صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم روز برای شب
ads

نقد فیلم روز برای شب

فیلم روز برای شب

نقد فیلم روز برای شب / نقد فیلم Day for Night

بازیگر این تبادل ، که در میانه راه ” فیلم روز برای شب  ساخته فرانسوا تروفو قرار دارد ، در مورد پرونده خود اغراق می کند. او باید می گفت ، “مردم در بازیهای فرانسوی نیز همینطورند.” او درمورد نوعی از خانواده است که هر زمان فیلمبرداری تشکیل می شود و هنگام بسته شدن از هم می پاشد. برای چندین هفته نوعی جامعه اجباری وجود دارد که در آن حریم خصوصی نادر است ، همه خسته شده اند و ناامیدی عاطفی همه گیر است.

با مقاله نقد فیلم روز برای شب همراه ما باشید.

فیلم روز برای شب که در سال 1973 ساخته شد و این هفته در Facets با 35 میلی متر تازه ضبط شده احیا شد. چاپ ، شعری در ستایش ساخت فیلم است. فیلم خوب نیست ، فیلم بد نیست – فیلم. این اتفاق در استودیوی ویکتورین در نیس ، در جنوب فرانسه رخ می دهد که از روزهای خاموش فیلم تولید کرده است.

بیشتر بخوانید: فیلم من به پایان دادن به اوضاع فکر می‌کنم

تروفو خودش در نقش Ferrand کارگردان فیلمی به نام “ملاقات با پاملا” ظاهر می شود که کاملاً بد بو خواهد بود. فراند کوچکترین علامتی از خود نشان نمی دهد که او این را می داند ، یا اگر این کار را بکند اهمیت می دهد. قرار نیست او کارگردان فیلمهای بلند پروازانه (مانند تروفو) باشد ، بلکه یک تکنسین است که عاشق روند کار است – با بدلکاری ها و جلوه های ویژه ، شیمی بین بازیگران ، برنامه روزانه فیلمبرداری.

نقد فیلم روز برای شب

فیلم روز برای شب

عجیب ، با دیدن دوباره این فیلم در سال 1997 ، چقدر من را به یاد فیلم های اخیر “Ed Wood” و “Boogie Nights” انداخت. هر دو فیلم درباره افرادی هستند که محصول نهایی – خود فیلم – تنها محصول جانبی ضروری دلیل واقعی آنها برای حضور در کار سینما است که قرار است در مجموعه باشد. برای ساختن فیلم. برای یک نوع خاص از نظر هنری ، شخصیت هنری ، تولید فیلم مانند یک پناهگاه بی خانمان است: نیازهای اساسی حیوانات آنها برآورده می شود ، آنها خیلی خسته هستند و نمی توانند فراتر از اذان صبح ببینند ، و رابطه جنسی بین افرادی است که مراقب باشید که موافقت کنید این به معنای زیاد نیست.

فیلم ال دورادو
بیشتر بخوانید

وقتی بازدیدکنندگان از دنیای واقعی به آنجا می آیند (همسران ، عاشقان ، بانکداران ، روزنامه نگاران) ، صندلی کارگردانی برای نشستن در اختیار آنها قرار می گیرد و آنها عمل را تماشا می کنند و مانند پدربزرگ و مادربزرگ های مغرور سر خود را تکان می دهند و لبخند می زنند. آنها هرگز درک نخواهند کرد. یک شخصیت در ” فیلم روز برای شب ” می گوید: “من یک پسر را برای یک فیلم رها می کنم” “من هرگز برای یک پسر فیلم نمی گذاشتم.”

بیشتر بخوانید: فیلم ۵ هم خون

فیلم Truffaut مانند یک گلچین کوچک از حکایت های مجموعه فیلم است. ما همه انواع آشنا را تشخیص می دهیم: ستاره جوان بی روح و عاشق دیوانه (ژان پیر لو). دیوا الکلی که از دوران اوج خود گذشته است (والنتینا کورتز) ؛ رهبر عاشقانه سکسی (ژاکلین بیست) ، که امیدوارم اکنون با ازدواج با دکترش شکست در پشت او باشد. و مرد برجسته پیر (ژان پیر امونت) که سرانجام با همجنسگرایی خود کنار می آید. همچنین کارمندان با نقش های فرعی نیز حضور دارند: دختر فیلم نامه ، مرد بدلکار ، تهیه کننده ، زنی که هتل را اداره می کند.

در طول فیلم عاشقانه ها پایان می یابد و آغاز می شود ، ازدواج ها تهدید می شوند و ترمیم می شوند ، مردم خود را در اتاق های خود حبس می کنند و گربه ای حاضر نمی شود شیر را روی شیر بخورد. ما برخی از اسرار تجاری ساخت فیلم را به صورت غیر عادی می آموزیم ، از جمله اینکه چگونه آنها در تابستان برف می بارند ، چگونه یک بالکن طبقه سوم نمی تواند در زیر آن ساختمانی داشته باشد و چگونه صحنه ها “روز به شب” فیلمبرداری می شوند (a فیلتر برای دادن اثر شب هنگام عکاسی در نور روز استفاده می شود).

این فیلم توسط شخصیت Truffaut روایت می شود. او می گوید: “فیلمبرداری فیلم مانند سفر مربی استیج است.” “در ابتدا شما به یک سواری خوب امیدوار هستید. پس شما فقط امیدوارید که به مقصد برسید. ” در شب او یک رویا می بیند ، البته سیاه و سفید ، که در آن او یک پسر کوچک است که بعد از تاریکی هوا به مرکز شهر می رود. او از طریق توری مقابل تئاتر محلی می رسد و عکسهای تبلیغاتی براق 8 در 10 “Citizen Kane” را می دزد. در اوایل صحنه ای وجود داشت که Ferrand و تهیه کننده اش (Jean Champion) از طریق عکس های براق بازیگر زن خود (Bisset) دست به دست می شوند. موازی روشن است. فراند در جوانی آرزو داشت که یک ولز دیگر باشد ، اما اکنون او خوشحال است که به سادگی در همان صنعت کار می کند.

نقد فیلم نشانی از شر
بیشتر بخوانید

در بررسی فیلم روز برای شب ، پائولین کائیل نوشت که این فیلم “فیلمی برای فیلمهای سینمایی ، بسیار ساده لوحانه است – کسانی که ترجیح می دهند یک فیلم ، هر فیلمی را ببینند (یک فیلم بد ، یک احمقانه ، یا یک دوره شاد ، شیرین -ویفر کوچک و خشک فیلم مانند فیلم روز برای شب ) ، از هر کار دیگری. ” شاید برای آنها نباشد ، اما مطمئناً در مورد آنها است. وقتی دوست دختر لیود گفت که از حضور در نیس با همه رستوران هایش خوشحال است ، او شوکه شد: “رستوران های کوچک؟ شوخی میکنی! آیا نمی دانید نیس 37 فیلم دارد؟ ما می توانیم یک ساندویچ بگیریم. “

نقد فیلم روز برای شب

فیلم روز برای شب

نقد و بررسی Kael خشمگین است: “من از نظر علاقه Truffaut نسبت به نوعی ساخت و ساز که” ملاقات با پاملا “نشان می دهد ، سهیم نیستم.” نه ، اما می توان محبت Truffaut را نسبت به افرادی که آنها را تولید می کنند تقسیم کرد. من یک بار از ژان مورو در مورد یکی از صحنه های معروفش سوال کردم. او به من گفت که به جز تعداد انگشت شماری در جشنواره های فیلم ، جایی که حضور او لازم بود ، هیچ فیلمش را ندیده است. وی گفت: “من برای ساخت آنها حقوق می گیرم.” “شما برای دیدن آنها پول می گیرید.”

فرانسوا تروفو (1932-1984) یکی از محبوب ترین فیلمسازها بود ، مردی که عشق خودش به فیلم در جزئیاتی مانند عکس های عنبیه به سبک قدیمی که از فیلم های صامت وام گرفته بود ، مشهود بود. (این شلیکی است که به نظر می رسد صفحه قبل از سیاه شدن به دور یک جزئیات پیچ می خورد). او یک بار گفت: “زیباترین چیزی که من در سالن سینما دیده ام ، پایین آمدن به جلو و برگرداندن و نگاه کردن به تمام چهره های بلند شده ، نور صفحه روی آنها است.”

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

تروفو بنیانگذار نسل موج نو بود – منتقدان فیلم فرانسوی که از پیشکسوتان هالیوود در دهه 1950 تجلیل کردند و سپس فیلم های خود را ساختند. او در آغاز با “فیلم 400 ضربه” (1959) ، “شلیک به نوازنده پیانو” (1960) و “ژول و جیم” (1961 ، مورو – بازیگر مورو – امیدوارم او آن را دیده باشد) آنجا بود. در مدت 25 سال او 23 فیلم را کارگردانی کرد. چرا او این همه ساخته است؟ فکر می کنم چون او دوست داشت در مجموعه فیلم حضور داشته باشد. بازیگر جوان ” فیلم روز برای شب ” پس از فرار دخترش با بدلكار دلش می گیرد. شخصیت تروفو از او دلجویی می کند: “افرادی مانند ما فقط در کار ما خوشحال هستند.”

نقد فیلم رقصنده با گرگ ها
بیشتر بخوانید

پایان مقاله نقد فیلم روز برای شب

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده − هفت =