امروز برابر است با :21 مرداد 1401
اپرا وینفری

بیوگرافی اپرا وینفری

اپرا وینفری ، مدیر عامل میلیاردر و خیرخواه ، به دلیل میزبانی برنامه گفتگوی محبوب بین المللی خود از سال 1986 تا 2011 شهرت دارد. از آنجا او شبکه تلویزیونی خود ، OWN را راه اندازی کرد.

اپرا وینفری

اپرا وینفری

اپرا وینفری کیست؟

اپرا وینفری مجری برنامه گفتگو ، مجری رسانه ، بازیگر و خیرخواه میلیاردر است. وی بیشتر به دلیل مجری بودن برنامه محبوب و محبوب خود به نام اپرا وینفری شو شناخته می شود که از 25 سال از 1986 تا 2011 به مدت 25 فصل پخش می شد. در سال 2011 ، وینفری شبکه تلویزیونی خود را تحت عنوان شبکه اپرا وینفری (OWN) راه اندازی کرد.

وینفری متولد شهر روستایی کوسیوسکو ، می سی سی پی ، در سال 1976 به بالتیمور نقل مکان کرد و میزبان مردم در حال گفتگو است. پس از آن ، او توسط یک ایستگاه تلویزیونی شیکاگو جذب شد تا برنامه صبحگاهی خود را برگزار کند.

سنین جوانی و تحصیل اپرا وینفری
اپرا وینفری در 29 ژانویه 1954 در شهر روستایی کوسسیوسکو ، می سی سی پی متولد شد. پس از یک دوره بلوغ آشفته در یک جامعه کوچک کشاورزی ، جایی که توسط تعدادی از اقوام مرد و دوستان مادرش ، ورنیتا مورد آزار جنسی قرار گرفت ، وینفری به نشویل برای زندگی در کنار پدرش ، ورنون ، آرایشگر و تاجر.

در سال 1971 ، وینفری وارد دانشگاه ایالتی تنسی شد. وی کار در رادیو و تلویزیون را در نشویل شروع کرد.

شغل پخش اولیه اپرا وینفری
در سال 1976 ، وینفری به بالتیمور ، مریلند نقل مکان کرد ، و در آنجا میزبان برنامه چت تلویزیونی “مردم صحبت می کنند” بود. این نمایش به یک موفقیت تبدیل شد و وینفری هشت سال در آن ماند و پس از آن توسط یک ایستگاه تلویزیونی شیکاگو جذب شد تا برنامه صبحگاهی خودش ، A.M. شیکاگو

رقیب اصلی او در بازه زمانی فیل دوناهو بود. در عرض چند ماه ، سبک شخصی و خونسرد وینفری 100000 بیننده بیشتر از دوناهو را به خود جلب کرده بود و نمایش او را از آخرین مکان به رتبه اول رتبه بندی رسانده بود.

“نمایش اپرا وینفری “
اپرا وینفری نمایش اپرا وینفری را در سال 1986 به عنوان یک برنامه ملی پخش کرد که به مدت 25 سال تا سال 2011 اجرا می شد. که وینفری 30 میلیون دلار دریافت کرد.

او به زودی مالکیت این برنامه را از ABC به دست آورد و آن را تحت کنترل شرکت تولید کننده جدید خود ، Harpo Productions (“اپرا” به عقب برگرداند) و درآمد بیشتر و بیشتری از سندیکا کسب کرد.

در سال 1994 ، با شوک شوها و سو exploاستفاده های شوها ، وینفری متعهد شد که نمایش خود را از مباحث مهم خبری دور نگه دارد. گرچه در ابتدا رتبه بندی کاهش یافت ، وی احترام بینندگان خود را جلب کرد و خیلی زود با افزایش محبوبیت پاداش گرفت.

پروژه های با هارپو شامل مینی سریال تلویزیونی با امتیاز بسیار بالا در سال 1989 با نام “زنان محل بروستر” است که وینفری نیز در آن بازی کرده است.

در سال 2004 ، وینفری قرارداد جدیدی را برای ادامه نمایش اپرا وینفری تا فصل 11-11 2010 امضا کرد. در آن زمان ، نمایش مشترک در تقریبا 212 ایستگاه ایالات متحده و در بیش از 100 کشور در سراسر جهان دیده شد.

در سال 2009 ، وینفری اعلام کرد که با پایان یافتن قراردادش با ABC ، ​​در سال 2011 ، به برنامه خود پایان می دهد.

باشگاه کتاب Oprah
وینفری با راه اندازی “باشگاه کتاب اوپرا” ، به عنوان بخشی از برنامه گفتگوی خود ، به شدت در دنیای نشر سهیم شد. این برنامه بسیاری از نویسندگان ناشناخته را به بالای لیست پرفروش ها سوق داد و خواندن نوع جدیدی از محبوبیت محبوب را به لذت برد.

زندگینامه جرج واشنگتن
بیشتر بخوانید

وینفری باشگاه کتاب خود را ادامه داده است. در سال 2018 ، وی برای انتشار خاطرات خود ، تبدیل شدن به ، با خانم میشل اوباما ، بانوی اول سابق ، مصاحبه ای معروف کرد.

چیزهای مورد علاقه Oprah
در سال 1997 ، وینفری “برنامه های مورد علاقه اوپرا” ، لیستی از هدایای تعطیلات را که سالانه توسط این مغول اداره می شود ، در برنامه گفتگوی خود معرفی کرد.

وینفری حتی پس از انتقال به پروژه های دیگر ، سنت سالانه را ادامه داد. برای بیستمین ویرایش در سال 2017 ، این لیست در آمازون ارائه شد. او اولین صدای مشهور پشت الکسا ، سیستم کنترل صدای شرکت بود که به خریداران اجازه می داد تا وینفری راجع به بهترین گزینه های خود در این فصل توضیح دهد.

خواهر ناتنی
در فصل آخر برنامه گفتگوی خود ، وینفری هنگامی که یک راز خانوادگی را فاش کرد ، امتیازات را به اوج رساند: او یک خواهر ناتنی به نام پاتریشیا دارد.

مادر وینفری ، ورنیتا لی ، در سال 1963 یک دختر بچه به دنیا آورد. در آن زمان ، وینفری 9 ساله بود و با پدرش زندگی می کرد. لی کودک را به فرزندخواندگی سپرد زیرا معتقد بود در صورت داشتن فرزند دیگری برای نگهداری قادر به دریافت کمک های مردمی نخواهد بود. پاتریشیا تا هفت سالگی در مجموعه ای از خانه های نگهبان زندگی می کرد.

پاتریشیا پس از بزرگسالی سعی کرد از طریق آژانس فرزندخواندگی با مادر متولدش ارتباط برقرار کند ، اما لی نمی خواست با او ملاقات کند. وی پس از انجام برخی تحقیقات ، به خواهرزاده ای از وینفری نزدیک شد و آزمایشات DNA برای هر دو انجام شد که ثابت کرد رابطه آنها با یکدیگر است.

وینفری تنها چند ماه قبل از اینکه تصمیم به انتشار دانش خود بگیرد ، از وجود خواهرش مطلع شد. وی در برنامه خود گفت: “این یکی از بزرگترین شگفتی های زندگی من بود.”

اپرا وینفری

کاهش وزن
وینفری به طور علنی با وزن خود دست و پنجه نرم می کند ، و تلاش های بیشمار کاهش وزن وی به خوبی اثبات شده است. در سال 1988 ، او در برنامه گفتگوی خود فاش کرد که 67 پوند از رژیم غذایی مایع و ورزش کاهش یافته است. بعدا گفت: “من به معنای واقعی کلمه چهار ماه گرسنگی کشیده بودم – لقمه غذا نیست.” تا سال 1992 ، او بیشتر وزن خود را به دست آورد.

در سال 1995 ، او تخمین زده شد که 90 پوند وزن کم کند (به وزن ایده آل خود یعنی حدود 150 پوند کاهش می یابد). در آن سال ، او در ماراتن سپاه تفنگداران در واشنگتن شرکت کرد.

در پی موفقیت های بسیار تبلیغاتی اش ، سرآشپز شخصی وینفری ، روزی دالی ، و مربی ، باب گرین ، هر دو کتاب های پرفروش را منتشر کردند. با این وجود وزن وینفری در طول سالها همچنان در نوسان بود.

تماشاگران وزن
در سال 2015 ، وینفری 10 درصد سهام Weight Watchers (WW) را خریداری کرد. او همچنین مشاور و مشاور این شرکت شد و برای خود صندلی هیئت مدیره را تضمین کرد و در تبلیغات تلویزیونی به عنوان سخنگوی شرکت ظاهر شد.

WW چند سال بود که جالب بود ، اما مشارکت وینفری با افزایش عضویت و قیمت سهام شرکت را احیا کرد.

در اوایل سال 2017 ، وینفری فاش کرد که او 42 پوند دیگر از دست داده است ، که به او اعتبار WW داد. بیش از دو سال بعد ، وی نامه ای به اعضای WW نوشت و گفت كه قبل از آخرین سفر كاهش وزن ، مبتلا به پیش دیابت تشخیص داده شده است ، اما فشار خون و قند وی در حال حاضر تحت كنترل است.

اکسیژن رسانه و “O Magazine”
در سال 1999 وینفری اولین شرکت Oxygen Media را آغاز کرد ، شرکتی که وی به تولید برنامه های کابل و اینترنت برای زنان اختصاص داده است. با این کار ، وینفری جایگاه خود را در خط مقدم صنعت رسانه به عنوان یکی از قدرتمندترین و ثروتمندترین افراد در نمایش تجاری تضمین کرد. در سال 2002 ، او یک قرارداد را با این شبکه منعقد کرد تا یک مکمل اصلی را برای برنامه گفتگوی سندیکای خود پخش کند.

بیوگرافی آندره تارکوفسکی
بیشتر بخوانید

مجله ماهانه بسیار موفق وینفری ، منتشر شده توسط Hearst، O: The Oprah Magazine ، در سال 2000 منتشر شد.

اپرا وینفری

شبکه اپرا وینفری (OWN)
اندکی پس از پایان نمایش اپرا وینفری در سال 2011 ، وینفری به شبکه خود ، شبکه اپرا وینفری ، سرمایه گذاری مشترک با Discovery Communications نقل مکان کرد.

این شبکه در ژانویه 2013 ، هنگامی که مصاحبه ای بین وینفری و لنس آرمسترانگ ، دوچرخه سوار آمریکایی و هفت بار برنده تور د فرانسه که در سال 2012 به دلیل اتهامات دوپینگ از عنوان قهرمانی محروم شد ، پخش کرد ، خبرهای اصلی خود را به دست آورد.

در طول مصاحبه ، آرمسترانگ اعتراف کرد که در طول دوره فعالیت دوچرخه سواری خود از مواد تقویت کننده عملکرد استفاده کرده است ، از جمله هورمون های کورتیزون ، تستوسترون و اریتروپویتین (همچنین به عنوان EPO شناخته می شود). وی اظهار داشت: “من عمیقا ناقص هستم … و هزینه آن را می پردازم و فکر می کنم مشکلی ندارد. من لیاقت این را دارم”. گزارش شده است که این مصاحبه میلیون ها دلار درآمد برای OWN داشته است.

اپرا وینفری در مصاحبه خود با آرمسترانگ در بیانیه ای گفت: “او به روشی كه انتظار داشتم پاك نشد. برای من تعجب آور بود. من می گویم كه برای خودم ، تیم من ، همه ما در اتاق ، ما برخی از پاسخهای او را مسحور کرده بود. احساس کردم او کاملاً خوب است. او جدی بود. مطمئناً خودش را برای این لحظه آماده کرده بود.

در مارس 2015 ، وینفری اعلام کرد که استودیوی هارپو مستقر در شیکاگو در پایان سال برای ادغام عملیات تولید شرکت در مقر OWN مستقر در لس آنجلس ، تعطیل می شود. امپراتوری تلویزیونی وینفری در استودیو راه اندازی شد و از طریق آخرین برنامه گفتگوی سندیکایی روزانه وی در سال 2011 برگزار می شد.

اپرا وینفری گفت: “زمان آن رسیده است كه این بخش از تجارت را كوچك كرده و به جلو پیش برویم. خداحافظی ناراحت كننده خواهد بود” “

اپرا وینفری به بازیگری در Greenleaf بازگشت ، که اولین نقش تلویزیونی تکراری وی بود. درام خانوادگی اصلی که حول یک مگاچورچ ممفیس می چرخد ​​، برای اولین بار در ژوئن 2016 در OWN پخش شد.

در دسامبر سال 2017 ، با خرید 24.5 درصد از شرکت با تأسیس 70 میلیون دلار از بنیانگذار آن ، اعلام شد که Discovery به مالک اکثریت OWN تبدیل شده است. وینفری 25.5 درصد سهام خود را حفظ کرد و طبق مفاد توافق نامه به عنوان مدیر اجرایی آن باقی ماند.

مشارکت با اپل
در ژوئن 2018 ، اپرا وینفری با یک قرارداد چند ساله موافقت کرد که در آن محتوای اصلی را برای اپل ایجاد می کند.

در سپتامبر 2019 ، اعلام شد که وینفری باشگاه کتاب اوپرا را به سرویس اشتراک پخش جریانی اپل تی وی + می آورد ، و “رقصنده آب” از Ta-Nehisi Coates در قسمت اول افتتاحیه 1 نوامبر به نمایش در می آید.
وینفری به عنوان بخشی از همکاری خود با اپل ، به عنوان تهیه کننده اجرایی مستند On Record ، در مورد چندین زن که راسل سیمونز ، تهیه کننده موسیقی را به سو of رفتار جنسی متهم کردند ، امضا کرد. با این حال ، وینفری ناگهان حمایت خود را از سندنگاری کمی قبل از اینکه برای نمایش در جشنواره فیلم ساندنس سال 2020 برنامه ریزی شود ، قطع کرد.

بیوگرافی الویس پریسلی
بیشتر بخوانید

ثروت ، خیریه و جوایز
طبق مجله فوربس ، اپرا وینفری ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی تبار در قرن بیستم و تنها میلیاردر سیاه پوست جهان بود که سه سال در حال فعالیت بود. مجله لایف از وی به عنوان تأثیرگذارترین زن در نسل خود استقبال کرد.

در سپتامبر 2002 ، وینفری به عنوان اولین دریافت کننده جایزه بشردوستانه باب هوپ آکادمی هنرها و علوم تلویزیونی انتخاب شد.

در سال 2005 ، هفته تجارت ، وینفری را به عنوان بزرگترین نیکوکار سیاهپوست تاریخ آمریکا معرفی کرد. شبکه فرشته اپرا بیش از 50 میلیون دلار برای برنامه های خیریه ، از جمله تحصیل دختران در آفریقای جنوبی و کمک به قربانیان طوفان کاترینا ، جمع آوری کرد.

اپرا وینفری یک فعال اختصاص داده شده برای حقوق کودکان است. در سال 1994 ، بیل کلینتون ، رئیس جمهور ، قانونی را امضا کرد که وینفری به کنگره پیشنهاد داده بود ، و یک پایگاه داده سراسری از کودک آزاران محکوم ایجاد کرد.

وی همچنین بنیاد خانواده برای زندگی بهتر را تأسیس کرد و همچنین به مادر خود ، دانشگاه ایالتی تنسی کمک می کند.

در نوامبر 2013 ، وینفری بالاترین افتخار غیرنظامی کشور ، مدال آزادی ریاست جمهوری را دریافت کرد. باراک اوباما ، رئیس جمهور این جایزه را به دلیل کمک به کشورش به وی اهدا کرد.

در فوریه 2018 ، پس از تیراندازی در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در فلوریدا که 17 کشته برجای گذاشت ، وینفری اعلام کرد که الگویی را که جورج و امل کلونی تعیین کرده اند دنبال می کند و مبلغ 500000 دلار به تظاهرات راهپیمایی زندگی ما که قرار است ماه بعد برگزار شود ، اهدا خواهد کرد.

اپرا وینفری

فعالیت سیاسی
مبارزات انتخاباتی برای باراک اوباما
اپرا وینفری در دسامبر 2007 برای باراک اوباما ، رئیس جمهور امیدوار حزب دموکرات ، مبارزات انتخاباتی را انجام داد و بیشترین جمعیت فصل ابتدایی را به آن نقطه جذب کرد. وینفری برای یک سری تجمعات در اوایل ایالت های آیووا ، نیوهمپشایر و کارولینای جنوبی به اوباما پیوست. این اولین باری بود که وینفری برای نامزدی سیاسی مبارزه می کرد.

بزرگترین رویداد در استادیوم فوتبال دانشگاه کارولینای جنوبی بود ، جایی که 29000 هوادار در تظاهراتی شرکت کردند که برای برآورده ساختن تقاضای عمومی از یک صحنه بسکتبال 18000 نفری خارج شده بود.

اپرا وینفری به جمعیت گفت: “دکتر (مارتین لوتر) کینگ خواب را دید. اما لازم نیست که دیگر فقط رویا را ببینیم.” “ما می توانیم با حمایت از مردی که می داند نه تنها كیستیم ، بلكه می تواند چه كسی باشد ، به این رویا رأی دهیم.”

در حال فعالیت برای استیسی آبرامز
در نوامبر 2018 ، وینفری با استیسی آبرامز ، نامزد عضو انتخابات جورجیا ، اولین نامزد سیاه پوستان برای یک حزب مهم که برای فرمانداری در هر ایالت نامزد شده است ، مبارزه کرد. وینفری درهای خانه را کوبید و حتی در یک جلسه در تالار شهر با نامزد دموکرات شرکت کرد. در پایان ، آبرامز نامزد انتخابی خود را به سختی از دست داد تا به برایان كمپ جمهوری خواه برسد.

رابطه با ترامپ
اپرا وینفری و رئیس جمهور دونالد ترامپ سابقه طولانی با هم دارند. در سال 1999 ، ترامپ در لاری کینگ لایو گفت که اگر وی برای ریاست جمهوری نامزد می شود ، می خواهد وینفری را به عنوان معاون خود انتخاب کند.

ترامپ همچنین بارها وینفری را در توییتر تأیید کرده است ، از تصمیم خود برای راه اندازی یک شبکه تلویزیونی گرفته تا تمجید از مصاحبه اش با لنس آرمسترانگ.

ترامپ پس از رئیس جمهور شدن گفت که تا زمانی که کاندیدا نشده است با وینفری دوست است. از طرف خود ، اپرا وینفری نامی از ترامپ نیاورد اما در مورد “سر و صدا” ، “ویتریول” و “صحبت های دیوانه” در سیاست صحبت کرد.

بیوگرافی نیکول کیدمن
بیشتر بخوانید

در سال 2018 ، ترامپ در توییت خود نوشت که وینفری “بسیار ناامن” به نظر می رسد که به عنوان خبرنگار ویژه 60 دقیقه ظاهر می شود و می گوید امیدوار است که وی برای ریاست جمهوری نامزد شود “بنابراین او می تواند مانند همه دیگران در معرض دید قرار گیرد و شکست بخورد.”

فراخوان ریاست جمهوری 2020
از زمان سخنرانی وینفری در گلدن گلوب 2018 ، جایی که وی از فضای نژادپرستانه در آمریکا انتقاد کرد ، طرفداران حدس می زدند که وی ممکن است در انتخابات 2020 به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده کاندید شود. با این حال ، وینفری گفته است که او نمی خواهد و قصد ندارد نامزد ریاست جمهوری شود.

جایزه گلدن گلوب
در ژانویه 2018 ، اپرا وینفری اولین زن آمریکایی آفریقایی تبار شد که به خاطر موفقیت در طول عمر خود ، جایزه گلدن گلوب Cecil B. DeMille را دریافت کرد. وی در یک سخنرانی قدرتمند یادآوری کرد که الهام گرفته از دیدن افتخار آمیز سیدنی پوآتیه در گلوب ها ، قبل از تأکید بر اهمیت مطبوعات آزاد و قدرت گفتن حقیقت در “فرهنگی که توسط مردان قدرتمند وحشیانه شکسته شده است”.

وی در پایان گفت: “بنابراین من می خواهم که همه دختران اینجا و اکنون ببینند که یک روز جدید در آستانه است.” “و هنگامی که آن روز جدید سرانجام طلوع می کند ، این به دلیل بسیاری از زنان باشکوه خواهد بود ، بسیاری از آنها امشب در این اتاق هستند و برخی از مردان بسیار خارق العاده ، که به سختی می جنگند تا مطمئن شوند رهبرانی می شوند که ما را می گیرند به زمانی که هیچ کس مجبور نیست دوباره بگوید “من هم”. “

فیلم های معروف
‘رنگ بنفش’
موفقیت اپرا وینفری در تلویزیون باعث شهرت سراسری و ایفای نقش در فیلم بنفش رنگ استیون اسپیلبرگ در سال 1985 شد که برای آن نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

در سال 2005 ، وینفری کمک کرد تا رنگ بنفش به عنوان یکی از تهیه کنندگان 11 بار نامزد تونی ، که تا سال 2008 در برادوی اجرا می شد ، زندگی جدیدی را در صحنه داشته باشد. جایزه تونی

‘محبوب’
اپرا وینفری با دیزنی قرارداد چند تصویری امضا کرد. پروژه اولیه ، معشوق 1998 ، بر اساس رمان برنده جایزه پولیتزر توسط تونی موریسون و با بازی وینفری و دنی گلاور ، با انتقادات مختلفی روبرو شد و به طور کلی نتوانست انتظارات را برآورده کند.

خط غذا: سوپ ، پیتزا و ساید
در سال 2017 ، وینفری O That’s Good را راه اندازی کرد ، یک سری غذاهای آماده با پیچ و خم مغذی. این خط شامل پیتزا ، سوپ ، و طرفهایی مانند پوره سیب زمینی و ماکارونی است.

’60 دقیقه’
در ژانویه 2017 ، CBS اعلام کرد که وینفری به عنوان کمک کننده ویژه در پاییز به مجله خبری 60 دقیقه می پیوندد.

در آوریل 2019 ، وینفری فاش کرد که پست ویژه خود را در این برنامه ترک کرده است زیرا “بهترین قالب” نبود و “با احساس بیش از حد” برای تهیه کنندگان صحبت کرد.

زندگی شخصی
اپرا وینفری از اواسط دهه 1980 با استدمن گراهام ، مدیر روابط عمومی ، رابطه داشت. آنها در سال 1992 نامزد شدند اما هرگز گره نخوردند.

این زوج در شیکاگو زندگی می کنند. وینفری همچنین خانه هایی در Montecito ، کالیفرنیا ، Rolling Prairie ، ایندیانا و تلوراید ، کلرادو دارد.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های ویلیام وایلر|نقد فیلم آخرین خنده|بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ|نقد فیلم رومئو و ژولیت|پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان|تعریف ارکِستر در موسیقی|فیلم مهاجمان صندوقچه گمشده|سریال رچد|معرفی برترین آثار موسیقی کلاسیک|معرفی انواع سبک های موسیقی

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + نه =