صفحه اصلی > بیوگرافی/مشاهیر : دانته آلیگیری
ads

دانته آلیگیری

دانته آلیگیری

دانته آلیگیری : به طور کامل دانته آلیگیری (متولد حدود 21 مه – 20 ژوئن 1265 در فلورانس در کشور ایتالیا – درگذشت 13/14 سپتامبر 1321 راونا)  شاعر ، نویسنده ، نظریه پرداز ادبیات ، فیلسوف اخلاق و اندیشمند سیاسی ایتالیایی بودند .

وی بیشتر با شعر حماسی با شکوه La commedia معروف است که بعداً La divina commedia (کمدی الهی) نام گرفت.

کمدی الهی Dante’s Divine ، یک نقطه عطف در ادبیات ایتالیا و در میان بزرگترین آثار ادبیات قرون وسطایی اروپا یک دیدگاه عمیق مسیحی در مورد سرنوشت زمانی و ابدی بشریت است.

در شخصی ترین سطح خود از تجربه تبعید خود دانته از شهر زادگاهش فلورانس استفاده می کند.

در جامع ترین سطح آن ممکن است تمثیلی خوانده شود که شکل آن سفر به جهنم برزخ و بهشت ​​است.

این شعر با آرایه یادگیری تحلیل نافذ و جامع مشکلات معاصر و ابداع زبان و تصویر شگفت زده می شود. دانته با انتخاب شعر خود را به زبان بومی ایتالیا و نه به زبان لاتین قاطعانه بر روند رشد ادبی تأثیر گذاشت.

دانته علاوه بر شعر کارهای نظری مهمی را نوشت از بحث بلاغت گرفته تا فلسفه اخلاق و اندیشه سیاسی.

او کاملاً با سنت کلاسیک آشنا بود و از نویسندگانی چون ویرجیل ، سیسرو و بوئتیوس برای اهداف خود استفاده می کرد.

بیشتر بخوانید : فیلم جانوران بی مرز و بوم

اما غیر عادی ترین چیز برای یک فرد غیر روحانی و او همچنین تسلط چشمگیری بر جدیدترین فلسفه مکتبی و الهیات داشت.

یادگیری و دخالت شخصی وی در اختلافات سیاسی داغ عصر وی ، وی را به سمت ترکیب دی سلطنتی یکی از مهمترین بخش های فلسفه سیاسی قرون وسطی سوق داد.

بیشتر آنچه در مورد زندگی دانته شناخته شده است او با خودش گفته است.

وی در سال 1265 میلادی در فلورانس با علامت جوزا (بین 21 مه تا 20 ژوئن) در فلورانس به دنیا آمد و تمام عمر به شهر زادگاه خود ارادت داشت.

دانته توصیف می کند که چگونه او به عنوان یک سواره نظام علیه Ghibellines ، یک حزب تبعیدی فلورانس حمایت از هدف شاهنشاهی جنگید.

او همچنین در مورد معلم بزرگ خود Brunetto Latini و دوست با استعداد خود Guido Cavalcanti ، در مورد فرهنگ شعری که وی در آن اولین فعالیتهای هنری خود را انجام داده است صحبت می کند ، بدهی شاعرانه خود به Guido Guinizelli ریشه خانواده او در پدربزرگ پدر بزرگش Cacciaguida که خواننده در کانتورهای مرکزی Paradiso ملاقات می کند (و نام خانوادگی وی از علیگیری از همسر او گرفته شده است) و حتی بیشتر به این افتخار که از این واقعیت احساس می کرد که اجداد دور او از فرزندان سربازان رومی که در کناره های آرنو مستقر شدند.

بیوگرافی هومر
بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید : نقد فیلم مانتی پایتون و جام مقدس

با این حال دانته در مورد خانواده نزدیک ترش حرف کمی برای گفتن دارد.

در کمدی الهی هیچ اشاره ای به پدر یا مادر برادر یا خواهر وی نشده است.

یک خواهر احتمالاً در Vita nuova ذکر شده است و پدر او مورد غزل های توهین آمیز است که به شوخی بین دانته و دوستش Forese Donati رد و بدل شده است.

از آنجا که دانته در سال 1265 متولد شد و گلفهای تبعیدی که خانواده دانته به حزب آنها پیوستند تا سال 1266 میلادی برنگشتند پدر دانته ظاهراً شخصیتی قابل قبول برای تبعید نبود.

معرفی دانته آلیگیری

دانته آلیگیری

مادر دانته هنگامی که او جوان بود قطعاً قبل از 14 سالگی درگذشت نام او بلا بود و اما از کدام خانواده ناشناخته است.

پدر دانته سپس با لاپا دی کیاریسیمو سیالوفی ازدواج کرد و آنها صاحب یک پسر به نام فرانچسکو و یک دختر به نام گائتانا شدند.

پدر دانته قبل از سال 1283 درگذشت زیرا در آن زمان دانته با اکثریت آرا خود به عنوان یتیم قادر به فروش اعتباری متعلق به پدرش بود.

آلیگری بزرگتر فرزندان خود را در ملک در فلورانس و در این کشور به ارث برد. در این زمان دانته با جما دوناتی ازدواج كرد ، كه از سال 1277 به او نامزد شده بود.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

شانزده + 15 =