صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های سیدنی لومت
ads

بهترین فیلم های سیدنی لومت

بهترین فیلم های سیدنی لومت

بهترین فیلم های سیدنی لومت

بهترین فیلم های سیدنی لومت : سیدنی لومت تولد 96 سالگی خود را در 25 ژوئن سال 2020 جشن می گرفت. کارگردان نامزد اسکار در طول کار حرفه ای خود بسیار پرکار بود ، از 50 سال پیش بیش از 40 فیلم سینمایی را کارگردانی کرد ، از اولین نمایش “فیلم 12 مرد خشمگین” (1957) خداحافظی “قبل از اینکه شیطان بداند که شما مرده اید” (2007).

اما چه تعداد از این عناوین همچنان کلاسیک باقی مانده اند؟ به افتخار سالروز تولد او ، بیایید نگاهی بیندازیم به 20 فیلم برتر او ، که در رتبه های بدترین و بهترین قرار دارند.

با مقاله ( بهترین فیلم های سیدنی لومت ) همراه ما باشید.

لومت در سال 1924 متولد شد و کار خود را به عنوان بازیگر کودک آغاز کرد و در 15 سالگی در “یک سوم یک ملت” (1939) ظاهر شد. پس از خدمت در طول جنگ جهانی دوم ، او به سرعت شروع به کارگردانی نمایشنامه های خارج از برادوی قبل از ورود به رسانه درحال رشد تلویزیون کرد ، جایی که صدها تلویزیون زنده را هدایت می کرد.

او در حالی که مشغول کار بر روی قسمت های “Playhouse 90” ، “Kraft Theatre” و بسیاری موارد دیگر بود ، توانایی های خود را برای عکسبرداری سریع و اقتصادی بهبود بخشید.

بیشتر بخوانید:بهترین فیلم های ژان پیر ملویل

او با فیلم “12 مرد عصبانی” به اقتباس از درام تلویزیونی رجینالد رز درباره یک هیئت منصفه تنها (هنری فوندا) که در جریان دادرسی قتل برگزار می شود ، به سینما روی آورد. این فیلم لومیت اولین نامزدی اسکار خود را به عنوان بهترین کارگردانی به ارمغان آورد و در بهترین فیلم (برای فوندا ، تهیه کننده آن) و بهترین فیلمنامه اقتباسی (رز) به رقابت پرداخت.

لومت چهار بار دیگر به مسابقه اسکار بازگشت: سه بار برای کارگردانی (“بعد از ظهر سگی” در 1975 ، “شبکه” در 1976 و “حکم” در 1982) و یک بار برای فیلمنامه نویسی (“شاهزاده شهر” در 1981). اگرچه او هرگز برنده جایزه رقابتی نشد ، اما در سال 2005 جایزه افتخاری دریافت کرد.

از همه مهمتر ، این کارگردان ثابت کرد که برای بازیگران سلاحی مخفی است ، 17 بازیگر را به سمت نامزدهای اسکار و چهار نفر را به پیروزی راهنمایی می کند: اینگرید برگمن برای “قتل در اکسپرس شرقی” در سال 1974 و پیتر فینچ ، فی دناوی و بئاتریس استریت برای “شبکه” ” ند بیتی (“شبکه”) ، ریچارد برتون (“Equus”) ، آلبرت فینی (“قتل در شرق سریع”) ، پیتر فرث (“Equus”) ، جین فوندا (“صبح بعد”) ، کاتارین هپبورن (” سفر طولانی روز به شب “) ، ویلیام هولدن (” شبکه “) ، جیمز میسون (” حکم “) ، پل نیومن (” حکم “) ، آل پاچینو (” Serpico “و” بعد از ظهر روز سگ “) ، رودخانه ققنوس (“در حال اجرا در حالت خالی”) ، کریس ساراندون (“سگ روز بعد از ظهر”) و راد استیگر (“کارگزار بازرگانی”) همگی تحت هدایت وی پیشنهاداتی را کسب کردند.

از جمله افتخارات دیگر وی ، لومیت برای کارگردانی “شبکه” موفق به دریافت گلدن گلوب شد و دوباره برای “12 مرد عصبانی” ، “بعد از ظهر سگی” ، “شاهزاده شهر” ، “حکم” و “در حال خالی دویدن” (1988) رقابت کرد. ) او برای “12 مرد عصبانی” ، “سفر طولانی روز به شب” (1962) ، “کارگزار” (1965) ، “فیلم سرپیکو” (1973) ، “قتل در اکسپرس شرقی” ، “قتل در شرق اکسپرس” ، “قتل در روز اکسپرس” پیشنهادات DGA را به دست آورد. و “شبکه” در سمت تلویزیون ، وی در Emmy برای سرپرستی “The Sacco-Vanzetti Story: Part I” برای “Sunday Showcase” در 1961 شرکت کرد.

در این مقاله بهترین فیلم های سیدنی لومت ، از جمله برخی از عناوین ذکر شده در بالا ، و همچنین “Fail Safe” (1964) ، “The Hill” (1965) ، “Q & A” (1990) و بیشتر را مرور کنید.

20. THE OFFENSE (1973)

به کارگردانی سیدنی لومت. نوشته شده توسط جان هاپکینز ، بر اساس نمایشنامه او. با بازی شان کانری ، ترور هوارد ، ویوین بازرگان ، ایان بانان.

شان كونری به عنوان جیمز باند در نقش یك مأمور مخفی جذاب ظاهر شد كه بالاتر از آنكه برای رسیدن به خواسته های خود كثیف باشد. در “جرم” ، لومت زخمهای عمیق و تاریکی را که در زیر شخصیت باند قرار دارد ، کاوش می کند. بر اساس نمایشنامه ای از جان هاپکینز ، مرکز آن افسر سوخته انگلیسی است که هنگام بازجویی از یک کودک آزار متهم ، با ضرب و شتم مرد را به قتل می رساند.

این فیلم به دلایل اساسی طغیان جانسون می پردازد و در نهایت قربانی شدن خود را توسط یک شکارچی آشکار می کند. اجرای آتشین Connery – یکی از بهترین های زندگی حرفه ای او – کمک می کند تا این پروژه از ریشه های صحنه خارج شود.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

بیشتر بخوانید:جان هیوستون

19. FIND ME GUILTY (2006)

بیوگرافی رایان گاسلینگ | لیست فیلم ها و زندگی شخصی
بیشتر بخوانید

به کارگردانی سیدنی لومت. نوشته شده توسط Sidney Lumet، T.J. مانچینی و رابرت جی. مک کریا. بازیگران وین دیزل ، پیتر دینکلج ، لینوس روآچ ، ران سیلور ، آنابلا سیوررا ، الکس روکو.

لومت با درام استرلینگ “12 مرد عصبانی” (1957) در سالن دادگستری کار سینمایی خود را آغاز کرد و تقریباً 50 سال بعد با آخرین ویژگی خود ، “گناه مرا پیدا کن” به ژانر بازگشت. وین دیزل یک کلاه گیس و چند پوند برای بازی در نقش گانگستر زندگی واقعی جکی دیورنسیو ، که در دهه 1980 درگیر طولانی ترین دادگاه مافیای تاریخ بود ، استفاده می کند.

جکی به جای اینکه از همکارانش دست بکشد ، تصمیم می گیرد از خود دفاع کند ، وسایل خود را برای هیئت منصفه سرگرم کننده و پیگرد قانونی منزجر می کند. کارگردان بهترین ها را در ستاره خود به نمایش می گذارد و او را مجبور می کند عمیق تر از آنچه که معمولاً هنگام پول نقد با حق رای دادن “سریع و خشن” انجام می دهد حفاری کند.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

18. دانیل (1983)

به کارگردانی سیدنی لومت. فیلمنامه E. L. Doctorow ، بر اساس رمان “کتاب دانیل” ساخته شده است. تیموتی هاتن ، مندی پاتینکین ، لیندسی کروز ، ادوارد آسنر ، پیتر فریدمن ، لی ریچاردسون ، کارمن متیوز ، تووا فلدشوه ، الن بارکین بازی می کنند.

این اقتباس شخصی از کارگردان ، این اقتباس از رمان E. L. Doctorow نگاهی نیمه داستانی به زندگی جولیوس و اتل روزنبرگ دارد. این زوج با تغییر نام به پل و روشل آیزاكسون (مندی پاتینكین و لیندسی كروز) به دلیل جاسوسی در اوج جنگ سرد محاكمه و در دهه 1950 اعدام شدند.

در دهه 1960 ، پسر دبیر دانشگاهشان ، دانیل (تیموتی هاتون) ، در حالی که خود را درگیر اعتراضات ضد جنگ آن دوران می کرد ، سعی می کند حقیقت آنچه برای آنها اتفاق افتاده را کشف کند. لومت با پرش به عقب و جلو در زمان ، نشان می دهد که چگونه فعالیت سیاسی والدین هم فرزندانشان را تحت تأثیر قرار داده و هم زندگی آنها را خراب کرده است.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

17. THE FUGITIVE LIND (1960)

به کارگردانی سیدنی لومت. فیلمنامه مید رابرتز و تنسی ویلیامز ، براساس نمایشنامه “Orpheus نزول” ساخته ویلیامز. بازیگران مارلون براندو ، آنا مگنانی ، جوان وودوارد ، مورین استپلتون ، ویکتوری جوری.

مارلون براندو با “اتومبیل خیابانی به نام هوس” ساخته تنسی ویلیامز شروع به ستاره شدن کرد ، بنابراین جای تعجب نیست که او با “نوع فراری” که اقتباس از نمایشنامه “Orpheus Descending” است ، به خوبی به ویلیامز بازگردد.

او نقش وال ژاویر ، راننده پوست مار پوش را دارد که به یک شهر خواب آلوده در می سی سی پی می رسد و در یک فروشگاه عمومی کار می کند که توسط لیدی تورانس سرکوب شده از نظر جنسی اداره می شود (آنا مگنانی) ، که به سرعت با او همراه با کارول کوتره ، دزد جهنده الکلی عاشقانه کار می کند (جوآن وودوارد) لومت اجراهای برجسته بازیگران خود را از جمله مورین استپلتون به عنوان یک هنرمند محلی به نمایش می گذارد. اگرچه نتوانست همان سطح تحسین “Streetcar” را دریافت کند ، اما درام شخصیت گربه ای جذاب و جذاب است.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

بیشتر بخوانید:بهترین فیلم های گری کوپر

16. THE DEADLY AFFAIR (1967)

به کارگردانی سیدنی لومت. فیلمنامه ای از پل ده ، براساس رمان جان لو کار. جیمز میسون ، هری اندروز ، سیمون سیگنوره ، ماکسیمیلیان شل ، هریت اندرسون در آن بازی می کنند.

رمان های جاسوسی جان لو کار ، بیش از 50 سال فیلم های درجه یک و پر تعلیق تولید کرده است ، از جمله این اقتباس از اولین ادبیات او ، “ندای مردگان”. جیمز میسون در نقش چارلز دابز (با تغییر نام از جورج اسماعی ، قهرمان مکرر در قلب داستان نویسنده) بازی می کند ، یک عامل MI5 انگلیس در حال تحقیق در مورد خودکشی مرموز یک مقام دولتی.

طبق معمول در مورد لو کار ، “ماجرای مرگبار” بیش از سکانس های اکشن به جو و انگیزه های شخصیت متکی است و لومت با مهارت و دقت به کار این مواد می پردازد. BAFTA آن را با پنج نامزدی از جمله بهترین فیلم بریتانیا و بهترین بازیگر نقش اول زن بریتانیا برای ماسون به دوش گرفت.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

بهترین فیلم های کوروساوا
بیشتر بخوانید

15. EQUUS (1977)

به کارگردانی سیدنی لومت. فیلمنامه پیتر شفر ، براساس بازی او. بازیگران برجسته ریچارد برتون ، پیتر فرث ، جنی آگوتر ، جوآن پلاریت ، کالین بلیکلی ، هری اندروز ، آیلین اتکینز.

لومت در ترجمه بازی تکان دهنده پیتر شفر از صحنه به صفحه نمایش ، آنچه را که تا حد زیادی تصور شده بود را صریح توصیف می کند. نتایج نگران کننده و غالباً الکتریکی است ، اگرچه تئاترالیته اکسپرسیونیستی نمایش در رویکرد واقع گرایانه از بین می رود. مهم نیست ، زیرا اجراها ما را درگیر خود می کنند.

ریچارد برتون به عنوان یک روانپزشک در حال تحقیق درمورد کور شدن چندین اسب توسط پسر جوان پایدار مشکل دار (پیتر فرث) است که وسواسی ناسالم نسبت به حیواناتی که به آنها آسیب رسانده است دارد. برتون و فرث هر دو پیشنهادات اسکار را به عنوان بازیگر اصلی و مکمل دریافت کردند و برای بازی در نقش گلدن گلوب برنده شدند.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

14. THE HILL (1965)

به کارگردانی سیدنی لومت. فیلمنامه ای از ری ریگبی ، براساس بازی او. بازیگران شان کانری ، هری اندروز ، ایان بانن ، آلفرد لینچ ، اوسی دیویس ، روی کینیر ، جک واتسون ، یان هندری ، سر مایکل ردگریو.

بهترین همکاری لومت با شان کانری این درام نظامی پر تنش است که در جریان جنگ جهانی دوم در داخل زندان ارتش انگلیس در شمال آفریقا اتفاق افتاده است. كانری نقش جو رابرتز ، سرگرد گروهان سابق اسكادران را دارد كه به اتهام حمله به یك افسر فرماندهی محكوم شده است.

به عنوان مجازات ، گروهبان بی رحمانه ویلیامز (ایان هندری) رابرتز و سایر زندانیان را مجبور می کند که بار دیگر و بیش از یک بار در زیر آفتاب داغ داغ از یک تپه مصنوعی بالا بروند.

“تپه” که توسط اوسوالد موریس در سیاه و سفید کاملاً سیاه فیلمبرداری شده است ، یک فیلم کوچک لاغر و ریزه کاری است که هم برای کارگردان و هم برای ستاره برجسته است. اگرچه شش نامزد BAFTA از جمله بهترین فیلم بریتانیا را برد ، اما برای فیلمبرداری خود برنده شد ، اما در آکادمی کاملاً نادیده گرفته شد.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

13. پرسش و پاسخ (1990)

نویسندگی و کارگردانی سیدنی لومت ، براساس رمان ادوین تورس. نیک نولته ، تیموتی هاتون ، آرماند آسانته ، لی ریچاردسون ، پاتریک اونیل ، جنی لومت ، چارلز اس داتون ، لوئیز گوزمن ، پل کالدرون ، فیووش فینکل ، دومنیک چیانیز در این فیلم بازی می کنند.

“پرسش و پاسخ” لومت را در خانه در ژانری پیدا می کند که باعث شهرت وی شده است: درام های پلیس ریزه در خیابان های متوسط ​​شهر نیویورک فیلمبرداری می شود. فیلمنامه توسط خود کارگردان از رمان قاضی سابق نیویورک ادوین تورس به نگارش درآمده است و این فیلم حول یک جوان بلند پرواز D.A.

(تیموتی هاتون) در حال تحقیق در مورد قتل پورتوریکو توسط پلیس سفیدپوست نژادپرست (نیک نولته در یک اجرای برجسته). لومت زیر پوستی زشت تبعیض را که از طریق قانون و سیستم عدالت نفوذ می کند ، از بین می برد ، از جمله تعصبی که هاتن را با دوست دختر سیاه پوستش (دختر خود لومت ، جنی لومت) شکست. آرماند آسانته برای بازی در نقش پادشاه مواد مخدر اسپانیایی تبار که شهر را اداره می کند ، نامزد دریافت گلدن گلوب شد.

بیشتر بخوانید:بهترین فیلم های لارس فون تریه

12. RUNNING ON EMPTY (1988)

به کارگردانی سیدنی لومت. نوشته شده توسط نائومی فونر. کریستین لاهتی ، جاد هیرش ، مارتا پلیمپتون ، ریور ققنوس ، استیون هیل ، جوناس آبری ، اد کرولی ، ال ام ام کیت کارسون در این فیلم بازی می کنند.

یک قلب سنگی لازم است که با “Running on Empty” ، یک درام دلخراش درباره یک خانواده در حال فرار ، تکان نخورد. جاد هیرش و کریستین لاهتی در نقش رادیکال های سیاسی ایفای نقش می کنند که در دهه 1960 ساختمانی را منفجر کردند و به طور تصادفی یک سرایدار را که نمی دانستند آنجا است زخمی کرد. آنها از آن زمان فراری بوده اند و با فرزندانشان از شهری به شهر دیگر نقل مکان کرده اند (ریور ققنوس و جوناس آبری نامزد بازیگر نقش مکمل زن).

اما وقتی ققنوس ، پیانیست با استعدادی ، با یک دوست دختر جدید (مارتا پلیپتون) آشنا می شود و از جولیارد بورس تحصیلی می گیرد ، باید بین ماندن در کنار خانواده یا شروع زندگی جدید بدون آنها یکی را انتخاب کند. لومت ، که پیشنهاد طلای گلوب را برای این فیلم دریافت کرد ، بدون انحراف در ملودرام ، تا حد ممکن از فیلمنامه نامزد اسکار نائومی فونر نیرو می گیرد.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

بیوگرافی تام هاردی
بیشتر بخوانید

11. PRINCE OF THE CITY (1981)

به کارگردانی سیدنی لومت. فیلمنامه سیدنی لومت و جی پرسون آلن بر اساس کتاب رابرت دلی. بازیگران فیلم های Treat Williams، Jerry Orbach، Richard Foronjy، Lindsay Crouse، Bob Balaban.

“شاهزاده شهر” یکی از جاه طلبانه ترین سفرهای لومت است ، یک حماسه جنایی پیچیده و چند لایه در محلی مورد علاقه کارگردان: خیابان های سخت و ناخوشایند شهر نیویورک. بر اساس یک داستان واقعی ، این یک کارآگاه مواد مخدر است (Treat Williams) که مجبور است با تحقیقات در مورد فساد پلیس همکاری کند که به زودی شرکای او (از جمله جری اورباخ برقی) را به دام می اندازد.

فیلمنامه نامزد اسکار لومت و جی پرسون آلن احساس واقعی نسبت به زبان پلیس ، جنایتکاران و همه چیز در این بین دارد. همچنین یک معمای اخلاقی جالب ارائه می دهد ، زیرا انجام یک کار صحیح به عنوان یک خیانت غیرقابل گذشت شناخته می شود. لومت علاوه بر پیشنهاد اسکار ، در گلدن گلوب به عنوان بهترین کارگردان نیز شرکت کرد.

10. BEFORE THE DEVIL KANOWS YOU’RE DEAD (2007)

به کارگردانی سیدنی لومت. نوشته شده توسط کلی مسترسون. با بازی فیلیپ سیمور هافمن ، اتان هاوک ، ماریسا تومئی ، آلبرت فینی ، رزماری هریس ، برایان اف اوبرن ، الکسا پالادینو ، مایکل شانون ، امی رایان.

شغل لومت یک ساعته ادامه داشت یادداشت اصلی با “قبل از اینکه شیطان بداند که شما مرده اید” آخرین فیلمی که قبل از مرگش در سال 2011 تکمیل کرد. این فیلمساز 83 ساله در آن زمان با دو داستان از دو برادر انرژی و ادبیات بیشتری نسبت به اکثر کارگردان های نیمی از سن خود نشان می دهد (فیلیپ سیمور هافمن و ایتان هاوک) که طرحی ناامیدانه را برای سرقت از جواهرات فروشی والدین خود به منظور پرداخت بدهی های خود انجام می دهند.

اما وقتی مادرشان (رزماری هریس) در اثر دزدکاری توسط یک کلاهبردار کشته شده کشته می شود ، پدر آنها (آلبرت فینی) به دنبال انتقام جویی است ، و نمی داند مسئول پسرانش است. ماریسا تومئی به عنوان زن همزمان در خواب با هر دو خواهر و برادر در حال برق است. این فیلم پیشنهاد انتخاب منتقدان را به عنوان بهترین کارگردانی برای لومت به ارمغان آورد.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

SERPICO (1973) فیلم سرپیکو

به کارگردانی سیدنی لومت. نوشته شده توسط والدو نمک و نورمن وکسلر ، براساس کتاب پیتر ماس. بازیگران آل پاچینو ، جان راندولف ، جک کهو ، بیف مک گوایر ، تونی رابرتز ، آلن ریچ ، آلبرت هندرسون ، م. امت والش.

یک انسان صادق در برابر خط داستانی سیستم تقلبی تقریبا ژانر خودش در دهه 1970 بود و هیچ فیلمی بهتر از “سرپیکو” نمونه این ذهنیت نبود. با الهام از یک داستان واقعی ، آل پاچینو را به عنوان فرانک سرپیکو ، یک کارآگاه در شهر نیویورک که فساد گسترده در داخل نیرو را سوت می زند ، بازی می کند تا افسران همکارش به او پشت کنند.

مملو از نوعی طبیعت گرایی ریز و هوشمندانه خیابانی که در بهترین کارهای لومت نفوذ می کند ، این جمعیت نادر با لبه تیغ است. پاچینو برای بازی ظریف خود برنده گلدن گلوب به عنوان بهترین بازیگر درام فیلم شد و در اسکارها شرکت کرد. لومت در DGA و BAFTA شرکت کرد ، اما آکادمی نادیده گرفته شد.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

THE VERDICT (1982)

به کارگردانی سیدنی لومت. فیلمنامه دیوید مامه ، براساس رمان باری رید. با بازی پل نیومن ، شارلوت رمپلینگ ، جک واردن ، جیمز میسون ، میلو اوشیا ، لیندسی کروز.

این شخصیتی است که ما هزار بار دیده ایم: یک بار بزرگ حرفه ای که زندگی او را به دلیل اعتیاد به الکل نابود کرده است ، ناامیدانه تلاش می کند خودش را در آخرین تلاش برای رستگاری جمع کند. با این وجود در “حکم” ، پل نیومن برای نقش آرایه ای تفاوت جزئی و آسیب پذیری ایجاد می کند که احساس می کند تقریباً انقلابی است.

او نقش فرانک گالوین ، یک وکیل مست بوستون را دارد که شکایت پزشکی قانونی علیه یک بیمارستان قدرتمند کاتولیک را بر عهده دارد. او به جای حل و فصل ، عمل خود را جمع و جور می کند و برای نوعی عدالت که هنوز به آن اعتقاد دارد ، می جنگد.

با کارگردانی لومت از فیلمنامه دینامیت دیوید مامت ، این فیلم یک لرزش عاطفی لرزه ای را به همراه دارد ، که تا حد زیادی به دلیل عملکرد برجسته نیومن است. لومت ، نیومن و مامت به دلیل تلاش های خود پیشنهادات اسکار را بدست آوردند ، در حالی که این فیلم در بهترین فیلم رقابت می کرد.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

بهترین فیلمهای تارانتینو
بیشتر بخوانید

DOG DAY AFTERNOON (1975) فیلم

به کارگردانی سیدنی لومت. نوشته شده توسط فرانک پیرسون ، بر اساس مقاله “پسران در بانک” توسط P. F. Kluge و توماس مور. بازیگران آل پاچینو ، جان کازاله ، جیمز برودریک ، چارلز دورینگ ، لنس هنریکسن ، کریس ساراندون ، پنه لوپه آلن ، کارول کین.

“سگ روز بعد از ظهر” نوعی فیلم است که می تواند به راحتی به یک مضحکه ناخواسته تبدیل شود: بر اساس یک داستان واقعی ، این فیلم حول یک کلاهبردار اولین بار (آل پاچینو) می چرخد ​​که برای پرداخت هزینه معشوق خود (کریس Sarandon) عمل تغییر جنسیت. با این حال لومت ، مطالب پر شور را با واقع گرایی مستند پایه گذاری می کند ، حتی زمانی که تماشاگران و دوربین های خبری وضعیت گروگان را به یک سیرک سه حلقه تبدیل می کنند.

پاچینو علاقه و دلسوزی زیادی به نقش سانی ، مردی که بیش از حد مهربان و ملاحظه کار مجرم است ، نشان می دهد. فرانک پیرسون برای بهترین فیلمنامه اصلی اسکار گرفت ، در حالی که این فیلم برای بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین بازیگر نقش اول مرد (پاچینو) ، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (ساراندون) و بهترین تدوین فیلم به رقابت پرداخت.

12 ANGEY MEN (1957) فیلم

به کارگردانی سیدنی لومت. فیلمنامه توسط رجینالد رز ، براساس تله فیلم وی. هنرپیشگان هنری فوندا ، مارتین بالسام ، اد بگلی ، ادوارد بینز ، لی جی كاب ، جان فیدلر ، جك كلاگمن ، ای جی مارشال ، جوزف سوئینی ، جورج واسكووك ، جك واردن ، رابرت وبر.

از بین تمام قهرمانانی که هنری فوندا در طول زندگی حرفه ای خود بازی کرده است ، شاید هیچ یک از داوران شماره 8 ساکت و ثابت قدم «12 مرد عصبانی» شجاع نبوده است. این اتاق در محدوده یک اتاق واحد قرار گرفته است (به جز بخشهای باز و بسته شدن آن) ، مربوط به 11 هیئت منصفه بی نام است که متقاعد شده اند یک مرد جوان مقصر قتل است ، و یکی از افراد متقاعد شده آنها را ترغیب می کند که سرنوشت خود را کمی با دقت بیشتری در نظر بگیرند .

لومت در اولین ویژگی خود با استفاده از لنز دوربین و نور برای ایجاد تنش در اتاق فوق العاده مطمئن است. برخی از نمایش های مسحورکننده ، خصوصاً فوندا ، به عنوان یک مرد عادی که در برابر تعصب نژادی و تعصب قضایی برای نجات یک انسان بی گناه ایستادگی می کند ، به او کمک می کند. این فیلم نامزدی اسکار در بهترین فیلم (برای فوندا) ، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اقتباسی (برای رجینالد رز ، که فیلمنامه تلویزیونی خودش را اقتباس کرد) را به دست آورد.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

بیشتر بخوانید: فیلم رودخانه سرخ

NETWORK (1976) فیلم

به کارگردانی سیدنی لومت. نوشته شده توسط پدی چایفسکی. فای دوناوی ، ویلیام هولدن ، پیتر فینچ ، رابرت دووال ، وسلی ادی ، ند بیتی ، بئاتریس استریت در این فیلم بازی می کنند.

بیش از 40 سال بعد ، مجری هوادار هوارد بیل (پیتر فینچ) در مورد اینکه دیوانه است جهنم است و دیگر آن را نمی کشد احساس می کند بیش از هر زمان دیگری مرتبط است. “شبکه” که توسط پدی چایفسکی گویا از طریق یک گوی بلوری نگاه شده است ، تصور می کند اگر یک کانال تلویزیونی از شکست ذهنی روزنامه نگار خود برای رتبه بندی سو news استفاده کند ، چه اتفاقی می افتد.

ویلیام هولدن ، ماكس شوماخر ، تهیه كننده اخبار باسابقه است كه نظاره گر فرو ریختن بخش او است ، و فای دناوی مدیر برنامه ریزی شجاعانه است كه از بیل سواستفاده می كند و شوماخر را برای معشوق خود می گیرد. لومت این پیش فرض پوچ را با ظرافتی کنترل می کند که آن را کاملاً کابوس گونه تر می کند.

این فیلم 4 جایزه اسکار (چایفسکی ، فینچ ، دوناوی و بئاتریس استریت در نقش هولدن) به دست آورد. همسر) و شش نامزدی دیگر از جمله بهترین فیلم را برداشت کرد. لومت در بهترین کارگردانی شرکت کرد و برای تلاش های خود گلدن گلوب را از آن خود کرد.( بهترین فیلم های سیدنی لومت )

بیشتر بخوانید: تحلیل تابلوی شام آخر

پایان مقاله ( بهترین فیلم های سیدنی لومت ).

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

1 + دوازده =