صفحه اصلی > موسیقی : فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟
ads

فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟

فرق رپ و هیپ هاپ

” فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟”

فرق رپ و هیپ هاپ این یک سوال رایج برای افرادی است که به فرهنگ هیپ هاپ علاقه مند می شوند. همچنین تمایزی است که برای بامدادی ها و کارهایی که در سراسر دنیا انجام می دهیم بسیار مهم است.

با مقاله فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟ با بامدادی ها همراه باشید.

پاسخ استاندارد این است که هیپ هاپ فرهنگی است با چهار عنصر * – deejaying ، MCing ، دیوار نویسی و رقص – و رپ نوعی موسیقی محبوب است که از فرهنگ Hip-Hop رشد کرده است.

فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟

فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟

                       از این نظر ، هیپ هاپ عمیق و فرهنگی است. رپ سطحی و تجاری است.

اما گاهی اوقات وقتی روی فرق رپ و هیپ هاپ تمرکز می کنیم ، از مشترکات آنها غافل می شویم. از این گذشته ، اگر این دو مفهوم به هم ربطی نداشته باشند ، دلیل نمی شود که آنها را مقایسه کنیم.

برای پسر بعدی Next Level Ken Fury ، رپ بخشی از هیپ هاپ است که به دلیل تجاری بودن در معرض فساد است. “هیپ هاپ به عنوان یک تلاش عصیان برای سرنگونی ظلم آغاز شد ،” اما با گذشت زمان شرکت ها آمریكا به رپ نفوذ كرد و تبلیغ كرد همانطور كه ​​در وهله اول همه چیزهای هیپ هاپ مخالف بود … [بنابراین] من فکر می كنم از نظر تجاری اختلاف وجود دارد ، اما از نظر فرهنگی آنها بخشی از درخت هیپ هاپ هستند. “

Jaci Caprice ، هنرمند و مدیر سایت Next Level ، رپ را یکی از بسیاری از مظاهر انرژی هیپ هاپ می داند که بسته به اهداف هنرمند قابل استفاده یا سو mis استفاده است. وی می گوید: “با توجه به موضوع هیپ هاپ و رپ ، نظر من این است كه هیپ هاپ فرهنگی است كه رپ در آن وجود دارد.” “این مانند این است که سعی کنید یک سیب را فقط بذر آن تعریف کنید … یا بالعکس. هر دو به خاطر هم وجود دارند. رپ برای حفظ فرهنگ به همان اندازه حیات زدگی ، ب-بوی / ب-دختر ، نقاشی دیواری و بسیاری از عناصر دیگر که کل را تشکیل می دهند بسیار حیاتی است. اینها “دانه ها” هستند. “

تفاوت بین سبک هیپ هاپ و رپ
بیشتر بخوانید

از این نظر ، رپ و هیپ هاپ نقطه مقابل نیستند – رپ محصولی از فرهنگ هیپ هاپ است. اما این فقط یک روش تفکر در مورد رابطه بین این دو شکل نیست. این همچنین یک رویکرد برای ساخت موسیقی است. هیچ دلیلی ذاتی وجود ندارد که کسی به خاطر فعالیت خود از هیپ هاپ قدردانی نکند و همچنین از تولیدش قدردانی کند. و هنگامی که فرد شروع به مشاهده موسیقی رپ به عنوان بیانگر مجموعه ای گسترده و عمیق از فرایندهای هیپ هاپ می کند ، تمرکز از آنچه موسیقی رپ است و به سمت آنچه که انجام می دهد ، تغییر می کند.

و این همان مرحله بامدادی ها است. با تمرکز بر موسیقی رپ به عنوان بخشی از فرهنگ هیپ هاپ بزرگتر ، می توانیم انرژی خود را به طور موثرتری به سمت کارهایی که می تواند برای افراد و جوامع انجام دهد ، هدایت کنیم.

ما این کار را به چند روش انجام می دهیم. وقتی موسیقی رپ در متن فرهنگ ، تاریخ ، فلسفه و آرمان های هیپ هاپ قابل درک باشد ، آن عناصر به طور طبیعی با کمال کامل تری بازی می شوند. ایده های هویت ، مسئولیت پذیری جامعه ، انضباط شخصی و بیان شخصی – که برای فرهنگ هیپ هاپ اساسی هستند – برای رپ نیز اساسی می شود. این لزوماً در مواردی نیست که با رپ به عنوان موسیقی پاپ رفتار شود.

اما حتی وقتی موسیقی رپ برای اهداف تجاری ساخته می شود ، باز هم لازم نیست استثماری یا سطحی باشد. هنوز هم می توان به روشی اخلاقی ، شخصاً برآورده کننده و پاسخگوی نیازهای جامعه انجام داد. علاوه بر این ، به عنوان یک عمل فرهنگی ، هیپ هاپ تمایل دارد که خود را به عنوان یک فعالیت جامعه نشان دهد. این امر آن را به ابزاری فوق العاده انعطاف پذیر و مفید برای گردهم آوردن مردم تبدیل می کند ، زیرا توسط افرادی که در آن لحظه شرکت می کنند تعریف می شود. آنها آن را به آنچه می خواهند می رسانند. و این روند ساده – گروهی از افراد که در مورد چگونگی کار هنر با یکدیگر صحبت می کنند – در واقع می تواند یکی از قدرتمندترین اقدامات خلاقانه ای باشد که بشر می تواند انجام دهد.

موتزارت کیست؟
بیشتر بخوانید

فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟

فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟

وقتی موسیقی – یا رقص ، یا هنر تجسمی – با افراد از زمینه های مختلف ایجاد می کنیم ، استراتژی ها و روندهای خود را با یکدیگر در میان می گذاریم و برای دستیابی به اهداف مشترک با هم کار می کنیم. البته ، موسیقی رپ لزوماً نباید از این طریق ساخته شود. اما مهم این است که می تواند باشد.

این تفاوت واقعی بین رپ و هیپ هاپ است
برخلاف تصور رایج ، رپ و هیپ هاپ قابل تعویض نیستند. در اینجا یک پاسخ عمیق به این سوال قدیمی ارائه شده است: تفاوت رپ و هیپ هاپ چیست؟ – از جمله خرابی یک پیشگام هیپ هاپ.
اکثر کارشناسان معتقدند که بیشترین تفاوت بین مقیاس نگرانی های رپ و هیپ هاپ است. رپ سبک موزون تلاوت آوازی را نشان می دهد که در برخی از آهنگ های برتر هیپ هاپ محبوب است. اما این فقط یکی از اجزای جنبش گسترده هیپ هاپ است.

جنبش هیپ هاپ ، به نوبه خود ، متشکل از رپ و چندین عنصر فرهنگی است ، از جمله سبک زندگی و تجربیات. رپ یک تحویل آوازی خاص است ، در حالی که هیپ هاپ می تواند شامل مد ، deeayaying ، رقص (رقص و رقص هیپ هاپ) ، هنر (به ویژه فرهنگ دیوار نویسی) و سبک زندگی و نگرش عمومی باشد.

نماد رپ مدرسه قدیمی KRS-One اینگونه بیان می کند: “رپ کاری است که شما انجام می دهید ، هیپ هاپ چیزی است که شما در آن زندگی می کنید.”

به طور خلاصه ، هر کسی می تواند یک رپ باشد ، در حالی که فقط کسانی که هیپ هاپ زندگی کرده اند می توانند در این سبک موسیقی درست کنند و سبک زندگی گسترده تری را نشان دهند.

به گفته خالق “به خاطر بسپار 2 فراموش کن” اکثر رپ های محبوب امروزی ناشی از تجربه های دست اول با فرهنگ هیپ هاپ نیست. به نوبه خود ، مورس اعلام کرد که بین بسیاری از جنبه های موسیقی رپ معاصر و خاطرات دنیای واقعی هنرمندان مسئول ارتباط وجود دارد – و این قطع ارتباط و عدم اصالت است که آهنگ ها را از هیپ هاپ متوقف می کند.

نحوه نوشتن آهنگ با تام مورلو را بیاموزید
بیشتر بخوانید

دیجیتال موزیک نیوز برای یک رویداد اخیر ساعت شاد Songtradr ، “Hip-Hop Deconstructed” آماده بود که از مورس استقبال کرد تا درباره موسیقی هیپ هاپ و تعریف دقیق آن بحث و تحلیل کند. با توجه به تفاوت فوق الذکر بین رپ و هیپ هاپ ، هنرمند “اولین عشق” تصریح کرد که اصالت در هیپ هاپ ضروری است و در مورد تمایز حاصل توضیح داد.
مورس گفت: “شما می توانید یک رپ باشید ، و می توانید یک موسیقی دان باشید ، و می توانید یک ستاره پاپ باشید ،” اما این شما را هیپ هاپ نمی کند. هیپ هاپ قطعاً یک فرهنگ است. عناصری در آن وجود دارد ، انواع مختلفی وجود دارد که با آن همراه است. “

به گفته خالق «به خاطر بسپار 2 فراموش کن» ، بسیاری از موسیقی رپ که امروزه موج می زند ، ناشی از تجربیات دست اول با فرهنگ هیپ هاپ نیست. به نوبه خود ، مورس اعلام کرد که بین بسیاری از جنبه های موسیقی رپ معاصر و خاطرات واقعی هنرمندان مسئول ارتباطی وجود دارد – و این قطع ارتباط و عدم اصالت است که آهنگ ها را از هیپ هاپ متوقف می کند.

فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟

فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟

“رپ معتبر نیست. رپی که از رادیو می شنوید چیزی نیست که در جوامع سیاه پوستان در جریان است. “اظهار داشت مورس. “با فرض اینکه این مردان همیشه مهمانی می گیرند یا همیشه خشن هستند ، یا این ، می دانید ، شاخص زندگی سیاه پوستان در آمریکا دور از انتظار است.”
در طول تقریباً 40 نسخه منتشر شده از او تا به امروز – از جمله یک کار جدید برای مقابله با جریان به ظاهر بی پایان آهنگ با محوریت فروش کوکائین – مورس با وفادار ماندن به هر بخش از زمینه های خود ، معتبر مانده است. ترانه های مورس از خواندن (که مادرش او را به آن معرفی کرده بود) و دین گرفته تا اسکیت بورد و کتاب های کمیک و همین طور موارد بسیار زیاد ، نمایانگر دیدگاه منحصر به فرد و منحصر به فرد وی است.

اسلاگ ، مربی مرس ، یک بار به او گفت: “” صدای تو لنز توست از طریق آنچه که هستی “. “خوب یا بد ، من اهل لس آنجلس هستم. این می تواند فرهنگ باند باشد – این لنز من است. هر چیزی که من می بینم از طریق آن است. “مورس خاطرنشان کرد.

معرفی سبک موسیقی رپ
بیشتر بخوانید

پخش کننده مکرر Twitch همچنین این ایده را بیان کرد که هیپ هاپ در حال حاضر از “فاز فلز مو” خود در حال تکامل است. مورس گفت: “هیپ هاپ مدتهاست که در نوع” فاز مو-فلز “خود گیر کرده است. “این بسیار پر زرق و برق است ، جنس ، رابطه جنسی ، رابطه جنسی ، مهمانی ، مهمانی ، مهمانی. مدتهاست که آنجا گیر کرده است. اما من فکر می کنم آنچه اکنون اتفاق می افتد این است که یک تغییر بزرگ ایجاد خواهد شد. باید وجود داشته باشد.

“در حال حاضر هیپ هاپ با تایلر [خالق] و کندریک لامار در حال رشد است.” همه »هنرمند. “و هنوز جای 50 سنت و” موهای گروه موسیقی “رپ وجود دارد. فکر می کنم بالاخره داریم از این قوز عبور می کنیم. اما مدتی در آن گیر کرده بودیم. ”
یک نکته را باید بخاطر بسپارید: اینجا جایی است که هم اکنون رپ و هیپ هاپ وجود دارد. اما همه چیز دائماً در حال تکامل است. سبک های رپ همیشه در حال پیشرفت هستند و تفاوت های ظریف هیپ هاپ در حالت شار ثابت است.

فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟

فرق رپ و هیپ هاپ

اما از نظر خرابی همه رپ هیپ هاپ نیست و همه هیپ هاپ رپ نیست. این تمایز ارزشمند برای صدای هیپ هاپ فردا و طرفداران در جستجوی موسیقی که با ترجیحات و داستان های آنها صحبت می کند ، مهم است.

پایان مقاله فرق رپ و هیپ هاپ 

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

ویلیام شکسپیر|نقد و بررسی فیلم nomadland|بهترین فیلم های بن افلک|نقاشی طلوع آفتاب از کلود مونه|بهترین فیلم های فرانک کاپرا|فیلم زنی پشت پنجره|فیلم جواهرات تراش نخورده|معرفی موسیقی سنتی ایران|نقد سریال چرنوبیل

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

11 − شش =