سریال Awake

Awake

سریال Awake یک سریال تلویزیونی درام فانتزی رویه ای پلیس آمریکا است که در ابتدا از 1 مارس تا 24 مه 2012 به مدت یک فصل از شبکه NBC پخش می شد. قسمت آزمایشی سریال Awake در 16 فوریه 2012 ، دو هفته قبل از پخش سریال ، در Hulu پخش شد. تلویزیون كایل کیلن ، سازنده سریال ، در درجه اول مسئول مفهوم برنامه بود.

کیلن و دیوید اسلید به عنوان تهیه کننده اجرایی قسمت آزمایشی حضور داشتند و کیلن تولید سریال را به همراه جفری راینر و هوارد گوردون ادامه داد. شخصیت اصلی نمایش مایکل بریتن (جیسون آیزاکز) ، کارآگاهی است که برای اداره پلیس لس آنجلس کار می کند. در قسمت اول ، مایکل ، همسرش هانا (لورا آلن) و پسرشان رکس (دیلن مینت) دچار یک تصادف جدی رانندگی می شوند.

بیشتر بخوانید : فیلم روح هیچکاک

پس از حادثه ، او می یابد که هر وقت به رختخواب می رود بین دو “واقعیت” جابجا می شود – یکی که هانا در این حادثه کشته شد و دیگری که در عوض رکس درگذشت – و قادر به تعیین واقعیت واقعی نیست. او از جزئیات هر واقعیت برای حل موارد دیگری استفاده می کند. بیدار تمجیدهای انتقادی را به ویژه برای عملکرد ایزاک به دست آورد.

با این حال ، رتبه بندی آن کم بود ، به طور متوسط ​​4.8 میلیون بیننده در هر قسمت و در مکان 125 تماشاگران برای فصل 12-12 2011 نشسته است. این سریال پس از یک فصل لغو شد.

Awake series

بررسی اجمالی سریال Awake

مایکل بریتن ، کارآگاه اداره پلیس لس آنجلس (LAPD) ، و خانواده اش در یک تصادف رانندگی درگیر شدند.پس از سقوط ، مایکل با دو واقعیت جداگانه روبرو می شود. همسرش هانا (ظاهرا) از این حادثه جان سالم به در برد. با این حال ، در یک “واقعیت” دوم ، پسرش رکس به جای آن زنده می ماند.مایکل برای تشخیص این دو واقعیت برای بیننده ، در واقعیت اول مچ بند قرمز و در واقعیت دیگر مچ بند سبز می پوشد.

بیشتر بخوانید : فیلم جن

مایکل نمی داند کدام “واقعیت” واقعی است. او جلسات درمانی با دکتر جاناتان لی در “واقعیت قرمز” و دکتر جودیت ایوانز در “سبز” دارد ، هر دو تلاش می کنند آنچه را که برای مایکل اتفاق می افتد تشخیص دهند.

هر درمانگر با اصرار بر اینکه یک واقعیت دیگر یک رویاست ، آن را مکانیزم کنار آمدن می داند. دکتر لی در مورد تصادف مقابله می کند ، در حالی که دکتر ایوانز پرورش بیشتری دارد. در “واقعیت سرخ” هانا قصد دارد به پورتلند ، اورگان نقل مکان کند ، اما بعداً علیه آن تصمیم می گیرد(که بخشی از آن به دلیل مخالفت های مایکل است).

سریال Tragic Jungle
بیشتر بخوانید

مایکل قبل از سقوط با شریک زندگی دیرینه خود ، کارآگاه آیزایا فریمن (که توسط تیم LAPD وی به “پرنده” معروف است) کار می کرد.پس از حادثه ، مایکل در “واقعیت سرخ” به کارآگاه افرم وگا منصوب می شود. وگا پیش از این یک افسر بود ، هنگامی که برد برای کار با کارآگاه اد هاوکینز به بخش غربی منتقل شد.

در “سریال Awake” ، مایکل با پرنده می ماند و افرم یک افسر باقی می ماند. مایکل در حالی که روی پرونده ها در هر دو واقعیت کار می کرد ، متوجه شد که جزئیات یک پرونده می تواند به او در مورد دیگری در واقعیت دیگر کمک کند.به همین دلیل ، او اغلب با شرکای خود درگیر می شود که از وضعیت او بی اطلاع هستند.

بیشتر بخوانید : سریال دانشکده حقوق

رکس و هانا پس از تصادف ، با روشهای مختلف کنار آمدن ، ناراحت مرگ یکدیگر شدند: در “واقعیت قرمز” هانا شروع به تجدید تزئین خانه می کند ، در حالی که در “واقعیت سبز” رکس شروع به بازی تنیس با سابق هانا می کند شریک تارا.در “لاک پشت های تمام راه پایین” ، مایکل در خواب هانا را در یک رستوران می بیند.

سریال Awake

او “در حال خواب دیدن بود” ، و هانا به مایکل گفت که “آخرین بوسه را به او بدهد”. این باعث می شود که دکتر ایوانز توجه داشته باشد که مایکل متوجه می شود “واقعیت سبز” زندگی است. با این حال ، کمی بعد مایکل رکس و هانا را با هم می بیند و خوشحال است.

با پیشرفت سریال Awake ، جزئیات مربوط به این حادثه به آرامی مشخص می شوند. اندکی پس از سقوط ، افسران فرمانده مایکل (تریسیا هارپر و کارل کسل) با یکدیگر دیدار می کنند تا در مورد تصادف و چگونگی تاسیس یک پسر “کوتاه” صحبت کنند. بعداً میکروفونی در Ricky’s Tacos با مایکل صحبت می کند و ادعا می کند که اگر او به پورتلند نقل مکان کند “هرگز حقیقت را نمی داند”. مایکل به آرامی شروع به یادآوری آنچه در این حادثه رخ داده است ، می کند.

پس از فهمیدن اینکه اد باعث آن شده است ، با دکتر ایوانز و دکتر لی صحبت می کند. درمانگران وی اصرار دارند که او همه چیز را برای کمک به کنار آمدن درد تصور می کند. با این حال ، وقتی مایکل بعداً وارد خانه اد شد ، اد ادعا کرد که او و یک همدست خود هروئین را در مرکز توزیع وستفیلد مخفی کرده اند.

بیشتر بخوانید : فیلم زندگی شیرین

“آنها تصمیم گرفتند که او باید برود” ، بعد از اینکه مایکل شروع به کشف آن کرد. مایکل نمی داند که “آنها” چه کسی هستند و خواستار این است که اد به او بگوید.اد قبل از اینکه به او بگوید از او محافظت می کند و وقتی حواسش پرت می شود به مایکل حمله می کند. در طول مبارزه مایکل اد را می کشد ، و پرنده پس از صحبت با دکتر ایوانز وارد خانه می شود.مایکل بعداً کشف کرد که کارل و تریشیا در تنظیمات نقش دارند.

سریال مداخله سگ
بیشتر بخوانید

تریسیا در “واقعیت سبز” به کارل شلیک می کند (در تلاش برای پنهان کردن نقش خود در این حادثه) ، اما بعدا زندانی می شود. در پایان فینال سریال (“لاک پشت های تمام راه پایین”) ، مایکل هانا و رکس را با هم می بیند. آنها که نگران رفتار عجیب او هستند ، می پرسند که حال او خوب است؟ مایکل پاسخ می دهد ، “من کامل هستم” ، و چشمانش را می بندد.

شخصیت های اصلی سریال Awake

در هر واقعیت چهار شخصیت اصلی وجود دارد که جمعاً هشت شخصیت هستند. مایکل بریتن (شخصیت اصلی) یک کارآگاه LAPD است که در هر دو واقعیت زندگی می کند. از آنجا که او نمی داند کدام واقعیت “واقعی” است ، او برنامه هایی معمول دارد که به او کمک می کند تا توهم کنترل را حفظ کند. با این حال ، او نیز بی نظم است و گاهی رفتارهای عجیب و غریب دارد.

بیشتر بخوانید : بهترین فیلم های ژان پیر ملویل

مایکل اغلب گیج است ، از اختلال خواب رنج می برد و از ارتفاع بیزار است. او از درمان سر باز می زند زیرا نمی خواهد خانواده اش تعطیل شود. هانا بریتن همسر مایکل است که در غم مرگ پسرش است. رکس بریتن پسر مایکل ، دانشجوی نوجوانی است که قبلاً ربوده شده بود.بعد از مدرسه ، رکس اغلب با بهترین دوست خود ، کول ، در خانه کول بر روی موتور کار می کند.

معرفی Awake series

او از مرگ مادرش احساساتی و عصبانی است ، برای مقابله با اندوه خود راکت تنیس نگه داشته است.وقتی کول به طور تصادفی آن را می شکند ، رکس عصبانی می شود. بعداً ، او عذرخواهی می کند.

افرم وگا (کارآگاهی در “واقعیت سرخ”) و مایکل اغلب در مورد پرونده های خود بحث می کنند و نگران رفتارهای ناشایست مایکل هستند.در فیلم “پسر کوچک” ، وگا و مایکل در مورد یک شخص کوتاه قد بحث می کنند که کاپیتان تریشیا هارپر مایکل را به دفتر خود فرا می خواند. اندکی پس از آن ، مایکل وگا را بر عهده پرونده جدیدی می گذارد و این دو دوست می شوند.

بیشتر بخوانید : فیلم روح هیچکاک

مایکل قبلاً در “واقعیت قرمز” با پرنده کار کرده بود ، اما پرنده دوباره به یک بخش جدید منصوب شد. وگا همچنان افسر “واقعیت سبز” است پرنده و مایکل اکنون فقط به عنوان شریک “واقعیت سبز” با یکدیگر همکاری می کنند. مایکل با دو درمانگر دیدار می کند: دکتر جاناتان لی و دکتر جودیت ایوانز. دکتر لی ادعا می کند که دو واقعیت مایکل مسئله ساز است و دکتر ایوانز بیان می کند که “قابل توجه” است.

سریال حرکت به بهشت
بیشتر بخوانید

شخصیت های تکراری سریال Awake

پنج شخصیت تکراری وجود دارد ، همه در هر دو واقعیت ظاهر می شوند. کاپیتان تریشیا هارپر ، افسر فرمانده مایکل در منطقه ، در تصادف اتومبیل مایکل یک توطئه گر بود. با این حال ، اشاره شده است که درگیری او اکراه بود. [کاپیتان کارل کسل (افسر فرمانده در منطقه هاوکینز) هروئین را در یک واحد ذخیره سازی برای خود و هارپر پنهان کرد و پشت تصادف اتومبیل مایکل بود. برای سقوط این دو از اد هاوکینز به سفارش کسل استفاده کردند.

از دیگر شخصیت های تکرار شونده می توان به اما (دانیلا بوبادیلا) دوست دختر رکس اشاره کرد. در ابتدا که به نوزاد رکس باردار بود ، در ابتدا به او گفته شد که آن را برای فرزندخواندگی تحویل دهد ؛ با این حال ، پس از صحبت با پدرش خواکین (کارلوس لاکامارا) به او اجازه داده شود که آن را نگه دارد.

بیشتر بخوانید : سبک موسیقی ریتم اند بلوز

کول ، بهترین دوست رکس ، شخصیت تکراری دیگری است. این دو با هم روی موتور کار می کنند. کول اجازه می دهد تا هانا در “واقعیت قرمز” سوار آن شود ، پس از اینکه او را متقاعد کرد که آن را تمام کند.

تولید سریال Awake

کیلن مفهوم این برنامه را ابداع کرد ، با الهام از روند رویا پردازی: “مفهوم احساسی که رویاهای شما احساس واقعی می کنند ، روشی که به نظر می رسد آنها را به عنوان چیزی تجربه می کنید که تا وقتی اتفاق دیوانه ای رخ ندهد ، چشمک نمی زنید. من فکر می کنم من به این سوال علاقه مند شدم که اگر هیچ وقت آن بالون چیزی پیدا نکند ، چه می شود؟

اگر نمی توانید بین زمان بیداری و خواب تفاوت قائل شوید؟ و سپس شروع کردم به جستجوی یک راهی برای ازدواج با این دو ایده بود و چند ماه بعد ما بیدار شدیم. پس از رد شدن توسط فاكس ، خلبان (سپس عنوان REM) توسط NBC در سال 2011 انتخاب شد و سریال پس از مدت کوتاهی روشن شد.

امتیازات سریال Awake

در Rotten Tomatoes ، فصل 1 بر اساس 31 بررسی ، دارای رتبه تأیید 81٪ با میانگین امتیاز 7.59 / 10 است. در اجماع انتقادی این وب سایت آمده است: “بیدار باهوش و قابل تأمل ، مخاطبان را با مفهوم اصلی و پیچیده وسوسه می کند که آنها را حدس می زند”.

بیشتر بخوانید :‌ سریال Sweet Tooth

سریال Awake نظرات شدیدی را برای خلبان خود به همراه داشت. راشل ری از روزنامه دیلی تلگراف این اپیزود برتر را “چشمگیر” خواند ، در حالی که لیندا هولمز از NPR گفت كه این زمینه را برای چندین داستان عاطفی پایه گذاری كرد و آن را در میان قوی ترین نمایش های حافظه اخیر ارزیابی كرد.

سریال اوزارک
بیشتر بخوانید

جیمز پونیووزیك از Time خاطرنشان كرد كه گرچه مفهوم آن ملودرامي به نظر می رسد ، این قسمت “تمركز ناپذیر بر موضوع از دست دادن متمركز می شود ، اما با این وجود نمی تواند پایین آورنده یا دردناك باشد ، بلكه متحرك ، جذب كننده و حتی امیدوار كننده است.”

اجرای آیزاک در طول اجرای این مجموعه ستایش ها را به همراه داشت. کرت واگنر از RedEye گفت: “کار تأثیرگذار و محکم او همه چیز را ایجاد می کند. او به بینندگان نشان می دهد که چه مدت یک مرد درد می تواند آنها را که دوست دارد نگه دارد. و این دلخراش است.”

مت فاولر از IGN گفت ایزاک عملکردی برازنده و فرومایه به عنوان مردی که به طور روزمره باید طعم بهشت ​​و جهنم را بچشد. مردی پر از گناه ، اما همچنین سپاسگزار. برخی از منتقدان خواستار دریافت جایزه امی از ایزاک بودند.

در مقابل ، برخی از بینندگان تحت تأثیر بیدار قرار نگرفتند. هنگام نوشتن برای واشنگتن پست ، هانك استوور احساس كرد كه علی رغم جاه طلبی های زیاد ، قسمت پایلوت كند و خواب آلود است.

بیشتر بخوانید : فیلم کیمیا

قسمتهای خاصی از نظر کیفیت به ویژه ضعیف عنوان شده بودند: “روز بازی” “کاملاً کودکانه” نامیده می شد ، “ریکو’s Tacos” به دلیل شباهت زیاد به قانون و نظم مورد انتقاد قرار گرفت: واحد ویژه قربانیان و “شبگردی” ناهموار و خسته کننده توصیف شده است.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

«پست قبلی

پست بعدی»