صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های پل توماس اندرسون
ads

بهترین فیلم های پل توماس اندرسون

فیلم های پل توماس اندرسون

بهترین فیلم های پل توماس اندرسون :  پل توماس اندرسون با هشت نامزدی اسکار به نام خود یکی از مشهورترین فیلمسازانی است که در حال حاضر مشغول کار است. با این حال ، او هنوز نتوانسته است یکی از آن مجسمه های کوچک طلایی را از آن خود کند. این فیلم ساز نمادین 50 سالگی خود را در 25 ژوئن سال 2020 جشن می گیرد. برای جشن گرفتن ، از طریق گالری عکس ما از هر هشت فیلم اندرسون که از بدترین به بهترین رتبه بندی شده اند بگردید.

آندرسون اولین کارگردانی خود را با “هشت سخت” (1996) انجام داد ، زمانی که او فقط 26 ساله بود. او اولین نامزدی اسکار خود را در سال آینده به دست آورد: بهترین فیلمنامه اصلی برای “شب های بوگی” (1997). یکی دیگر از پیشنهادات بهترین فیلمنامه اصلی فقط دو سال پس از آن برای “مگنولیا” (1999) دنبال شد. سپس او با بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین نامزدی فیلمنامه اقتباسی برای “آنجا خون خواهد بود” (2007) برنده تمام پولها اسکار شد – خوب ، تقریباً به برنده تمام پولها رسید زیرا هیچ یک از این نام ها به پیروزی منجر نشد. هفت سال دیگر طول کشید تا وی برای “معاون ذاتی” (2014) به مسابقه بهترین فیلمنامه اقتباسی بازگشت. برای فیلم 2017 “Phantom Thread” نامزدی بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را به دست آورد.

به گالری بهترین فیلم های پل توماس اندرسون نگاهی بیندازید ، از جمله زوجی که نامزد اسکار برای آنها نشده است.

1. فیلم شب بوگی (1997)
نویسندگی و کارگردانی پل توماس اندرسون. با بازی مارک والبرگ ، جولیان مور ، برت رینولدز ، دون چیدل ، جان سی ریلی ، ویلیام اچ میسی ، هدر گراهام.

بیست سال پس از انتشار ، “فیلم Boogie Nights” همچنان نگین تاج در تاج Anderson است. این فیلم که یک داستان سرگرم کننده و باشکوه در مورد صنعت و صنعت پورنو در دهه 1970 کالیفرنیا است ، این جوان 27 ساله را نشان می دهد که اعتماد به نفس و استعداد یک کارگردان دو برابر سن او را دارد. این یک داستان کلاسیک هالیوودی در مورد یک مرد جوان (مارک والبرگ) با مهارت (و تجهیزات) برای ساختن آن در دنیای تجارت است ، اما منیت او تقریبا او را نابود می کند. موارد زیادی وجود دارد که “شب های بوگی” را بسیار قابل تماشا می کند ، از فیلمبرداری نمایشی رابرت السویت گرفته تا گفتگوی قابل بحث آندرسون تا موسیقی متن فیلم شیار. اما آنچه باعث می شود بارها و بارها به آن برگردیم عشق به مردم است. بازیگران گسترده آن از تنهایان عجیب و غریب – از جمله برت رینولدز به عنوان مدیر نویسنده کتاب ، جولیان مور به عنوان بانوی برجسته مادر و هدر گراهام به عنوان دختر نوجوان دستگیر شده غلتک – گرد هم آمدند و وقتی خانواده واقعی خود پشت کردند ، یک خانواده جانشین تشکیل دادند آنها این یک پیام انسان گرایی است که از بذرپاشی و عنوان داستان فراتر می رود و فیلم را به استراتوسفر ارتقا می دهد. اندرسون اولین نامزدی اسکار این فیلم را در گروه بهترین فیلمنامه اصلی دریافت کرد که آن را به بن افلک و مت دیمون (“خوب ویل هانتینگ”) از دست داد.

بیوگرافی ویل اسمیت | لیست فیلم ها و زندگی شخصی
بیشتر بخوانید

بهترین فیلم های پل توماس اندرسون

فیلم های پل توماس اندرسون

2. THERE Will be Blood (2007) فیلم خون به پا خواهد شد
نوشته و کارگردانی پل توماس اندرسون ، براساس رمان “روغن” نوشته آپتون سینکلر. با بازی Daniel Daniel-Lewis، Paul Dano، Kevin J. O’Connor، Ciaran Hinds، Dillon Freasier.

اندرسون با “خون به پا خواهد شد” نوعی جاه طلبی را به نمایش می گذارد که شاهکارهایی چون “فیلم همشهری کین” (1941) ، “Lawrence of Arabia” (1962) و “The Godfather” (1972) را خلق کرد. این یک حماسه عالی آمریکایی است ، یک داستان کلاسیک در مورد اینکه چگونه حرص و آز ، جنون و جنون نیرومندترین مردان را سرنگون می کند. دانیل دی لوئیس اجرای یک عمر خود را (و برای اثبات آن اسکار دارد) به عنوان دانیل پلین ویو ، یک جستجوگر قرن ، که پس از ضربه زدن به نفت آن را ثروتمند می کند ، در نهایت به انزوا و تلخی چون چارلز می رسد فاستر کین پاول دانو به عنوان مبلغی خود غنی سازی که پلین وی را با یک بولینگ از زمین می زند ، هزینه می کند. فیلمبرداری برنده اسکار رابرت السویت و امتیاز بدخیم جانی گرینوود احساس ترس دائمی را ایجاد می کنند ، احساسی که اگر ما آن را رها نکنیم ، منظره ما را کاملا بلع خواهد کرد. برای ساخت فیلمی مانند “خون خواهی شد” به جنون خاصی نیاز دارد و دنیای فیلم برای شیدایی اندرسون ثروتمندتر است. آکادمی با نامزدی بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اقتباسی به او جایزه داد ، که همه آنها را به جوئل و اتان کوئن (“هیچ کشوری برای پیرمردها”) از دست داد.( فیلم های پل توماس اندرسون )

بهترین فیلم های پل توماس اندرسون

فیلم های پل توماس اندرسون

3. MAGNOLIA (1999) فیلم مگنولیا
نویسندگی و کارگردانی پل توماس اندرسون. جرمی بلکمن ، تام کروز ، ملیندا دیلون ، فیلیپ بیکر هال ، فیلیپ سیمور هافمن ، ریکی جی ، ویلیام اچ میسی ، آلفرد مولینا ، جولیان مور ، جان سی ریلی ، جیسون روباردز ، ملوارا والترز در این فیلم بازی می کنند.

چگونه می توان “ماگنولیا” را توصیف کرد؟ حماسه ای سه ساعته درباره زندگی بهم پیوسته چند شهروند جنوبی کالیفرنیا که با عشق ، مرگ و قورباغه های بارانی درگیرند ، این فیلم یکباره صمیمی ، پراکنده ، عصبانی و خنده دار است. اجراهای برجسته بسیار زیادی برای فهرست کردن در یک پاراگراف وجود دارد – آیا شما از چرخش نامزد اسکار تام کروز به عنوان سخنران انگیزشی تلخ که پدر تهیه کننده تلویزیون (جیسون روباردز) از سرطان در حال مرگ است ، جدا می کنید؟ یا جولیان مور به عنوان همسر دوم مرد در حال مرگ که به پرستار زنده خود (فیلیپ سیمور هافمن) اعتراف می کند که فقط برای این پول با او ازدواج کرده است؟ یا چگونه در مورد فیلیپ بیکر هال به عنوان یک مجری برنامه بیمار نشان می دهد که دخترش (ملورا والترز) به دلیل سومصرف مواد مخدر آرام آرام خود را می کشد؟ یا جان سی ریلی به عنوان افسر پلیس خجالتی که بیش از حد عاشق او می شود؟ و بیایید فراموش نکنیم که ویلیام اچ. میسی به عنوان یک مسابقه مسابقه سابق ، ویز-کودک که برای خرید بریس برای دندانهای خود ناامید شده بود ، متقاعد کننده متصدی خوش تیپ است. با تحسین آهنگهای اصلی Aimee Mann (از جمله “Save Me” نامزد اسکار) ، “Magnolia” موزاییکی مسحورکننده از درد و امید است که به راحتی فراموش نمی شود. اندرسون در فیلم بهترین فیلمنامه اصلی شرکت کرد و در این دیدار مغلوب آلن بال (“زیبایی آمریکایی”) شد.( فیلم های پل توماس اندرسون )

بهترین فیلم های آنجلینا جولی
بیشتر بخوانید

بهترین فیلم های پل توماس اندرسون

فیلم های پل توماس اندرسون

4. THE MASTER (2012) فیلم استاد
نویسندگی و کارگردانی پل توماس اندرسون. بازیگران واکین فینیکس ، فیلیپ سیمور هافمن ، ایمی آدامز ، لورا درن.

تماشای “The Master” مانند کنار هم قرار دادن یک پازل با بعضی از قطعات گمشده است و این بخشی از تماشای آن را مسحورکننده می کند. این داستان با الهام از ریشه های Scientology ، به یک ملوان الکلی (خواکین ققنوس) از جنگ جهانی دوم که در طلسم یک رهبر ایمان مغناطیسی ، L. Ron Hubbard-esque (فیلیپ سیمور هافمن) قرار دارد ، می پردازد. امی آدامز به عنوان همسر استاد کاستار ، که گمان می کند این عضو جدید برای این کار مناسب نیست. اندرسون سوالات بزرگی را روی یک بوم بزرگ می پرسد (با ضخامت 65 میلی متر توسط میهای مالایماره جونیور ضبط شده است) ، با این وجود پاسخ های کمی ارائه می دهد ، ساخت یک فیلم زیبا و معمایی عجیب و غریب که همچنان از نمایش های بعدی گیج می شود. ققنوس ، هافمن و آدامز به ترتیب نامزدی اسکار بهترین بازیگر مرد ، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برداشتند ، با این وجود اندرسون با وجود رقابت در WGA در بهترین فیلمنامه اصلی مورد ضعف قرار گرفت.( فیلم های پل توماس اندرسون )

5. PUNCH-DRUNK LOVE (2002) فیلم
نویسندگی و کارگردانی پل توماس اندرسون. با بازی آدام سندلر ، امیلی واتسون ، فیلیپ سیمور هافمن ، لوئیز گوزمن ، مری لین راجسکوب.

روی کاغذ ، ترکیبی از اندرسون ، صاحب هنر در پشت “شب های بوگی” (1997) و “مگنولیا” (1999) ، و آدام سندلر ، شاهزاده دلقک “بیلی مدیسون” (1995) و “مبارک گیلمور” (1996) ) ، به نظر می رسد یک تطبیق عجیب و غریب است. با این وجود عشق اندرسون به آن کمدی های احمقانه – آرزوی او برای ساخت یک فیلم هنری آدام سندلر – که این همکاری را بسیار خاص می کند ، و با هم یک کمدی عاشقانه دمدمی ، لطیف و رنگارنگ ایجاد می کنند که در مورد همه افراد تنها صحبت می کند. سندلر در این فیلم نقش باری ایگان ، فروشنده تازگی عصبانی و منزوی را دارد که عاشق یک زن انگلیسی (امیلی واتسون) می شود در حالی که توسط یک خط جنسیت تلفنی که توسط یک فروشنده تشک سایه دار (فیلیپ سیمور هافمن) اجرا می شود و مایل ها را از طریق پودینگ جمع می کند ، اخاذی می کند خریدها اندرسون چیزی عمیق تر از شخصیت صفحه نمایش سندلر را به ما نشان می دهد ، و یک درد و دل پنهان به عصبانیت و خصومت اضافه می کند که کمدی های دوره دوم را تحریک می کند. پاداش سندلر برای قدم گذاشتن در خارج از محدوده راحتی خود با نامزدی گلدن گلوب بهترین فیلم کمدی / بازیگر مرد.( فیلم های پل توماس اندرسون )

بهترین فیلم های آنا هاتاوی
بیشتر بخوانید

پایان مقاله بهترین ( فیلم های پل توماس اندرسون )

منبع سایت مداد

نقاشی دختری با لباس خواب|بهترین فیلم های هانکه|فیلم خاطرات یک کشیش|انیمیشن شهر اشباح|کتاب تهوع ژان پل سارتر|بهترین آثار بتهوون|فیلم یک مرد جدی|بهترین فیلم های نیکلاس کیج|فیلم لیلی با من است|فیلم سکوت، عروس آتش و عشق طاهر|جان هیوستون

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده + شش =