صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : آموزش عکاسی از دود
ads

آموزش عکاسی از دود

عکاسی از دود

عکاسی از دود چیست؟

در هسته اصلی آموزش عکاسی از دود ، هنر دود تولید تصاویر عکاسی یا سایر هنرها با استفاده از دود است. در حالی که دود به عنوان سوژه در انواع دیگر عکس ها ، به عنوان مثال عکاسی تاریخی یا عکاسی از بلایای طبیعی ، ظاهر می شود ، عکاسی از هنر دود به طور خاص به تکامل مدرن تری از هنر اشاره دارد که در محیط استودیو ایجاد می شود.

آموزش عکاسی از دود

عکاسی از دود

عکاسی مدرن از دود نوعی عکاسی انتزاعی است ، زیرا دود ذاتاً تمایل گرایانه است (به معنی تصادفی) و پس از پردازش قابل توجه پس از پردازش ، معمولاً در فتوشاپ ، پایان می یابد. دقیقاً مانند رمزگشایی از شکل ابر یا خواندن زمین خشک شده قهوه در یک فنجان ، عکاسی از دود به تخیل بیننده متکی است تا جای خالی آن را پر کند.

دودکننده و مسحور کننده ، دود موضوعی غیرمعمول است که با برخی تمرینات ، عکسهای کاملاً منحصر به فردی تولید می کند. در حالی که روش های بی شماری برای خلاقیت با عکاسی هنری از دود وجود دارد ، بهتر است با درک صحیح هم از عکاسی و هم از اصول پس از پردازش برای ایجاد تصاویر هنری موفق از دود آغاز شود.

بهترین ابزار برای عکاسی از دود

برخلاف بسیاری از انواع دیگر عکاسی ، که به عکاس اجازه می دهد فقط در یک دوربین و درک اساسی از نحوه ساختن یک تصویر در جهان گشت و گذار کند ، عکاسی از دود تقریباً منحصر به ایجاد در یک محیط کاملاً کنترل شده است. داشتن استودیویی با تهویه مناسب که بتواند در آن دود دوربین ایجاد و ضبط کند ضروری است. فاکتور گرفتن در طبیعت مشکوک دود ، اکثر عکاسان چندین ساعت را برای آزمایش گرفتن عکس مناسب مسدود می کنند. بنابراین ، حتی ده دقیقه در یک اتاق با تهویه کم هوا باعث ضخیم شدن هوا در هوا می شود ، و باعث ایجاد تنفس و ایجاد خطر احتمالی برای آتش سوزی می شود.

در مرحله بعدی ، شما به یک پس زمینه ساده احتیاج دارید که می تواند تارپ ، تخته ، ملحفه ای که به دیوار آویزان شده است یا هر مورد دیگر از وسایل خانگی یا کاردستی که به اندازه کافی بزرگ باشد تا قاب را پر کند. دو انتخاب رنگ محبوب سیاه یا سفید است. شبیه به مفهوم صفحه سبز ، این پس زمینه های تمیز باعث آسان تر شدن دود مایع می شوند و سپس رنگ را در حین پردازش دستکاری می کنند.

تغییر فوکوس در عکاسی چیست ؟ چه عواملی باعث تغییر فوکوس می شود
بیشتر بخوانید

برخی از عکاسان استدلال می کنند که دود بیشتر در پس زمینه سیاه ظاهر می شود ، اما پس زمینه سفید نیز نتایج جالب و زیبایی به همراه خواهد داشت. هنر دود یک شکل هنری بسیار ذهنی است. قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک را بیشتر دوست دارید ، با هر دو زمینه آزمایش کنید.

از آنجا که دود محو می شود و نسبتاً شفاف است ، یک دوربین DSLR بدون آینه با کنترل دستی سرعت شاتر و فوکوس بهترین دوربین برای استفاده است. یک چراغ قوه ، بارق و بازتابنده را در دست داشته باشید تا با فواصل زمانی مختلف با روشن کردن دود بازی کنید. سه پایه ابزاری مفید برای ایجاد ثبات در دوربین است تا دست های لرزان در نتیجه جریان طبیعی دود روی فیلم را تحریف نکنند.

آموزش عکاسی از دود

عکاسی از دود

بخور ، یخ خشک و سایر منابع عکاسی از دود

از هر چیزی که سیگار می کشد ، مانند سیگار یا آتش سوزی می توان عکس گرفت ، اما بهترین منابع دود برای عکاسی هنری از دود ، مواردی است که به راحتی مهار می شود ، از یک نقطه یا یک سطح کوچک نشأت می گیرد و طولانی ترین زمان را می سوزاند. بخور و یخ خشک بهترین انتخاب برای عکاسان این رسانه است ، زیرا تا ده دقیقه جریان دودی از خود ساطع می کند.

یخ خشک که به سادگی دی اکسیدکربن فشرده است ، ایجاد و عکس برداری از آن دود آسانی است. مبتدیان فقط باید مقداری یخ خشک آب وارد کرده و اجازه دهند دود غلیظ و مه مانند خارج شود. قطعات مساوی شبح و سورئال ، دود حاصل از یخ خشک ، تصاویر زیبایی را بدون خطر آتش سوزی تولید می کند.

چوب های بخور ، بیشترین استفاده از دود هستند. چوب عودها هم طولانی می سوزند و هم به راحتی قابل دستکاری هستند. شما می توانید چندین چوب را در یک نگهدارنده قرار دهید تا یک شاخه دود غلیظ تری داشته باشید ، یا چندین چوب جداگانه را در پس زمینه خود قرار دهید تا لایه ها و جلوه های جالب ایجاد کنید. فقط به یاد داشته باشید که برای جمع آوری بقایای سوخته ، یک زیرسیگاری را در همان حوالی نگه دارید.

آموزش عکاسی صنعتی
بیشتر بخوانید
اهمیت روشنایی در عکاسی از دود

تاریکی قسمت مهمی در عکاسی از هنر دود است ، اما نور نیز نقشی اساسی دارد. در حالی که یک نورافکن تنها در یک منطقه تاریک ، ضبط صحیح را تضمین می کند ، اما هیچ قانونی برای معرفی منابع مختلف نور در معادله وجود ندارد. پس از اینکه از عکاسی از دود راحت شدید ، سعی کنید با سطح و جهات مختلف نور محیط به صورت بازتابنده ، چراغ قوه ، چراغ باران یا حتی چشمک زن های سنتی بازی کنید.

فلاش دوربین داخلی به احتمال زیاد بیش از حد در معرض دود قرار می گیرد (یعنی دود در روشنایی تصویر ناپدید می شود). اگر می خواهید سوژه را در پس زمینه از دست بدهید ، سعی کنید بازتابنده ها را در یک مثلث اطراف منبع دود قرار دهید. شاید بتوانید به اندازه کافی نور را به اطراف پرتاب کنید تا یک تصویر واقعا جالب بدست آورید.

آموزش عکاسی از دود

عکاسی از دود

تنظیم شات در عکاسی از دود

وقتی همه اجزای خود را جمع کردید ، دوربین را هفت فوت از پس زمینه قرار دهید و منبع دود را در وسط تنظیم کنید. از منظره یاب DSLR خود نگاه کنید و مرکز لنز را چند اینچ بالاتر از لبه منبع دود قرار دهید (بنابراین ، اگر بخور روشن می کنید ، چند اینچ بالای نوک آن). غیرقابل پیش بینی بودن دود ، دکمه فوکوس خودکار را بی فایده می کند. در عوض تمرکز دستی را انتخاب کنید. دکمه دستی را که معمولاً مخفف آن MF است پیدا کنید و حلقه لنز خود را به آرامی بچرخانید تا موضوع روشن شود.

ISO خود را که روشنایی را کنترل می کند ، برای جلوگیری از تصاویر دانه ریز یا منفجر شده ، روی کم تنظیم کنید. از آنجا که دود به سرعت حرکت می کند ، سرعت دوربین را به همان سرعتی که دوربین اجازه می دهد تنظیم کنید تا هر حرکت کوچک را ثبت کنید. دیافراگم کوچکتر نیز در به حداکثر رساندن ضبط دود در حال تغییر توسط دوربین مفید است. این سه تنظیم میزان نوری را که از طریق سنسور دوربین وارد می شود به حداقل می رساند ، بنابراین برای اطمینان از اینکه دود روی فیلم ظاهر می شود ، باید با سطح نور اضافی بازی کنید.

عکاسی مدلینگ و فشن ⭐️| 9 نکته در عکاسی مد
بیشتر بخوانید

عکاسی از دود به شدت به آزمون و خطا متکی است. هدف اصلی شما این است که در معرض دود قرار گرفتن صحیح دود (پس از گفتن راحت تر! اگر برای عکسبرداری از یک دود کشش روشن ، خوب و جالب توجه ، چند ده عکس آزمایشی و تنظیمات به ظاهر بی پایان انجام دهید ، ناامید نشوید.

عکاسی از دود

اهمیت فتوشاپ در عکاسی از دود

عکاسی هنری بدون دود به خودی خود جالب و منحصر به فرد است ، اما هنگامی که آن تصاویر خام را به نرم افزار ویرایش عکس وارد می کنید ، دنیایی از امکان ظاهر می شود. فتوشاپ بهترین گزینه است زیرا از لیست کاملی از ابزارها برای تنظیم دقیق جزئیات و زنده کردن دید شما برخوردار است.

تنظیم روشنایی و کنتراست باعث می شود دود در پس زمینه ظاهر شود ، در حالی که حالت های قلم مو و مخلوط می تواند به اصلاح جزئیات ریز کمک کند. همچنین می توانید در بالای ویرایش های خود یک لایه جدید ایجاد کنید تا با ابزارهای تغییر شکل مانند ورق زدن به صورت افقی یک تصویر برای ایجاد جلوه ای آینه شده ، تجربه کنید.

عکاسی از دود واقعاً رسانه ای است که مرزهای ممکن را پیش می برد. بین طبیعت موج دار و متزلزل دود و شدت تنظیم سوژه در پس زمینه ای خالی ، فرصتی بی حد و حصر برای انعطاف پذیری خلاقیت شما وجود دارد ، فقط با یک شعله کوچک.

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم محله‌ی چینی‌ ها|کتاب خوشه های خشم|نقد فیلم توهم بزرگ|کسب درآمد از بلاگری|دوره باروک در موسیقی|معرفی و نقد سریال برکینگ بد|داستان ابزوردیست: ۵ ویژگی ادبیات پوچ گرایی|آموزش ساخت شمع در خانه |مکتب ادبی کلاسیسم|کسب درآمد از طریق سایت دانلود

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

10 − 3 =