر روابط جدی و صمیمیت تأکید می شود.

نمونه هایی از انیمه yaoi شامل موارد زیر است:
جونجو رومانتیکا
گرانش
فوق العاده عاشقان
این پسر یک جادوگر حرفه ای است
مرحله عشق

انیمه

یوری

یوری در اصل نسخه بالغ و صریح شوجو-آی است. شخصیت های زن معمولاً مسن تر هستند و سریال روابط پخته تر آنها را بررسی می کند.

نمونه هایی از انیمه یوری شامل موارد زیر است:
یوری کوما آرشی
ترفند ساکورا
وحشت توت فرنگی
کانازوکی نو میکو
سیمون

انیمه

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های سیدنی لومت | فیلم هندی مردانگی ۲ | نقد فیلم Trigger Point ( فیلم تریگر پوینت 2021 ) | فیلم جیب‌ بر | نحوه رنگ آمیزی : آموزش نقاشی در ۸ مرحله ای | فیلم سعادت | آموزش عکاسی مدلینگ و فشن | نکاتی برای عکاسی مدل | نقد فیلم چشم چران | نقد انیمه Jujutsu Kaisen | کسب درآمد از فروش دوره آموزشی آنلاین |

دیدگاهتان را بنویسید

5 + پانزده =