صفحه اصلی > موسیقی : معرفی سبک موسیقی مینیمال
ads

معرفی سبک موسیقی مینیمال

معرفی سبک موسیقی مینیمال

معرفی سبک موسیقی مینیمال : مینیمالیسم تقریبا می توان گفت بعد از قرن 20 میلادی به عنوان واکنشی نسبت به پیچیدگی ، ساختار و درک سریال گرایی دوازده رنگ به وجود آمد که توسط شاگردان شوئنبرگ شکل گرفت.

همانطور که زمان آغاز خواندن خواهید دید ، زیبایی شناسی مینیمالیسم برای آهنگسازان و ترانه سرا های گوناگون به معنای تفاوت و متفاوت بودن است.

به آسانی می توان گفت همه افرادی که در این ژانر آهنگسازی می کنند برای سهولت بیشتر در موسیقی سعی و تلاش خود را انجام می دهند  مجله خبر بامدادی ها این مطلب توضیحی درباره سبک موسیقی معروف به مینیمالیسم و ​​علاوه بر آن تاریخچه و پیشینه مختصری از تکنیک های ترکیب بندی مینیمالیستی را ارائه می دهد.

نویسندگان در برخی از مواقع در استفاده از اصطلاحات فانتزی کمی سنگین عمل می کنند. به عنوان نمونه “غیر غایت شناختی” – کمی استراحت کنید. در یک حیته و زمینه موسیقی بدین معنی است که هنر فرهیخته موسیقی به سمت یک نتیجه گیری روشن پیش نمی رود.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم جیغ

حتی با اصطلاحات رایج و روان تر در موسیقی ، این بدان معنی است که به نظر می رسد موسیقی بدون احساس جهت فرم گیری مشخص ، در اطراف سرگردان است. با این وجود ، در اینجا اطلاعات ارزشمندی در مورد مهمترین جنبش موسیقی اواخر قرن بیستم میلادی وجود دارد.

موسیقی مینیمال زیبایی شناسی ، ژانر یا تکنیک موسیقی است که با کارهای آهنگسازان آمریکایی نظیر  La Monte Young ، Terry Riley ، Steve Reich و Philip Glass از بزرگان و نامداران در این سبک زیبا است.

منبع آن از صحنه دهه 1960 میلادی در مرکز شهر نیویورک بود و در گام نخست به عنوان نوعی موسیقی تجربی به نام مدرسه خواب آور نیویورک مورد توجه قرار گرفت.

به عنوان یک زیبایی شناسی ، با یک برداشت غیر روایی ، غیر غایتی و غیر بازنمایی از یک اثر در حال انجام مشخص شده است و این موضوع نشان دهنده یک رویکرد نوینی به فعالیت گوش دادن به موسیقی با تمرکز بر فرایندهای داخلی موسیقی است که فاقد اهداف و هدف های مشخصی یا حرکت به سمت آن اهداف هستند.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم پارک ژوراستیک

از ساختار های اصلی و برجسته این سبک زیبا می توان به هماهنگی و هارمونی فوق العاده بالا ، نبض ثابت در این سبک زیبا یکی از اصلی ترین ویژگی های آن است ، سکون یا تغییر شکل تدریجی و خیلی از تکرار عبارات موسیقی یا واحدهای کوچکتر مثل شکل ها ، نقوش و سلول ها اشاره کرد.

معرفی سبک موسیقی راک
بیشتر بخوانید

معرفی سبک موسیقی مینیمال

معرفی سبک موسیقی مینیمال

این موضوع امکان دارد شامل ساختار هایی مثل فرآیند افزودنی و تغییر فاز باشد که منجر به موسیقی موسوم به فاز می شود. حداقل آهنگسازی و نوازندگان برجسته که به شدت به تکنیک های فرآیند متکی است و از قوانین سختگیرانه ای پیروی می کند ، اکثرا با استفاده از اصطلاح موسیقی فرآیندی توصیف می شود.

خیلی از شخصیتهای شناخته شده دوره موسیقی باروک ایتالیایی تبار هستند و ایتالیا در این سبک زیبا از اصلی ترین صاحب نظران است.

از جمله مونته وردی ، کورلی و ویوالدی. (در اواسط قرن 18 میلادی ، تمرکز ما به آهنگسازان آلمانی باخ و هندل تغییر می کند.) خیلی از اشکال شناخته شده با موسیقی باروک از ایتالیا نشات گرفته اند ، از جمله کانتاتا ، کنسرتو ، سونات ، اوراتوریو و اپرا.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم زیستن

اگرچه ایتالیا نقشی حیاتی در توسعه این ژانرها ایفا کرد ، اما مفاهیم جدید معنای یک ملت بودن ، ضرورت “سبک ملی” را افزایش داد. اختلافات بین ملت ها اغلب در موسیقی از آن دوره قابل شنیدن است ، نه تنها در نحوه ساخت موسیقی ، بلکه همچنین در کنوانسیون های اجرا هم این سبک را به رسمیت شناخت.

سبک زیبای مینیمال علاوه بر آن نمونه بارزی از چگونگی محدودیت ذاتی دسته بندی ها در موسیقی و هنر است و درک آن که چگونه روندها رشد می کنند ، تغییر می کنند و دوباره تعریف می شوند با گذشت زمان امری سر سخت است.

این سبک موسیقی با جذب تنوع تأثیرات ، و به نوبه خود تحت تأثیر قرار دادن خیلی از مناطق فرهنگ موسیقی ، دیوار های معمولاً بین هنر “بالا” و “پایین” را در موسیقی کلاسیک ایجاد می کند. سبک مینیمال تقریباً به گوشه گوشه فرهنگ موسیقی رسیده است ، از جمله فیلم گرفته تا آلبوم های پاپ ، ریف های جاز گرفته تا مناظر اصلی موسیقی کلاسیک معاصر و فراتر از مرزهای خاص خود رشد کرده است.

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.