صفحه اصلی > موسیقی : رابطه موسیقی و نقاشی

رابطه موسیقی و نقاشی

رابطه موسیقی و نقاشی

رابطه موسیقی و نقاشی : خیلی از مردم بر این باور هستند که هیچ نقطه مرجع مشترکی بین موسیقی و هنر ، به ویژه نقاشی وجود ندارد اما واقعیت چیز دیگری است.

موسیقی و هنر ، به خصوص نقاشی ، رابطه تنگاتنگی دارند. محیطی که موسیقی و هنر در آن اتفاق می افتد به طور مشترک بر روند خلاقیت ما تأثیر می گذارد عوامل محیطی مثل رنگ ، روشنایی یا تاریکی ، بو و صداها احساسات و احساسات گوناگونی را در ما تحریک می کنند.

به همین ترتیب ، این تجربیات نفسانی وارد روند خلاقیت ما شده و آثار هنری ما را تحت تأثیر قرار می دهد. شواهد نشان می دهد که زمانی که نوع خاصی از موسیقی و نقاشی در یک محیط انجام شود ، نتیجه نقاشی مشخص خواهد بود.

خیلی از هنرمندان ، روانشناسان و موسیقی شناسان در رابطه بین موسیقی و هنر اتفاق نظر دارند. واسیلی واسیلیویچ كاندینسكی ، نقاش و تئوریسین هنر مشهور روس چنان مجذوب ارتباط هنر تجسمی و موسیقی شد كه اصطلاحات موسیقی را برای نامیدن خیلی از نقاشی های خود به كار برد.

بیشتر بخوانید : معرفی چارلز دیکنز 

فرصتی وجود دارد که با پذیرش ، کاوش و درک چگونگی تأثیر موسیقی بر هنر ، به ویژه روند نقاشی ، به دست آورید. برای درک این روند ، سعی کنید هنگام نقاشی ، سبک های مختلف موسیقی را گوش دهید. موسیقی بر ضمیر ناخودآگاه شما تأثیر می گذارد و در نتیجه یک نقاشی متفاوت ایجاد می شود.

به عبارت دیگر ، انواع مختلف موسیقی بر روند نقاشی شما تأثیر می گذارد. به عنوان نمونه ، این اثر قدرتمندی در مارک گذاری و انتخاب رنگ دارد. اگر موسیقی از سرعت بالایی برخوردار باشد ، طبیعتاً باعث ایجاد مارک سریع می شود.

از طرف دیگر ، موسیقی آرام بر نحوه انتخاب رنگ تأثیر می گذارد. نتیجه آن ایجاد نقاشی خواهد بود که نمایانگر احساساتی است که هنگام گوش دادن به موسیقی تجربه کرده اید.

معنی این ماجرا این است که شما می توانید موسیقی را از طریق کارهای هنری مانند نقاشی تفسیر کنید. به آن ضربه بزنید و ببینید که چگونه موسیقی نشانه های بوم شما را تغییر می دهد.

بتهوون کیست؟
بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید : معرفی ونسان ون گوگ

افراد مختلف بر اساس احساسات ، عواطف و خلق و خوی خود ، نقاشی ها را به راهکار های مختلف تفسیر می کنند.

وقتی به یک نقاشی نگاه می کنید ، فقط تصویر خارجی نیست که نگاه می کنید و هر تصویری یک معنی و احساس عمیق و پنهان در خود دارد.

وقتی با دقت به آن نگاه می کنید می توانید این احساس را بدست آورید.

شما می توانید موضوع ، روحیه و احساسات پشت این نقاشی را درک کنید. نکته در اینجا این است که محیطی که هنرمند نقاشی را در آن ساخته است ، در نقاشی نهایی قابل مشاهده خواهد بود.

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، موسیقی می تواند روحیه شما را تحت تأثیر قرار دهد. به نوبه خود ، روحیه شما بر آثار هنری شما تأثیر می گذارد.

رابطه موسیقی و نقاشی

رابطه موسیقی و نقاشی

این بدان معنی است که اگر هنگام نقاشی به ژانر موسیقی بخصوصی گوش می دهید و ناگهان به ژانر دیگری بروید ، نقاشی نهایی این تغییر را منعکس می کند.

موسیقی سبک به روشی متفاوت از موسیقی سریع یا تاریک بر روند نقاشی شما تأثیر می گذارد و دلیل آن این است که هر ژانر موسیقی حال و هوای متفاوتی را ایجاد می کند ، پس از آن در نقاشی شما قابل مشاهده است.

برای شروع ، هنگام نقاشی یک منظره موسیقی سبک و آرام را پخش کنید. این منجر به ایجاد یک نقاشی خواهد شد که زیبا تر و واقع گرایانه تر به نظر می رسد. هر کس که نقاشی را ببیند ، همان احساساتی را خواهد داشت که شما در زمان نقاشی تجربه کرده اید.

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید

نوزده + پنج =