امروز برابر است با :21 مرداد 1401
عکاسی صنعتی

آموزش عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی چیست؟

” عکاسی صنعتی چیست ” سوالی است که اخیراً بسیار از من پرسیده شده است.

وقتی در یک زمینه خاص کار می کنید کاملاً در اصطلاحات غوطه ور می شوید. به راحتی فراموش می شود که عبارات استفاده شده لزوماً برای دیگران معنی ندارد.

آموزش عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

این قطعاً در مورد عکاسی درست است که ما اصطلاحاتی مانند “عمق میدان” ، “دیافراگم” ، “نوردهی” و غیره را به طور منظم استفاده می کنیم. همین مسئله در مورد طاقچه های مختلفی که عکاسان در آن کار می کنند صدق می کند. وقتی به مردم می گویم من ” عکاس صنعتی ” هستم ، در واقع این به چه معنی است؟

خوب ، این ممکن است برای مردم معنی های مختلفی داشته باشد. من اینجا نیستم تا بگویم “این دقیقاً همان معنی آن است”. این برداشت من از آن است و آنچه فکر می کنم اصطلاح “عکاسی صنعتی” باشد.

عکاسی صنعتی نوعی عکاسی است که با تمرکز بر خدمت به مشاغل در بخش صنعتی ساخته شده است. این ممکن است شامل شرکتهای مهندسی ، تولیدکنندگان ، کارخانه ها ، شرکتهای مبتنی بر فناوری پیشرفته و غیره باشد.

این طیف گسترده ای از بخشها را پوشش می دهد. موضوع رایج این است که معمولاً شرکتهایی را تولید می کنند که محصولی را که نیاز به ماشین آلات و / یا امکانات مقیاس بزرگ دارند تولید می کنند.

این می تواند قرار گرفتن در شرایط کاملاً کثیف و خطرناک باشد ، مثلاً یک اره. به همین ترتیب ، می تواند در محیط های بسیار تمیز مانند خطوط تولید مواد غذایی یا تولید کنندگان نوشیدنی باشد.

چرا عکاسی صنعتی ؟

با داشتن سابقه مهندسی هوافضا ، دیدن اینکه چگونه کارها ساخته می شود بسیار جالب است.

یک کنجکاوی طبیعی برای این نوع چیزها به خوبی به عکاسی از کاربردهای صنعتی کمک می کند.

به عنوان یک عکاس ، شما واقعاً باید به آنچه که از آن عکاسی می کنید علاقه مند باشید تا بهترین حالت را به دست بیاورد. وقتی وارد یک مرکز صنعتی می شوم ، دوست دارم ببینم همه چیز چگونه کار می کند. در حالی که سوالات بیشتری می پرسم ، من درک خوبی پیدا می کنم که به من کمک می کند تا نحوه نیاز به عکاسی از چیزها را اطلاع دهم.

نقاشی گلهای آفتابگردان
بیشتر بخوانید

من کاملاً می فهمم که چرا بسیاری از عکاسان به بخش صنعتی علاقه مند نیستند. دستگاه پر کردن قوطی های نوشابه با سرعت 50000 در ساعت یا واحدهای کمپرسور نصب شده در کامیون ها ، فنجان چای همه افراد نیست! نور در داخل این مکان ها اغلب ضعیف است – به هر حال از نظر یک عکاس.

آموزش عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

اهمیت یک عکاسی صنعتی

یک متخصص قادر خواهد بود از جالب توجه عکس گرفته و هر آنچه را که می خواهید از هر زاویه به نمایش بگذارد و هیچ سوالی در ذهن شخصی که به عکس نگاه می کند باقی نماند. او باید به جزئیات توجه داشته باشد و بتواند از ماشین های روزمره / عادی علاقه ایجاد کند. این بدان معناست که عکسها باید بیشتر شبیه یک قطعه هنری باشند تا تصاویر تخصصی.

به عنوان مثال یک متخصص از نوار نقاله روزمره ، منظم و معمولی به گونه ای عکس می گیرد که با برجسته سازی مناطق خاص و محو کردن زمینه ، باعث ایجاد علاقه می شود. این تصاویر وقتی بر روی مطالب تبلیغاتی تجاری مانند بروشور یا ارائه پاورپوینت قرار می گیرد ، روند روند کار را بیان می کند.

1. عکس محصول
عکس های با کیفیت از محصولات یکی از مهمترین دارایی هایی است که تجارت شما می تواند در آن سرمایه گذاری کند. چه اجزای کوچک و چه سیستم های پیچیده بزرگی را تولید کنید ، عکس هایی می خواهید که به اندازه محصول نهایی شما خوب باشند.

مشتریان بالقوه از طریق فروشگاه های مختلف از جمله آنلاین ، چاپی ، نمایشگاه های تجاری و بروشورها و کاتالوگ ها تحقیق می کنند. آنها بدون توجه به تولید محصولی که تولید می کنند ، به سمت شرکتهایی که محصولاتشان خوب به نظر می رسند جذب می شوند.

2. پرتره های تجاری
اگر می خواهید تجارت شما صیقلی به نظر برسد ، پرتره های کاری شما باید درجه یک باشند. تصاویر کارمندان باید حرفه ای و مطابق با تصویر برند شما باشد. اگر کارمندان شما در یک کنفرانس صحبت کنند ، مقاله سفید بنویسند ، در وب سایت خود بیوگرافی داشته باشند یا در LinkedIn شرکت کنند ، می توان از پرتره های تجاری برای تصاویر نمایه استفاده کرد. تصاویر تعطیلات ضعیف برش خورده

راهنمای انتخاب بهترین سرعت شاتر برای عکاسی
بیشتر بخوانید

حتی اگر کاری که انجام می دهید در محیط اداری نباشد ، پرتره های تجاری با کیفیت برای برجسته کردن نگرش و مهارت های شرکت شما مهم هستند. تصاویر ارسال شده در محل کار شما برای مشتریان شما جالب است و به آنها تصویر بهتری از کار شما می دهد.

3. عکاسی معماری
و ساختمان خود را فراموش نکنید! تصور مردم از شرکت شما بسیار تحت تأثیر عکاسی از مکان شماست. عکاسی معماری ما از عکسهای بیرونی تأسیسات تولیدی ، تا اتاق های تمیز ، مناطق تولیدی و انبارهای ذخیره سازی متغیر است.

4. عکاسی در محل
سرانجام ، عکاسی در محل به مشتریان شما نگاهی مخفیانه به نحوه کار می اندازد. مشتریان دوست دارند کارمندان شما را در عمل ببینند. این به آنها آرامش می دهد تا ببینند چگونه کار را انجام می دهید و به کار ، محصولات یا خدمات و در نهایت مشتریان خود اهمیت می دهید.

یکی دیگر از مزایای عکاسی در محل این است که زمان خرابی را از بین می برد. ما به شما مراجعه می کنیم و از حاشیه عکس می گیریم تا خدمه شما بتوانند به کار خود ادامه دهند.

آموزش عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

پایان مقاله آموزش عکاسی صنعتی

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم زنی تحت تأثیر|فیلم Roma|فیلم خاطرات قتل|سریال Awake|نقد فیلم بی نهایت|کسب درآمد از اینترنت در خانه|نقد فیلم نیروی تندر|بهترین فیلم های هانکه|بهترین فیلم های چارلی چاپلین|داستان کوتاه جلوی قانون|فیلم ۲۰۰۱: ادیسه فضایی|مارک تواین|۵وبسایت جذاب کاربردی

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =