صفحه اصلی > سینما : فیلم جواهرات تراش نخورده
ads

فیلم جواهرات تراش نخورده

جواهرات تراش نخورده

فیلم جواهرات تراش نخورده : بنابراین هوارد ، معتاد به قمار فروشنده الماس آدرنالین-جنکر ، هق هق گریه می کند که آدام سندلر را در “سنگهای قیمتی نشده” بازی می کند.

در طی چند روز ، ” فیلم جواهرات تراش نخورده ” به کارگردانی جاش و بنی صفدی ، در امتداد یک مسیر باریک در ورطه خمیازه ، به دنبال هوارد تلاش می کند تا بدهی های عظیم قمار خود را پرداخت کند ، البته قرار دادن شرط های به طور فزاینده خطرناک.

بیشتر بخوانید : 28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix

این امید وجود دارد که به محض پرداخت همه هزینه ها ، تخته سنگ را پاک کرده و برخی از پل های سوخته را تعمیر کند. اما همه اطراف هوارد می دانند که این یک خیال است. اعتیاد او بیش از حد جا افتاده است. خیره شدن “سنگهای قیمتی بریده نشده” در عنوان ، درخشش سطح نیست. در مرکز زمین می درخشد ، در هسته هوارد می سوزد.

شروع جواهرات تراش نخورده

بنابراین منطقی است که ” جواهرات تراش نخورده ” با سکانسی شروع می شود که در آن دوربین به یک اپال سیاه (حفر شده از معادن عقیق Welo در شمال اتیوپی) می رود و سپس به داخل روده بزرگ انسان تغییر شکل می دهد. روده بزرگ هوارد ، به طور دقیق ، چون کولونوسکوپی را تحمل می کند.

تصاویر روی مانیتور بیمارستان شبیه فضای خارق العاده داخل اپال ، منحنی ها و لایه های آن است. این نوشتار استعاره ای است بسیار بزرگ که گستاخانه است ، موضوعی که با صراحت لفاظی طراوت در خانه چکش خورده است. عقیق در داخل هوارد است ، نیاز او به کمترین قسمت او است.

او در وضعیت “بیماری طلا” یا “بیماری اژدها” زندگی می کند (که جری آر آر تالکین آن را به وضوح در هابیت توصیف کرده است) ، قدرت هیپنوتیزم سنگهای قیمتی که از ابتدای زمان مردان را به دیوانگی سوق می دهد ، و به دنبال طلای دزدان دریایی ، ال دورادو ، جام مقدس ، در ماجراهای استعمارگر محکوم به فنا.

جواهرات تراش نخورده

عقیق سیاه هوارد همان گوهرهای طولانی مدت است که فکر می کند: کششی جادویی برای همه کسانی که به آن نگاه می کنند ناشی می شود. قدرت آن تقریباً کاملاً نمادین است.

بیشتر بخوانید : لئوناردو داوینچی

با همکاری Safdies و همکار همیشگی رونالد برونشتاین ، “سنگهای قیمتی نشده” شما را غرق در دنیای کاکوفون مهره ای هوارد می کند.

نقد فیلم سرگیجه
بیشتر بخوانید

جواهر فروشی هاوارد در منطقه الماس نیویورک فضایی کوچک با فضای یک سیرک سه حلقه است. ورودی مضاعف به مغازه او – که به دو زنگ احتیاج دارد – یک وسیله حمایتی بین هوارد و جهان است و حداکثر 10 ثانیه به او فرصت می دهد تا در برابر هر کسی که به دنبال او باشد ، منجر شود.

دستیار وی Demany (لاکیث استنفیلد) مشتریانی را که ممکن است به موارد پر زرق و برق موجود در هاوارد علاقه مند شوند ، شلوغ می کند و آخرین جذابیت کوین گارنت ستاره بوستون سلتیکس است (با بازی در نقش خودش) ، وقتی هوارد از کولونوسکوپی برمی گردد در مغازه منتظر می ماند.

هوارد در برابر نشان دادن آخرین خرید خود توسط گارنت مقاومت نمی کند: اوپال ، تازه از اتیوپی وارد شده است ، که هاوارد اواخر هفته (با قیمتی بسیار تورم) آن را به حراج می گذارد. او درباره چگونگی احساس ارتباط با یهودیان اتیوپیایی که اوپال ها را حفاری می کنند ، به گارنت می گوید ، و اشتیاق او چنان پرشور است که گیر می آورد.

گارنت می پرسد آیا می تواند اوپال را برای خوش شانسی در فینال های کنفرانس شرقی قرض بگیرد ، و هوارد می گوید بله.

هوارد گفتن “بله” اولین انتخاب بسیار وحشتناک است که وی طی 135 دقیقه بعدی انجام داده است. او آنقدر بدهکار است که گولها دنبال او می روند و در دفتر او حاضر می شوند.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم مثل یک عاشق

منظور از این افراد تجارت است. همسرش (ایدینا منزل) از او نفرت پیدا می کند. دخترش به سختی می تواند او را تحمل کند. او معشوقه جوان خود (جولیا فاکس) را در آپارتمانی که برای او اجاره کرده قرار داده است. هوارد همیشه در حال رفت و آمد است ، همیشه اتاق هایش تمام می شود ، در پیاده روها مسابقه می دهد و از لابی های دیگر شارژ می گیرد.

و این همان چیزی است که در مورد اعتیاد وجود دارد ، چیزی که ” جواهرات تراش نخورده ” واقعاً درک می کند. در برخی از سطوح ، استرس مهم است. انتهای عصب بسیار ضعیف است و به استرس نیاز دارد. هوارد بدون وحشت بی فایده است. معشوقه او نیز دچار نوعی “بیماری طلا” است. این پیوند اصلی آنهاست. این “داستان احتیاط آمیز” در مورد خطرات قمار نیست. بیشتر شبیه یک بازی با واقعیت مجازی است که در آن وارد تجربه هاوارد می شوید.

سریال ارباب حلقه ها
بیشتر بخوانید

صفدی ها از شهرهای نیویورک استفاده می کنند به گونه ای که از زمان فیلم های دهه 70 تاکنون دیده نشده است. شهر به قدری تمیز و لطیف شده و یکدست شده است که شاید فراموش شود که این همه اتفاقات در سطح خیابان ، هرج و مرج ، حاشیه نشینان و گمشده ها برای جستجوی جایگاه خود ، گریپ ها و شلوغی ها از شکاف ها می لغزند و کار می کنند زاویه.

“بهشت می داند چه كاری” از صفدی ها از نظر رویكرد مستندگونه بود ، اما “زمان خوب” دنباله ای آنها هیجان انگیز مسابقه ای برابر ساعت بود و اقدامات آن در پنج بخش برگزار شد. Safdies عصبی ، خنده دار و با ناراحتی راحت هستند.

معرفی جواهرات تراش نخورده

شخصیت های آنها به راحتی دسترسی ندارند و با این حال در هر لحظه آنها در تلاشند تا فرار کنند ، فشار بیاورند ، از همه چیز صحبت کنند ، به چیزهای مختلف صحبت کنند ، آنچه را که لازم دارند و آنچه را که می خواهند بدست آورند.

داریوش خوندجی ، فیلمبردار کهنه کار (تغییری در همکاری منظم صفدی ها با شان پرایس ویلیامز) ، درخشش بیمارگونه در این جهان ، گره سبز روشنایی داخلی ، زرق و برق برخی از فضای داخلی را که در کنار هم قرار گرفته است ، جلوه می دهد.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم ۲۴ فریم

در مکالمه ای که اخیراً بین آدام سندلر و برد پیت برای سریال Various’s Actors on Actors (سریال بازیگران) انجام شد ، پیت مشاهده کرد که حتی اگر هوارد این همه انتخاب بد را در ” جواهرات تراش نخورده ” انجام دهد ، شما نگران آن پسر هستید. این ادعای پیت است که این به دلیل “خونگرم بودن” سندلر است ، چیزی که همیشه ، بدون توجه به مواد ، احساس می کنید.

من فکر می کنم چیزی در آن وجود دارد. شما می شنوید که وقتی سندلر عملکرد خوبی ارائه می دهد ، مردم تعجب می کنند جای تعجب نیست وقتی به او مطالب خوبی می دهند ، مانند “عشق مست مست توسط پائول توماس اندرسون” یا “داستان های مایروویتس” ساخته نوآ باومباچ (که فقط چند مورد را نام ببرم) ، به همان اندازه که می شود خوب است.

نقد فیلم سانست بلوار
بیشتر بخوانید

پشت شوخ طبعی او درد و خشم است که هر دو قادر به استفاده از آنهاست. در اینجا ، او به عنوان هوارد ، پر از عینک بز ، عینک های فانتزی ، لباس های “کلوب” ، پرتره ای از مردی است که در لبه زندگی می کند. او هرگز از گفتگو دست نمی کشد. او هرگز دست از تلاش ، تدبیر ، فریاد ، شلوغی بر نمی دارد. در چشمان او درخشش عبادی امتیاز بزرگ است.

بیشتر بخوانید : فیلم لیدی برد

“خودفریبی” اصطلاحی زائد است. همه توهمات ناشی از تمایل به خرید یک فانتزی ، یک موقعیت غیر شانس ، یک شوت از راه دور است. در یک توهم ، مغز شما یک قفس است ، و شما زندانبان خود هستید و محیط فکرهای مجاز را زیر نظر می گیرید. توهم ، اعتیاد را تغذیه می کند و اعتیاد به تأمین مداوم توهم نیاز دارد.

“سنگهای قیمتی نشده” این حلقه بازخورد با حصار برقی را مانند هیچ فیلم دیگری در حافظه اخیر نشان نمی دهد. طاقت فرسا و نشاط آور است.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

سیزده − 1 =