صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم ها الیزابت تیلور
ads

بهترین فیلم ها الیزابت تیلور

Elizabeth Taylor

بهترین فیلم ها الیزابت تیلور : الیزابت تیلور تولد 88 سالگی خود را در 27 فوریه سال 2020 جشن می گرفت. این نماد پر زرق و برق هالیوود در طول زندگی حرفه ای خود در ده ها فیلم بازی کرد و دو جایزه بهترین بازیگر زن اسکار و سه نامزد اضافی را جمع آوری کرد. اما چه تعداد از این عناوین همچنان کلاسیک باقی مانده اند؟ به افتخار سالروز تولدش ، بیایید نگاهی بیندازیم به 15 فیلم برتر او ، که در رتبه های بدترین و بهترین قرار دارند.

با مقاله بهترین فیلم ها الیزابت تیلور با بامدادی ها همراه باشید.

تیلور که در سال 1932 متولد شد ، کار خود را به عنوان بازیگر کودک آغاز کرد و اولین نقش اصلی خود را هنگامی که فقط 12 ساله بود با “مخمل ملی” (1944) به عهده گرفت. او به سرعت به ستاره بزرگسالی روی آورد ، و اولین نامزدی اسکار خود را به عنوان بهترین بازیگر زن برای “Raintree County” (1957) به دست آورد. پیشنهادات بعدی برای “گربه روی سقف قلع داغ” (1958) و “ناگهان ، تابستان گذشته” (1959) به سرعت دنبال شد.

او اولین تندیس خود را که در حال بازیگری یک فاحشه با مشکلات مرد بود در “باترفیلد 8” (1960) ، فیلمی که صریحاً از آن متنفر بود ، جمع کرد. (هنگامی که در مورد موفقیت آن س askedال شد ، وی معروف گفت ، “من هنوز فکر می کنم که این بو می افتد.”) پیروزی او احتمالاً بیشتر مربوط به عمل تراکتومی اورژانسی بود که قبل از مراسم تحت عمل قرار گرفت تا اجرا ، اما به هر ترتیب ، تیلور بالاخره تاجگذاری کرد ملکه هالیوود.

پیروزی بعدی او برای یک نمایش بسیار تحسین برانگیز ، و یک عملکرد واقعا شگفت آور بود. تیلور وزن گرفت و موهای خود را از دست داد تا در نقش همسری تلخ میانسال در “چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد؟” (1966) ، که با شوهر پروفسور خود (همسر دوباره ستاره همسر ستاره ریچارد برتون) در یک مسابقه تنبل تمام شب با یک جفت تازه عروس (جورج سگال و سندی دنیس) به اسپری می پرداخت. این یک تحول خیره کننده بود و اثبات این که او چیزی فراتر از یک ملکه زیبایی بود.

تیلور علاوه بر دو برد اسکار ، در سال 1993 برای کارهای بشردوستانه ، به ویژه در تحقیقات ایدز ، جایزه بشردوستانه ژان هرشولت را نیز دریافت کرد. وی در سال 1985 با جایزه سیسیل بی دمیل در گلدن گلوب و جایزه دستاورد زندگی SAG در سال 1998 ممتاز شد.

گالری عکس بهترین فیلم ها الیزابت تیلور را مشاهده بکنید ، از جمله چند فیلم که باید برای آنها نامزدی اسکار می گرفت.

بهترین فیلم ها الیزابت تیلور

بهترین فیلم ها الیزابت تیلور

1. فیلم چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد؟ (1966)
به کارگردانی مایک نیکولز. فیلمنامه ارنست لمان ، بر اساس نمایشنامه ادوارد آلبی. با بازیگران ریچارد برتون ، جورج سگال ، سندی دنیس.

توانایی های تیلور به عنوان یک بازیگر اغلب به نفع زیبایی خیره کننده او نادیده گرفته می شد ، بنابراین دیدن او تا حد زیادی که برای درام زناشویی پر زرق و برق مایک نیکولز انجام داد ، تکان دهنده است. اقتباس از نمایش تابو شکننده ادوارد آلبی ، “چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد؟” یک زوج ناراحت (ریچارد برتون و تیلور) را تشکیل می دهد که برخی از تازه عروس ها (جورج سگال و سندی دنیس) را برای یک ماراتن شبانه جنسی ، مشروبات الکلی و بد زبانی دعوت می کند. تیلور و برتون بدون شک مشکلات عاشقانه خود را برای نمایش های تاول زده خود ، که هر دو بهترین شغل هستند ، فراخوانده اند. اختلافات ناسزاگویی بسیار تکان دهنده بود و منجر به ایجاد MPAA شد ، که با این وجود (کمی) محدودترین قانون تولید را از بین برد. این فیلم 13 نامزدی اسکار را برداشت کرد و 5 برد از جمله جوایز بازیگری برای تیلور (نقش اصلی) و دنیس (نقش مکمل) را به دست آورد.( بهترین فیلم ها الیزابت تیلور )

بهترین فیلم های جنیفر لوپز
بیشتر بخوانید

2. GIANT (1956) فیلم
به کارگردانی جورج استیونز. فیلمنامه Fred Guiol و Ivan Moffat ، براساس رمان ادنا فربر. بازیگران راک هادسون ، جیمز دین ، ​​کارول بیکر ، جین ویترز ، چیل ویلز ، مرسدس مک کمبریج ، سال مینئو ، دنیس هاپر.

اکثر مردم “غول” را به عنوان آخرین ورود در زندگی کوتاه جیمز دین به یاد می آورند (پس از مرگ او در سال 1955 منتشر شد). با این حال اقتباس عظیم جورج استیونز از رمان حماسی ادنا فربر خیلی بیشتر از این است. راک هادسون در نقش یک دامدار تگزاسی بازی می کند که برای خرید اسب به مریلند سفر می کند و با یک همسر (تیلور) برمی گردد. دین کاستارز به عنوان یک دست مزرعه که عاشق همسر رئیس می شود قبل از اینکه نفت بخورد ، رقابتی بین او و رئیسش ایجاد می شود که دهه ها طول خواهد کشید. در بررسی درگیری های خانوادگی طی دو نسل ، این فیلم همچنین از تاریخ نژادپرستانه آمریکا در به تصویر کشیدن کارگران مکزیکی که به رونق مزرعه کمک می کنند در حالی که در بدبختی زندگی می کنند ، کشف می کند ، این همه از نگاه تیلور دیده می شود. “غول” با کسب 10 نامزدی اسکار و برنده شدن بهترین کارگردانی برای استیونز با استقبال گسترده ای روبرو شد.( بهترین فیلم ها الیزابت تیلور )

3.فیلم یک مکان در خورشید (1951)
به کارگردانی جورج استیونز. فیلم نامه مایکل ویلسون و هری براون ، براساس رمان ‘یک تراژدی آمریکایی’ از تئودور درایزر و بازی پاتریک کرنی. با بازی مونتگومری کلیفت ، شلی وینترز ، کیف براسل ، ریموند بور ، آن ریور.

گرچه این جایزه منتقدان را به خود جلب کرد و شش جایزه اسکار (از جمله بهترین کارگردانی برای جورج استیونز) را ربود ، اما بینندگان امروز اغلب “یک مکان در خورشید” را به عنوان تقلبی و منسوخ رد می کنند. با این حال این داستان از یک کوهنورد اجتماعی بلند پرواز (مونتگومری کلیفت) که با یک کارگر کارخانه بد بو (شلی وینترز) ازدواج می کند و عاشق یک فرد اجتماعی پر زرق و برق (تیلور) می شود ، همچنان یک ملودرام قدرتمند و دلربا است. شیمی بین دو سرنخ آن – که در طول زندگی پر فراز و نشیب خود دوستان مادام العمر باقی می مانند – از نظر شدت دلخراش است. نتیجه غم انگیز نهایی برای این مثلث رمانتیک یک هیجان احساسی را در بر دارد. كلیفت و وینترز نامزدهای اسكار بازیگری را به دست آوردند ، اگرچه تیلور نادیده گرفته شد.( بهترین فیلم ها الیزابت تیلور )

بهترین فیلم های دیوید فینچر
بیشتر بخوانید

4. CAT ON A HOT TIN ROOF (1958) فیلم
به کارگردانی ریچارد بروکس. فیلمنامه ریچارد بروکس و جیمز پو بر اساس نمایشنامه تنسی ویلیامز. با بازی پل نیومن ، بورل آیوز ، جودیت اندرسون ، جک کارسون ، مادلین شروود ، لری گیتس ، ون تیلور.

تیلور هرگز جذابتر از مگی “گربه” ، همسر سیری ناپذیر بازیکن سابق فوتبال “مصیبت زده” آجر پولیت (پل نیومن) نبود ، که در هر مرحله مقاومت می کند. اگرچه توسط سانسورگران بریتانیایی حاکم بر هالیوود تا زمان شکل گیری سیستم درجه بندی MPAA کوبیده می شود ، اما نسخه صفحه نمایش “گربه روی یک سقف قلع داغ” هنوز هم صحنه نمایش صحنه تنسی ویلیامز را بسته بندی می کند. در حالی که آجر در تلاش برای داشتن فرزندی با همسرش است ، پدرش ، Big Daddy (Burl Ives) ، به علت سرطان به آرامی می میرد ، و بقیه فرزندانش ثروت عظیم او را می دیدند. این فیلم شش نامزدی اسکار را از جمله پیشنهاد بهترین فیلم و بازیگری برای نیومن و تیلور به دست آورد (آنها به دیوید نیون در “جداول جداگانه” و سوزان هیوارد در “من می خواهم زندگی کنم!”).

بهترین فیلم ها الیزابت تیلور

بهترین فیلم ها الیزابت تیلور

5. فیلم پدر عروس (1950)
به کارگردانی وینسنته مینلی. فیلمنامه فرانسیس گودریچ و آلبرت هاکت ، براساس رمان ادوارد استریتر. بازیگران اسپنسر تریسی ، جوان بنت ، دون تیلور ، بیلی بورک.

این کمدی 1950 که با بازسازی استیو مارتین اشتباه گرفته نشود ، اسپنسر تریسی را به عنوان یک پدر به طور مداوم با مشکلات ناشی از عروسی آینده دخترش (تیلور) درگیر می کند. وینسنته مینلی بسیاری از کمدی ها را از نظر مسائل مالی و شخصی که می تواند از ازدواج قریب الوقوع ناشی شود ، استخراج می کند ، بحران ها پس از بحران دیگر این رویداد را به ظاهر غیر قابل عبور می کند. اما همچنین قلب زیادی نیز وجود دارد ، به ویژه در رابطه حساس بین تریسی و تیلور ، که می توانند به راحتی از میدان های مین احساسی این رویداد تغییر دهنده زندگی عبور کنند. این فیلم نامزدی اسکار در بهترین فیلم ، بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلمنامه را به دست آورد و از دنباله ای با عنوان “سود سهام کوچک پدر” (1951) الهام گرفت.( بهترین فیلم ها الیزابت تیلور )

بهترین فیلم های ران هاوارد
بیشتر بخوانید

6. فیلم VELVET ملی (1944)
به کارگردانی کلارنس براون. فیلمنامه هلن دویچ ، براساس رمان Enid Bagnold. میکی رونی ، دونالد کریسپ ، آنجلا لانسبری ، آن ریور ، رجینالد اوون ، تری کیلبورن در آن بازی می کنند.

زندگی طولانی تیلور از اوایل دهه 1940 زمانی که او هنوز کودک بود شروع شد و اولین نقش اصلی او در حالی بود که او فقط 12 ساله بود و با این محبوب خانواده شیرین طبع بود. “National Velvet” او را به عنوان یک دختر جوان انگلیسی انتخاب می کند که با یک اسب سوارکار سابق (میکی رونی) کار می کند تا یک اسب “نشکن” را برای شرکت در مسابقات قرعه کشی Grand National آموزش دهد. گرچه این فیلم به کودکان می پردازد ، اما فیلم دارای درایت و درام کافی است تا والدین آنها را نیز مجذوب خود کند. آن ریور برای بازی در نقش مادر تیلور برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. یک جایزه اضافی به ویرایش آن تعلق گرفت و نامزدها برای کارگردان ، کلارنس براون ، فیلمبرداری و کارگردانی هنری برداشت شدند.( بهترین فیلم ها الیزابت تیلور )

7. CLEOPATRA (1963) فیلم
به کارگردانی جوزف ال مانکیویچ. فیلمنامه جوزف ال. مانکیویچ ، رندال مک دوگال و سیدنی بوخمن ، بر اساس کتاب “زندگی و اوقات کلئوپاترا” نوشته سی ام. Franzero and Histories نوشته پلوتارك ، سوئتونیوس و اپیان. بازیگران برجسته ریچارد برتون ، رکس هریسون ، ردی مک داول ، مارتین لاندو ، هیوم کرونین ، جورج کول.

زمانی که “کلئوپاترا” سرانجام به اکران های سینمایی آمد ، اعتبار آن بسیار قبل از آن بود: هزینهای هنگفت بودجه ، اخراج کارگران و استخدام مجدد کارگران ، و یک ماجرای رسوایی بین تیلور و شخص اصلی ، ریچارد برتون ، قبل از یک فوت فیلم ، روزنامه ها را آتش زد. همیشه نمایش داده شده منتقدان این شرح حال حماسی را درباره ملکه مشهور مصر (تیلور) ، که علی رغم تماشاگران دسته دسته برای دیدن همه هیاهوها ، ورشکستگی قرن بیستم را تقریبا ورشکسته کرد ، تحقیر کردند. (هنگامی که آکادمی 9 نامزد از جمله بهترین فیلم را به آن تحویل داد ، بسیاری آن را رأی دادند تا از طریق استودیو رأی گیری کند.) با این وجود آیا واقعا فیلم بدی است؟ خوب ، مطمئناً عالی نیست ، اما در مقیاس بزرگ ، سبک پر زرق و برق و نمایش های اپرا (به ویژه رکس هریسون نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد به عنوان جولیوس سزار و ردی مک داول در نقش اوکتاویان) آن را همیشه تماشا می کند. اسکار برای فیلمبرداری ، کارگردانی هنری ، لباس و جلوه های ویژه برنده شد.( بهترین فیلم ها الیزابت تیلور )

8. SUDDENLY، LAST تابستان (1959) فیلم
به کارگردانی Joesph L. Mankiewicz. فیلمنامه گور ویدال و تنسی ویلیامز بر اساس نمایشنامه ویلیامز. با بازی کاترین هپبورن ، مونتگومری کلیفت ، آلبرت دکر ، مرسدس مک کمبریج.

“ناگهان ، تابستان گذشته” نوعی آمیختگی مخلوط همجنس بازی و آدم خواری است که فقط تنسی ویلیامز می تواند تصور کند. مونتگومری کلیفت نقش یک روانپزشک را دارد که توسط خانم ثروتمند ونابل (کاتارین هپبورن) احضار شده است تا خواهرزاده اش (تیلور) راز مخفی ، که راز وحشتناکی در مورد مرگ پسر عمویش را در خود نگه داشته است ، لوبوتومی کند. کارگردان جوزف ال. مانکیویچ این ماده نگران کننده را به صراحت تصویب سانسورگرها ، هرچند بیشتر زمان اجرا به صحنه های گفتگوی طولانی بین سه لید آن اختصاص داده شده است. هپبورن و تیلور هر دو به عنوان بهترین بازیگر زن در اسکار معرفی شدند ، احتمالاً یکدیگر را لغو کردند و جایزه را به سیمون سیگنورت (“اتاق در بالا”) دادند.( بهترین فیلم ها الیزابت تیلور )

بیوگرافی جری ساینفلد
بیشتر بخوانید

بهترین فیلم ها الیزابت تیلور

بهترین فیلم ها الیزابت تیلور

9. BUTTERFIELD 8 (1960) فیلم
به کارگردانی دانیل مان. فیلمنامه جان مایکل هیز و چارلز اشن ، براساس رمان جان اوهارا. با بازیگران لورنس هاروی ، ادی فیشر ، دینا مریل ، میلدرد داناک ، بتی فیلد ، جفری لین ، کی مدفورد ، سوزان الیور.

تیلور اولین اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را برای این ملودرام بیش از حد بدست آورد ، اگرچه پیروزی او بیشتر مربوط به تراكئوتومی اضطراری بود كه قبل از مراسم آكادمی تحت عمل قرار گرفت تا بازی اش. “باترفیلد 8” داستانی کاملاً تمیز شده از دختری تماس می گیرد که عاشق مردی متاهل می شود (لورنس هاروی). تیلور خودش صریحاً از این فیلم انتقاد کرد ، که فقط برای انجام تعهد قرارداد با MGM ساخته است. (وقتی از او در مورد موفقیت خود در گیشه پرسیدند ، وی معروف گفت: “من هنوز هم می گویم متعفن است.”) با وجود استعفا ، او هنوز هم می تواند از مواد زباله فراتر رود ، اثبات پیروزی او فقط بستری در بیمارستان نبود.( بهترین فیلم ها الیزابت تیلور )

10. TAMING OF SHREW (1967) فیلم
به کارگردانی فرانکو زفیرلی. فیلمنامه پل ده ، سوسو سچی د آمیکو و فرانکو زفیرلی ، براساس نمایشنامه ویلیام شکسپیر. با بازیگران ریچارد برتون ، ناتاشا پاین ، مایکل هوردرن.

تیلور با شوهرش ریچارد برتون بیش از چند بوی بد ساخته است ، بنابراین دیدن آنها در یک فیلم خوب همیشه طراوت است. بر اساس نمایش کلاسیک شکسپیر ، “رام کردن زیرک” تلاش های یک نجیب زاده بی رحم (برتون) برای اهلی کردن یک زن وحشی (تیلور) را دنبال می کند. فرانکو زفیرلی (که در 1968 در Bard’s “Romeo and Juliet” شگفتی های مشابهی ایجاد می کند) با ذوق و شادی کارگردانی می کند و ستاره ها به طور شگفت انگیزی قادر به اداره پنج ضلعی آمیبی هستند. تیلور و برتون پیشنهادات BAFTA را بدست آوردند (با این که برتون در مسابقات Globes نیز شرکت می کرد) ، با این وجود آکادمی علی رغم شناخت لباس ها و جهت گیری هنری ، راه دیگری را می دید.( بهترین فیلم ها الیزابت تیلور )

پایان مقاله بهترین فیلم ها الیزابت تیلور

منبع سایت مداد

دیدگاهتان را بنویسید

هجده − یک =