صفحه اصلی > موسیقی : 7 نکته برای نوشتن ملودی | آرمین ون بورن
ads

7 نکته برای نوشتن ملودی | آرمین ون بورن

نوشتن ملودی

نوشتن ملودی در ابتدا می تواند دلهره آور و مات به نظر برسد. چگونه نوازندگان مشهور جهان چنین قلاب های به یاد ماندنی و ملودی های اصیل را ایجاد می کنند؟ پاسخ یک مطالعه ساده در زمینه روش ، تئوری موسیقی و خلاقیت است. سازنده موسیقی هیت آرمین ون بورن یک دی جی موسیقی رقص ، تهیه کننده ضبط ، ریمیکسر و صاحب لیبل از هلند است.

با مقاله 7 نکته برای نوشتن ملودی با بامدادی ها همراه باشید.

آرمین در طول زندگی حرفه ای خود 12 بار جایزه DJ ، 27 جایزه بین المللی موسیقی رقص را از آن خود کرده است و توسط DJ Mag پنج بار چهار بار متوالی به عنوان DJ شماره یک انتخاب شده است. آرمین چهارمین هنرمند ترنس بود که نامزد گرمی را برای تک آهنگ 2014 “This Is What It Feels Like” با حضور Trevor Guthrie دریافت کرد.

آرمین با انتخاب آهنگی کلاسیک که معمولاً از موسیقی کلاسیک الهام می گیرد ، آهنگ جدیدی را آغاز می کند. آرمین می گوید: “برخی از این آکوردها که صدها سال پیش اختراع شده اند هنوز بسیار تازه و جدید هستند.” اما برای اینکه این آکورد پیشرفت ها را از موسیقی رقص کلاسیک به ترنس یا الکترونیکی برساند ، آرمین مجبور است که آنها را از آن خود کند. بیاموزید که چگونه با استفاده از تکنیک های درست و واقعی Armin van Buuren ملودی عالی ایجاد کنید.

7 نکته برای نوشتن ملودی

7 نکته برای نوشتن ملودی

1. از کلاسیک ها غافل نشوید
آرمین وقتی به دنبال الهام ملودی است ، به استادان روی می آورد. به عنوان مثال ، “Gymnopédie No. 1” اریک ساتی یکی از مواردی است که وی به خصوص آن را دوست دارد. این یک ملودی ساده است ، اما هنوز هم طنین انداز است. آهنگ ها و نوازندگان کلاسیک به یک دلیل کلاسیک هستند: آنها با چیزی در درون بشریت صحبت می کنند. به همین دلیل ، همیشه ایده خوبی است که وقتی می خواهید یک ملودی به یاد ماندنی بنویسید ، به آنها رجوع کنید.

2. آکورد ها را بیرون بیاورید
آکورد هر گروه نت است. آرمین می گوید که “آکوردهای اساسی می توانند روح شما را لمس کنند” ، بنابراین با تغییرات آکورد آزمایش کنید تا مواردی را که به شما الهام می گیرند ، پیدا کنید. به آهنگی که انتخاب کرده اید گوش دهید و آکوردهایی را که با شما صحبت می کنند بیرون بیاورید. اما ساده شروع کنید – C ماژور رایج ترین کلید است و برای ادامه کار باید دو آکورد کافی باشد.

سبک موسیقی ترنس
بیشتر بخوانید

3. لایه های بالای آن آکوردها را اضافه کنید
وقتی آکوردهای خود را انتخاب کردید ، وقت آن است که در بالای آنها لایه هایی اضافه کنید. همه آنها را با هم بازی کنید. آنها را در قطعات بازی کنید آنها را با دستورات مختلف بازی کنید تا اینکه چیزی به شما حمله کند. سعی در آکورد زدن به اشتباه. آن را معکوس کنید و ملودی حول این صدای منحصر به فرد بسازید.

7 نکته برای نوشتن ملودی

7 نکته برای نوشتن ملودی

4- چیز ناآشنایی را امتحان کنید
البته کلاسیک ها تنها مکانی برای شروع نیستند. آرمین با برداشتن ابزاری که با آن آشنایی ندارید و نواختن دو نت ، توصیه می کند کاملاً از منطقه راحتی خود خارج شوید. آنها را به درون نمونه خود بیندازید ، ضرب را اضافه کنید و ببینید کجا شما را هدایت می کنند. اقدام شروع با ناآشنا می تواند به همان اندازه الهام بخشیدن از آثار کلاسیک آشنا باشد.

5. قبل از نوشتن آن را بخوانید
قبل از نوشتن ملودی خود را بخوانید! صدای شما ساز بالقوه دیگری است زیرا شما در حال تلاش برای رسیدن به یک ملودی خوب هستید. نمایشی را طراحی کنید که از ملودی آواز پذیر استفاده می کند دقیقاً مانند آرمین با “You Are”. چگونه این روند را تغییر می دهد؟ چگونه نتیجه نهایی را تغییر می دهد؟

7 نکته برای نوشتن ملودی

نوشتن ملودی

6. همکاری کنید
برخی از بهترین هنرها – و به ویژه بهترین موسیقی – نتیجه همکاری است. آرمین برای تهیه ملودی های خود از نزدیک با تهیه کننده بنو دو گویژ همکاری می کند. پس از گذر از طرح کلی مراحل بالا ، او باید موسیقی را قبل از تحویل دادن ، کمی پاک کند. وی آکوردهای خود را با سرعت کمتری ضبط می کند تا نواختن آنها راحت تر باشد ، سپس سرعت BPM پروژه را سرعت می بخشد ، با ویرایش داده های MIDI اشتباهات را پاک می کند و یادداشت های خود را کمی می کند. كوانتاسيون فرآيند همسو كردن يادداشت هاي ضبط شده با شبكه تمپو براي موقعيت هايي است كه زمان بندي مناسب لازم است.

پس از انجام این کار ، او بنو را به همکاری دعوت می کند. روند آنها بسیار ارگانیک است و به آزمایش متکی است – آنها بازی را ادامه می دهند تا زمانی که صداها و ایده های موسیقی الهام بخش آنها هستند.

بیوگرافی گروه بیتلز (The Beatles)
بیشتر بخوانید

7. تسلیم نشو
گاهی اوقات ایجاد و ایجاد و خلق کردن ، بدون شناخت و پرداخت کم ، ناامیدکننده است. هر هنرمندی آنجا بوده است: شعار طولانی از طریق ساختن چیزی که فکر می کنید باورنکردنی است ، اما به نظر نمی رسد بقیه جهان آن را دریافت کنند. اما آرمین می خواهد شما به یاد داشته باشید که سفر ارزش آن را دارد. “من بسیاری از رکوردها را ثبت کردم که هیچ کاری در نمودارها انجام ندادند.” آرمین می گوید. “من مورد ستایش و انتقاد قرار گرفته ام. حرف من این است که من هرگز تسلیم نشدم و به دنبال قلب و علاقه ام ادامه دادم. “

7 نکته برای نوشتن ملودی

7 نکته برای نوشتن ملودی

بنابراین گوش دادن را شروع کنید. شروع به بازی کنید. به روده گوش کنید و بدانید که کلید نوشتن ملودی خوب به همان اندازه که در قلب شماست در قلب شما نهفته است.

پایان مقاله 7 نکته برای نوشتن ملودی

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین کتاب های کافکا | فیلم ماجرا | فیلم راندرز | فیلم مرید | نقاشی خودنگاره با گوش باند پیچی شده | فیلم گرمای بدن | 28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix | بهترین فیلم های جک نیکلسون | سریال مندلورین | هنر و معماری باروک | مستند رولینگ تندر رولینگ : داستان باب دیلن توسط مارتین اسکورسیزی | فیلم سینمایی گرمای بدن | بهترین فیلم های پیتر جکسون | فیلم مراسم جدید | نقد فیلم نشانی از شر

دیدگاهتان را بنویسید

7 − چهار =