امروز برابر است با :15 بهمن 1401
فیلم های جیم کری

بهترین فیلم های جیم کری

فیلم های جیم کری : جیم کری هم یک پدیده بود و هم یک گل در اواخر کار. او دبیرستان را رها کرد و کار کرد به عنوان سرایدار – خانواده اش مدت کوتاهی بی خانمان بودند و به حقوق او اعتماد می کردند – و به عنوان یک کمدین استندآپ کار می کرد او قبل از رسیدن به سن کافی رأی دادن ، برای رودنی دنگرفیلد باز می شد و در کشور خود کانادا گشت و گذار می کرد.

با مقاله بهترین فیلم های جیم کری با بامدادی ها همراه باشید.

اما پس از آن او به هالیوود نقل مکان کرد ، و با وجود برخی از نقش های کمی (دختران زمین آسان هستند ، یکی از دوستان نیکولاس کیج در Peggy Sue Got Married ، یک ستاره راک لب همگام سازی Axl Rose در استخر مرده) ، هرگز واقعا برای او جمع نشد .

بهترین فیلم های جیم کری

فیلم های جیم کری

اما او به این مسئله پایبند بود – معروف است که در سال 1985 10 میلیون دلار برای “خدمات بازیگری ارائه شده” 10 میلیون دلار به تأخیر انداخته است – و پس از ورود به “در رنگ زندگی” ، فیلمنامه کوچک و عجیبی را که حتی دوست نداشت به نام آس ونتورا: کارآگاه حیوان خانگی ، تصمیم گرفت خودش همه چیز را بازنویسی کند ، و تقریباً بلافاصله به بزرگترین ستاره فیلم در جهان تبدیل شد.

اما شاید جالب ترین چیزی باشد که بعد اتفاق افتاد. کری شروع به زیر سال بردن از دام و حتی هدف از ستاره شدن فیلم کرد و همانطور که در مستند پرتحرک جیم و اندی مستند شده است ، هنگام فیلمبرداری فیلم Millos Forman’s Man on the Moon (یک انسان در ماه) ، یک شکست کامل شغلی (و ذهنی) را پشت سر گذاشت.

از آن زمان به بعد ، كری گیشه مطبوعاتی را كه قبلا داشته است ، نداشته است – گرچه تنها چند سال بعد بزرگترین موفقیتش را داشته است – اما او به شخصیتی جذاب و جذاب تبدیل شده است ، چه روی صفحه و چه خارج از خانه. او حتی به نوعی از فلسفه انگیزشی خود الهام گرفته است: “فلسفه جیم کری” را در YouTube تایپ کنید ، و صدها ویدیوی fanmade پیدا خواهید کرد که شامل کری در مورد موفقیت ، ذهن آگاه و معنای زنده بودن است. اوه ، و او نیز می تواند نقاشی کند. از صحبت کردن از طریق گونه های لب به Tone Loc فاصله زیادی است.

کری از بسیاری جهات در حال حاضر فیلسوف و کمدین را با چرخش فوق العاده خود در شوخی شوایتم ادغام کرده است ، اما او همچنان می تواند ستاره مسخره فیلم باشد ، همانطور که با انتشار این آخر هفته Sonic the Hedgehog شاهد بود ، که او را به عنوان یک بازی بیش از حد نشان می دهد شرور برتر کری در زندگی حرفه ای خود فراز و نشیب های بسیاری داشته است ، اما حتی در منزجرترین نقش هایش یک شیرینی ذاتی و یک غم انکار ناپذیر در مرکز وجود دارد. اما همانطور که Saturday Night Live به ما یادآوری کرد ، شخصیت های او فراتر از همه ما زنده خواهند ماند.( بهترین فیلم های جیم کری )

بهترین فیلم های پنه لوپه کروز
بیشتر بخوانید

1. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) فیلم
این یک استراتژی آشنا است: Funnyman به دنبال اجرای خاموش ، متواضع ، مالیخولیایی می رود و رای دهندگان اسکار از بین می روند. اما با استفاده از آفتاب ابدی ذهن لکه دار ، کار ساده ای نبود که کری صدای شتیک خود را کم کند و ناراحت شود. در حالی که جوئل ، او به چیزی شکسته شد که درون او واقعاً شکسته است ، و در نقش یک افسرده بازی می کند که عشق واقعی اش ، کلمنتین (کیت وینسلت) ، برای پاک کردن خاطراتش از او پرداخته است. جوئل یک فشار عالی است ، اما کری به کهن الگو اشاره کرد و نشان داد که چقدر پسر به اصطلاح خوب می تواند خود جذب و بسته باشد. شما احساس جوئل می کنید اما لزوماً تصور نمی کنید که او و کلمنتاین قرار است با هم باشند ، این یک عمل متعادلانه رویه ای است که کری و وینسلت به زیبایی انجام می دهند. او هرگز در صفحه نمایش دلال نبوده است. کنایه از کنایه ها ، کار درخشان او در اینجا باعث نامزدی اسکار نشد. اما هرکسی که آفتاب ابدی را ببیند هرگز آنچه را به دست آورد فراموش نخواهد کرد.( بهترین فیلم های جیم کری )

2. فیلم نمایش ترومن (1998)
هنگامی که کری در حال تبلیغ اولین درام خود ، نمایش ترومن نامزد اسکار بود ، در مورد نقش تغییر سرعت فلسفی کرد. او در آن زمان گفت: “این فیلم کمی نقاشی دالی است ،” به این ترتیب که من همیشه به شما نشان می دادم چه چیزی روی سطح است و چه کاری انجام می دهم تا مورد قبول واقع شوید و دوست داشته شوید ، اما در اینجا ، ما داریم اقیانوس را بلند می کنیم تا سگ خوابیده را ببینیم. ” در واقع این یک روش کاملاً عالی برای توصیف آنچه در عملکرد او به عنوان ترومن بسیار خاص است ، یک مرد به ظاهر معمولی که نمی فهمد از زمان تولد سوژه یک نمایش واقعیت بوده است. نمایش ترومن فقط درباره زندگی ما در زمینه ماهیگیری تیزهوشی بیشتری کسب کرده است ، اما از نظر کری ، این یک گشودگی و آسیب پذیری را نشان داد که جرات انتقال آن را به عنوان Ace Ventura نداشت. آکادمی از او غافل شد ، اما فیلم اشاره به عمق احساسی داشت که او شروع به کار در ماجراجویی بعدی خود کرد.( بهترین فیلم های جیم کری )

3. فیلم دروغگو دروغگو (1997)
اگر به کار کری مثل کار آدام سندلر فکر می کنید – و ما نمی گوییم شما باید این کار را بکنید – می توانید استدلال کنید که در طول بزرگترین ستاره فیلم او در دوره جهانی ، او فیلم های کمدی سوپراستار کمدی جیم کری (برادران فارلی و شدیاک) را داشته است و سپس کار با کارگردانان جدی برای ساختن فیلم های هنری (که در ادامه به دو فیلم خواهیم رسید). فیلمی که نزدیک به ادغام این دو فیلم است ، دروغگو دروغگو است ، یک کمدی با مفهوم بالا در مورد یک وکیل لجن (کری) که به دلیل آرزوی تولد از پسرش ، نمی تواند حتی یک دروغ بگوید. به نظر می رسد که این یک ایده بسیار مثمر ثمر برای یک کمدی است ، زیرا وکیل مدام در موقعیت هایی قرار می گیرد که درد و رنج خاص او فوق العاده ناخوشایند است. اما او همچنین یک قوس رستگاری به دست می آورد که ، به ویژه در این مرحله از کار کری ، به طرز شگفت انگیزی متحرک است. کری آن حالت معمولی را دارد که وقتی درست می شود می تواند به آن تغییر حالت دهد. بعلاوه: ما 23 سال است که به دلیل این فیلم از “پنجه” روی بچه های کوچک استفاده می کنیم. آنها آن را دوست دارند.( بهترین فیلم های جیم کری )

بهترین فیلم های جورج لوکاس
بیشتر بخوانید

بهترین فیلم های جیم کری

فیلم های جیم کری

4. Man on the Moon (1999) فیلم
همانطور که در مقدمه ذکر کردیم ، اگر این فیلم را دوست دارید ، خود را مدیون جیم و اندی: بزرگ فراتر از آن ، مستند Netflix 2017 هستید که به تفصیل به تعهد کری برای بازی اندی کافمن در فیلم Man on the Moon ، یک دمدمی مزاج ، تأثیر عمیقی در بیوگرافی در مورد کمیک متأخر دارد. هم در جیم و اندی و هم در بیوگرافی ، به همان اندازه که کافمن می آموزیم درباره کری می آموزیم: چگونه ستاره آرزوی کمدین تاکسی را برای براندازی انتظارات و مخالفت با مخاطبان پذیرفت. کری فقط کافمن را تقلید نمی کند ، بلکه او می شود و در نتیجه کری به ندرت بسیار زنده ، بسیار آزاد و روی صفحه به نظر می رسید. به یک معنا ، عصیان کافمن اجازه داد تا A-lister مشهوریت خود را بریزد و برای مدتی شخص دیگری شود. انسان روی ماه مانند دریچه فرار برای کری بازی می کند ، که در نهایت مجبور شد به زمین برگردد.( بهترین فیلم های جیم کری )

5. فیلم های احمق و احمق تر (1994 و 2014)
این در واقع بهترین فیلم کریسمس کری است. در Dumb and Dumber ، او نقش لوید کریسمس را بازی می کند ، که دوست صمیمی هری دون (جف دانیلز) به همان اندازه او جنون آمیز است – مسئله این است که هیچ یک از آنها متوجه نمی شوند زیرا بسیار لال هستند. دنباله وحشتناک را فراموش کنید: نسخه اصلی 1994 کمدی بی امان احمقانه ای است که منظور ما از آن ستایش زیاد است. کری همیشه با همبازی هایش بهترین شیمی را نداشته است ، اما او و دانیلز ریتم خوبی برای دوپه ای خود پیدا کرده اند ، به هر بازیگر فضای کافی را می دهند تا خنده دار شود بدون اینکه دیگری را شلوغ کند. شوخی ها بعضی اوقات ناخوشایند است ، اما لوید چنان شیرینی دارد که شما او را به خاطر همه کارهایی که در فیلم انجام می دهد ، می بخشید. هنوز هم توصیه می کنیم در سفرهای جاده ای به او ملحق نشوید.( بهترین فیلم های جیم کری )

بهترین فیلمهای دیکاپریو
بیشتر بخوانید

6. The Cable Guy (1996) فیلم
قبل از این کمدی ناخوشایند به کارگردانی بن استیلر ، جیم کری چنان داغ بود که به نظر می رسید تقریباً هرچیزی که لمس می کند تبدیل به طلا می شود. سپس The Cable Guy آمد ، جایی که تراشه ساینده و وحشتناک کری در حالی که از دست همه استیون (متیو برودریک) بدبخت بیرون می رفت ، برای از بین بردن مخاطبان هر کاری از دستش برمی آمد انجام داد. این فیلم اولین علامتی بود که کری قصد دارد بینندگان را به چالش بکشد و نه فقط پسر خوش خنده ای باشد که آنها از کمدی های گسترده خود می شناختند. Cable Guy در آن زمان به عنوان یک سوire استفاده از خط خارج شد ، اگرچه با تاخیر وضعیت فرقه را به دست آورد ، و این یک نمونه اولیه جذاب از رگه های تاریک در زیر نشانه های سیلیکون بازیگر است. جهنم باکس آفیس: این سمت از شخصیت کری سرکوب نمی شود.( بهترین فیلم های جیم کری )

7. Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events (2004) فیلم
اگر می توانید ارتباط معنوی زیادی با کتاب های Daniel Handler برقرار کنید ، دلیل اصلی آن این نبود – اگر کیف شما باشد ، نمایش نتفلیکس با نیل پاتریک هریس احتمالاً سرعت شما بیشتر است – جالب است که در این اقتباس از Brad Silberling از سه کتاب اول Snicket. علاوه بر این ، شما باید مایل باشید به نوعی با کری کنار بروید ، که کنت اولاف او مانند گرینچ است که با اورسن ولز تلاقی کرده است (که کری گفت الهام بخش او بود) اما بسیار بهتر از زمانی که او در واقع گرینچ بازی کرد . کری در این نقش احساس راحتی می کند و اگر چیزی وجود داشته باشد ، شخص را به یاد ماسک می اندازد ، وقتی بداهه پردازی های او بدون تسلط بر آن می تواند به خوبی در یک فیلم جای بگیرد. ما این سریال را به سریال نت فلیکس ترجیح می دهیم و شما هم ممکن است.( بهترین فیلم های جیم کری )

8. The Mask (1994) فیلم
مرتب کردن بر اساس پروفسور Carrey’s Nutty – پسر معمولی قدرت تحول عجیبی پیدا می کند ، و در عین حال شناسه ناپسند خود را آزاد می کند – The Mask بخشی از رشته های ماموت های ستاره سابق In Living Color بود که او را به طلا کمدی هالیوود تبدیل کرد. با توجه به عقاید ، این دقیقاً کاری بالای قفسه نیست – بیشتر برای پلتفرمی که به او داده بود سرگرم کننده است ، که مخاطبان آن زمان نمی توانستند از آن سیر شوند – اما همیشه خنده دار است. واضح است که کری خودش را احساس می کرد و یک توپ داشت. اما او همچنین کمی انفرادی است و کاملاً با بقیه همبازیانش درگیر نیست. (درست است ، کامرون دیاز نیز در این کار است.) نکته قابل توجه در مورد The Mask با توجه به دوران سنگین حق رای دادن ما این است که بلافاصله چهار مورد دیگر ساخته نشده است. (و ، نه ، این مهم نیست.)( بهترین فیلم های جیم کری )

بهترین فیلم های تیم برتون
بیشتر بخوانید

9. Mr. Popper’s Penguins (2011) فیلم
یک کنایه جالب از زندگی حرفه ای کری این است که وقتی او یک فیلم خانوادگی دوستانه می کند ، که در آن اغلب اوقات ترغیب می شود خیلی بالاتر از حد بالا برود ، بسیار بهتر و جذاب تر از زمانی است که برای بازی در نقش یک شخص “عادی تر” تصمیم می گیرد. مطمئناً به نظر می رسد پنگوئن های آقای پوپر دعوت به بازی بیش از حد باشد – كری برای فریاد بلند گریه كردن نقش دان گره ها را انجام می دهد – اما كری به طور شگفت انگیزی تحت تأثیر قرار می گیرد به عنوان یك پدر مطلقه در شهر نیویورك كه با پدر خود كه غایب است مسائل خود را حل می كند که وقتی آن پدر می میرد ، خود را وارث جعبه ای پر از پنگوئن می داند. کری در بخشی سبک و غیرمعمول است و شیرینی ساکت و آرام را تجربه می کند که همیشه در نقش های بزرگ استودیویی او وجود ندارد. این فیلم از آنچه شما فکر می کنید بهتر است و بچه هایتان آن را دوست خواهند داشت. چیزهای بی اهمیت سرگرم کننده: این فیلم در ابتدا قرار بود با بن استیلر ساخته شود و توسط نوح باومباخ کارگردانی شود!( بهترین فیلم های جیم کری )

بهترین فیلم های جیم کری

فیلم های جیم کری

10. فیلم من تو را دوست دارم فیلیپ موریس (2009)

توانایی جیم کری در تهیه یک هوای غیر صداقت در این کمدی بسیار تاریک بر اساس زندگی استیون جی راسل ، هنرمندی که با هم زندانی فیلیپ موریس (ایوان مک گرگور) عشق پیدا کرده بود ، به خوبی مورد استفاده قرار گرفت. کاری که کری در I Love You به خوبی انجام می دهد باعث می شود استیون را باور کنید ، حتی وقتی که غرایز به شما می گویند به او اعتماد نکنید. این یک پیچ و تاب و شگفت انگیز در مورد شخصیت کمیک است که همیشه در این زمینه ایجاد شده است تا شخصیت های او را دوست داشته باشید ، حتی اگر چیزی در مورد آنها وجود داشته باشد. من تو را دوست دارم کمی جدی است ، کمی هم از داستان واقعی بسیار خوب آن بسیار راضی است ، اما تمایل کری برای کشف این مرد عمیق جعلی پاداش دارد.( بهترین فیلم های جیم کری )

پایان مقاله ( بهترین فیلم های جیم کری )

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

معرفی فتوشاپ برای مبتدیان|بهترین فیلم های دنزل واشنگتن|نقد فیلم آگراندیسمان|نقد فیلم فروشنده|چارلز دیکنز|تحلیل نمایشنامه باغ وحش شیشه ایمعرفی سبک موسیقی مینیمال|فیلم اخراج|رابطه موسیقی و نقاشی

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 19 =