صفحه اصلی > ادبیات جهان : جنبش هنری رئالیسم اجتماعی | 5 هنرمند مشهور رئالیست اجتماعی
ads

جنبش هنری رئالیسم اجتماعی | 5 هنرمند مشهور رئالیست اجتماعی

رئالیسم اجتماعی

رئالیسم اجتماعی چیست؟

رئالیسم اجتماعی روال استفاده از هنر – در درجه اول هنر تصویری – برای برجسته سازی مسائل سیاسی و اجتماعی است. رئالیسم اجتماعی نگاهی انتقادی به فقر ، بی عدالتی و فساد در یک جامعه دارد. رئالیسم اجتماعی از رئالیسم سوسیالیستی متمایز است ، یک جنبش هنری که در اواسط قرن بیستم شکل گرفت و توسط ژوزف استالین ترویج شد و نسخه ای ایده آل از زندگی روزمره در اتحاد جماهیر شوروی را به تصویر می کشد.

رئالیسم اجتماعی

جنبش رئالیسم اجتماعی چیست؟

جنبش هنری رئالیسم اجتماعی یک جنبش هنری آمریکایی در دوران افسردگی بود که بین جنگ های جهانی اول و جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد. این جنبش شامل فیلمسازان ، شاعران ، عکاسان ، نقاشان و کاریکاتوریست ها بود که همگی به بازنمایی موضوع واقعی زندگی در قالب های هنری خود اختصاص داده بودند. جنبش رئالیسم اجتماعی در کنار منطقه گرایی آمریکایی رشد کرد ، یک جنبش هنری متمرکز بر طبقه کارگر روستایی و توسط هنرمندانی مانند گرانت وود و توماس هارت بنتون محبوب شد.

تاریخچه مختصر جنبش هنری رئالیسم اجتماعی

گرچه جنبش هنری رئالیسم اجتماعی در سراسر دهه 1930 در آمریکا برجسته شد ، اما ریشه آن دهه ها قبل برمی گردد.

مدرسه اشکان: در اواخر قرن نوزدهم ، گروهی از هنرمندان آمریکایی مدرسه اشکان را در شهر نیویورک تأسیس کردند. هنرمندانی مانند جان اسلون و جورج لوکس زندگی در محله های طبقه کارگر نیویورک را تسخیر کردند. مدرسه اشکان تا اوایل قرن بیستم به خوبی فعال بود و بر جنبش رئالیسم اجتماعی تأثیر گذاشت.

برنامه های دولتی و کارهای سفارش شده: در اوج رکود بزرگ ، رئیس جمهور فرانکلین D. روزولت قرارداد جدید را در سال 1933 تصویب کرد. به عنوان بخشی از معامله جدید ، پروژه آثار هنری عمومی (PWAP) کار هنرمندان رئالیست اجتماعی مانند فیلیپ را سفارش داد اورگود و جان استوارت کاری. در سال 1935 ، روزولت اداره پیشرفت کار (WPA) را تأسیس کرد که هزاران هنرمند را به کار گرفت تا اینکه در سال 1943 منحل شد.

نقدی بر جامعه و سیاست آمریکا: در طول دهه 1930 ، هنرمندان مرتبط با جنبش سوسیالیست از کارهای خود به عنوان شکلی از اعتراض اجتماعی استفاده کردند. نقاشهای دیواری مکزیکی مانند خوزه کلمنته اوروزکو ، دیگو ریورا ، و دیوید آلفارو سیکیروس و هنرمندان چپگرا در آمریکا برای انتقاد از بی عدالتی و فساد ، بر روی موضوع برانداز تمرکز کردند.

10 کتاب برتر تاریخ ادبیات جهان
بیشتر بخوانید

افول بعد از جنگ جهانی دوم: در اواخر دهه 1940 ، اکسپرسیونیسم انتزاعی جایگزین رئالیسم اجتماعی به عنوان جنبش هنری غالب شد. با این وجود ، جنبش در حالی تکامل می یابد که امروز هنرمندان همچنان در کارهای خود با مسائل اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند.

رئالیسم اجتماعی

4 اثر هنری مهم جنبش هنری رئالیسم اجتماعی

اگر به رئالیسم اجتماعی علاقه دارید ، برخی از آثار هنری نمادین را که از جنبش می آیند ، کشف کنید.

مادر مهاجر توسط Dorothea Lange (1936): عکاس Dorothea Lange این تصویر قدرتمند از یک مادر مهاجر را به همراه فرزندانش در حالی که مشغول کار در یک مجموعه به سفارش یک برنامه دولتی در دوران رکود بزرگ بود ، ثبت کرد.

مترو از خوزه کلمنته اوروزکو (1928): این نقاشی روی بوم نقاشی ، مسافران رسمی را نشان می دهد که در قطار سایه ای در نیویورک نشسته اند.

The Passion of Sacco and Vanzetti توسط بن شاهن (1932): در بخشی از یک مجموعه 23 نقاشی ، The Passion of Sacco و Vanzetti شامل سه مرد قدرتمند است که بر روی اجساد دو مهاجر ایتالیایی اعدام شده در سال 1927 پس از محاکمه غیر منصفانه ایستاده اند.

پرولتری قربانی توسط دیوید آلفارو سیکیروس (1933): دیوید آلفارو سیکیروس ، نقاش دیواری مکزیکی این نقاشی برجسته را با حضور زنی برهنه که به سرش بسته و تیرباران شده است ، خلق کرد.

رئالیسم اجتماعی

5 هنرمند با نفوذ رئالیست اجتماعی

چندین هنرمند تأثیرگذار سوسیالیست واقع در تعریف جنبش کمک کردند.

بن شاه (1898–1969): بن شاه در یکی از پرکارترین نقاشان ، گرافیست ها و عکاسان جنبش رئالیسم اجتماعی ، از هشت سالگی به همراه خانواده از لیتوانی به آمریکا مهاجرت کرد. شاهن پس از گذراندن دوره کارآموزی با دیگو ریورا ، به خلق آثار سیاسی نمادین پرداخت. بسیاری از آثار وی هنوز در موزه هنر مدرن نیویورک به نمایش گذاشته شده است.

ویلیام گروپر (1897–1977): ویلیام گروپر نقاش و کاریکاتوریست برای مجلات کمونیستی و سوسیالیستی مانند New Masses و The Liberator تصاویر هجوآمیز خلق کرد. گروپر که یک هنرمند همه کاره بود ، در طول زندگی خود در چندین رسانه دیگر کار کرد ، از جمله نقاشی دیواری و چاپ.

معرفی کتاب دراکولا | اثر برام استوکر
بیشتر بخوانید

آرون داگلاس (1899–1979): شخصیت قابل توجهی در جنبش رنسانس هارلم ، نقاشی ها و تصاویر آرون داگلاس مضامین بی عدالتی نژادی را در طول دهه های 1920 و 30 ثبت کرد.

رافائل سویر (1899–1987): پس از مهاجرت از روسیه به همراه خانواده در سال 1912 از روسیه ، رافائل سویر نقاشی را دنبال كرد و صحنه های شخصی و روانی آمریكا را ثبت كرد.

واکر ایوانز (1903–1975): واکر اوانز ، مانند Dorothea Lange ، با یک برنامه New New Deal دیگر به نام اداره امنیت مزرعه (FSA) همکاری کرد تا تصاویری از زندگی روستاییان در دوران رکود بزرگ اقتصادی ثبت کند.

رئالیسم اجتماعی

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

دانته آلیگیری | نقد فیلم پرده | نقد فیلم جاده یخی | فیلم خشم مردانه | مکتب پست امپرسیونیسم | سریال سوپرمن و لوئیس | فیلم های امیلیا کلارک | چگونه مدیر فروش شوید : راهنمای کامل مدیر فروش شدن | نقد فیلم جویندگان | مکتب پست امپرسیونیسم | فیلم روح هیچکاک | نقد فیلم کازابلانکا | فیلم مهتاب | ۱۰۰ فیلم برتر جنایی تاریخ سینما | نحوه نوشتن بیانیه مطبوعاتی : ۵ نوع بیانیه مطبوعاتی | فیلم دزد دوچرخه | فیلم ژنرال

دیدگاهتان را بنویسید

هفت − 4 =