صفحه اصلی > موسیقی : راهنمای رگتایم : موسیقی رگتایم چیست؟
ads

راهنمای رگتایم : موسیقی رگتایم چیست؟

موسیقی رگتایم

موسیقی رگتایم چیست؟

موسیقی رگتایم یک سبک موسیقی آمریکایی است که در دهه 1890 از دو سبک اروپایی و آفریقایی شکل گرفت که بیشتر توسط هنرمندان سیاه پوست آمریکایی اجرا می شد. آهنگسازان رگ تایم مانند اسکات جاپلین ، جیمز اسکات و جوزف لمب ساخته های ماندگاری را پر از ریتم همگام سازی ، پیشرفت های آکورد پیچیده و ملودی های به یاد ماندنی خلق کردند. آهنگ های رگ تایم آنها الهام بخش ترانه سرایان وودویل و برادوی و همچنین گروه های موسیقی اولیه جاز بود.

موسیقی رگتایم

تاریخچه کوتاهی از زمان رگ تایم

آهنگسازان اولیه رگ تایم هم از موسیقی گروه موسیقی راهپیمایی (به ویژه از راهپیمایی های محبوب جان فیلیپ سوزا) و هم از موسیقی منسترل – که اغلب توسط نوازندگان سفیدپوست با رنگ سیاه اجرا می شد ، الهام گرفتند. علی رغم این تأثیرات از سوی هنرمندان سفیدپوست ، رگ تایم در دست آهنگسازان سیاه پوستان آمریکایی که در حدود قرن بیستم کار می کردند شکوفا شد.

آهنگسازی رگ تایم: پیكنیست اسكات جاپلین معیار آهنگسازان رگ تایم را تعیین كرد. جاپلین آثار کلاسیک رگ تایم مانند “پارچه برگ افرا” و “سرگرم کننده” را ساخت. جپلین در Texarkana ، Texas متولد شد و بیشتر حرفه حرفه ای خود را در سنت لوئیس ، میسوری و شهر نیویورک گذراند. او تئوری پیانو و موسیقی را نزد جولیوس ویس ، استاد موسیقی یهودی آمریکایی متولد آلمان ، آموخت که جاپلین احتمالاً هنر اروپایی پولکا را از او آموخت ، و همین امر باعث ایجاد همزمانی در ساخت آهنگ های رگ تایم شد.

موسیقی رگتایم بر موسیقی جاز تأثیر گذاشت: در اوایل دهه 1900 ، جنبش رگ تایم نوپا در نیواورلئان آغاز شد. در آنجا ، جلی رول مورتون پیانوی رگ تایم را در ترکیب موسیقی جاز خود گنجاند. مورتون ، همراه با جیمز پی. جانسون ، پیانیست هارلم ، به رفع فاصله بین موسیقی رگ تایم و موسیقی جاز اولیه کمک کردند – اگرچه ، برخلاف جاز ، رگ تایم به نت موسیقی آن پایبند است و قصد بداهه نوازی را ندارد.

کمرنگ شدن محبوبیت: در نهایت جاز به عنوان موسیقی محبوب و محبوب آمریکایی در دهه 1920 از رگ تایم پیشی گرفت. با این حال ، این ژانر از طریق گروه های احیای موسیقی رگتایم ادامه می یابد. راگ تایم همچنین منبع الهام بسیاری از آهنگسازان موسیقی کلاسیک از جمله آرتور هونگر ، ایگور استراوینسکی ، جورج گرشوین ، اریک ساتی ، داریوش میلهو و کلود دبوسی شده است.

بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ
بیشتر بخوانید

موسیقی رگتایم

4 ویژگی موسیقی رگتایم

در زمان اوج شکوفایی خود در آغاز قرن ، موسیقی رگتایم با چند ویژگی اصلی تعریف شد:

بیشتر موسیقی مبتنی بر پیانو: بیشتر موسیقی رگ تایم برای پیانو ساخته شده و از پتانسیل گسترده آن ساز بهره می برد. تنظیم کننده های بعدی ارکستراسیون های بزرگی را برای این آهنگ های مبتنی بر پیانو ساخته اند ، اما در خالص ترین شکل آن ، رگ تایم اغلب توسط یک پیانیست تکنوازی اجرا می شود.

سنكوپاسيون: موسیقی رگتایم با ريتم شاد و همزيستي هاي مكرر قابل شناسايي است. هنگامی که با متر دوبل (مانند 2/4 یا 6/8) به همراه احساس چرخش سنگین ترکیب می شود ، رگ تایم تا حدی رقص می شود.

مخلوطی از تأثیرات آفریقایی و اروپایی: موسیقی رگتایم تأثیر آشکاری از موسیقی گروه موسیقی راهپیمای پولکا آلمان و انگلیس و آمریکا دارد – به ویژه موسیقی جان فیلیپ سوزا ، که در دوران موسیقی رگتایم محبوب بود. با این حال ، با شروع از اسکات جاپلین ، شاخص ترین موسیقی دانان رگ تایم سیاه پوستان آمریکایی بودند و بسیاری از عناصر موسیقی معنوی و بلوز سیاه و سفید جنوب آمریکا را در خود داشتند. به طور خاص ، رگ تایم از یک فرم رقص سیاه سیاه به نام cakewalk وام گرفته شده است.

پیچیدگی هارمونیک: مانند موسیقی کلاسیک قبل از آن و موسیقی جازی که به دنبال آن می آید ، آهنگ های رگ تایم نیز از طریق آکورد پیشرفته و تغییرات اساسی چرخ می خورند. با این حال ، برخلاف جاز ، رگ تایم برای بداهه پردازی بیش از این پیشرفتهای آکورد فراخوانی نمی کند.

موسیقی رگتایم

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

فیلم Moby Doc|میکل آنژ|بیوگرافی اپرا وینفری|راهنمای مسیر شغلی |بهترین فیلم های تیم برتون|فیلم ۲۰۰۱: ادیسه فضایی|نقد فیلم سریع خشن ۹|تاریخچه مختصری از موسیقی پاپ ژاپن|معرفی موسیقی کلاسیک|نقد فیلم توهم بزرگ|فیلم اگه میتونی منو بگیر|فیلم حضور|نقد فیلم پیچ اشتباه|لیست لوازم ضروری آرایش|آشنایی با موسیقی آلترناتیو راک|نقد فیلم پل رودخانه کوای

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

4 − 3 =