امروز برابر است با :9 خرداد 1402
بهترین فیلم های تیم برتون

بهترین فیلم های تیم برتون

بهترین فیلم های تیم برتون : تیم برتون استعدادی کنجکاو است. از ابتدای هر فیلم او ، فوراً این فکر را می کنید ، “اوه ، بله ، این یک فیلم تیم برتون است.” او از زیبایی شناسی منحصر به فردی برخوردار است و زیبایی در بیماری بیمار را به نمایش می گذارد. کار حرفه ای او کیفیت غلتکی بوده است.

با مقاله بهترین فیلم های تیم برتون با بامدادی ها همراه باشید.

از فیلم های کلاسیک گرفته تا کلنکرها ، سبک فیلم سازی منحصر به فرد برتون گاهی اوقات روند خود را ادامه می دهد. اما فیلم های او را دوست داشته یا از آنها متنفر باشید ، مطمئناً فیلمی وجود دارد که شما را به دلیل اخراج بودن پر از شادی کند. در اینجا بهترین فیلم های تیم برتون ، از بدترین به بهترین رتبه بندی شده است.

توجه: این لیست فقط شامل همه فیلمهای به کارگردانی تیم برتون است و کابوس قبل از کریسمس یکی از آنها نیست. هنری سلیک در واقع سلطنت کارگردان را برای آن شخص به دست گرفت. حالا با خارج شدن از راه ، بیایید غواصی کنیم.

بهترین فیلم های تیم برتون

بهترین فیلم های تیم برتون

1. Ed Wood (1994) فیلم
اگر یک موضوع اصلی برای گرفتن از فیلم های تیم برتون وجود دارد ، این است که جهان به بیگانگان بیشتر ، افراد عجیب و غریب بیشتر و استعدادهای کوکی بیشتری نیاز دارد. در اد وود ، برتون زندگی و استعداد کارگردان فیلم های “بد” مانند برنامه 9 از فضای بیرونی را جشن می گیرد. اد وود شاید هرگز جایگاه خود را در جهان پیدا نکرده باشد ، اما برتون از طریق این فیلم آنچه را که سعی در انجام آن داشت ، جشن گرفت و کاملاً خود را وقف دیدگاه های خود کرد.

سبک اینجا مهار شده است. برتون از بسیاری از شکوفایی های خود چشم پوشی می کند و فیلم سیاه و سفید را انتخاب می کند. شخصیت ها مجاز به درخشش هستند و مخاطب می تواند در تمام کارهای عجیب و غریب خود صحبت کند. قصیده ای برای سینما و شخصی ترین فیلم برتون ، برجسته کردن دلیل استعداد او در سینما.( بهترین فیلم های تیم برتون )

بهترین فیلم های هاوارد هاکس
بیشتر بخوانید

2. فیلم ماهی بزرگ (2003)
Big Fish با شکوفایی های معمول سبک Burton تا حد پر نمی شود. اما آن لحظات عجیب و غریب جادویی فقط به اندازه کافی وجود دارد که بتواند این فیلم را به چیزی شگفت انگیز برساند.

حتی اگر تصاویر را دور کنید ، این یک فیلم خارق العاده در مورد پیوند پدر و پسرش است. داستان هایی که پدر برای پسرش تعریف می کند بسیار در زندگی او تأثیر می گذارد. در حالی که سایر فیلم های برتون به قدرت داستان ها می پردازند ، اما هیچکدام به اندازه ماهی بزرگ تأثیرگذار نیستند.( بهترین فیلم های تیم برتون )

3. Beetlejuice (1988) فیلم
Beetlejuice اساس کار کل فیلم های برتون را بنا نهاد. این شوخ طبعی تاریک ، حساسیت های بیمارگونه و احساسات بودن او را نشان می داد.

Beetlejuice با ساختن اشباح به شخصیت های اصلی ، فیلم شبح را روی سر خود می پیچاند. شما ریشه یابی آنها می کنید تا پدر و مادر سرحال دیتز را از خانه خود بترسانند. از صحنه “آواز قایق موز” گرفته تا کرم شن و ماسه ، Beetlejuice به منظور تأثیرگذاری بر نسلی از رانده شدگان طراحی شده است.( بهترین فیلم های تیم برتون )

4. Batman Returns (1992) فیلم
برتون با موفقیت بالای بتمن ، عجیب بودن را بالا برد و دنباله ای خوب ساخت. او Catwoman را معرفی کرد که با بازی درخشان میشل فایفر ، صحنه هایش با بتمن فوق العاده است. دنی دیویتو همچنین به عنوان پنگوئن بسیار خوشحال است و نامزدی وی برای شهرداری هنوز یک قطعه باشکوه از هجوهای سیاسی است.

این فیلم از شخصیت برجسته است. این یک فیلم با کارگردانی با اعتماد به نفس است که دقیقاً می داند چه کاری می خواهد انجام دهد و یک استودیو به او اجازه می دهد با آن فوق العاده عجیب شود. فیلم های ابرقهرمانانه تاریکتر بعدا می آیند ، اما هنوز حیواناتی مانند Batman Returns وجود نداشته است.( بهترین فیلم های تیم برتون )

بهترین فیلم های تیم برتون

بهترین فیلم های تیم برتون

5.فیلم ادوارد دست قیچی (1990)
ادوارد قیچی قله برتون است. این یک فیلم عجیب و غریب ، دوست داشتنی و هجو گزنده ای از حساسیت های حومه شهر است. مردم شهر خیلی خوشحال هستند که اجازه می دهند ادوارد پرچین های خود را کوتاه کند و به آنها مدل مو بزند ، اما وقتی او برای یک جرم در نظر گرفته می شود ، همه آنها تمایل دارند که او را بدرقه کنند.

بهترین فیلم های ژان لوک گدار
بیشتر بخوانید

ادوارد قیچی برای هر کسی که همیشه احساس طرد و طرد شدن از جامعه را داشته باشد یک نامه عاشقانه تقریباً کامل است. این یک افسانه مدرن است که فقط می تواند از ذهن تیم برتون سرچشمه بگیرد.( بهترین فیلم های تیم برتون )

6. فیلم بتمن (1989)
تیم برتون با بتمن 1989 چیز خارق العاده ای به دست آورد. وی در عین حال که در این کار خلاقیت خلاقانه خود را ایجاد می کرد ، یک فیلم ابرقهرمانی کمیک بوک را در دسترس توده ها قرار داد. علامت تجاری Burton نمایشی تیره و تار اما عجیب و غریب در معرض دید کامل است ، و گاتهام را به رویایی اکسپرسیونیست مدرنیست-آلمانی تبدیل می کند.

این فیلم دقیقاً نشان می دهد که چرا برتون یک استعداد بسیار زیاد است. او می تواند یک فیلم ابرقهرمانی ، موزیکال یا یک درام تاریک را بدست آورد و آن را به چیزی تبدیل کند که امضای “برتون” است. او به ژانری که در آن کار می کند وفادار است و مهر خودش را روی آن می گذارد.( بهترین فیلم های تیم برتون )

8. Big Eyes (2014) فیلم
تیم برتون بسیاری از شکوفایی های هنری خود را برای Big Eyes رها کرد. با این حال ، بر خلاف سیاره میمون ها ، فیلم برای آن بهتر است. برتون شخصیت ها را به زمین می آورد تا داستانی خیره کننده از شوهری بگوید که آثار هنری همسرش را می دزد و آن را به عنوان اثر شخصی خود منتقل می کند.

این یکی از پخته ترین کارهای برتون است. او به جای تمرکز روی سبک ، امی آدامز و کریستوف والتز را در جلو و مرکز قرار می دهد و این جفت کار فوق العاده ای انجام می دهند. این یک فیلم مستحکم است که نشان می دهد برتون هنوز می تواند داستان های جذاب و جذاب را بدون تکیه بر بسیاری از عصا های خود که در دهه گذشته برجسته شده اند ، تعریف کند.( بهترین فیلم های تیم برتون )

9. Frankenweenie (2012) فیلم
تیم برتون قبل از اولین نمایش بلند خود ، یک فیلم کوتاه به نام Frankenweenie ساخت. او در سال 2012 برای فیلمی به همین نام که داستان فرانکنشتاین را بازگو می کند به این ریشه ها بازگشت ، اما این بار ، این در مورد پسر جوانی است که می خواهد سگش را پس از برخورد با ماشین دوباره زنده کند.

هاوارد هاکس
بیشتر بخوانید

این یک فیلم احساسی و احساسی است. این فیلم سیاه و سفید ساخته شده و با ارجاعات هیولا به وفور از فیلم B ساخته شده است ، این یک وصیت نامه دوست داشتنی از فیلم هایی است که به وضوح رشد برتون را تحت تأثیر قرار داده اند. در عمل سوم کمی از ریل پرواز می کند ، اما نوعی فیلم است که باعث می شود توله سگ خود را کمی به پایان برسانید.( بهترین فیلم های تیم برتون )

بهترین فیلم های تیم برتون

بهترین فیلم های تیم برتون

10. فیلم سوئینی تاد: آرایشگر شیطان از خیابان فلت (2007)
اکنون که وارد 10 فیلم برتر تیم برتون شده ایم ، همه چیز از اینجا به بعد به وضعیت “عالی” می رسد. سوئینی تاد بدون شک خشن ترین فیلم برتون است ، اما حتی در میان همه خون و خشونت ، او هرگز قدرت خلاقیت خود را از دست نمی دهد. هوی و هوس معمولاً به فیلمهای او تزریق می شود با سبک ماکری جایگزین می شود و عملکرد درخشانی دارد.

بیش از هر چیز ، این فیلم نشان می دهد که چقدر برتون در کارگردانی موزیکال مهارت دارد. از بین ژانرهای فیلم ، فیلم ترسناک و نمایش موزیکال روی کاغذ کار نمی کنند. و با این حال ، عناصر ژانر هرگز یکدیگر را تحت الشعاع قرار نمی دهند. در عوض ، آنها به طور همزمان کار می کنند تا یک کار گیرنده ایجاد کنند که به شما می چسبد.( بهترین فیلم های تیم برتون )

پایان مقاله بهترین فیلم های تیم برتون

منبع سایت مداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =