صفحه اصلی > موسیقی : راهنمای موسیقی انجیل : تاریخچه مختصری از موسیقی انجیل
ads

راهنمای موسیقی انجیل : تاریخچه مختصری از موسیقی انجیل

موسیقی انجیل

موسیقی انجیل چیست؟

موسیقی انجیل سبکی از موسیقی مسیحی است که هم از سنت های موسیقی عامه پسند الهام گرفته و هم از آن گرفته شده است. طبق تعریف ، موسیقی انجیل می تواند از هر تعداد سبک قومی و سنت های مذهبی ناشی شود ، اما در عمل ، موسیقی انجیل آمریکای سیاه بر ژانر غالب است.

بسیاری از آوازهای انجیل از سرودهای سنتی کلیسا پدید آمده است. با گذشت زمان ، انجیل از ویژگی های موسیقی سکولار – به ویژه موسیقی کانتری ، بلوز و رگ تایم – استفاده کرد که این موسیقی را به همان اندازه سرگرم کننده و احترام آور ساخت. رابطه انجیل با موسیقی سکولار از هر دو جهت جریان داشت. بسیاری از خوانندگان و تکنوازان انجیل سفرهای موسیقی خود را قبل از انتقال به موسیقی عامیانه در کلیسا آغاز کردند. هنرمندان انجیل از جمله Little Richard و Aretha Franklin به شکل دادن صدای R&B و rock ‘n’ roll کمک کردند.

موسیقی انجیل

تاریخچه مختصری از موسیقی انجیل

موسیقی انجیل از ریشه قرن هجدهم تا به امروز بر فرهنگ عامه آمریکا تأثیر عمیقی گذاشته است.

ریشه های آنگلیکان: برخی از مشهورترین آهنگ های انجیل معاصر ، از جمله “Grace Amazing” و “Rock of Ages” ، به عنوان آهنگ های سرود در کلیسای آنگلیکان قرن هجدهم آغاز شد. این سرودها بعداً به ملودی هایی که امروز می شناسیم تنظیم می شوند.

تعریف شده در قرن نوزدهم: به نظر می رسد که عبارت “موسیقی انجیل” برای اولین بار در سال 1874 چاپ شد ، زمانی که فیلیپ بلیس ، آهنگساز و تبشیری باپتیست ، آهنگ های انجیل: مجموعه ای از انتخاب سرودها و آهنگ ها را منتشر کرد. کلمه “انجیل” به پیام کتاب مقدس عیسی مسیح به عنوان پسر خدا اشاره داشت. موسیقی منتشر شده معمولاً جذاب و در دسترس تر از بیشتر سرودهای کلیساهای آن دوران بود.

موسیقی کانتری و انجیل روستایی: در حالی که موسیقی انجیلی آمریکای سیاه در نهایت به سبک غالب تبدیل می شود ، از دهه 1870 تا دهه 1920 ، موسیقی انجیل حول محور کلیساهای سفید و سنت موسیقی کشور بود. از هنرمندان برجسته انجیل آن دوران می توان به ایرا دی سانکی ، جورج اف روت و خانواده کارتر اشاره کرد.

تعریف پارتیتور در موسیقی
بیشتر بخوانید

انجیل در کلیسای سیاه: آهنگهای مداحی مدتها بخشی از کلیسای سیاه بوده اند و ضبط های مشهور موسیقی انجیل بلک در دهه های 1920 و 1930 به رسمیت شناخته شده است. ستاره های انجیل اوایل سیاه پوستان شامل پنج پسر نابینا از می سی سی پی ، پنج پسر نابینا از آلاباما ، خواهر روزتا تارپ (از فرزندان اولیه راک اند رول) و آریزونا درانس بود.

انتشار رسمی موسیقی انجیل: موسیقیدان شیکاگو ، توماس ای. دورسی ، پتانسیل زیادی را در موسیقی انجیل آمریکای سیاه مشاهده کرد و در سال 1930 ، یک انتشارات اختصاص داد که به شکل هنری اختصاص داشت. به عنوان یک ترانه سرا ، دورسی به عنوان “پدر موسیقی انجیل” شناخته شد و با خواننده Mahalia Jackson همکاری کرد تا آگاهانه موسیقی انجیل را وارد فرهنگ عامه کند.

عصر طلایی انجیل: موسیقی انجیل سیاه در دهه های پیرامون جنگ جهانی دوم به اوج محبوبیت خود رسید. صحنه های پر جنب و جوش انجیل در شهرهای تحت تأثیر مهاجرت بزرگ (مهاجرت سیاهان آمریکایی از جنوب به شمال) – از جمله نیویورک ، شیکاگو ، فیلادلفیا و لس آنجلس ظاهر شد. ستارگان اصلی انجیل آن دوران شامل روبرتا مارتین ، کلارا وارد ، مسافران زائر ، روح به هم زن و کشیش جیمز کلیولند بودند.

هنرمندان متقاطع: تا دهه 1950 و 1960 ، بسیاری از هنرمندان انجیل گام در موسیقی اصلی سکولار را آغاز کردند. خوانندگان Soul و R&B مانند Little Richard ، Aretha Franklin و Sam Cooke همگی تجارت خود را در گروه کرهای انجیلی Baptist و Pentecostal فرا گرفتند ، که پایه و اساس موسیقی سکولار R&B و راک را بنا نهاد. موسیقی انجیل همچنین تأثیر عمیقی بر صدای روح در دهه 1960 داشت. در دهه های اخیر ، هنرمندانی مانند کرک فرانکلین و یولاندا آدامز باید بین موسیقی انجیل و سکولار رفت و آمد کنند و میلیون ها رکورد را در این راه بفروشند.

انجیل معاصر شهری: در دهه 1970 هنرمندانی مانند خواهران کلارک ، آندرا کراوچ ، ادوین هاوکینز ، یولاندا آدامز و کرک فرانکلین موسیقی معنوی را با سبک های رایج آن زمان ادغام کردند. هنرمندان امروز انجیل به سبک های جدید موسیقی محبوب مانند هیپ هاپ و R&B معاصر می پردازند.

موسیقی تلفیقی چیست؟
بیشتر بخوانید

موسیقی انجیل

4 نوع موسیقی انجیل

موسیقی انجیل در اشکال مختلف در سراسر جهان وجود دارد.

موسیقی سنتی انجیل: موسیقی سنتی انجیل روابط نزدیک با کلیسای سیاه را حفظ می کند. این از سرودهای سنتی مانند “فضل شگفت انگیز” و “پروردگار گرانقدر ، دست مرا بگیر” بسیار استفاده می کند. سبک موسیقی به خاطر گروه کرهای انجیل ، سازهای متنوع ، دست زدن به انرژی ، تماس و پاسخ و ارتباط با اهداف اجتماعی مانند جنبش حقوق مدنی شناخته شده است.

انجیل معاصر شهری: مشهورترین موسیقی انجیل عصر حاضر ، دارای تأثیر شدید هیپ هاپ و R&B معاصر است. ستارگان انجیل معاصر اغلب در مراکز اصلی موسیقی مانند نیویورک ، لس آنجلس و آتلانتا فعالیت می کنند. آنها به لطف صدای متقاطع که با بازدیدهای پاپ معاصر همسو است ، به بازدیدهای بیلبورد دست می یابند.

Country gospel: برخی از انجیل ها به صورت موسیقی کانتری با مضامین مسیحی ظاهر می شوند. همانطور که برای انجیل معاصر شهری صدق می کند ، برخی از هنرمندان کشور مسیحی بین موسیقی معنوی و موسیقی های اصلی کشور-پاپ جابجا می شوند. نشویل ، تنسی ، قطب اصلی موسیقی کانتری کانتری است.

انجیل انگلیس: موسیقی انجیل در جامعه سیاه پوستان انگلستان از محبوبیت زیادی برخوردار است. انجیل انگلیس منعکس کننده کارائیب و آفریقای نژاد بسیاری از سیاهپوستان انگلیسی است.

موسیقی انجیل

4 خواننده معروف انجیل

موسیقی انجیل خوانندگان بسیاری را به سمت ستاره شدن سوق داده است.

ماهالیا جکسون (1911–1972): جکسون در زمان حیات خود به عنوان “ملکه انجیل” شناخته می شد ، موسیقی را در کلیسای باپتیست فرا گرفت. او به طور مشهور با آهنگساز و ناشر شیکاگو توماس A. Dorsey همکاری کرد تا به یکی از اولین ستاره های بزرگ موسیقی انجیل تبدیل شود.

آرهتا فرانکلین (1942–2018): پس از آواز خواندن در گروه کر انجیل در کلیسای باپتیست New Bethel در دیترویت ، میشیگان (جایی که پدرش CL Franklin وزیر بود) ، فرانکلین در سن 18 سالگی با Columbia Records امضا کرد او در حرفه خود ، بیش از 100 آهنگ بیلبورد را به صورت نمودار داشت. فرانکلین در سال 2012 به تالار مشاهیر موسیقی انجیل وارد شد.

کرک فرانکلین (1970 تاکنون): شانزده بار برنده جایزه گرمی کرک فرانکلین (هیچ ارتباطی با آرتا فرانکلین ندارد) در میان هنرمندان پرفروش موسیقی انجیل است. او به عنوان یک هنرمند انفرادی و به عنوان رهبر بسیاری از گروه های کرامت انجیل شناخته می شود.

نحوه نوشتن آهنگ با تام مورلو را بیاموزید
بیشتر بخوانید

احترام آل گرین (1946 تاکنون): گرین گرین در یک خانواده مذهبی بزرگ شده بود ، اما از طریق راک اند رول به موسیقی آمد. او در دهه 1970 موفق به کسب تعداد بی شماری راک و سول شد اما سرانجام به موسیقی گاسپل روی آورد. او گهگاه به موسیقی سکولار برمی گردد اما بیشتر کار خود را به عنوان خواننده انجیل و وزیر منصوب سپری کرده است.

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

تحلیل کتاب دن کیشوت|بهترین فیلم های پل توماس اندرسون|بهترین خواننده های راک|نقد فیلم حرص|کسب درآمد از فارکس|بهترین فیلم های آنجلینا جولی|نقاشی سوم ماه مه ۱۸۰۸|تاریخچه ساخت گیتار

دیدگاهتان را بنویسید

9 − نه =