صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های کریستوفر نولان
ads

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

فیلم های کریستوفر نولان

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

فیلم های کریستوفر نولان : نگه دارید! قبل از ادامه کار ، این را بدانید: کریستوفر نولان یک فیلمساز استثنایی است که علی رغم اینکه فقط 11 ویژگی به نام خود دارد ، فیلم های بسیار خوبی ساخته است. در نتیجه ، هر رتبه بندی از فیلم های او قطعاً با حداقل چند عنوان شگفت انگیز در انتهای پایین خاتمه می یابد. این همان مشکلی است که اکثر مدیران می توانند داشته باشند. بنابراین بیایید نگاهی به زندگی حرفه ای او بیندازیم و دریابیم کدام یک از فیلم های این کارگردان شاهکار بوده اند و کدام یک از آنها تقریباً شاهکار بوده اند. بله ، این کاری خطرناک است ، با توجه به شور و اشتیاق مورد بحث درباره کار نولان – هم توسط طرفداران وسواس وی و هم از طرف مخالفان کاملاً صوتی او. به هر حال ، آنها اینجا هستند.

با مقاله ( بهترین فیلم های کریستوفر نولان ) با بامدادی ها همراه باشید.

فیلم های کریستوفر نولان

فیلم های کریستوفر نولان

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

11. دنبال کردن
اولین کارگردان کم هزینه بودجه نولان در سال 1998 در حالی که تمام وقت کار می کرد با استفاده از سهام موجود در فیلم و فیلم های ارزان قیمت کنار هم قرار گرفت. این احساس بسیار شبیه یک تلاش دانشجویی است: بلند پروازانه ، ناجور ، سرشار از ایده ها اما اغلب کاملاً آماتور. با این وجود ، شما می توانید استعداد را ببینید ، و بسیاری از عناصر جذاب در اینجا وجود دارد که بعدا دوباره ظاهر می شوند: یک روایت غیرخطی ، شخصیت های دستکاری شده ، یک پایان پیچ و تاب ، روان انسان که در شکل مادی نشان داده می شود. و کنایه در مرکز فیلم – در مورد مردی که مردم را سرقت می کند تا باعث شود زندگی آنها بهتر درک شود – نولان ناب است. (همچنین ، نام سارق اصلی Cobb است ، همان سر دزد در Inception). هرکسی که به فیلم های کارگردان علاقه مند است باید این مورد را بررسی کند. اما محدودیت های فنی آن ، همراه با کم تجربگی خود نولان ، آن را به یکی از کارهای ضعیف وی تبدیل کرده است.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

10.فیلم بی خوابی
این اقتباس از تریلر جنایی نروژی 1997 – درباره یک پلیس مخمصه با گذشته ای که در حین تحقیق درباره قتل در یک شهر کوچک آلاسکا ، به طور تصادفی شریک زندگی خود را می کشد و سپس سعی می کند جرم خود را بپوشاند – نشان داد که کارگردان می تواند از پایین بودن بودجه برای انجام پروژه های موفق استودیویی سرمایه گذاری می کند. (او گفته است که از بسیاری جهات این مهمترین سنگ قدم در زندگی حرفه ای او بود ، زیرا به او اجازه می داد تا در ساخت فیلم های با بودجه زیاد سهولت داشته باشد.) بی خوابی از بسیاری نظر قابل توجه است: آل پاچینو به عنوان رهبر به طور مستمر مورد تعقیب قرار می گیرد ، و رابین ویلیامز ، در آن زمان با اشتیاق سعی در تخریب چهره خود به عنوان یک آدم بامزه گول زننده ، به عنوان یک قاتل مظنون به طرز مناسب وحشتناک و رقت انگیزی است. به علاوه ، فضای زیادی وجود دارد. اما این فیلم همچنین ، گاهی اوقات ، به طرز وحشتناکی کسل کننده است. حالت خواب آلود ممکن است تا حدی عمدی باشد ، اما همچنین خسته کننده است.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

9. فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد
نولان پیروزی فرار جهانی شوالیه تاریکی را با نگاهی به کم کم Batman ، کمرش توسط Bane (تام هاردی) شکسته و در زندان گودال انداخت ، جایی که او مجبور به تماشای تخریب گاتهام از دور است. و بله ، این یک موفقیت بزرگ بود ، اما چگونه می توانست چیزی غیر از ناامیدی بعد از چیزی مانند شوالیه تاریکی باشد؟

هاوارد هاکس
بیشتر بخوانید

گفته می شود ، این شخص اعتبار کافی برای جذب احساس ناتوانی قهرمان را ندارد – همانطور که پل ها و ساختمان های شهر تسطیح می شوند ، مردم آن مقابل یکدیگر قرار می گیرند ، جامعه جامعه از هم پاشیده است. برای هر کسی که تلاشهای بروس وین را برای تلاش برای ایجاد گاتهام به مکانی بهتر دنبال می کند ، تماشای این همه دلخراش است. در اینجا چیزهای بسیار خوبی وجود دارد ، از آن خانم هاتوی ، زن لعنتی و زننده گربه گرفته تا سکانس های اکشن چشم نواز. این ممکن است حماسی ترین اثر از سه اثر نولان در بتمن باشد. تا زمان دانکرک ، این یکی از فیلم های او بود که می توان آن را یک فیلم جنگی نامید. اما گاهی اوقات به نظر می رسد که کارگردان بیش از حد جویدن گاز گرفته است ، زیرا در تلاش برای انتقال نقشه شیطانی خائنانی است. بعلاوه ، برای نشان دادن واقعی فروپاشی جامعه ، و تهدید وجودی که این نشان دهنده آن است ، نولان باید کمی مردم گاتهام را محکوم کند … اما او عقب نشینی می کند و در عوض ولگردی ها را حل می کند.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

بیشتر بخوانید:بهترین فیلم های دنیل رادکلیف

8.فیلم بتمن آغاز می کند
به نظر نمی رسید کریستوفر نولان کسی باشد که فیلم ابرقهرمانی مدرن را دوباره اختراع کند. به نظر می رسید forte او هیجان انگیز و سرگرم کننده ذهن باشد ، نه نمایش اکشن ، و این قبل از این بود که به مدیران جوان و تازه نفس به طور منظم امتیازات میلیارد دلاری تحویل داده شود. اما برداشت او از بتمن (با کمک بی اندازه کریستین بیل ، هنوز با استعدادترین بازیگری که تاکنون در نقش Caped Crusader بازی کرده است) بسیار درخشان و فریبنده بود: بتمن همیشه ابرقهرمان “قابل بازی” بود – کسی که قدرت جادویی نداشت ، فقط پول ، انتقام و اراده – پس چرا ما را به بتمن مبتنی بر چیزی شبیه واقعیت نمی دهد؟ برخی از این فیلم به عنوان آغاز تبدیل همه چیز به “راه اندازی مجدد تاریک و ریز” یاد می کنند ، اما مدل نولان DNA سوپرمن اصلی ریچارد دونر را با رویکرد واقعی و واقعی آن در مورد شنل ها و وام گرفته است. جوراب شلواری derring-do. تغییر شکل بروس وین به شوالیه تاریکی با رئالیسم روانشناختی غیرمعمولی ارائه می شود ، که توسط مجموعه ای از وقایع قابل قبول که باعث چگونگی تبدیل شدن او به یک مبارز موثر و مصمم می شود ، به حرکت در می آید. این فیلم فقط در آخرین اقدام خود تا حدودی دچار لنگ می شود زیر مجموعه نهایی اکشن. اوه ، و به نظر می رسد کیتی هولمز به دلیل علاقه عشق بروس وین / اخلاق ستاره اخلاقی به اشتباه عجیب رفتار می کند.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

7. فیلم تنت
بخشهایی از تنت وجود دارد که احساس می شود ساخته شده است به عنوان یک پاسخ مستقیم به کسانی که انتقاد از Inception به دلیل بیش از حد نمایشگاه. تقریبا می توانید نولان را فریاد بزنید ، “خوب ، پسر فرزانه ، چگونه دوست داری وقتی چیزها را توضیح نمی دهم؟” مورب ترین فیلم نولان تا به امروز – یک تریلر اکشن پراکنده و پر زرق و برق که در آن قهرمانان می توانند گذرگاه خود را در طول زمان معکوس کنند به طوری که آنها تعقیب و گریزهای اتومبیل و دعواهای مختلف و همه چیزهای دیگر را برعکس تجربه کنند – نیز یکی از بلندپروازانه ترین فیلم های او است ، و عجیب ، یکی از سبک ترین او است. در اوایل فیلم به ما گفتند که نباید سعی کنیم آن را درک کنیم بلکه باید آن را احساس کنیم. این توصیه کاملاً محکمی است. بی شباهت به خواب بزرگ یا منظره اختلاف منظر ، تنت فیلمی است که از مجموعه های درخشان و غالباً زیبایی ساخته شده است که جای کلی آنها در پازل گسترده تر همیشه مشخص نیست. (خیلی سرگرم کننده بود که بارها و بارها به تئاتر برگردم در زمان های غیر همه گیر برای تجربه دوباره آن و جدا کردن جدول زمانی و داستان – زیرا شما فقط می دانید که نولان نمودار بزرگی در جایی دارد که آن را توضیح می دهد با این حال ، این به این معنی نیست که این فیلم خسته کننده یا بی معنی است. ایده ای که خود آینده ما می تواند بر خود امروز تأثیر بگذارد یک ایده کاملاً نولان است که در عکسهایی مانند Memento ، Interstellar و Inception ظاهر می شود. و چقدر عالی است که ببینیم یک فیلمساز با چنین مد چالش برانگیزی – و در یک مقیاس عظیم – با یک فیلم بزرگ ژانر مدرن کنار می آید. شاید بعضی ها آن را فلاپ صدا کنند ، اما اگر چنین باشد ، نوعی فلاپ است که فقط کریستوفر نولان می توانست ساخته باشد.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های وودی آلن

6. فیلم یادگاری
یک تریلر کاملاً مبتکرانه: داستانی که برعکس گفته شد ، درباره مردی که سعی کرده انتقام مرگ همسرش را بگیرد. اما ذهن او نمی تواند خاطرات را شکل دهد ، و او فراموش می کند چه کسی ، کجا و آنچه را که در آن است طی چند دقیقه ، بنابراین مجبور است سرنخ های خود را بر روی بدن خود خال کوبی کند تا آنها را فراموش نکند. این یک ازدواج ایده آل از نظر ساختار و موضوع است ، زیرا ماهیت داستان سرایی تضمین می کند که ما در مخاطبان هرگز واقعاً نمی دانیم چه اتفاقی قبل از هر صحنه مشخصی رخ داده است ، که تقلید از تیرگی وجودی شخصیت اصلی داستان است. این نولان را با انتشار در سال 2000 روی نقشه قرار داد و هنوز هم از نظر بسیاری از طرفداران شاهکار وی محسوب می شود. آیا بعد از اینکه فهمیدید ، درخشندگی آن از بین می رود؟ نه کاملاً ، گرچه هیچ چیز نمی تواند با اولین بار برقی سازگار باشد.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

بهترین فیلم های ایمی آدامز
بیشتر بخوانید

فیلم های کریستوفر نولان

فیلم های کریستوفر نولان

5. فیلم تلقین
این را برای یک لحظه در نظر بگیرید: نولان فیلمی در مورد دزدان با فن آوری بالا ساخت که به رویاهای مردم می ریزند و ایده های پنهانی را از آنها می دزدند ، اما این بار از آنها خواسته می شود که پنهانی ایده ای را در سر یک فرد بکارند ، بنابراین آنها به خواب آن شخص می روند ، اما برای اینکه کارهای خود را پنهان کنند ، باید چندین رویا را پایین بکشند ، بنابراین باید یک رویا در رویای پسر ایجاد کنند تا بتوانند به رویای بعدی بروند ، سپس دوباره این کار را انجام دهند ، اما نمی توانند خیلی پایین بروند سطح رویاها زیرا اگر این کار را انجام دهند برای همیشه در رویا گیر می کنند و مغز آنها ذوب می شود و همچنین هر سطح از رویاها با سرعت متفاوتی اتفاق می افتد ، به طوری که پنج دقیقه در دنیای واقعی یک ساعت در زمان خواب است ، هرچه بیشتر به رویاها بروید ، اوضاع حتی بیشتر کند می شوند ، اما هر اتفاقی که در یک رویا بیفتد می تواند رویای سطح بعدی را تحت تأثیر قرار دهد. اکنون این مورد را در نظر بگیرید: Inception توسط میلیون ها نفر محبوب بود و 825 ​​میلیون دلار در سراسر جهان درآمد کسب کرد. واقعیت: کریستوفر نولان می داند چگونه یک داستان لعنتی را تعریف کند.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

بیشتر بخوانید: تحلیل کتاب برادران کارامازوف

4. فیلم میان ستاره ای
یکی از غم انگیزترین و تنهاترین حماسه های فضایی که تاکنون ساخته شده است ، فیلم علمی تخیلی گسترده نولان – در مورد متیو مک کاناهی و آن هاتاوی در تلاش برای یافتن خانه جدیدی برای بشریت از طریق یک سوراخ کرم به قسمت دیگری از جهان – با اختلاف نظر روبرو شد بیرون ، اما به آرامی به عنوان یکی از بهترین کارهای او شناخته می شود. مطمئناً جدی ترین فیلم او است و شاید ترکیبی از جلوه های ویژه چشم نواز ، پدیده های علمی جی ویز ، دیستوپی محیطی و احساسات بی نظیر برای برخی بیش از حد باشد ، انگار سال 2001: ادیسه فضایی توسط شخصی ربوده شده است جلسه درمانی در قلب ، این داستانی در مورد والدین و فرزندان ، درباره ترس از رها کردن ، درباره نیاز به سازش رویاهای شما با نیازهای عزیزانتان است. در عین حال ، این یک فیلم در مورد بقا است – اینکه چگونه بقای سیاره ای و بقای گونه ها و بقای فردی اغلب با یکدیگر در تضاد هستند. روشی که نولان این مفاهیم را با هم در روایتی ترکیب می کند که نظریه های علمی سنگین را با اختراعات علمی تخیلی مخلوط می کند ، می تواند ناسازگار باشد. اما خود را در برابر آن باز کنید ، و Interstellar به یکی از دلهره آورترین مواردی که می بینید تبدیل می شود.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

بیوگرافی رایلی کیو
بیشتر بخوانید

3. اعتبار
تنها اقتباس ادبی نولان – براساس رمان کریستوفر پریست در سال 1995 – ظریف ترین و پیچیده ترین شخصیت های وی را نیز نشان می دهد. هیو جکمن و کریستین بیل به عنوان جادوگران دوئل در لندن قرن ، هر دو در وسواس خود با یکدیگر جذاب و شوم هستند. شاید

این فیلم های زیادی است که به ساختارهای شبیه “پازل” و پیچ و تاب های بزرگ اعتماد می کنند ، The Prestige همچنان به خوبی در مورد نمایش های تکراری کار می کند. در صورت وجود ، هرچه بیشتر آن را تماشا کنید بهبود می یابد و عمق می یابد. این یک کلاهبرداری خیره کننده در نوع خود است ، با یک نقشه پیچیده که مرتباً به خود دو برابر می شود و گل ماهی های قرمز را به سمت ما پرتاب می کند. همانند بسیاری از تصاویر نولان ، ساختار فیلم و تأثیر آن بر بیننده بازتاب سفرهای روانشناختی شخصیت ها است. نولان چیزی راجع به مخاطبانش می فهمد: او همه چیزهایی را که ما برای فهمیدن اینکه چه اتفاقی نیاز داریم ارائه می دهد ، اما همه اینها برای اینکه ما بتوانیم دو و دو را کنار هم قرار دهیم خیلی کمی فریبنده است. بنابراین منتظر می مانیم … تا آن تصویر فوق العاده نگران کننده و نهایی. (Aaand سپس یک آهنگ مسخره از Thom Yorke در تیتراژ پایانی پخش می شود ، اما هرچه در این مورد کمتر گفته شود ، بهتر است.)( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

بیشتر بخوانید: فیلم مهتاب

2. فیلم شوالیه تاریکی
اگر هیچ چیز دیگری نباشد ، این یکی از تأثیرگذارترین فیلم های زمان ما است – اساساً کل دنیای DC ابرقهرمان ها با موفقیت ساخته شده است. اما هیچ یک از مراجع تقلید آن تقریباً منطبق بر قدرت و قدرت ورود دوم نولان در بتمن نبوده اند ، که در واقع یک حماسه گانگستری است که به عنوان یک تلنگر ابرقهرمانی نقاب می زند. و در مرکز این همه یکی از اجراهای عالی این دهه است ، با چرخش وحشیانه ، ناراحت کننده و کاریزماتیک مرحوم هیت لجر به عنوان جوکر که یک فویل عالی برای بتمن محکم ، زخمی و عذاب آور کریستین بیل ساخته است.

بیوگرافی بندیکت کامبربچ
بیشتر بخوانید

با داستانی که به راحتی می توانست برای سه فیلم جداگانه ساخته شود (و شاید هم باید ساخته می شد) و هر قطعه فیلم دیوانه وار که در قسمت بعدی قرار دارد ، این فیلم کمیاب کمیک است که کیفیت وسواسی عادی خود را به دست می آورد. این نیز به این دلیل است که نولان از پرداختن به مسائل فلسفی ، اخلاقی و سیاسی طفره نمی رود: آیا وقتی بتمن همه تلفن های همراه گاتهام را به یک سیستم سونار در سطح شهر تبدیل می کند ، آیا اساساً تاکتیک های نظارت بر دوران بوش را تأیید می کند؟

یا آیا او به راحتی خود را تحقیر می کند و به ایده آل های خود خیانت می کند – اساساً در دام جوکر می افتد؟ اگر چنین است ، از موفقیت وی چه خواهیم گفت؟ اما صبر کنید ، آیا او حتی موفق می شود ، یا آیا مردم گاتهام هستند که با امتناع از منفجر کردن یکدیگر ، او را فدیه می دهند؟ با گذشت تقریباً یک دهه از انتشار آن ، هنوز می توانید به هر تعداد سوراخ خرگوش که به فکر شوالیه تاریکی هستند ، پایین بیایید. تعداد کمی فیلم – در هر ژانر – وجود دارد که بتوانید در مورد آنها بگویید.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

1. فیلم دانکرک
یک فیلم جنگی حیرت انگیز و شاید اوج آزمایشات مختلف نولان در ویرایش و ساختار. کارگردان در بازگویی تخلیه انگلیس از فرانسه در سال 1940 – نتیجه یک شکست زود هنگام و فاجعه بار در برابر نازی ها – سه جدول زمانی روایت را با طول متفاوت تغییر می دهد که منجر به پیچ و خم های شگفت آور داستان می شود.

اما شاید مهمتر از همه ، این فیلمی است که نولان را نشان می دهد که مایل است کمی رها شود – به مخاطب خود اعتماد کند تا آنچه را انجام می دهد بدون نیاز به بسیاری از گفتگوها و گفتگوها بدست آورد. در این فرآیند ، بسیاری از کلیشه های ژانر جنگ را از بین می برد: بدون جلسات استراتژی ، هیچ صحنه ای از مردم که توضیح می دهند برای چه می جنگیم و غیره. در عوض ، از قاب ابتدایی تا زمان تنگ ، متشنج و پرتنش است. آخر. برای آنچه که ارزش آن را دارد – و تا حدی از قضا – ممکن است امیدوار کننده ترین تصویری باشد که نولان از خود ساخته است.( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

پایان مقاله ( بهترین فیلم های کریستوفر نولان )

منبع سایت مداد

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

16 + هفده =