امروز برابر است با :12 آذر 1401
بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن

بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن

بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن

بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن : 23 ژوئیه 2020 ، تولد 53 سالگی بازیگر فیلیپ سیمور هافمن بود ، که خیلی زود در سال 2014 و در سن 46 سالگی ما را به طرز غم انگیزی ترک کرد. اگرچه کارش خیلی زود به طرز غم انگیزی کوتاه شد ، اما او هنوز هم توانست لیستی چشمگیر جمع کند. از اعتبار فیلم و اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را در سال 2005 برای بازی در نقش ترومن کاپوته در زندگینامه “کاپوت” دریافت کرد.

هافمن پس از پیروزی در اسکار ، سه نامزد اسکار دیگر دریافت کرد که همگی در گروه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بودند. او در سال 2007 برای نقش خود به عنوان یک عامل سیا در “جنگ چارلی ویلسون” و سپس سال بعد به عنوان یک کشیش مظنون به کودک سالاری در “شک” نامزد خواهد شد. پیشنهاد نهایی او در سال 2012 برای فیلم “استاد” به کارگردانی همکار مکرر او پل توماس اندرسون ارائه می شود.

بیشتر بخوانید: فیلم دیده بان

هافمن کار خود را در صحنه نیویورک با دریافت مدرک از NYU و آموزش در Circle in the Square Theatre School در برادوی آغاز کرد. او در طول کارنامه سینمایی خود بارها به صحنه برمی گشت. او در نمایش های برجسته “مرگ یک فروشنده” ، “سفر طولانی به شب” و “غرب واقعی” نامزد تونی برای هر سه حضور خود در برادوی بود که در آن او و هم بازیگرش جان سی ریلی در دو بازی جنگ قرار گرفتند برادران و در بعضی از اجراها نقش خود را تغییر می دهند.

او در مصاحبه هایش درباره نبرد مادام العمر خود با اعتیاد به مواد مخدر صریح بود اما به نظر می رسید که برای سالهای زیادی عادت خود را کنار گذاشته است. اندکی قبل از مرگ او به عود مجدد اعتراف کرد و برای اعتیاد به هروئین به یک مرکز بازپروری رفت. وی در آپارتمان خود که در اثر مصرف بیش از حد مصرف شده بود ، مرده بود و کار شگفت انگیزی را که هنوز سالها کار خوب در انتظار آن بود ، کوتاه کرد.

در مقاله بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن ، از بدترین به بهترین رتبه ، گشت بزنید.

15. SYNECDOCHE ، نیویورک (2008)

کارگردان و نویسنده: چارلی کافمن. کاترین کینر ، سامانتا مورتون ، میشل ویلیامز در این فیلم بازی می کنند.

این فیلم واکنش عمیقاً قطبی داشت و تقریباً به همان اندازه که از آن نفرت داشت ، عشق ورزید. این اولین کارگردانی نویسنده تحسین شده چارلی کافمن بود. هافمن به عنوان یک کارگردان تئاتر بازی می کند و تولیدی با دامنه وسیع ایجاد می کند که شروع به محو خطوط داستان و واقعیت می کند. این فیلم به عنوان بهترین فیلم بلند اول جایزه Independent Spirit را از آن خود کرد.( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

بهترین فیلم های ورنر هرتزوگ
بیشتر بخوانید

14. NOBODY’S Fool (1994)

کارگردان و نویسنده: رابرت بنتون. با بازی پل نیومن ، بروس ویلیس ، جسیکا تندی.

گروهی از فیلم ها با همین عنوان وجود داشته است ، از جمله یکی در سال گذشته با بازی تیفانی هدیش و دیگری از دهه 80 پوند با بازی رزانا آرکت و اریک رابرتز. در این فیلم پاول نیومن در یک بازی نامزد اسکار به عنوان مردی از شهرهای کوچک بازی می کند که مدت زیادی است به ضرب و شتم طبل خودش می رود. هافمن در نقش یک افسر پلیس ظاهر می شود که برخورد محوری با نیومن دارد. نیومن یکی از مدعیان احتمالی برای کسب اسکار بهترین بازیگر مرد محسوب می شد اما در نهایت در تام هنکس در فیلم “فارست گامپ” شکست خورد.( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

بیشتر بخوانید: فیلم زیر درختان زیتون

13. هشت سخت (1996)

کارگردان و نویسنده: پل توماس اندرسون. با بازی فیلیپ بیکر هال ، جان سی ریلی ، گوئینت پالترو.

هافمن در اولین فیلم از کارگردان پل توماس اندرسون ظاهر شد. این دوستی محکم بین این دو برقرار می کند و او ادامه می یابد تا در پنج فیلم از شش فیلم اول کارگردان ظاهر شود. این فیلم در دنیای قمار حرفه ای اتفاق می افتد و هافمن در نقش بازیکن craps ظاهر می شود.( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

12. MAGNOLIA (1999) فیلم مگنولیا

کارگردان و نویسنده: پل توماس اندرسون. بازیگران تام کروز ، جیسون روباردز ، جولیان مور.

این فیلم بسیار تفرقه انگیز از پل توماس اندرسون نگاهی دارد به زندگی گروهی متفاوت از مردم ساکن در دره سان فرناندو لس آنجلس. هافمن در نقش یک پرستار مراقبت از یک مرد در حال مرگ را بازی می کند که جیسون روباردز ، پدر شخصیت تام کروز ، یک سخنران انگیزشی موفق است. این فیلم سه نامزد اسکار از جمله برای کروز به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و یک نامزد بهترین فیلمنامه اصلی به دست آورد.

11. رایحه یک زن (1992)

کارگردان: مارتین برست. نویسنده: بو گلدمن. بازیگران آل پاچینو ، کریس اودانل ، جیمز ربهورن.

بعد از چند نمایشگر کوچکتر ، هافمن ابتدا در این فیلم مورد توجه بسیاری قرار گرفت که سرانجام در هشتمین نامزدی اسکار برای آل پاچینو برنده شد. این داستان در مورد دانش آموز مقطع ابتدایی است که برای کمک به یک نابینا کار می کند. هافمن در نقش یک دانش آموز دیگر در مدرسه بازی می کند که به همراه شخصیت اصلی با بازی کریس اودانل شاهد یک شوخی است و تحت تحقیق رسمی مدرسه قرار می گیرد.( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

بیشتر بخوانید: فیلم خاکستر سبز

10. SAVAGES (2007)

بهترین فیلم های الیور استون
بیشتر بخوانید

کارگردان و نویسنده: تامارا جنکینز. لورا لینی ، فیلیپ بوسکو ، دبرا مونک در آن بازی می کنند.

هافمن برای این داستان کمیک تاریک که دو خواهر و برادر برای مراقبت از پدر پیر خود به هم پیوستند ، جایزه Independent Spirit را به عنوان بهترین بازیگر دریافت کرد. لورا لینی ، بازیگر خواهر هافمن ، نامزد اسکار بهترین بازیگر زن امسال برای این فیلم به عنوان سورپرایز تبدیل شد.

9. HAPPINESS (1998)

کارگردان و نویسنده: تاد سولوندز. با بازی دیلن بیکر ، جین آدامز ، جون لوویتز.

این فیلم جنجالی کارگردان تاد سولوندز به دلیل مضامین تاریک از حضور در جشنواره فیلم ساندنس منع شد. این شامل تعدادی از داستان های بهم پیوسته است که همه حول افراد ناامید مشتاق اتصال هستند. هافمن نقش یک مرد آشفته را بازی می کند که بیشتر وقت خود را صرف برقراری تماس تلفنی ناپسند با غریبه ها می کند.( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

8. FLAWLESS (1999)

کارگردان و نویسنده: جوئل شوماخر. با بازی رابرت دنیرو ، باری میلر ، دافنه روبین-وگا.

هافمن برای این فیلم نامزد دریافت جایزه SAG به عنوان بهترین بازیگر مرد شد. این اولین نامزدی او برای دریافت یک جایزه بزرگ و منادی آینده خواهد بود وقتی که او به طور منظم در نمایشگاه های جوایز قرار می گیرد. او نقش یک معلم صدای درگ کوئین را بازی می کند که به یک قربانی سکته مغزی با بازی رابرت دنیرو درس آواز می دهد.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم دلشدگان

7. آقای مستعد. RIPLEY (1999)

کارگردان و نویسنده: آنتونی مینگلا. با بازی مت دیمون ، گوئینت پالترو ، جود لا.

بر اساس مجموعه تحسین شده کتاب های رمان نویس ، پاتریشیا هایسمیت ، “آقای با استعداد ریپلی” یک داستان مهیج متشنج است که در اطراف یک مرد جوان (مت دیمون) متمرکز است که عاشق پسر عصیانگر (جود لاو) یک خانواده ثروتمند می شود و سپس هویت خود را فرض می کند. هافمن به عنوان دوست خوب پسر ، كه مظنون است شخصیت عنوان بیش از آنكه بخواهد درمورد ناپدید شدن خود اعتراف كند ، در نقش اصلی نقش فرعی بازی می شود. این فیلم شامل یک کار کاملاً دراماتیک بین هافمن و دیمون است.( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

بهترین فیلم های راسل کرو
بیشتر بخوانید

6. چارلی ویلسون WARS (2007)

کارگردان: Mike Nichols. نویسنده: آرون سورکین. بازیگران تام هنکس ، جولیا رابرتز ، امی آدامز.

هافمن دومین نامزدی اسکار خود را برای چهار فیلم کمدی سیاسی از کارگردان مایک نیکولز و نویسنده آرون سورکین دریافت کرد. او نقش یک مامور سیا را بازی می کند که با یک کنگره درگیر یک نقشه می شود. این فیلم در گلدن گلوب بسیار خوب ظاهر شد و 5 نامزدی کسب کرد (بهترین فیلم کمدی یا موزیکال ، بهترین فیلمنامه و پیشنهاد بازیگری برای تام هنکس ، جولیا رابرتز و هافمن) اما این

ترجمه به بسیاری از نامزدهای اسکار ، با تنها هافمن توسط آکادمی شناخته شده است.

5. THE MASTER (2012) فیلم استاد

کارگردان و نویسنده: پل توماس اندرسون. بازیگران خواکین ققنوس ، ایمی آدامز ، رامی ملک.

“استاد” یک زندگی نامه داستانی نازک و محجبه از بنیانگذاران علوم سایشی ، L. رون هوبارد است. این فیلم خلق شخصیت جانشین دین خود را با کمک همسر قدرتمندش مستند می کند. همچنین نشان می دهد که چگونه یک جانباز جوان نظامی در دام دین قرار می گیرد. خواکین ققنوس به عنوان پیشکسوت ، امی آدامز به عنوان همسر و هافمن به ترتیب نامزدی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن ، بازیگر نقش مکمل و بازیگر نقش مکمل زن را به دست آوردند.( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

بیشتر بخوانید: فیلم عروس

4. BOOGIE NIGHTS (1997)

کارگردان و نویسنده: پل توماس اندرسون. بازیگران مارک والبرگ ، جولیان مور ، برت رینولدز.

هافمن بار دیگر با کارگردان پاول توماس اندرسون همکاری کرد ، این بار برای فیلمی که به صنعت پورنو که در دهه 70 ‘در دره سان فرناندو ظهور کرد ، می پردازد. او به عنوان یک خدمه که با وسواس عاشق ستاره اصلی پورنو با بازی مارک والبرگ می شود ، یک نمایش جسورانه ارائه می دهد. برت رینولدز و جولیان مور هرکدام اولین نامزدی اسکار این فیلم را در گروه های پشتیبانی کسب کردند.( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

3. ALMOST FAMOUS (2000)

کارگردان و نویسنده: کامرون کرو. با بازی بیلی کراودوپ ، پاتریک فوگیت ، کیت هادسون.

این داستان واقعی از کارگردان کامرون کرو ، مستندات تجربیات او در جاده با یک گروه راک در حالی که هنوز نوجوانی بود (با بازی پاتریک فوگیت). او برای رولینگ استون کار پوشاندن گروه موسیقی را انجام می دهد و مادرش با اکراه موافقت می کند. هافمن نقش دی جی محلی را بازی می کند که پسری به دنبالش می شود. او به خصوص با فوگیت صحنه ای پرشور دارد که در آن دو مکالمه تلفنی طولانی دارند و درباره مضرات آنها به عنوان “بچه هایی مثل ما” صحبت می کنند.

بهترین فیلم های تیم برتون
بیشتر بخوانید

2. DOUBT (2008) فیلم

کارگردان و نویسنده: جان پاتریک شانلی. با بازی مریل استریپ ، ایمی آدامز ، ویولا دیویس.

این نمایش برنده جایزه تونی توسط نویسنده آن جان پاتریک شانلی برای صفحه نمایش اقتباس شده است. این فیلم بسیار هوشمند یک راهبه (مریل استریپ) و مدیر یک مدرسه کاتولیک را به تصویر می کشد که شروع به شک کردن یکی از معلمانش (کشیشی با بازی هافمن) می کند که پسر جوانی را مورد آزار و اذیت قرار می دهد. “شک” از همه ستارگانش نمایش های خارق العاده ای دارد و چهار نامزدی اسکار بازیگری و همچنین یک عنوان برای بهترین فیلمنامه اقتباسی به دست آورده است. استریپ نامزدی بهترین بازیگر زن را دریافت کرد و جایزه SAG را از آن خود کرد در حالی که هافمن ، ایمی آدامز و ویولا دیویس همگی در گروه های فرعی نامزد شدند.( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

بیشتر بخوانید:10سریال برتر تاریخی

1. CAPOTE (2005) فیلم

کارگردان: بنت میلر. نویسنده: دن فوترمن. بازیگران کلیفتون کالینز جونیور ، کاترین کینر ، کریس کوپر.

پنج نامزد اسکار به این فیلم زندگی نامه نویسنده ترومن کاپوت (بهترین فیلم ، فیلمنامه ، بازیگر نقش مکمل زن برای کاترین کینر ، کارگردان و بازیگر برای هافمن) اهدا شد. هافمن در سال جاری طیف وسیعی از جوایز را برنده SAG ، Globes ، BAFTA و اسکار خواهد کرد. این مقاله زمانی را نشان می دهد كه كاپوته در حال تحقیق درباره كتاب “با خونسردی” بود و جزئیات روابط او با زندانی را كه به جرم زندگی واقعی زندانی شده و كتاب را بر اساس آن بنا نهاده است ، بیان می كند. این یک عملکرد بسیار ماهرانه است که شخصیت منحصر به فرد نویسنده را به تصویر می کشد اما همچنین او را به یک شخصیت کاملاً سرحال تبدیل می کند. ( بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن )

پایان مقاله بهترین فیلم های فلیپ سیمور هافمن

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =