صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم نشویل
ads

نقد فیلم نشویل

فیلم نشویل

نقد فیلم نشویل / نقد فیلم Nashville

فیلم نشویل : با پایین آوردن مجموعه پائولین کائیل در سال 1976 ، با خواندن بازبینی نقد مشهور خود در مورد ” فیلم نشویل ” ، یک برگ قانونی زرد پیدا کردم که صفحه را علامت گذاری کرده است: یادداشت های من برای کلاسی که در این فیلم تدریس کردم. “این داستان درباره چیست؟” نوشتم. فیلم نشویل ممکن است عالی باشد زیرا شما واقعاً نمی توانید به این سوال پاسخ دهید.

با مقاله نقد فیلم نشویل با بامدادی ها همراه باشید.

این یک موسیقی است؛ رابرت آلتمن در توضیحات خود درباره انتشار مجدد DVD جدید مشاهده می کند که حاوی بیش از یک ساعت موسیقی است. این یک Docudrama در مورد صحنه نشویل است. این یک مثل سیاسی است ، که بلافاصله پس از واترگیت نوشته و کارگردانی شده است (صحنه های گراند اول اوپری در روز استعفا ریچارد ام. نیکسون شلیک شد). این داستان از عشق و رابطه جنسی ، از قلب شکسته و ترمیم شده بهم پیوند می زند. و این یک هجو شیطانی از بدحجابی آمریکایی ها است (“به نشویل و به خانه دوست داشتنی من خوش آمدید” ، یک ستاره کشور به الیوت گولد هجوم می آورد).

نقد فیلم نشویل

فیلم نشویل

اما بیش از هر چیز این شعر لطیف برای مجروحان و غمگینان است. فراموش نشدنی ترین شخصیت های فیلم بهترین شخصیت ها هستند: زن خانه دار لیلی تاملین که عاشق پسران ناشنوا است. سربازی تنها که از خواننده کشور محافظت می کند ، مادرش از آتش نجات داد. پیرمرد عزادار همسرش که تازه فوت کرده است.

همسر فراری باربارا هریس ، که پس از یک تیراندازی ، میکروفن را به او تحویل می دهند ، مناسب می ماند. و حتی آن خواننده نامهربان کانتری (هنری گیبسون) ، که وقتی تراشه ها پایین می آید به روش درست عمل می کند. كائل می نویسد: “كسی كه تماشاگرانی است كه پارس پرستش Haven Hamilton در حال آواز خواندن انجیلی” Keep a “Goin ، چشم هایش با درخشش پارانوئید هنگامی كه تماشاگران را تحت نظارت نگه می دارد ، حدس می زند كه این آهنگ نشان دهنده روح واقعی او باشد ، به مخاطب قبل از خودش فکر خواهد کرد؟ “

نقد فیلم شب زنده داری
بیشتر بخوانید

فیلم نشویل طی پنج روز در نشویل ، هنگام شمارش معکوس برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری اتفاق می افتد. نامزدی به نام هال فیلیپ واکر ، که هرگز در صفحه دیده نشده است ، برای حزب جایگزین تازه وارد نامزد می شود و در چهار دوره مقدماتی برنده شده است. به گفته خبرنگار خبرگزاري ABC ، ​​هوارد ك. اسميت ، نامزدي وي آغاز شد ، هنگامي كه طي سخنراني در جمع دانشجويان سوال هايي از اين قبيل پرسيد: “آيا كريسمس براي شما بوي نارنجي دارد؟” بله ، از نظر اسمیت نتیجه گیری می شود ، کریسمس همیشه برای او کمی بوی نارنجی است.

مایکل مورفی در نقش جان تریپلت ، یک مرد پیشرو صاف و صیقلی ظاهر می شود که در آستانه انتخابات در پارتنون نشویل راه اندازی می شود. ند بیتی ، بازیگر شوهر تاملین ، وکیل محلی است که به او کمک می کند. Triplette می خواهد اسطوره کشور باربارا ژان (رونی بلاکلی) در این راهپیمایی آواز بخواند ، اما شوهرش (آلن گارفیلد) خواهان هیچگونه گره زدن سیاسی نیست. در همین حال ، امیدهای دیگر و امیدها به شهر می آیند ، امیدوار به استراحت ، آواز در شب های مایک باز ، آوازهای دستفروشی ، ساختن نوار.

یکی از آنها تام فرانک (کیت کارادین) ، یک خانم خانم است که با یک شخصیت تاملین در یک استودیوی ضبط صدا برخورد می کند (او با گروه کر انجیل آواز می خواند). او فوراً او را در خانه صدا می کند ، و او تلفن را قطع می کند. اما ازدواج او با بیتی خوب نیست و وقتی او حتی سعی در برقراری ارتباط با کودکان ناشنوا ندارد درد او را احساس می کنیم. “او چه می گوید؟” او خسته از همسرش می پرسد ، در حالی که پسرش از یک هیجان شنا از هیجان می درخشد.

سرانجام تاملین به ملاقات خواننده موسیقی محلی می رود ، در باشگاهی که بسیاری از شخصیت های دیگر نیز در آنجا معلق هستند. رابرت آلتمن همیشه درگیرترین کارگردانان بوده است ، مردی که مجموعه های او همیشه مانند یک مهمانی است و فیلم هایش اغلب چنین احساسی دارند.

او استعداد را در آغوش می کشد ، به دوستان قدیمی وفادار است ، می خواهد برای همه جایی پیدا کند. (یکی از لذتهای گوش دادن به توضیحات وی در مورد دی وی دی جدید شنیدن این است که او دهه ها کار با برخی از افراد روی صفحه را توصیف می کند – از جمله دستیار کارگردان تامی تامپسون ، که در این فیلم بازی می کند ، بهترین دوست آلتمن بود ، و هنوز با او کار می کرد که 10 روز قبل از ضبط تفسیر ، روی صحنه فیلم درگذشت.)

نقد فیلم پدرخوانده 2 | The Godfather: Part II
بیشتر بخوانید

از آنجا که آلتمن خودش بدون زحمت در دریایی از دوستان و همکارانش شنا می کند ، ساخت فیلم هایی که همان کار را می کنند آسان است و آنچه شگفت آور است این نیست که تعداد شخصیت های ” فیلم نشویل ” (بیش از 25 نقش مهم سخنرانی) وجود دارد بلکه چگونگی بسیاری از شخصیت های اصلی ورود به این فیلم اصلاً به من نشان دادن صحنه هایی از وزن و عمق است ، به طوری که شخصیت شما تأثیرگذار است.

نقد فیلم نشویل

فیلم نشویل

و نه تنها بسیاری از شخصیت ها بلکه بسیاری از مضامین وجود دارد. به راحتی می توان تفسیر سیاسی را در فیلم دنبال کرد (مبارزات انتخاباتی هالی فیلیپ واکر می تواند برای همه مخالفان از جسی ونتورا گرفته تا رالف نادر باشد). موضوعات ظریف تر ، موضوعی است که متن موسیقی کشور را با توجه به اینکه در زندگی شخصیت ها اعمال می شود ، بررسی می کند.

کائیل در اینجا ادراک می کند. در اوایل فیلم نشویل ، ما هاون همیلتون (گیبسون) را در حال خواندن غزل “به خاطر بچه ها ، باید خداحافظی کنیم” شنیدیم. بعداً ، وقتی تاملین از تخت خواننده موسیقی محلی بیرون آمد تا به خانه فرزندانش برود ، “دقیقاً به همین دلیل” ، كائل می گوید. خواننده (کارادین) با تماس تلفنی خود با زن دیگری سعی در آزار او دارد ، اما تاملین فراموش است.

خواننده با رفتن تاملین با خستگی تلفن را قطع می کند و ما متوجه می شویم که آلتمن فقط در چند دقیقه داستان کوتاهی از تأثیر شگفت انگیز را تعریف کرده است. كائل مشاهده كرد كه خواننده به سختی بیشتر زنانی را كه می خواباند به خاطر می آورد ، اما این زن “او را برای همیشه به یاد می آورد.”

تقریباً تمام آهنگهای ” فیلم نشویل ” و بسیاری از آنها توسط بازیگرانی که آنها را می خوانند – بلاکلی ، کارن بلک ، گیبسون ، کارادین و دیگران – سروده شده اند.

هیچ یک از آنها خواننده های فوق العاده ای نیستند (گوئن ولز در نقش پیشخدمتی بازی می کند که به هیچ وجه نمی تواند آواز بخواند و سرانجام دوستی را پیدا می کند که آنقدر صادق باشد که به او بگوید). آلتمن در تفسیر خود می گوید كه زمان كمی به تمرین اختصاص داده شده است (“ما وقت بیشتری را روی مو صرف كردیم”) ، و لحن بی صدا و جدی آهنگ ها به نظر بهتر از اجرای جلا داده می شود.

نقد فیلم گایا gaia 2021
بیشتر بخوانید

به همین ترتیب جنجال های غیرعادی جرالدین چاپلین ، به عنوان خبرنگار بی بی سی که در جاهایی که او را نمی خواهد بار می کند و مایک خود را به زیر بینی مردم می زند. همانطور که او در یک حیاط خلوت و معاشرت آزاد سرگردان است ، ما تعجب می کنیم که آیا او واقعاً با بی بی سی ارتباط دارد – او خیلی لوس است ، شاید یک فریبکار باشد.

در زیر ترانه ها ، عاشقانه ها و سیاست ها جریان تاریک تری از قتل سیاسی را شکست می دهند. صحنه را باربارا باکسلی بازی می کند ، با بازی معشوقه سخت هاون ، که یک مونولوگ طولانی درباره کندی ها دارد. ما شروع به تمرکز بر روی دو دریفت جوان می کنیم – سربازی که شب را در اتاق بیمارستان خواننده می گذراند ، و یک جوان دیگر که یک اتاق مبله اجاره کرده است.

وقتی باربارا جین در یک کنسرت قایق رودخانه آواز می خواند ، با کمال میل ، متوجه می شویم که هر دوی آنها در ردیف اول ایستاده و کنار هم ایستاده اند. آیا آنجا تهدیدی وجود دارد؟ کدام یک؟

کار زندگی رابرت آلتمن از محاصره خود در لبه های صفحه خودداری کرده است. گفتگوی مشهور همپوشانی وی ، که برای آن یک سیستم ضبط صدا جدید اختراع کرده است ، تلاشی است برای انکار اینکه فقط یک شخصیت همزمان صحبت می کند. شخصیت های او همسایگان ، دوستان ، اتحادهای مخفی دارند. آنها به طرق غیر منتظره ای به هم متصل می شوند. داستانهای آنها توسط توطئه های مرسوم موجود نیست.

نقد فیلم نشویل

فیلم نشویل

از اولین موفقیت بزرگ او در “MASH” تا “Fortune کوکی” (1999) شگفت انگیز ، شخصیت های به هم پیوسته زیادی در داستان های او وجود دارد ، و تقریبا تنها در میان کارگردانان سفیدپوست آمریکایی او هرگز فراموش نمی کند که بسیاری از سیاه پوستان زندگی می کنند و کار می کنند در شهر.

در ” فیلم نشویل ” و پیروزی های پشت سر هم “بازیکن” (1992) و “کوتاه برش” (1993) ، او راه را برای “شب های بوگی” و “مگنولیا” ساخته پل توماس اندرسون و در سال گذشته نشان داد من چندین فیلم دیگر از شخصیت های بهم پیوسته دیده ام که اخیراً “سرزمین عجایب” و “پنج حس” است.

نقد فیلم غرامت مضاعف
بیشتر بخوانید

پیام دفن شده ممکن است این باشد که زندگی به صورت خطی تا پایان شسته و رفته یک داستان پیش نمی رود. کثیف است و ما در برابر دیگران برخورد می کنیم و همه در این کار هستیم. این پیامی است که در پایان ” فیلم نشویل ” می گیرم و هیچوقت نتوانسته است مرا تحت تأثیر قرار دهد.

پایان مقاله نقد فیلم نشویل

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

سریال پیکی بلایندرز|فیلم ناصر الدین شاه آکتور سینما|بهترین فیلمهای جیمز دین|فیلم مهره هفتم|بهترین مینی سریال های نتفلیکس|بهترین فیلم های الیزابت اولسن|سریال Patria|فیلم اگه میتونی منو بگیر|فیلم ۵ هم خون|نقد فیلم سال گذشته در مارین باد|فیلم Howards End|بهترین فیلم های کوروساوا|نقد سریال چرنوبیل|فیلم سنت ماد|فیلم لیلی با من است|فیلم Creed 3|فیلم کیمیا|بهترین فیلم های الیزابت اولسن|اصطلاحات رایج در موسیقی|نقد فیلم برف شکن|بهترین فیلمهای فلینی

 

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

11 − یازده =