صفحه اصلی > موسیقی : تاریخچه مختصری از موسیقی پاپ ژاپن
ads

تاریخچه مختصری از موسیقی پاپ ژاپن

موسیقی پاپ ژاپن

موسیقی پاپ ژاپن چیست؟

موسیقی پاپ ژاپن ، اصطلاح کوتاه شده برای موسیقی پاپ ژاپنی یا موسیقی پاپ ژاپن ، ژانر موسیقی است که از اواسط قرن بیستم بخشی از فرهنگ پاپ ژاپن است. J-pop به ژانرهای مختلف موسیقی ، از تصنیف های موسیقی جاز و آواز گرفته تا پاپ راک و فولک ، و “idol pop” اطلاق می شود که شامل سرگرمی های بسیار صیقلی و پرخاشگرانه ای است که به عنوان بت های ژاپنی و گروه های بت شناخته می شوند.

از اوایل دهه 1990 ، اصطلاح “J-pop” به معنای تعریف موسیقی توسط خوانندگان و گروه های موسیقی خارج از ژانرهای موسیقی هارد راک ، متال ، پانک و الکترونیکی است: گروه های موسیقی پاپ و ستاره های پاپ ، گروه های پسرانه و گروه های دخترانه ، و برخی از مجریان از دنیای هیپ هاپ و راک.

مانند موسیقی غربی آن ، موسیقی پاپ ژاپن قابل دسترسی ، نشاط آور و رادیویی پسند است. طرفداران آن نگرش مثبتی را منعکس می کنند و اشعار مربوط به موضوعات ساده و در عین حال قابل شناسایی هستند: عشق اول و شکستن قلب ، خوشبختی ، آرزو. مانند پاپ وسترن ، موسیقی پاپ ژاپن از طریق تورهای گسترده ، حضورهای تبلیغاتی ، نقش در درام های تلویزیونی و آهنگ های موضوعی برای برنامه های انیمیشن و بازی های ویدیویی ، مانند تم محبوب Hikaru Utada برای Kingdom Hearts ، به بازار عرضه می شود.

با این حال ، موسیقی پاپ ژاپن از لحاظ صدا با موسیقی غربی و سایر اشکال تفاوت دارد ، زیرا به موسیقی های ژاپنی نزدیک می شود. در نتیجه ، هنرمندان موسیقی پاپ ژاپن هنوز روند جهانی و محبوبیت هنرمندان کره جنوبی یا K-pop مانند BTS ، Exo یا Blackpink را دریافت نکرده اند.

موسیقی پاپ ژاپن

تاریخچه مختصری از موسیقی پاپ ژاپن

تاریخچه موسیقی پاپ ژاپن از سالهای آغازین دوره Showa (دهه 1920 تا 1980) با ریکاکا ، نوعی موسیقی محبوب تحت تأثیر جاز و بلوز غربی آغاز می شود.

آغازین Ryukoka توسط enka ، نوعی تصنیف احساسی ، و kayōkyoku ، نوع صیقلی و محفوظ ، جایگزین شد تا اواخر دهه 1950 ، زمانی که موسیقی محبوب غربی ، مانند راک اند رول ، ریتم و بلوز ، به صحنه موسیقی ژاپن نفوذ کرد . این تأثیرات منجر به ظهور گروههای ساز گیتار الکتریکی معروف به ereki و جنبش “Group Sounds” شد که بازتاب بیتلز و دیگر اقدامات پاپ راک مربوط به دهه 60 بود.

سبک موسیقی هاوس
بیشتر بخوانید

ساخت صدا. به زودی نسخه های هارد راک ، سبک فولکلور خواننده و ترانه سرا و پانک به نسخه خانگی رسید. پاپ به سیستم بت تبدیل شد که در آن برچسب های موسیقی تصاویر خوانندگان را برای جذابیت بیشتر طرفداران شکل می دادند. سینت سایزر الکتروپوپ و پاپ شهری ، نوعی تلفیق شهری از سافت راک ، فانک و بوگی که به مناطق شهری مانند توکیو متمرکز بود ، محبوبیت بیشتری یافت. J-pop تا دهه 1980 و 1990 بین دو قطب دوقلوی enka (موسیقی سنتی ژاپنی) و kayōkyoku باقی مانده است ، زمانی که تعریف مدرن این اصطلاح به استاندارد صنعت موسیقی تبدیل شد.

ظهور ژانر. صحنه موسیقی پاپ ژاپن در دهه 1990 به طور گسترده ای بزرگتر شد ، بخشی از آن به لطف گروههایی مانند B’z و Mr. Children بود که با صداهای باند گرا خود فروش پلاتین ایجاد کردند. این گروه در اواخر دهه 90 توسط خوانندگان رقص محور مانند نامی آمورو ، که در سال 1997 “Can You Celebrate” منتشر شد ، جایگزین شد. بهترین فروش تک آهنگ توسط یک زن هنرمند موسیقی پاپ ژاپن بود. در این دوره اقدامات پاپ راک مانند Glay و L’Arc-en-Ciel نیز مورد توجه قرار گرفت ، همانطور که گروه های پسران و گروه های دختران مانند SMAP ، Arashi و Morning Musume عمل کردند.

در هزاره جدید در حال تکامل است. روندهای موسیقی پاپ ژاپن در قرن بیست و یکم از عناصر هیپ هاپ ، فولکلور و تکنو استقبال کردند. برخی از اعمال با استفاده از صدای بازیگران از برنامه های تلویزیونی انیمیشن با استفاده از سینت سایزر آواز ، موسیقی ایجاد می کنند. در این دوره ، برجسته ترین کارهای موسیقی پاپ ژاپن مربوط به دنیای بت ها بود: اعمال بت های انفرادی ، مانند مدل تحت تأثیر هاراجوکو ، کیاری پامیو پامیو ، و گروه های بت مانند AKB48 ، که به تیم های چرخشی و گروه های خواهر تقسیم می شود تا اجازه دهد حضور همزمان در چندین مکان.

موسیقی پاپ ژاپن

3 ویژگی موسیقی پاپ ژاپن

چندین ویژگی ظاهر و صدای هنرمندان موسیقی پاپ ژاپن را تعریف می کند ، از جمله:

بازاریابی: گروه های موسیقی پاپ ژاپن تمایل دارند به جای تهیه آلبوم استودیویی ، یک سری تک آهنگ یا تک آهنگ ضبط کنند و سپس یک آهنگ را به عنوان تک آهنگ اصلی انتخاب کنند. تک آهنگ های J-pop به طور معمول در یک آلبوم تلفیقی ارائه می شوند ، که اغلب با یک “آلبوم ترکیبی” جایگزین برای تولید فروش تک آهنگ و ضبط وجود دارد.

تمپو چیست ؟ از تمپو در موسیقی چگونه استفاده می شود؟
بیشتر بخوانید

صدا: با توجه به حجم عظیم بازار خرید موسیقی ژاپن ، نیاز کمی به هنرمندان J-pop برای پذیرش یا مطابقت با سبک های موسیقی غربی وجود دارد. در نتیجه ، موسیقی پاپ ژاپن اغلب دارای تغییرات آکورد و تحویل صوتی نزدیکتر از موسیقی پاپ یا راک آمریکایی به موسیقی سنتی ژاپنی است. آوازها در سطح موسیقی بالاتر هستند و ملودی ها گاهی اوقات می توانند بسیار ساده باشند. نزدیکترین مقایسه غربی “سنگ حباب” سنگین قلاب دهه 1970 است.

ویژوال ها: همانند J-rock ، نگاه هنرمندان موسیقی پاپ ژاپن نیز یکی از مهمترین عناصر موسیقی آنهاست. هنرمندان زن اغلب با لباسهای فانتزی یا مانند گروه دختران NiziU ، “kawaii” یا روشی زیبا و کودکانه می پوشند که علائم جوانی را تکان می دهد در حالی که به طور جنسی به جنسیت خود اشاره می کند. هنرمندان مرد از رنگ های روشن و سبک های جوان و باسن استفاده می کنند.

موسیقی پاپ ژاپن

4 هنرمند محبوب موسیقی پاپ ژاپن

ده ها هنرمند محبوب موسیقی پاپ ژاپن از ژاپن استقبال می کنند. از جمله:

AKB48: در حال حاضر یکی از پرفروش ترین گروه های دختران در همه دوران ها ، AKB48 – به نام منطقه Akihabara در توکیو – تقریباً خودش یک صنعت موسیقی است. این گروه که از بیش از 100 عضو در چندین تیم و گروههای خواهر تشکیل شده است ، در نمایش های تلویزیونی ، بازی های ویدیویی ، انیمه و مانگا حضور داشته است. AKB48 عناوین جهانی متعددی را برای فروش رکورد دار است ، از جمله فروش بیش از 20 میلیون تک آهنگ.

آرشی: پرفروش ترین گروه پسران در آسیا ، آرشی در سال 1999 تاسیس شد و تا زمان انحلال در سال 2020 از موفقیت خارق العاده ای برخوردار بود. گردآوری بهترین بازدیدهای آنها در سال 2019 باعث فروش هر دو تیلور سوئیفت و ژانگراوت K-pop شد.

Kyary Pamyu Pamyu: یک مدل مد و وبلاگ نویس سابق ، Kyary Pamyu Pamyu با حس مد بزرگتر از زندگی و حضور در صحنه کودکانه ، زیبایی “kawaii” J-pop را مجسم می کند. نگاه او او را به یکی از نادرترین هنرمندان جی پاپ تبدیل کرده است که دارای محبوبیت غربی و توجه برچسب های موسیقی آمریکایی است.

موتزارت کیست؟
بیشتر بخوانید

Official Hige Dandism: گروه پاپ Official Hige Dandism مستقر در Shimane بدون شک یکی از بزرگترین گروههای J-pop است. تک آهنگ “Pretender” آنها در سال 2019 به طور حیرت انگیز 300 میلیون جریان در اپل موزیک جمع آوری کرد که آلبوم همراه Traveller را در همان سال به بالای جدول موسیقی ژاپن فرستاد.

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

بزرگان موسیقی کلاسیک|نقد فیلم هامون|نقاشی خودنگاره با گوش باند پیچی شده|سبک موسیقی ریتم اند بلوز|فیلم باشگاه مشت زنی|مل بروکس|بهترین فیلم های نیکلاس کیج|یوهان ولفگانگ فون گوته|فیلم از کرخه تا راین|داستان فیلم ماتریکس ۴|انیمیشن آینبو | یک انیمیشن جذاب و دیدنی|پابلو پیکاسو|کتاب خوشه های خشم|

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × 4 =