امروز برابر است با :12 خرداد 1402
نمایشنامه باغ وحش شیشه ای

تحلیل نمایشنامه باغ وحش شیشه ای

تحلیل نمایشنامه باغ وحش شیشه ای : تداعی تنسی ویلیامز از تنهایی و عشق از دست رفته ، شیشه شیروانی یکی از قدرتمندترین و پرتحرک ترین نمایشنامه های وی است. این نسخه Penguin Modern Classics شامل معرفی جدیدی از رابرت بری است.

با مقاله نمایشنامه باغ وحش شیشه ای با بامدادی ها همراه شوید.

آماندا وینگفیلد که توسط شوهرش رها شده بود ، با یادآوری از زندگی زودهنگام و باعرضه ترش در کوه آبی وقتی که توسط “تماس گیرندگان نجیب زاده” تعقیب می شد ، خود را آرام می کند. پسرش تام ، شاعری که در انبار شغل دارد ، آرزوی ماجراجویی و فرار از آغوش خفه کننده مادرش را دارد ، در حالی که لورا ، دختر معلول خجالتی او ، شیرینی فروشی شیشه ای و خاطرات خود را دارد. آماندا ناامید است که دخترش را شوهر پیدا کند ، اما وقتی تماس گیرنده آقا که مدتها انتظار آن را می کشید ، توهمات عاشقانه لورا خرد می شود.

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

تحلیل نمایشنامه باغ وحش شیشه ای

نمایشنامه باغ وحش شیشه ای
تنسی ویلیامز (1911-1983) در کلمبوس ، می سی سی پی متولد شد. هنگامی که پدرش ، یک فروشنده دوره گرد ، چند سال بعد با خانواده اش به سنت لوئیس نقل مکان کرد ، هم او و هم خواهرش تأمین زندگی در شهر غیرممکن بود.

وی در دوران رکود وارد دانشگاه شد و پس از چند سال آنجا را رها کرد و به کار دفتری در یک شرکت کفش مشغول شد. او دو سال در آنجا ماند و عصرها را با نوشتن نوشت.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های کریستوفر نولان

وی در سال 1940 برای نمایش “نبرد فرشتگان” یک بورس تحصیلی راکفلر دریافت کرد و در سالهای 1948 و 1955 برنده جایزه پولیتزر شد. تاتو (1951) ، گربه روی سقف قلع داغ (1955) ، شیرین پرنده جوانی (1959) ، شب ایگوانا (1961) و هشدارهای صنایع دستی کوچک (1972).
‘تنسی ویلیامز تا زمانی که خود درام زندگی می کند’

نمایشنامه باغ وحش شیشه ای

نقد های بر نمایشنامه باغ وحش شیشه ای

“تازگی انقلابی نمایشنامه باغ وحش شیشه ای . . . در اوج شعر خود قرار داشت ، اما یک ساختار دراماتیک سخت زمینه ای بود که باعث شد این نمایش حق آواز شاعرانه را داشته باشد. ”
– آرتور میلر

بهترین کتاب های ادبیات ایتالیا
بیشتر بخوانید

“با ظهور نمایشنامه باغ وحش شیشه ای . . . تنسی ویلیامز به عنوان یک شاعر – نمایشنامه نویس و یک نیروی منحصر به فرد جدید در تئاتر در سراسر جهان ظاهر شد. ”
– لایل لوریچ در تام

پایان مقاله تحلیل نمایشنامه باغ وحش شیشه ای

منبع سایت مداد

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =