صفحه اصلی > شیوه زندگی : آموزش ساخت شمع در خانه : 4 نکته برای ساخت شمع
ads
ads

آموزش ساخت شمع در خانه : 4 نکته برای ساخت شمع

ساخت شمع در خانه

برای ساخت شمع در خانه به چه مواردی نیاز دارید؟

ساختن شمع های شخصی خود در خانه روندی نسبتاً ساده است که می توانید با چند مورد اساسی از لوازم خانگی انجام دهید. در اینجا لوازم اساسی شمع سازی برای ساخت شمع های شخصی در خانه مورد نیاز است.

ظروف: می توانید از هر ظرف ضد حرارت – معمولاً از سرامیک یا شیشه ساخته شده – به عنوان ظرف شمع خود استفاده کنید. یک ظرف شیشه ای ، یک ظرف شمع بازیافتی یا یک ظرف خالی سس ماکارونی را در نظر بگیرید.

آموزش ساخت شمع در خانه

ساخت شمع در خانه

لوازم Candlewick: برای اطمینان از سوختن خاصیت فتیله ، برای شمع های خود فتیله های شمع از قبل واکس زده شده خریداری کنید. برای اتصال قسمت زیرین فتیله به ظرف خود به چسب حرارتی یا فوق العاده چسب نیز نیاز خواهید داشت. حتماً نوار پوشاننده در دست داشته باشید تا فتیله بالای ظرف شما تراز شود.

موم: برای ایجاد شمع خود می توانید پوسته موم سویا ، موم پارافین یا موم را ذوب کنید.

لوازم پخت و پز: شمع های خود را می توانید با چند وسیله آشپزخانه متداول مانند یک قابلمه ، کاسه شیشه ای مقاوم در برابر حرارت یا پارچ بزرگ ضد حرارت تهیه کنید. برای ذوب شدن موم خود به یک قابلمه بزرگ پخت و پز نیز نیاز دارید تا از آن به عنوان دیگ بخار دوتایی استفاده کنید.

از قاشق چوبی مخلوط کن هنگام ذوب شدن موم خود استفاده کنید. برای اطمینان از اندازه گیری مناسب موم ، باید مقیاس دیجیتالی نیز در دست داشته باشید. از دماسنج آب نبات برای بررسی دمای موم خود استفاده کنید. حتما از ابزارهای پخت و پز استفاده کنید که دیگر نمی خواهید برای تهیه غذا استفاده کنید ، زیرا بعد از آن با موم پوشانده می شوند.

حوله های کاغذی: یک رول کامل از حوله های کاغذی برای تمیز کردن در دست داشته باشید.

آموزش ساخت شمع در خانه

ساخت شمع در خانه

نحوه ساخت شمع در خانه

وقتی می دانید چگونه شمع های خودتان را درست کنید ، می توانید با کسری از هزینه ای که در فروشگاه می پردازید مقدار زیادی تهیه کنید. برای ساخت شمع های شخصی خود در خانه ، این آموزش آسان گام به گام را دنبال کنید.

حمام یخ در خانه: نحوه حمام یخ
بیشتر بخوانید

ظرف خود را انتخاب کنید. ظرفی را که می خواهید به عنوان ظرف شمع خانگی خود استفاده کنید انتخاب کنید. در حالی که سایر عناصر خود را آماده می کنید ، ظرف را کاملا بشویید و بگذارید تا خشک شود. اگر از یک ظرف شمع قدیمی استفاده می کنید ، می توانید آن را در گلدان آب در حال غوطه وری فرو ببرید تا مومی که در اطراف آن گیر کرده است را از بین ببرد.

مشخص کنید که به چه مقدار موم نیاز دارید. ظرف انتخابی خود را تا جایی که می خواهید موم شما به آن برسد ، از آب پر کنید ، سپس آب را در یک فنجان اندازه گیری بریزید. این مقدار مومی است که شما باید در شمع خود بریزید.

فتیله های خود را اندازه بگیرید. با قرار دادن فتیله کامل در ظرف خود میزان فتیله مورد نیاز شمع خود را اندازه بگیرید. روی فتیله علامتی بزنید که اندازه آن تقریباً یک اینچ بالاتر از خط موم باشد.

موم خود را آماده کنید. به ازای هر اونس مایع آبی که در ظرف خود اندازه گیری کرده اید ، به 1 اونس موم نیاز دارید. از مقیاس دیجیتال خود برای اندازه گیری آن مقدار استفاده کنید.

موم خود را ذوب کنید. در قابلمه دو دیگ بخار آب را بجوشانید. پارچ ، قابلمه یا کاسه ضد حرارت خود را با مقدار صحیح موم پر کنید. اگر از پارچ یا قابلمه استفاده می کنید ، می توانید آن را مستقیماً در آب جوش قرار دهید. اگر از یک کاسه ضد حرارت استفاده می کنید ، آن را درست بالای آب جوش بنشینید. اجازه دهید موم ذوب شود ، در حین کار با قاشق چوبی آن را هم بزنید.

فتیله را آماده کنید. مقدار کمی چسب گرم یا چسب فوق العاده را در وسط ته ظرف شمع خود قرار دهید. انتهای فتیله خود را در چسب بچسبانید. در نوار پوشاننده سوراخ کنید و قسمت بالایی فتیله را از طریق آن تغذیه کنید. کناره های نوار نقاب را به بالای ظرف بچسبانید تا هنگام ریختن ، فتیله کاملاً قائم باشد.

اگر دوست دارید عطر اضافه کنید. برای تهیه شمعهای معطر ، درست قبل از ریختن ، روغنهای معطر یا روغنهای اساسی را به موم ذوب شده اضافه کنید. برای هر پوند موم از 1 اونس روغن استفاده کنید.

اسباب‌بازی‌هایی که به راه‌رفتن کودکان کمک می‌کند
بیشتر بخوانید

موم را در ظرف خود بریزید. وقتی دمای موم 120 و 140 درجه فارنهایت باشد – که می توانید با دماسنج آب نبات خود آن را بررسی کنید – آماده ریختن است. موم خود را به آرامی درون ظرف بریزید ، اطمینان حاصل کنید که فتیله به حالت ایستاده در موم قرار دارد. برای جلوگیری از ایجاد حباب هوا به آرامی بریزید. بگذارید حداقل 24 ساعت موم خنک شود و شمع شما آماده سوختن خواهد شد.

4 نکته برای ساخت شمع در خانه

قبل از شروع ، در اینجا چند نکته آورده شده است که اگر در خانه شمع درست می کنید باید آنها را دنبال کنید.

فضای کار خود را به سرعت تمیز کنید. بعد از اینکه شمع های خود را درست کردید ، مطمئن شوید که موم هنوز مایع است ، وسایل و فضای کار خود را تمیز کنید. قبل از شستن هرگونه واکس داغ روی میز و ظروف ، از یک دستمال کاغذی پاک کنید. استفاده از آب روی موم ذوب می تواند موم را سخت کرده و تمیز کردن آن را سخت تر کند.

شمع های خود را بسوزانید تا خاموش شوند. اجازه دهید شمع شما به مدت کافی سوزانده شود تا لایه بالایی موم مایع شود. هنگامی که از موم سویا برای ساخت شمع استفاده می کنید ، مهم است که بررسی کنید که چگونه زمان سوختن اولیه بر شمع تأثیر می گذارد. اگر مدت زمان خیلی کمی شمع را بسوزانید ، فقط موم در مرکز شمع شما ذوب می شود که باعث ایجاد سوراخی در مرکز شمع شما می شود.

هنگام رفتن فتیله خود را مرتب کنید. با سوختن شمع خود ، برش دادن فتیله را دقیقاً بالای خط موم ادامه دهید تا از کشیدن سیگار جلوگیری کند.

عطر را با روغنهای معطر یا روغنهای اساسی اضافه کنید. افزودن برخی روغنهای اساسی یا روغنهای معطر به شمع های شما می تواند رایحه مطبوعی را به شمع های شما ببخشد. اگر به دنبال رایحه ای قوی تر هستید ، روغن های معطر را بیش از روغنهای اساسی در نظر بگیرید ، زیرا این باعث می شود رایحه بیشتر برجسته شود.

آموزش ساخت شمع در خانه

ساخت شمع در خانه

منبع سایت مستر کلاس

بهترین مارک کامپوزیت دندان کدام است؟ برند ژاپنی یا آلمانی؟
بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید:

فیلم Howards End|فیلم برج مینو|انیمیشن میچل ها علیه ماشین ها|فیلم تکه‌ های یک زن|فیلم هندی مردانگی ۲|فیلم عاشقانه|نقد فیلم اتاق موسیقی|نقد فیلم داستان زمستان|سبک موسیقی ارکسترال|بهترین فیلم های چارلی کافمن

دیدگاهتان را بنویسید

هجده − شانزده =