صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های رابرت زمکیس
ads

بهترین فیلم های رابرت زمکیس

( فیلم های رابرت زمکیس )

بهترین فیلم های رابرت زمکیس : رابرت زمکیس ، کارگردان برنده اسکار ، از همان کودکی علاقه به فیلم و تلویزیون پیدا کرد و ابتدا در زادگاهش شیکاگو به عنوان سردبیر تبلیغات تلویزیونی و برنامه های خبری کار کرد. این کار باعث شد تا وی به عنوان دانشجوی انتقال به مدرسه فیلم دانشگاه کالیفرنیای جنوبی مراجعه کند ، جایی که مواد درخواست وی شامل یک ویدیو موسیقی بود که به آهنگی از بیتلز تنظیم شده بود. (جای تعجب نیست که اولین فیلم او “من می خواهم دست تو را بگیرم” در مورد گروهی از دانش آموزان دبیرستانی است که با بیتلمانیا وسواس دارند.)

با مقاله بهترین فیلم های رابرت زمکیس با بامدادی ها همراه باشید.

او در ابتدا توسط USC رد شد اما او به یک مقام رسمی التماس کرد که در این مورد تجدید نظر کند و قول داد که با حضور در مدرسه تابستانی معدل پایین خود را بالا ببرد. این گستاخی همچنین در موفقیت اولیه او به عنوان کارگردان سهم بزرگی خواهد داشت وقتی که او با کپی از فیلم دانشجویی خود وارد دفتر استیون اسپیلبرگ شد و از اسپیلبرگ خواست که او را استخدام کند. این کارگردان تحت تأثیر Zemeckis و فیلمش قرار گرفت و در نهایت به تهیه کنندگی “I Wanna Hold Your Hand” تبدیل شد.

تلاش های اولیه کارگردانی Zemeckis که تحسین شد اما در گیشه خیلی کار نکرد. تنها در سال 1984 بود که او با کمدی ماجراجویی رمانتیک “Romancing the Stone” در مقیاس عمده به موفقیت دست یافت. او همیشه تمایل به آزمایش فرم فیلم های سینمایی را داشت و از همان فیلم اول به بعد دوست داشت تصاویر خبری زندگی واقعی را ویرایش کند یا در مورد “چه کسی راجر خرگوش را قاب کرد؟” شخصیت های کارتونی را وارد فیلم های خود می کنند تا با بازیگران واقعی ارتباط برقرار کنند. این آمیختگی واقعی و خیالی با برنده شدن در اسکار بهترین فیلم “فارست گامپ” که در آن تام هنکس به عنوان فارست صحبت می کند و با شخصیت های زندگی واقعی تعامل دارد ، به اوج خود می رسد. Zemeckis اسکار بهترین کارگردانی را برای آن فیلم دریافت کرد و همچنین نامزد بهترین فیلمنامه اصلی برای موفقیت خود در گیشه در سال 1985 ، “بازگشت به آینده” شد.

بهترین فیلمهای جنیفر انیستون
بیشتر بخوانید

1. فیلم بازگشت به آینده (1985)
نویسندگان فیلمنامه: رابرت زمکیس ، باب گیل. با بازی مایکل جی فاکس ، کریستوفر لوید ، لیا تامپسون.

“بازگشت به آینده” بزرگترین موفقیت در باکس آفیس سال 1985 بود و باعث ایجاد دو دنباله به همان اندازه موفق شد. سرنوشت این فیلم در حین تولید تردید به نظر می رسید ، زیرا فیلم یکی از سنگین ترین تیراندازی های تاریخ فیلم را داشته است. Zemeckis در اصل اریک استولتز را در نقش اصلی Marty McFly ، نوجوانی که زمان دیدار برای دیدار با والدین خود را در دوران دبیرستان بازی می کند ، بازی کرد. پس از شش هفته فیلمبرداری Zemeckis به این نتیجه رسید که Stoltz بیش از حد اجرا را تیره می کند و می ترسید لحن کمدی فیلم به خاطر آن رنج ببرد. وی سپس تصمیمی بی سابقه برای بازسازی فیلم با مایکل جی فاکس گرفت که چرخش کمدی تری را برای این نقش به ارمغان آورد. فاکس در ابتدا به دلیل برنامه فیلمبرداری با فیلم “روابط خانوادگی” برای فیلم در دسترس نبود اما توافق حاصل شد که وی بتواند در روز و این فیلم شبانه کراوات را فیلمبرداری کند. فیلمنامه Zemeckis اولین نامزدی اسکار را برای او به ارمغان آورد.( فیلم های رابرت زمکیس )

بهترین فیلم های رابرت زمکیس

بهترین فیلم های رابرت زمکیس

2. FORREST GUMP (1994) فیلم فارست گامپ
نویسندگان فیلمنامه: اریک راث. با بازی تام هنکس ، سالی فیلد ، گری سینیز.

“فارست گامپ” در سال 1994 به خاطر داستان صمیمانه خود در مورد پسری معلول ذهنی که توانایی وارد کردن خود به لحظات بزرگ تاریخ آمریکا را دارد ، به یک احساس ملی تبدیل شد. داستان دلخراش هنگامی که فارست داستان زندگی خود را برای مردم هنگام نشستن روی نیمکت پارک برای مردم تعریف می کند ، غم و اندوه را از دست می دهد. این متن شامل بسیاری از عبارات شوخ طبعی بود که به زبان بومی آمریکا وارد شد مانند “زندگی مانند یک جعبه شکلات است. شما هرگز نمی دانید چه چیزی خواهید گرفت. ” Zemeckis بار دیگر بازی های قدرتمندی را با بازیگرانی چون سالی فیلد ، رابین رایت ، میکلیتی ویلیامسون و نامزد بازیگر نقش مکمل گری سینیس در بازیگران برجسته دریافت کرد. هنکس دومین اسکار متوالی خود را به عنوان بهترین بازیگر مرد برای این فیلم به دست آورد. در مجموع 13 بار نامزد اسکار شد و جوایز بهترین فیلم ، کارگردانی ، فیلمنامه اقتباسی ، تدوین فیلم و جلوه های بصری را از آن خود کرد.( فیلم های رابرت زمکیس )

بهترین فیلم های فرانک کاپرا
بیشتر بخوانید

3. WHO FRAMED ROGER RABBIT (1988) فیلم
نویسندگان فیلمنامه: جفری پرایس ، پیتر اس. سیمان. با بازی باب هوسکینز ، کاتلین ترنر ، کریستوفر لوید.

Zemeckis با این فیلم که در تعامل شخصیت های کارتونی با بازیگران زنده انسان است ، یک موفقیت فنی قابل توجه به دست آورد. باب هوسکینز در نقش یک کارآگاه منزجر است که شخصیت اصلی را برای اثبات قتل مرتکب می شود. کاتلین ترنر برای صداپیشگی جسیکا خرگوش مورد استفاده مجدد Zemeckis قرار گرفت و با اجرای تحسین برانگیز از شخصیتی که معروف است “بد نیست ، او فقط به آن سمت کشیده شده است” صدای تحسین برانگیزی را ارائه داد. جالب اینکه امی ایروینگ صدای خواننده جسیکا خرگوش را فراهم کرده است. این فیلم در رشته های فنی شش نامزدی اسکار به دست آورد و برای تدوین فیلم ، ویرایش جلوه های صوتی و جلوه های بصری اسکار دریافت کرد.( فیلم های رابرت زمکیس )

بهترین فیلم های رابرت زمکیس

 فیلم های رابرت زمکیس

4. CAST AWAY (2000) فیلم
فیلمنامه نویس: ویلیام برولیز جونیور با بازی تام هنکس ، هلن هانت ، نان مارتین.

Zemeckis با تام هنکس برای ساخت این فیلم در مورد مردی که تنها بازمانده سقوط هواپیما در یک جزیره دور افتاده است ، همکاری کردند. او سالها در آنجا تنها زندگی می کند و نقشه می کشد که چگونه ممکن است برای یک تلاش نجات مورد توجه قرار گیرد. هنکس در بیشتر فیلم تنها بر روی صفحه است بنابراین موفقیت بزرگی است که وی برای حفظ علاقه مخاطب خود ایجاد می کند و حتی یک والیبال را که وی با نام “ویلسون” صحبت می کند به یک شخصیت فرعی کامل در فیلم تبدیل می کند. هنکس برنده گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد درام سینمایی شد. او همچنین پنجمین (و به طور شگفت آور آخرین تا به امروز) نامزدی اسکار به عنوان بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد اما آن را به راسل کرو در “گلادیاتور” از دست داد.( فیلم های رابرت زمکیس )

5. فیلم بیان قطبی (2004)
نویسندگان فیلمنامه: رابرت زمکیس ، ویلیام برولیز جونیور با بازی تام هنکس ، ادی دیزن ، پیتر اسکولاری.

بر اساس کتاب تحسین شده و دوست داشتنی کودکان توسط کریس ون آلسبورگ. این فیلم داستان پسر جوانی است که شب کریسمس با قطار به قطب شمال می رود. فیلم در یک شکل منحصر به فرد از ضبط حرکت گرفته شده است که بازیگران انسانی را در یک کارتون مانند فرم نشان می دهد. این فیلم سه نامزد اسکار بهترین آهنگ اصلی ، میکس صدا و تدوین صدا را دریافت کرد اما به طرز شگفت انگیزی از گروه بهترین فیلم متحرک حذف شد.( فیلم های رابرت زمکیس )

بهترین فیلم های جودی فاستر
بیشتر بخوانید

6. CONTACT (1997) فیلم 
نویسندگان فیلمنامه: جیمز وی. هارت ، مایکل گلدنبرگ. بازیگران برجسته جودی فاستر ، متیو مک کانهی ، تام اسکریت. “فیلم تماس” بر اساس کتاب ستاره شناس مشهور کارل ساگان فیلمی جذاب و پیچیده با محوریت یک زن جوان (جودی فاستر) است که مصمم به اثبات وجود حیات فرازمینی است. تلاش او منجر به یک آزمایش دقیق می شود که او را از طریق یک سوراخ کرم در فضا ارسال می کند. جستجوی وی بحث های سیاسی و مذهبی درباره اخلاق یافته های خود را به وجود می آورد. این فیلم در حالی پایان می یابد که فاستر مجبور می شود در مقابل دولت شهادت دهد تا ثابت کند که با زندگی بیگانه دیدار کرده است. Zemeckis یک فیلم واقعاً پر تعلیق ارائه می دهد و همچنین بازیگران قدرتمندی را از بازیگران قدرتمند خود دریافت کرده است. فاستر به عنوان زن جوانی که میراث پدرش را به او رانده است احساسات و دلسوزی می کند. جیمز وودز و آنجلا باست نیز به عنوان مقامات دولتی که در تحقیقات شرکت داشتند کار بسیار خوبی انجام می دهند. آخرین مکالمه تلفنی وودز و باست تعجب از گفتگوها و بازی های خوب طراحی شده است.( فیلم های رابرت زمکیس )

7. ROMANCING THE STONE (1984) فیلم
نویسنده: دایان توماس. با بازی مایکل داگلاس ، کاتلین ترنر ، دنی دیویتو.

اولین موفقیت مهم Zemeckis با این فیلم اکشن ماجراجویی در مورد یک نویسنده رمان عاشقانه خجالتی و ناامن بود که برای آزادی خواهر ربوده شده خود به آمریکای جنوبی سفر می کند. در آنجا او با قاچاقچی پرندگان وحشی آشنا می شود و عاشق او می شود که در ماموریت یافتن خواهرش به او کمک می کند. هنگامی که برای اولین بار اعلام شد ، به نظر می رسید که این فیلم تلاش سریع برای تکرار موفقیت “Raiders of the Lost Ark” است ، اما محصول نهایی تحسین بزرگی را برای همه شرکت کنندگان به ارمغان آورد و گلدن گلوب بهترین فیلم موزیکال یا کمدی و بهترین را از آن خود کرد. بازیگر موزیکال یا کمدی برای کاتلین ترنر. ترنر همچنین از طرف جوایز مهم گروه منتقدین اخطار دریافت کرد و تصور می شد که یکی از مدعیان اسکار است اما نامزدی در آنجا محقق نشد. این فیلم سرانجام Zemeckis را در راس کارگردانان قرار داد و همچنین فعالیت فیلم داگلاس را که در سالهای قبل کمی افت کرده بود ، احیا کرد.( فیلم های رابرت زمکیس )

نقد فیلم Contact
بیشتر بخوانید

فیلم های رابرت زمکیس

 فیلم های رابرت زمکیس

8.فیلم بازگشت به قسمت آینده (1989)
فیلمنامه نویس: باب گیل. با بازی مایکل جی فاکس ، کریستوفر لوید ، لیا تامپسون.

قسمت دوم سه گانه بازگشت به آینده مایکل جی فاکس است که یک بار دیگر با داک براون سفر می کند ، فقط این بار آنها به آینده می روند تا فرزندان آینده Marty McFly با فرزندان Biff Tannen که از آن قلدر مورد آزار و اذیت قرار گرفته است ، مشکلی نداشته باشند. اولین فیلم این فیلم درگیر یک پرونده قضایی سابقه دار با بازیگر کریسپین گلوور بود که در فیلم اول نقش پدر فاکس را بازی می کرد. به دلیل اختلاف حقوق ، گلاور از حضور در این نسخه خودداری کرد. سپس تهیه کنندگان بازیگر دیگری را استخدام کردند و از پروتز استفاده کردند تا او را شبیه گلاور کنند. این دادخواست با حکمی از سوی SAG به پایان رسید که شما نمی توانید بازیگری را مانند آن بدون تکرار جبران خسارت تکرار کنید. ( فیلم های رابرت زمکیس )

پایان مقاله بهترین فیلم های رابرت زمکیس

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم شب شکارچی|۵۰ فیلم جنگی برتر تاریخ|کسب درآمد از طریق سایت دانلود|دوره باروک در موسیقی|نقد فیلم نشانی از شر|بهترین فیلم های جیم کری|بهترین فیلم های پل توماس اندرسون|نقد فیلم شکوفه‌های پژمرده|انیمیشن رایا و آخرین اژدها|طراحی وب سایت چیست

دیدگاهتان را بنویسید

سه × 5 =