امروز برابر است با :11 خرداد 1402
فیلم مرد آزاد

فیلم مرد آزاد | نقد فیلم Free Guy

فیلم مرد آزاد (رایان رینولدز) یک روال روزمره دارد: بیدار شوید ، با ماهی قرمز صحبت کنید ، قهوه بنوشید ، سر کار بروید. اما وقتی او با یک غریبه مرموز در یک روز آفتابی (جودی کامر) روبرو می شود ، از این موضوع بیرون می آید و متوجه می شود که او در واقع یک شخصیت بازی ویدئویی در دنیایی است که وجود ندارد.

با نقد فیلم مرد آزاد با سایت بامدادی ها همراه باشید.

لحظه ای در فیلم Free Guy وجود دارد که در آن قهرمان ، گای ، در نبرد با یک کلون سوار شده از خود ، کاری غیرمنتظره انجام می دهد. اتفاقی که در حقیقت ، تنها پس از تصاحب کمپانی فیس روس 20th Century Fox در سال 2019 می تواند رخ دهد.

این یک لحظه سرگرم کننده ، Ready Player One-esque است ، که به احتمال زیاد مردم را خوشحال خواهد کرد. اما وقتی برای پنج ثانیه متوقف می شوید و به آن فکر می کنید ، در واقع منطقی از روایت چیزی کم است. این نمادی از فیلمی است که مشتاق خشنودی است و انواع و اقسام VFX چشم نواز را به سمت صفحه نمایش می اندازد ، اما فیلم مرد آزاد حتی در حالی که شما آن را تماشا می کنید بسیار مقاوم است.

نقد فیلم مرد آزاد

فیلم مرد آزاد

به ريف ترومن شو فکر کنيد ،  دلپذير باشيد. به جای مردی که در یک برنامه تلویزیونی با بازی جیم کری به دام افتاده است ، ما گای را داریم که توسط رایان رینولدز کانادایی بازی می شود ، یک شخصیت غیرقابل بازی که در یک بازی ویدیویی جهان باز گیر کرده است. موازی بین این دو فیلم شامل سفری سرنوشت ساز در سطح آب و جملات غالباً تکراری “صبح بخیر” است.

اما در جایی که شخصیت کری دارای قوس است ، اهمیت دادن به گای کمتر آسان است. اگرچه او به نظر می رسید یک فرد ملایم و معمولی است که به آرامی از حلقه خود خارج می شود ، اما او در واقع یک ماشین خرخر خردمند از ابتدا است و چنین زنگ های ددپول را ارائه می دهد ، مانند “مثل این است که زبان من با طلوع آفتاب بچه داشت”.

نقد فیلم آگراندیسمان
بیشتر بخوانید

دنیای بازی ، “شهر رایگان” ، به اندازه کافی سرگرم کننده و شلوغ است-یک بازی Grand Theft Auto به صورت رایگان برای همه ، جایی که بازیکنان ، با استفاده از عینک آفتابی ، NPC ها را ترور می کنند و مدارهای روزانه خود را دور می زنند. کارگردان شاون لوی ، کهنه کار فیلم های فولاد واقعی و شب در موزه ، می داند که چگونه VFX را هدایت کند و جودی کامر را به عنوان هکر Molotov Girl ، در حالی که با دو Glocks شعله ور می شود ، جالب به نظر برسد.

نقد فیلم مرد آزاد

نقد فیلم مرد آزاد

اما هر زمان که داستان نیاز به مقایسه با دنیای واقعی دارد ، همانطور که مکرراً لازم است ، à la Ready Player One ، شتاب شروع به متوقف شدن می کند. صادقانه بگویم ، سوال بزرگ داستان – آیا برنامه نویسان با بازی Comer و Joe Keery شواهدی برای اثبات اینکه سرپرست Free City صفرها و صفرهای آنها را به سرقت برده است پیدا خواهند کرد؟ – به طور گسترده ای قانع کننده نیست و حتی تایکا وایتیتی ، همانطور که سرور گفت ، لباسی پوشیده بود که نصف ناپلئون بناپارت ، نیمی از چهره هوکستون بود ، در تلاش برای جمع آوری خنده در حالی که با صدای نازک از مردم ناسزا می گوید.

کامر ، حداقل ، در اولین حضور بزرگ خود در هالیوود ، بین لهجه های بریتانیایی و آمریکایی دخالت می کند و بدون توجه به نحوه موز در اطراف او به راحتی نگاه می کند. احمق بد اخلاقش جرقه هایی به فیلم می دهد. افسوس ، این چیزی در جاهای دیگر کم است ، با آب نبات فراوان ، اما در زیر سطح پیکسلی اهمیت چندانی ندارد.

نقد فیلم مرد آزاد

فیلم مرد آزاد

نه کاملاً “Ready Player One Star” ، اما این یک اردک عجیب و غریب است: یک مفهوم Black Mirror برای خنده استفاده می شود ، که در نهایت در کد خودش پیچیده می شود.

منبع سایت مداد

بیشنر بخوانید:

نقد فیلم خانه بازی ها | نقد فیلم پاکسازی ابدی | نقد فیلم خشم مردانه | انیمیشن Space Jam : A New Legacy یک حال و هوای ویدیو گیمی دارد | بهترین فیلم های چارلی چاپلین | نقد فیلم هشدار | نقاشی دختری با لباس خواب

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 8 =