امروز برابر است با :11 خرداد 1402
بهترین آثار بتهوون

بهترین آثار بتهوون

بهترین آثار بتهوون : لودویگ ون بتهوون احتمالاً با نفوذترین آهنگساز در تاریخ موسیقی کلاسیک بود ما در این مطلب قصد داریم تا تعدادی از آثار بزرگ و زیبای بتهوون آلمانی رو به شما عزیزان معرفی کنیم. پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

Archduke Trio

این آخرین قطعه ای بود که بتهوون در ملا عام اجرا کرد ، به علت بدتر شدن ناشنوایی اش  این سه نفره که به بزرگترین حامی خود اختصاص داده شده است ، نخستین حرکت شادی آور را دارد ، ولی حرکت آهسته یکی از دوست داشتنی ترین حرکت های او است. من نمی توانم آن را بشنوم بدون آن که به دردی که از دانستن اینکه دیگر در جمع اجرا نمی کند ، فکر کنم.

بیشتر بخوانید : فیلم ۵ هم خون

Waldstein Piano Sonata

سونات پیانو والدستاین ، در سال های نوجوانی به حامی بتهوون در وین اختصاص داده شد. یک بار دیگر یک حرکت شادمانه وجود دارد ، با آکوردهای سریع تکرار شده در شروع یک چالش برای پیانیست است . قبل از اینکه حرکت نهایی با موضوعی پرشکوه پرشکوه پرواز کند ، یک حرکت آرام مرموز دنبال می شود. جوابی برای افرادی که می گویند موسیقی او همیشه عصبانی و خشمگین است.

Triple Concerto

این نامزد من برای یکی از دو ترکیب ناداوری است که توسط بتهوون مورد غفلت واقع شده است. او آن را برای دوستان خود نوشت ، در نتیجه می توان گفت قسمت پیانو که توسط Archduke Rudolf اجرا می شود پیچیده نیست.

ویولن سل در این ترانه بسیار تاثیر گذار است و دلیل آن این است که توسط یک حرفه ای زده می شد و حرکت آهسته زیبایی عمیقی دارد.

Choral Fantasia

بیشتر بخوانید : نقد فیلم برباد رفته

هماننده کنسرتو سه گانه  به ناحق مورد غفلت قرار گرفت. این کار با پیانو تکنوازی شروع می گردد، پس از آن ارکستر وارد می شود ، سپس گروه کر و تکنوازان. در نخستین اجرا ، بتهوون در حال بداهه نوازی بود و این قطعه از ریل خارج شد و موضوع اصلی پیش زمینه ای برای موضوع آخرین حرکت سمفونی ‘کرال’ است و در مقایسه با آن رنج برده است.

بهترین آثار بتهوون

بهترین آثار بتهوون

Kreutzer Violin Sonata

یک دهانه در معرض ویولن انفرادی ، در هر چهار سیم دو بار متوقف می گردد . طولانی ترین و پیچیده ترین ، از میان 10 سونات ویولن بتهوون ، به عنوان اوج سونات های ویولن در نظر گرفته شده است. در اوایل اجرا ، با بتهوون روی پیانو ، جورج بریجتاور نوازنده ویولن نمره را خواند زیرا بتهوون فقط شب قبل آن را تمام کرد.

پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان
بیشتر بخوانید

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =