صفحه اصلی > معرفی سریال : نقد و معرفی انیمه Hyouka
ads

نقد و معرفی انیمه Hyouka

انیمه Hyouka

نقد و معرفی انیمه Hyouka : 

من مطمئن نیستم که چه انتظاری از رفتن به هیوکا داشتم. می‌دانستم این سریال معمایی است و گاه و بیگاه کلیپ‌های آن را دیده بودم، اما قطعاً آن نوع معمایی نبود که من به آن عادت کرده بودم. من با اسرار قدیمی قتل سیاه و سفید از دهه 40 و 50 بزرگ شدم. مطمئناً هر هفته یکی از فیلم های The Thin Man در تلویزیون ما ظاهر می شد.

این در بعضی از موارد اصلی بود و هنوز هم هست که هر چند وقت یکبار بنشینم و آن برنامه های قدیمی را تماشا کنم. این چیزی است که به مرور زمان به آن علاقه پیدا کردم، عشقی از پدرم به من منتقل شد. اما رفتن به هیوکا با این سابقه کمی در مورد اینکه چگونه این سریال دقیقاً یک راز محسوب می شد کمی گیج شد. این شبیه هیچ نمایش معمایی نیست که من تجربه کرده بودم،

بالاخره هیچ قتل و جنایت واقعی برای حل کردن وجود ندارد. من فکر می کنم این جذابیت است. هیوکا فقط یک راز نیست این برشی از نمایش زندگی ، نمایش زندگی در مدرسه و یک عاشقانه است. این داستان دانش آموزان را دنبال می کند و انواع اسرار مهم را برای آنها حل می کند. باید بگویم، این یک نمایش واقعاً جالب است، و نمایشی که ممکن است در فهرست نمایش‌هایی که بارها و بارها به آن‌ها بازمی‌گردم وارد شود.

داستان هیوکا دانش آموز دبیرستانی هوتارو اورکی را دنبال می کند ، کسی که از صرف انرژی برای هر چیزی متنفر است ، که توسط خواهر بزرگترش مجبور می شود به باشگاه کلاسیک لیت بپیوندد تا مانع از بین رفتن آن شود. چیتاندا ارو، ساتوشی فوکوبه و مایاکا ایبارا به او پیوستند. آنها با هم سعی می کنند اسرار مختلفی را در اطراف مدرسه حل کنند ،

انیمه Hyouka

انیمه Hyouka

بیشتر به درخواست ارو. این مجموعه بر اساس یک رمان معمایی در سال 2001 نوشته Honobu Yonezawa است، کتاب یکی از شش کتاب، پنج کتاب دیگر بین سال‌های 2002 تا 2016 منتشر شده است. یک اقتباس مانگا در سال 2012 توسط تاسکونا، با انیمه 22 قسمتی توسط کیوتو ساخته شد. انیمیشن به زودی بعد.

نقد و معرفی انیمه Kaguya-sama: Love is War
بیشتر بخوانید

یکی از موارد قابل تشخیص در مورد نمایش ، انیمیشن است. بلافاصله دو افتتاحیه عالی دریافت می کنیم. در اولین افتتاحیه ، آهنگ “Yasashisa no Riyu” توسط Choucho با کارگردانی و انیمیشن عالی KyoAni پخش می شود.

این ظاهر و روحیه فوق العاده در افتتاحیه ایجاد شده با استفاده از جلوه های موج دار و پوشاندن شخصیت ها روی صحنه ها و در مکانهای خاصی مانند زیر چتر هوتارو وجود دارد. این موج ها به دنیای خاکستری هوتارو رنگ می بخشد و مضامین نمایش را منعکس می کند ،

زیرا او شروع به باز شدن با دوستان و لذت بردن از فعالیت های جدید می کند. ما همچنین شاهد موج‌هایی هستیم که در اطراف اعضای کلوپ کلاسیک لایت شکل می‌گیرند و این باور را به وجود می‌آورند که آنها عاملی برای تزریق رنگ و علاقه به دنیای او هستند.

نمادگرایی موضوعی در افتتاحیه دوم یک پله بالا می رود که مسلماً بهترین از بین این دو است. این بار ما می بینیم که یک موتیف انعکاسی همراه با برخی نمادهای آب استفاده می شود زیرا هوتارو در حالی که در اتاق باشگاه چرت می زند در خواب گرفتار شده است. افتتاحیه او را به عنوان یک ناظر ، همیشه در پس زمینه مدرسه خود ترسیم می کند.

انیمه Hyouka

انیمه Hyouka

اما به آرامی و با کمک چیتاندا ، می بینیم که او از آن نقش خارج می شود و وارد اسرار مختلفی می شود که او آنها را درگیر می کند. این تصویر فوق العاده ای از نمایش را به طور کلی ترسیم می کند و به ما نگاهی به شخصیت ها و به KyoAni اجازه می دهد تا مهارت های انیمیشن فوق العاده خود را بیشتر به نمایش بگذارد.

Mother’s Basement نگاه عمیقی به افتتاحیه دوم دارد، و من شما را تشویق می‌کنم که خودتان آن را بررسی کنید، زیرا من واقعاً فکر می‌کنم که در نوع خود افتتاحیه فوق‌العاده‌ای است.

من واقعاً نمی توانم به اندازه کافی بگویم که چقدر انیمیشن و کارگردانی KyoAni را در این مجموعه دوست دارم. این واقعا یک قدم بالاتر از آن چیزی است که من از یک سریال رمزآلود 22 قسمتی انتظار داشتم. من معتقدم که این مقاله را در نقطه ای از “هفته گذشته در Geekdom’s” ارسال کردم ، اما وبلاگ Sakuga به دنباله های مختلف رویاپردازی در طول انیمه و نحوه ارتباط آنها با ساختار شخصیت های آن است.

سریال پیکی بلایندرز
بیشتر بخوانید
انیمه Hyouka

انیمه Hyouka

آن سکانس‌ها صادقانه برخی از لحظات برجسته مورد علاقه من در سریال بودند و من با مقاله بالا موافقم که واقعاً به شخصیت بازیگران در نحوه نمایش آن رویاها می‌افزایند. همچنین به KyoAni این امکان را می دهد تا خلاقیت کارکنان خود را به نمایش بگذارد ، زیرا کارکنان انیمیشن این پروژه گفته اند که به آنها اختیار داده شده است تا رویاهایی را که می خواهند طراحی کنند.

اولین رویایی که ما به دست می آوریم توسط کارگردان خلق شد و واقعاً شروع خوبی را برای ما به ارمغان می آورد که به ما نشان می دهد رابطه بین هوتارو و چیتاندا چیست. در آن ما می بینیم که او در چشمان او گیر افتاده است، همانطور که موهایش شروع به پیچیدن به دور او می کند،

در حالی که گل ها در اطراف آنها شروع به شکوفه دادن می کنند مانند یک شبکه در سراسر اتاق پخش می شود. این نشان می‌دهد که هوتارو به علاقه و کنجکاوی چیتاندا کشیده می‌شود و متعاقباً در این فرآیند احساساتی نسبت به او ایجاد می‌کند.

در پایان اولین قوس نیز برخی از بهترین انیمیشن ها را دریافت می کنیم زیرا چیتاندا حقیقت را در مورد آنچه برای عمویش اتفاق افتاده است می آموزد. تضاد بین سبک‌های مختلف انیمیشن واقعاً علاقه بصری کل سریال را افزایش می‌دهد و بیننده را جذب می‌کند و آنها را در آنجا نگه می‌دارد.

اسرار بخش مهمی از سریال را بازی می کنند ، اما این روابط زیرین شخصیت است که واقعاً به عمل و طرح داستان دامن می زند. تنها دلیلی که هوتارو به Classic Lit Club می پیوندد این است که خواهرش او را مجبور می کند و او هیچ کاری بهتر از این ندارد ، اما تا زمانی که Chitanda ظاهر نشود ، در هیچ کاری شرکت نمی کند.

تنها با تشویق و قدردانی از مهارتهای او در استنباط ، او شروع به حل اسرار می کند. بدون چیتاندا ، او ممکن است به ماندن در دنیای کوچک خاکستری خود ادامه دهد. ما شاهد احساسات رو به رشد او نسبت به او در طول مجموعه هستیم ،

که زمینه ای احساسی برای اقدامات او ایجاد می کند و کاتالیزوری برای رشد شخصیت او در طول زمان است. در اواخر سریال ، می بینیم که اعتماد او به مهارت هایش به حدی افزایش می یابد که با حل اسرار اعتراض نمی کند و در واقع به نظر می رسد از آن لذت می برد. این احساسات او نسبت به چیتاندا است که او را به موقعیت های جدیدی سوق می دهد و اغلب به درخواست کمک او پاسخ می دهد که او را به راز دیگری می برد که نیاز به حل دارد.

سریال Sweet Tooth
بیشتر بخوانید

اما رابطه مهم دیگری نیز وجود دارد که در طول سریال شاهد ایجاد آن هستیم و آن عشق فزاینده بین ساتوشی و مایاکا است. این چیزی است که در کل سریال شاهد آن هستیم و در قسمت روز ولنتاین به اوج خود می رسد. این یک رابطه جالب است که به هر دو شخصیت، به خصوص ساتوشی، چیزهای زیادی اضافه می کند.

از طریق منطقی‌سازی مشکلات رابطه‌شان، تصویری از فلسفه جهانی او به دست می‌آوریم، تصویری که در آن او از چیزهایی که به طور بالقوه می‌تواند جرقه‌های وسواس‌های او را برانگیزد اجتناب می‌کند. با این که اجازه نمی دهد خودش را وسواس هر چیزی کند ، احساس خوشبختی بیشتری می کند ،

اما احساسات او در مورد رابطه اش با مایاکا تحت تأثیر قرار می گیرد. در همین حین ، مایاکا برای جلب رضایت او کار می کند. این یک رابطه پس زمینه خوب برای تأمل در ادامه سریال ایجاد می کند.

به عنوان آخرین نکته ای که در این سریال مطرح شد، نظرات آن در مورد هواداران و نحوه ابراز علاقه طرفداران به یک سریال را بسیار دوست داشتم. در قسمت‌های کافه کازپلی، مایاکا را می‌بینیم که در Manga Club مورد تمسخر قرار می‌گیرد و او را نادیده می‌گیرند، زیرا او نمی‌تواند لباس‌های فانتزی کاسبلی را بخرد و تمایل دارد به جای برخی از سریال‌های محبوب‌تر، مانگا و انیمه‌های مبهم را دوست داشته باشد.

انیمه Hyouka

انیمه Hyouka

این یک گفتگوی جالب در مورد اینکه طرفدار بودن به چه معناست و اینکه چگونه طرفداران عشق خود را به رسانه هایی که مصرف می کنند نشان می دهند تبدیل می شود.

این مکالمه‌ای است که در بسیاری از محافل هواداران مطرح می‌شود، که در آن می‌بینیم افرادی را به خاطر بازی‌هایی که ممکن است به زیبایی سایرین یا طرفداران نباشند، مورد قضاوت قرار می‌گیرند. مایاکا در بحث ها و پشتکار خود در برابر همکلاسی هایش به صدایی برای طرفداران مانگا تبدیل می شود. با این حال،

نه تنها یک مکالمه جالب ایجاد می کند، بلکه شخصیت پردازی مهمی برای او می دهد، چیزی که به سرعت شخصیت او را برای من دوست داشت.

من واقعاً عاشق این سریال شدم ، خودم را در چند قسمت دیدم و تمایل به تماشای بیشتر تا پایان آن را احساس کردم. با کمک کیوآنی ، هیوکا هم از نظر بصری یک سریال جالب بود و هم نمایشی با داستانی که شما را شبیه چیتاندا به هوتارو می کشاند. ای کاش وقت داشتم تا بیشتر به عناصر معمایی سریال بپردازم،

معرفی و توضیح کامل ژانرهای انیمه
بیشتر بخوانید

اما فکر کردم با توجه به ماهیت این وبلاگ روی روابط و شخصیت پردازی تمرکز کنم. شاید بازنگری های بیشتر چیزهای بیشتری را برای من به ارمغان بیاورد که در مورد آنها صحبت کنم ، اما تا آن زمان ، در نظرات به من بگویید که رمز و راز مورد علاقه شما چه بود. مال من دزد جموجی بود. آیا رویای مورد علاقه خود را داشتید؟

انیمه Hyouka

انیمه Hyouka

پایان مقاله نقد و معرفی انیمه Hyouka

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

مدل رنگ HSV (رنگ، ​​اشباع، ارزش) چیست؟ | ۱۰ تم فیلم کلاسیک با مثال | لیست کامل ژانرهای انیمه با توضیحات | تعریف نت موسیقی | تفاوت موسیقی راک و پاپ | نقد فیلم نوشته بر باد | فیلم بوی خوش موفقیت | نقد فیلم Enola Holmes – انولا هولمز | ۶ نکته برای از بین بردن حس خجالت | نقد فیلم عروس فرانکنشتاین |

دیدگاهتان را بنویسید

15 − 15 =