صفحه اصلی > ادبیات جهان : راهنمای استفاده از کولون و نقطه ویرگول
ads

راهنمای استفاده از کولون و نقطه ویرگول

ویرگول

کلون و نقطه ویرگول به دلایل مشابه و متفاوت. اگرچه این دو شکل نقطه گذاری برای اتصال بندهای مستقل و ایجاد جریان و ارتباط بین جملات شما استفاده می شود ، اما تفاوت هایی وجود دارد که دستور زبانان باید در نظر بگیرند.

چه زمانی از کولون استفاده می کنید؟

دو نقطه علامت نقطه گذاری است که در یک جمله برای اتصال دو فکر یا معرفی اطلاعات استفاده می شود. یک کولون با دو نقطه به صورت عمودی روی هم قرار می گیرد (:). در اینجا چند مورد در دستور زبان انگلیسی وجود دارد که در آن استفاده از کاما صحیح است.

برای معرفی اطلاعات بند قبل. دو نقطه علامت نگارشی است که برای معرفی اطلاعاتی که بند قبلی به طور مستقیم به آن پرداخته است ، استفاده می شود. به عنوان مثال ، می توانید بنویسید: “دو گزینه وجود دارد: می توانیم از قطار یا اتوبوس استفاده کنیم.”

برای لیست موارد. اغلب از کلون برای معرفی لیستی استفاده می شود که در اولین جمله یک جمله به آن اشاره شده است. به عنوان مثال ، می توانید بنویسید: “من بسیاری از اقلام را در فروشگاه مواد غذایی خریدم: مرغ ، سبزیجات ، پنیر و تخم مرغ.

برای اتصال دو بند مستقل می توانید از دو نقطه برای اتصال دو بند مستقل یا افکار کامل که می توانند به تنهایی کار کنند استفاده کنید. دو نقطه رابطه ای بین بندها ایجاد می کند ، به طور معمول در جمله مستقل اول بر بند دوم مستقل تأکید می شود. اولین کلمه از یک جمله مستقل که در پی یک کولون قرار می گیرد ، اگر یک اسم مناسب یا آغاز یک جمله جدید باشد ، دارای حرف بزرگ است. اگر یک عبارت وابسته به دنبال کولون (مانند یک لیست) وجود داشته باشد ، نباید با حروف بزرگ نوشته شود.

برای معرفی نقل قول. مردم اغلب از کاما برای معرفی نقل قول استفاده می کنند ، اما شما همچنین می توانید از کلون برای این کار استفاده کنید. به عنوان مثال ، صحیح است اگر بنویسید: “سارا در پشت اتاق به او فریاد زد:” کجا می روی؟ “

ویرگول

3 نمونه استفاده از روده بزرگ

معرفی اولیه و نقد کتاب اثر مرکب دارن هاردی
بیشتر بخوانید

از کولون می توان برای تأکید بر عبارت زیر کولون استفاده کرد. مثالهای زیر نحوه استفاده صحیح از کولون در جمله را نشان می دهد.

“یک قانون مهم وجود دارد: ایمن بمانید!” در این جمله ، بند قبل از کولون (“یک قانون مهم وجود دارد”) عبارتی را نشان می دهد که پس از کولون (“در امان باشید!”) قرار می گیرد. بند دوم با یک کلمه بزرگ شروع می شود زیرا این عبارت می تواند به عنوان جمله خودش عمل کند.

“مارک دوباره به او یادآوری کرد:” تا ساعت 11 شب در خانه باش! “” در این جمله ، بند اول (“مارک دوباره به او یادآوری کرد”) یک نقل قول (“” ساعت 11 شب در خانه باش! “) معرفی می شود که قبل از آن عبارت روده بزرگ
“من از مغازه به سه چیز نیاز دارم: شیر ، تخم مرغ و پنیر.” در این جمله ، بند اول (“من از مغازه به سه چیز نیاز دارم”) لیستی را نشان می دهد که از روده بزرگ ((شیر ، تخم مرغ و پنیر)) پیروی می کند. لیست زیر کولون با کلمه بزرگ شروع نمی شود زیرا نمی تواند به تنهایی عمل کند.

چه زمانی از نقطه ویرگول استفاده می کنید؟

نقطه ویرگول یک علامت نقطه گذاری است که دو جمله مستقل را به هم متصل می کند تا یک جمله متصل و مفصل ایجاد کند. مانند یک کولون اصلاح شده با یک نقطه کولون روی کاما به نظر می رسد ، به شرح زیر: (؛). در اینجا مواردی وجود دارد که در آن می توانید از نقطه ویرگول در زبان انگلیسی استفاده کنید.

برای اتصال دو بند مستقل از نقطه ویرگول برای ارتباط دو جمله مستقل به یکدیگر بدون استفاده از پیوند فرعی استفاده می شود. این یک ارتباط روان و ارتباط قوی بین دو بند مستقل ایجاد می کند.

برای جدا کردن موارد در یک لیست پیچیده. در لیست مواردی که دارای کاما هستند ، می توانید هر مورد را با نقطه ویرگول جدا کنید.

برای اصلاح اتصال کاما. نقطه ویرگول اغلب برای تصحیح اتصالات ویرگول استفاده می شود ، یعنی زمانی که کاما بین دو بند مستقل به اشتباه قرار می گیرد.

مکتب ادبی کلاسیسم
بیشتر بخوانید
3 نمونه نقطه ویرگول

از نقطه ویرگول می توان برای ارتباط دو جمله جداگانه استفاده کرد و آنها را به یک جمله کامل و مفصل تبدیل کرد. آنها همچنین می توانند برای جدا کردن نمونه های پیچیده در یک لیست استفاده شوند. در اینجا چند مثال وجود دارد که استفاده صحیح از نقطه ویرگول را نشان می دهد.

“هانا عاشق کلاس تاریخ بود ، او شیفته روم باستان بود.” یک نقطه ویرگول این دو بند مستقل را که می توانند به عنوان جملات جداگانه عمل کنند ، به هم متصل می کند. استفاده از نقطه ویرگول ارتباط قوی تری بین این بندها ایجاد می کند تا اگر جمله های جداگانه ای باشند.

“من به تعطیلات احتیاج دارم ؛ سال گذشته بسیار شلوغ در محل کار بود.” یک نقطه ویرگول یک رابطه نزدیک بین این دو بند مستقل ایجاد می کند که می توانند به عنوان جملات جداگانه عمل کنند.

“نیمکت ، دارای روکش قرمز ، میز ساخته شده از بلوط و میز قهوه ، گران ترین از این سه”. در صورت وجود کاما در موارد جداگانه ، ویرگول ها هنگام جدا کردن یک لیست از موارد ، در جای کاما استفاده می شوند.

نقطه ویرگول در مقابل کولون: تفاوت چیست؟

نقطه ویرگول و کولون برای اهداف مختلف استفاده می شود. از کلون برای معرفی اطلاعات مربوط به بند قبلی استفاده می شود در حالی که بر اهمیت اطلاعات زیر تأکید می شود. از نقطه ویرگول برای اتصال روان دو جمله مستقل بدون تأکید بر بخشی بر قسمت دیگر استفاده می شود. از نقطه ویرگول می توان برای جایگزینی حروف ربط استفاده کرد ، در حالی که معمولاً از کلون استفاده نمی شود.

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

فیلم عشق سیلوی | نقد و بررسی بازی Control | جان هیوستون | نقد فیلم پری | موسیقی بلوز کانتری | وایت بالانس یا تراز سفیدی چیست؟ | حالت های وایت بالانس | نقد و بررسی بازی 1 Hitman | نقد فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ | نقد فیلم کشتن دو عاشق | سریال خیلی نزدیک | هنر رنسانس هارلم : 6 هنرمند تجسمی دوران | جنبش هنری رئالیسم اجتماعی | 5 هنرمند مشهور رئالیست اجتماعی | مکتب نیهیلیسم | مکتب اومانیسم | اکسپرسیونیسم در ادبیات

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

20 + نوزده =