امروز برابر است با :21 مرداد 1401
( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان

( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

همه ما لیستی را دوست داریم و در اینجا آخرین فروش بهترین آلبوم راک و پاپ در همه زمان ها را برای شما به ارمغان می آوریم. این Top 50 فقط برای آلبوم های استودیویی است و شامل هیچ عالی ترین بازدید ، موسیقی متن یا آلبوم تلفیقی نیست.

( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

با مقاله ( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان ) با بامدادی ها همراه باشید.

Eagles – Greatest Hits (1971–1975) اخیراً از مایکل جکسون Thriller پیشی گرفته و به عنوان شماره یک آلبوم پرفروش تاریخ شناخته شده است. آلبوم های موسیقی متن The Bodyguard ، Saturday Night Fever و Grease: The Soundtrack Original نیز با 10 آلبوم پرفروش تا کنون در آن بالا وجود دارد.

برخی از آمارها: پنج از بین ده آلبوم پرفروش جهان در دهه هفتاد منتشر شده اند ، بیشترین آلبوم در 50 در دهه با 16 آلبوم به دهه نود می رسد ، فقط با آلبوم دهه هشتاد با 15 آلبوم. فقط دو آلبوم از دهه شصت موفق شد و هنرمندان انگلیسی فقط 15 مکان در این لیست را تشکیل می دهند. سلین دیون سه آلبوم دارد ، بیتلز ، پینک فلوید ، بریتنی اسپیرز ، مدونا ، امینم ، آدل و مایکل جکسون هر کدام دارای دو آلبوم در این لیست هستند.

در این لیست همچنین هیچ باب دیلن ، رولینگ استونز ، دیوید بووی ، کوئین و هنوز مشخص نیست (اما مدت زیادی طول نخواهد کشید) ، بدون اد شیران.

1. مایکل جکسون – هیجان (1982) 66 
آلبوم قبلی جکسون Off the Wall (1979) بسیار موفق بود ، اما او خوشحال نبود. او از اینکه برنده گرمی رکورد سال نشد ناامید شد و به طور کلی از نظر صنعت موسیقی احساس کمتری کرد. با فروش 33 میلیون دستگاه از سال 1982 در ایالات متحده ، ششمین آلبوم استودیویی جکسون موفق به کسب 8 جایزه گرمی رکوردشکنی در سال 1984 ، از جمله آلبوم سال شد. این آلبوم هفت تک آهنگ تولید کرد – “The Girl Is Mine” ، “Billie Jean” ، “Beat It” ، “Wanna Be Startin ‘Somethin” ، “Human Nature” ، “P.Y.T.” (Pretty Young Thing) “و” Thriller “- همه به 10 رتبه برتر جدول Billboard Hot 100 آمریکا رسیده اند. تخمین زده می شود فروش هیجان 66 میلیون نسخه در سراسر جهان داشته باشد.

2. AC / DC – Back In Black (1980) 50 
بعد از اینکه بن اسکات خواننده به شراب خواری رفت و در اثر مسمومیت حاد با الکل درگذشت ، اعضای باقیمانده تقریباً آن را ترک کردند. در عوض آنها برایان جانسون را برای گرفتن آوازهای اصلی استخدام کردند و در سوگ برای همبازی گمشده خود ، Back in Black را با پوشش کاملا سیاه منتشر کردند. تولید شده توسط رابرت جان “Mutt” Lange فوق تولید کننده راک که خواستار کمال بود ، حدود 50 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته شده است.

3. Pink Floyd – The Dark Side of the Moon (1973) 
یک آلبوم مفهومی ، مضامین آن که درگیری ، حرص و آز ، زمان ، مرگ و بیماری روانی را بررسی می کند ، مورد دیگری مانند آن قبل و یا از زمان انتشار وجود نداشته است ، مورد دوم تا حدی از وخامت سلامتی عضو بنیانگذار سید بارت الهام گرفته است. سمت تاریک ماه در جدول بیلبورد آمریکا به رتبه یک رسید و در مجموع بیش از 900 هفته در این نمودار نمودار است. با تخمین فروش اکنون بیش از 45 میلیون نسخه. بخشی از سود این آلبوم در فیلم Monty Python and the Holy Grail سرمایه گذاری شد.

4. گوشت گوشت – خفاش از جهنم (1977) 
متأثر از Bruce Springsteen’s Born To Run ، Bat Out of Hell بهترین عناصر اپرای راک شهری را با هم ترکیب کرد و نوازندگی progressive-rock مورد توجه فوری قرار نگرفت. در ایالات متحده ، Bat Out of Hell هنوز حدود 200000 نسخه در سال می فروشد و حدود 43 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است ، از جمله 14 میلیون نسخه فقط در ایالات متحده. 485 هفته در نمودارهای انگلستان ماند. آوازی که فقط 522 هفته از انتشارات Fleetwood Mac’s Rumors پیشی گرفته و بهترین فروش آلبوم در تمام استرالیا است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

5. عقاب ها – هتل کالیفرنیا (1976) 
وقتی نوبت به ضربه زدن می رسد ، دون فلدر ، گیتاریست ارشد استودیو نمی تواند قلاب گیتاری را که در خانه تجربه کرده بود به خاطر بیاورد ، بنابراین از خانه دار خود خواست نوار تلفن را برای او پخش کند. این می تواند پایه ای برای مسیر اصلی “هتل کالیفرنیا” شود. اولین آلبوم آنها با گیتاریست جو والش در صدر جدول قرار گرفت و برنده دو جایزه گرمی برای تیتراژ آهنگ و “New Kid in Town” شد. سه تک آهنگ از آلبوم منتشر شد که هر کدام در Billboard Hot 100 قرار گرفتند: “New Kid in Town” (شماره یک) ، “Hotel California” (شماره یک) و “Life in the Fast Lane” (شماره 11).( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

6. Fleetwood Mac – شایعات (1977) 
یازدهمین آلبوم استودیویی گروه موسیقی پاپ راک آتلانتیک ، Fleetwood Mac ، در سال 1978 برنده جایزه گرمی برای آلبوم سال شد ، شایعات از آن زمان بیش از 40 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است ، با کمک آهنگ های معروف “Go Your Own Way” ، “Dreams” ، “Don “متوقف شوید” ، و “شما عشق را سرگرم می کنید”. این آلبوم 31 هفته غیر متوالی را در رتبه اول جدول های ایالات متحده گذراند. از ماه مه 2016 ، شایعات 630 هفته را در نمودار آلبوم Top 75 انگلیس گذرانده و یازدهمین آلبوم پرفروش تاریخ انگلیس است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

7. Shania Twain – Come On Over (1997)  
سومین آلبوم استودیویی توسط خواننده موسیقی کانتری کانادایی ، شانیا تواین ، پرفروش ترین آلبوم موسیقی کانتری ، پرفروش ترین آلبوم استودیویی با یک اقدام زنانه و پرفروش ترین آلبوم یک کانادایی شد. رادیو حاکم در دهه 90 با بازدیدهایی مانند “مرد! من احساس می کنم مثل یک زن هستم “و” این خیلی مرا تحت تأثیر قرار نمی دهد “، آلبوم 54 هفته در 10 لیست برتر ایالات متحده باقی ماند و رکورد طولانی ترین ماندگاری در 20 برتر بیلبورد 200 از 112 هفته را به نام خود ثبت کرد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

خواننده های برتر پاپ | بخش اول
بیشتر بخوانید

8. Led Zeppelin – Led Zeppelin IV (1971)  
پرفروش ترین آلبوم Led Zeppelin در ایالات متحده هرگز در رتبه های برتر جدول رتبه دوم قرار گرفت. گروه تصمیم گرفت که آلبوم چهارم خود رسماً بدون عنوان باشد و به جای آن چهار نماد انتخاب شده توسط هر یک از اعضای گروه نمایش داده شود ، بدون اینکه نام یا جزئیات دیگری روی جلد باشد. نه تنها هارد راک بلکه بلک قرون وسطایی ، بلوز برقی و حماسه باشکوه “Stairway to Heaven” ، لد زپلین چهارم هم اکنون بیش از 37 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

9. مایکل جکسون – بد (1987) 
پیگیری های مربوط به Thriller در 25 کشور به رتبه یک رسید ، در هفته اول حضور خود در ایالات متحده حداقل دو میلیون نسخه فروخت و 38 هفته در پنج آلبوم جدول آلبوم Billboard 200 باقی ماند و رکورد طولانی ترین اجرای در پنج نفر برتر آلبومی از یک هنرمند انفرادی مرد. تا سال 1991 ، باد با فروش 25 میلیون نسخه در سراسر جهان دومین آلبوم پرفروش در آن زمان بود ، پس از Thriller.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

10. Eminem – The Marshall Mathers LP (2000) 35 
این آلبوم با فروش 1.78 میلیون نسخه در ایالات متحده تنها در هفته اول خود در آلبوم استودیویی ایالات متحده در آن زمان در رتبه یک در بیلبورد 200 آمریکا قرار گرفت. پیرامون انتشار آلبوم با انتقاداتی پیرامون شعرهایی که خشونت آمیز ، همجنسگرایانه و زن ستیزانه تلقی می شدند ، پیرامون انتشار با جنجال های مهمی روبرو شد. Marshall Mathers LP با فروش بیش از 35 میلیون نسخه در سراسر جهان ، آن را به پرفروش ترین آلبوم قرن 21 تبدیل کرده است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

11. Alanis Morisette – Jagged Little Pill (1995) 33 
موریست در بسیاری از ژانرهای دهه 90 ، راک آلترناتیو ، با گرانج ، پاپ و احساسات خام و جهانی ازدواج کرد. Jagged Little Pill نامزد دریافت نه جایزه گرمی ، کسب پنج جایزه از جمله آلبوم سال ، در جدول سیزده کشور در رده های برتر قرار گرفت. با فروش بیش از 33 میلیون نسخه در سراسر جهان.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

12. سلین دیون – سقوط به تو (1997) 
Falling into You با فروش بیش از سی و دو میلیون نسخه و با کسب جوایز بسیاری در سراسر جهان ، از جمله جایزه گرمی برای آلبوم سال و بهترین آلبوم پاپ در سی و نهمین مراسم سالانه ، یکی از پرفروش ترین آلبوم های تاریخ باقی مانده است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

13. بیتلز – گروهبان. گروه موسیقی Pepper’s Lonely Hearts Club (1967) 32 متر
گروهبان Pepper اولین راک LP شد که جایزه گرمی را به عنوان آلبوم سال دریافت کرد و به دلیل نوآوری در تولید ، نوشتن آهنگ و طراحی گرافیک مورد ستایش منتقدان قرار گرفت. متن ترانه ها به طور کامل در پشت جلد چاپ شده بود ، اولین بار که این کار روی LP راک انجام شده بود. لنگدون وینر در رولینگ استون گفت: “نزدیکترین تمدن غرب از زمان کنگره وین در سال 1815 هفته ای بود که گروهبان به وحدت رسیده است. آلبوم فلفل منتشر شد. در هر شهر اروپا و آمریکا ایستگاه های رادیویی آن را پخش می کردند و همه گوش می دادند. “( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

14. لینکین پارک – تئوری ترکیبی (2000) 
اولین آلبوم استودیویی گروه راک آمریکایی Linkin Park تنها در ایالات متحده بیش از 11 میلیون نسخه فروخته است. با فروش 32 میلیون نسخه ، این پرفروش ترین آلبوم ابتدایی از Guns N ’Roses’ Appetite for Destruction (1987) و پرفروش ترین آلبوم راک قرن 21 است.

15. مایکل جکسون – خطرناک (1991) 32 متر
هشتمین آلبوم استودیویی توسط مایکل جکسون تحت سلطه نمودارهای جهانی قرار گرفت و در بیش از 10 کشور به رتبه یک رسید و به کمک آهنگ شماره یک “Black or White” در سراسر جهان به او کمک کرد. این آلبوم طی دو سال در هفت استودیوی ضبط مختلف ضبط شد. فروش آلبوم اکنون بیش از 32 میلیون نسخه است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

16. آدل – 21 (2010) 31 متر
این آلبوم در طول تولید خود به نام آدل نامگذاری شد ، این آلبوم دوم او پرفروش ترین آلبوم دهه گذشته است. این آلبوم 35 هفته در بالای جدول آلبوم های ایرلندی قرار گرفت که طولانی ترین آن در تاریخ نمودار است. در بهار 2017 ، این آلبوم رکورد طولانی ترین آلبوم نمودار توسط یک هنرمند زن در Billboard 200 را شکست و از Tapestry ساخته Carole King پیشی گرفت.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

17. سلین دیون – بیایید درباره عشق صحبت کنیم (1997)
Let’s Talk About Love شامل بزرگترین موفقیت سلین دیون ، “قلب من ادامه خواهد یافت” است. نوشته شده توسط جیمز هورنر و ویل جنینگز ، و به عنوان تم عشق فیلم پرفروش جیمز کامرون Titanic خدمت می کند. این آلبوم به یکی از پرفروش ترین آلبوم های تاریخ تبدیل شد.

( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

18. متالیکا – متالیکا (1991)

آلبوم پنجم خود (The Black Album) تغییراتی در صدای گروه از سبک thrash metal چهار آلبوم قبلی به آهسته تر و سنگین تر داشت که ریشه در هوی متال داشت. تا سپتامبر 2018 ، این آلبوم 500 هفته را در جدول آلبوم های Billboard گذراند و آن را به یکی از چهار آلبوم طولانی مدت و پرفروش ترین آلبوم متال در تمام دوران تبدیل کرد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

معرفی انواع گیتار و ویژگی های آن
بیشتر بخوانید

19. بیتلز – جاده ابی (1969)

با گذشت زمان ، یازدهمین و آخرین آلبوم استودیویی آلبوم توسط بیتلز به عنوان یکی از بهترین آلبوم های بیتلز شناخته شد و بسیاری از منتقدان آن را به عنوان یکی از برترین آلبوم های همه زمان ها معرفی کرده اند. جاده ابی بیش از 31 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. تصویر جلدی بیتلز در گذرگاه ابی رود به یکی از مشهورترین و تقلید شده در ضبط تاریخ تبدیل شده است و مقصد محبوب طرفداران بیتلز است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

20. بروس اسپرینگستین – متولد ایالات متحده آمریکا 1984)
هفتمین آلبوم استودیویی توسط بروس اسپرینگستین ، خواننده و ترانه سرا راک آمریکایی ، هفت تک آهنگ برتر برتر را تولید کرد و با یک تور کنسرت در سراسر جهان توسط Springsteen تبلیغ شد. این تیتراژ خیلی بد فهمیده شد ، متهم به دفع ملی گرایی ، و شرورانه ضدآمریکایی بودن ، این ردیف توسط سیاستمداران محافظه کار ایالات متحده به عنوان نمونه ای از “ارزش های کلاسیک آمریکایی” تأیید شد ، در حالی که شعرهای تلخ در واقع داستان کهنه سرباز ناراضی ویتنام را بازگو می کند. سرانجام Springsteen به همان اندازه که همیشه روی صحنه بود در استودیو قدرتمند شد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

21. Dire Straits – Brothers in Arms (1985)  
Brothers in Arms اولین آلبومی بود که دارای 10 بار پلاتین در انگلیس بود و هشتمین آلبوم پرفروش در تاریخ نمودار انگلیس است. همچنین در شماره یک جدول آلبوم های استرالیا رکوردشکنی 34 هفته ای داشت. این آلبوم همچنین در سال 1986 جایزه گرمی بهترین آلبوم مهندسی شده را از آن خود کرد. پنج تک آهنگ از این آلبوم همه چارت شده است: “So Far Away” ، “Money for Nothing” ، “Brothers in Arms” ، “Walk of Life” و “Your Last Trick”. در هلند ، این آلبوم با 269 هفته (غیر متوالی) رکورد طولانی ترین اجرا در جدول آلبوم هلند را در اختیار داشت اما در سال 2016 آن را به 21 آدل از دست داد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

22. نیروانا – Nevermind (1991)  
علیرغم انتظارات کم تجاری ، این آلبوم به موفقیت محبوب غیر منتظره ای دست یافت ، که عمده آن به محبوبیت آهنگ اصلی آن “Smells Like Teen Spirit” بود. در ژانویه 1992 ، آن را جایگزین Michael Jackson’s Dangerous در شماره یک جدول ایالات متحده کرد. Nevermind نه تنها جنبش گرانج سیاتل را رواج داد بلکه راک های جایگزین را نیز به عنوان یک جریان اصلی وارد جریان اصلی کرد.

23. پینک فلوید – دیوار (1979) 
یازدهمین آلبوم استودیویی توسط Pink Floyd یک اپرای راک بود. داستان آن پینک ، یک ستاره راک متحرک را بررسی می کند که در نهایت انزوای خود تحمیل شده از جامعه با یک دیوار نماد می شود. این رکورد یک موفقیت تجاری بود و به مدت 15 هفته در رتبه یک در ایالات متحده قرار گرفت. دیوار ابتدا انتقادات مختلفی را از منتقدان دریافت کرد ، بسیاری از آنها آن را بیش از حد پرمدعا و پرمدعا می دانستند. بعداً این آلبوم به عنوان یکی از بزرگترین آلبومهای تاریخ شناخته شد و همچنین یکی از شناخته شده ترین آلبومهای مفهومی بود.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

24. سانتانا – Supernatural (1999)  
اولین آلبوم شماره یک گروه از زمان سانتانا III 28 سال قبل ، برای هجدهمین آلبوم استودیویی خود ، کارلوس سانتانا می خواست جهت گیری موسیقی خود را به سمت موسیقی پاپ و رادیو متمرکز کند و با همکاری با هنرمندان مهمان معاصر از جمله اریک کلپتون ، راب توماس ، عقاب چشم گیلاس ، لورین هیل ، دیو متیوز و سی لو سبز. در یازده کشور از جمله ایالات متحده برای 12 هفته غیر متوالی به رتبه یک رسید. هنگامی که تک آهنگ Smooth با خواننده Matchbox Twenty ، راب توماس ، موفق به کسب یک موفقیت در سراسر جهان شد ، افزایش یافت و به مدت 12 هفته در صدر جدول بیلبورد قرار گرفت.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

25. Guns N ’Roses – اشتهای نابودی (1987) 
در سال 1987 که برای اولین بار منتشر شد ، یک مشعل آهسته بود ، بعد از سال بعد ، گروه Appetite for Destruction به یک موفقیت تجاری بزرگ دست یافت ، پس از آن گروه با اجرای تک آهنگ های “Welcome to the Jungle” ، “Paradise City” و “کودک شیرین من”. این آلبوم در صدر بیلبورد 200 قرار گرفت و به عنوان پرفروش ترین اولین آلبوم در همه زمانها و همچنین یازدهمین آلبوم پرفروش تاریخ در ایالات متحده شناخته شد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

26. التون جان – خداحافظ جاده آجر زرد (1973) 
Talking Pictures با عنوان های مختلف Vodka و Tonics و Silent Movies ضبط شده است ، Goodbye Yellow Brick Road به عنوان بهترین و محبوب ترین آلبوم John شناخته شده است. در میان 17 آهنگ ، این مجموعه دوبل شامل بازدیدهای “Candle in the Wind” ، “Bennie and the Jets” ، “Saturday Night’s Alright for Fighting” و تیتراژ اصلی است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

27. Bon Jovi – Slippery When Wet (1986)  
با هشت هفته در بالای جدول آلبوم ایالات متحده ، آلبوم شامل آهنگ هایی است که به عنوان معروف ترین Bon Jovi شناخته می شوند ، از جمله “You Love Love a Bad Name” ، “Livin ‘on a Prayer” و “Wanted Dead or Alive”. Slippery When Wet گروه نیوجرسی را به سوپراستارهای جهانی تبدیل کرد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

28. ماریا کری – جعبه موسیقی (1993) 
برای سومین آلبوم استودیویی خود ، ماریا کری از Kenneth “Babyface” Edmonds ، Robert Clivillés و David Cole (همچنین به عنوان کارخانه موسیقی C + C) و داریل سیمونز برای وظایف تولید استفاده کرد. تک آهنگ های “Dreamlover” ، “Hero” و “بدون تو” به عنوان بازدید کننده در سطح جهانی در رده های برتر جدول قرار گرفتند ، دومی به بالاترین آهنگ بین المللی نمودار کاری در طول زندگی حرفه ای خود تبدیل شد. Music Box با فروش 28 میلیون نسخه در سراسر جهان همچنان بالاترین فروش کری است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

راهنمای موسیقی انجیل : تاریخچه مختصری از موسیقی انجیل
بیشتر بخوانید

29. Eminem – نمایش Eminem (2002)  
چهارمین آلبوم استودیویی رپرها اغلب به عنوان شخصی ترین و بهترین کار امینم مورد بحث قرار می گیرد. در نوزده کشور به رتبه یک رسید و در ماه اول پس از انتشار در ایالات متحده چیزی کمتر از 4 میلیون نسخه فروخت.

34. Simon & Garfunkel – Bridge over Troubled Water (1970) 
آلبوم استودیویی نهایی توسط Simon & Garfunkel در بالای ده کشور در بالای جدول قرار گرفت و دو جایزه گرمی دریافت کرد. آهنگ تیتراژ با بیش از 50 هنرمند ، از جمله الویس پریسلی و آرتا فرانکلین ، که آهنگ را پوشش می دهد ، یکی از بهترین آهنگ های قرن بیستم شد. علیرغم موفقیت آلبوم ها ، این دو نفر مدتی پس از انتشار آلبوم ها با آخرین اجرای خود در آن زمان در استادیوم فارست هیلز در 18 ژوئیه 1970 راه های جداگانه خود را دنبال کردند.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

33. فیل کالینز – بدون کت لازم است (1985) 
سومین آلبوم استودیویی انفرادی توسط درامر و ترانه سرای انگلیسی فیل کالینز بیش از دوازده میلیون نسخه در ایالات متحده و در انگلیس بیش از دو میلیون نسخه به فروش رسید. با آوازخوانان میهمان ، از جمله هلن تری ، پیتر گابریل و استینگ ، تک آهنگ های “Sussudio” و “One Night More” هر دو به رتبه یک جدول ایالات متحده رسیدند.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

32. کارول کینگ – ملیله (1971) 
تاپستری در سال 1972 چهار جایزه گرمی دریافت کرد ، از جمله آلبوم سال و تک آهنگ های اصلی آلبوم – “It’s Too Late” / “I Feel the Earth Move” – ​​پنج هفته را در شماره یک جدول ایالات متحده گذراند. عکس روی جلد در خانه King’s Laurel Canyon گرفته شده است و او را نشان می دهد که در یک قاب پنجره نشسته است ، ملیله ای را که خودش دستش را دوخته ، همراه گربه اش Telemachus در دست گرفته است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

31. مدونا – آبی واقعی (1986) 
سومین آلبوم استودیویی مدونا از شوهر وقت او شان پن الهام گرفته شد ، که مدونا آلبوم را به او اختصاص داد. True Blue یک موفقیت فوری جهانی بود و در 28 کشور رکوردشکنی در سراسر جهان به رتبه یک رسید و پرفروش ترین آلبوم جهان در سال 1986 شد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

30. Norah Jones – Come Away with Me (2002) 
جونز متولد Geethali Norah Jones Shankar با تهیه كننده كنسرت آمریكایی سو جونز و موسیقی دان هندی راوی شانكار بود ، قبل از رسیدن به موفقیت خواننده سالن بود. اولین آلبوم استودیویی او جوایز گرمی را برای آلبوم سال و بهترین آلبوم آوازی پاپ دریافت کرد. آهنگ “Don’t Know Why” برنده ترانه سال ، رکورد سال و بهترین عملکرد آوازی پاپ زن شد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

35. U2 – درخت جوشوا (1987) 
پنجمین آلبوم استودیویی توسط گروه راک ایرلندی U2 دارای عناوین موقت آهنگ های کویر و دو آمریکاست. هنگام انتشار ، این آلبوم به سریع ترین آلبوم تاریخ بریتانیا تبدیل شد و شامل تک آهنگ های محبوب “با یا بدون تو” ، “من هنوز چیزی را که می خواهم پیدا نکردم” و “جایی که خیابان ها نامی ندارند” ، دو مورد اول تنها آهنگ شماره یک گروه در ایالات متحده بود.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

36. بریتنی اسپیرز -… عزیزم یک بار دیگر (1999) 
به اسپیرز و مدیریت او قطعه ای با عنوان “Hit Me Baby (One More Time)” ارائه شد که توسط گروه دختران TLC رد شد. هنگامی که این آهنگ به عنوان “Baby One More Time” به عنوان اولین تک آهنگ اسپیرز در اکتبر 1998 منتشر شد ، در حداقل 18 کشور به رتبه یک رسید. موفق ترین آلبوم… Baby One More Time Spears ’با بیش از 25 میلیون نسخه فروش در سراسر جهان است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

38. پسران Backstreet – هزاره (1999) 
پرفروش ترین گروه پسران در همه زمان ها اولین گروهی هستند که از زمان رهبری Led Zeppelin در 10 آلبوم برتر خود در بیلبورد 200 قرار دارند. “I Want It That Way” ، یکی از چهار تک آهنگ از این آلبوم به شماره رسید – یک نقطه در بیش از 25 کشور هزاره در اولین روز فروش خود تقریباً نیم میلیون نسخه در ایالات متحده فروخت.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

37. Def Leppard – Hysteria (1987) 25 
چهارمین آلبوم استودیویی توسط Def Leppard که در سال 1987 منتشر شد ، بیش از 25 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته شده است ، از جمله 12 میلیون در ایالات متحده ، و هفت تک آهنگ برجای گذاشته است. عنوان این آلبوم با اشاره به تصادف رانندگی در سال 1984 و در پی آن پوشش خبری رسانه ای در سراسر جهان پیرامون آن ، ریک آلن درامر فکر کرد.

41. ویتنی هوستون – ویتنی هوستون (1985) 
ویتنی هوستون پسر عموی اول خوانندگان Dionne Warwick و Deeee Warwick بود. مادرخوانده او دارلین لاو و عمه افتخاری او آرتا فرانکلین بود. اولین آلبوم استودیویی وی با تولید سه تک آهنگ شماره یک – “ذخیره تمام عشق من برای شما” ، “چگونه می توانم بدانم” و “بزرگترین عشق از همه” به مدت 14 هفته در صدر بیلبورد 200 بود.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

معرفی موسیقی پاپ
بیشتر بخوانید

40. Ace of Base – Happy Nation / The Sign (1992) 23
گروه موسیقی پاپ سوئد متشکل از اولف اکبرگ و سه خواهر و برادر: جوناس برگگرن ، لین برگگرن و جنی برگگرن با Happy Nation یکی از پرفروش ترین آلبوم های تاریخ را در همه زمان ها داشتند (با عنوان The Sign دوباره منتشر شد). کتاب رکوردهای جهانی گینس LP را به عنوان پرفروش ترین تلاش استودیویی در تاریخ موسیقی معرفی کرد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

39. Spice Girls – Spice (1996) 23 
این آلبوم در بیش از 17 کشور جهان در جایگاه یک قرار گرفت و در مجموع 23 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته و پرفروش ترین آلبوم تاریخ موسیقی توسط یک گروه دخترانه شده است. Spice Girls 85 میلیون رکورد در سراسر جهان فروخته است و به بزرگترین موفقیت پاپ انگلیس از زمان بیتلز تبدیل شده است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

44. مدونا – مثل یک باکره (1984) 
برای دومین آلبوم استودیویی خود ، مدونا به دلیل همکاری با دیوید بووی ، نایل راجرز را برای انجام وظایف تولید انتخاب کرد. این اولین آلبوم شماره یک مدونا در بیلبورد 200 شد و رکورد را به عنوان اولین آلبوم زن در تاریخ ثبت کرد که بیش از پنج میلیون نسخه در ایالات متحده فروخت.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

43. آدل – 25 (2015) 
یک موفقیت بزرگ تجاری ، اولین بار در 32 کشور جهان و شکستن رکورد فروش هفته اول. در ایالات متحده ، آلبوم در هفته اول بیش از 3.38 میلیون نسخه فروش کرد که بیشترین فروش یک هفته آلبوم را به خود اختصاص داد. 25 سرانجام با فروش 17.4 میلیون نسخه و فروش بیش از 22 میلیون نسخه در سراسر جهان ، پرفروش ترین آلبوم جهان به آدل را در سال 2015 به خود اختصاص داد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

42. واحه – (داستان چیست) شکوه صبح؟ (1995) 
موفق ترین انتشار تجاری گروه در هفته اول فروش خود در انگلیس با رکوردشکنی 347،000 نسخه به فروش رفت ، 10 هفته را در شماره یک جدول آلبوم های انگلیس گذراند و در بیلبورد 200 آمریکا به رتبه چهارم رسید. در حدود زمان در این انتشار ، برادران گالاگر به دلیل اختلافات خواهر و برادر و سبک زندگی وحشیانه خود ، به طور منظم در روزنامه های ممتاز معرفی می شدند. در سال 1996 ، اوازیس دو شب در کنبورث انگلیس برای هر شب 125000 تماشاگر اجرا کرد که در آن زمان بزرگترین کنسرت های فضای باز در تاریخ انگلستان بودند.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

47. سلین دیون – رنگ عشق من (1993) 
این خواننده کانادایی در دهه 1980 با مجموعه ای از آلبوم های فرانسوی زبان به عنوان یک ستاره نوجوان در میهن خود ظهور کرد. A New Day… در لاس وگاس استریپ (2003–07) همچنان پرفروش ترین اقامت کنسرت در همه زمان ها است و دیون با فروش بی سابقه بیش از 200 میلیون نسخه ، پرفروش ترین هنرمند کانادایی و یکی از پرفروش ترین هنرمندان است در سراسر جهان.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

46. ​​بریتنی اسپیرز – اوه!… دوباره این کار را کردم (2000)
دومین آلبوم استودیویی توسط بریتنی اسپیرز در سال 2000 منتشر شد و با فروش هفته اول 1،319،000 نسخه در شماره یک بیلبورد 200 آمریکا قرار گرفت. همچنین این آلبوم از پانزده کشور دیگر به رتبه یک رسید.

45. بوستون – بوستون (1976) 20 متر
اولین آلبوم استودیویی توسط گروه راک آمریکایی بوستون با انتشار در سال 1976 به پرفروش ترین آلبوم اولین بار در ایالات متحده تبدیل شد. تقریباً کل آلبوم چرخش ثابت در رادیو راک کلاسیک را دریافت می کند.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

49. Green Day – Dookie (1994) 20 متر
در سال 1986 ، دوستان بیلی جو آرمسترانگ و مایک دیرنت ، آن زمان 14 ساله ، گروهی را به نام Sweet Children تشکیل دادند و سال بعد اولین اجرای خود را اجرا کردند. در سال 1994 ، اولین آلبوم اصلی آنها Dookie ، به موفقیت موفقیت آمیزی دست یافت و در نهایت بیش از 10 میلیون نسخه از آن را در ایالات متحده عرضه کرد. این آلبوم در سال 1995 جایزه گرمی بهترین آلبوم جایگزین را برای گروه به ارمغان آورد. روز سبز بیش از 85 میلیون رکورد در سراسر جهان فروخته است.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

48. جورج مایکل – ایمان (1987) 20 متر
اولین آلبوم استودیویی انفرادی توسط جورج مایکل باعث ایجاد چهار تک آهنگ شماره یک در Billboard Hot 100 شد: “Faith” ، “Father Figure” ، “One More try” و “Monkey” ، مایکل را به عنوان تنها هنرمند انفرادی مرد بریتانیایی که دارای 4 شماره یک بازدید از یک آلبوم. فیث در سال 1989 برنده جایزه گرمی برای آلبوم سال شد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

50. Lionel Richie – Can’t Slow Down (1983) 20 
دومین آلبوم استودیوی انفرادی ریچی بیش از 20 میلیون نسخه فروش داشته است. پنج تک آهنگ از Can’t Slow Down منتشر شد که همه در ده جدول برتر Billboard Hot 100 قرار گرفتند ، از جمله دو آهنگ که به شماره یک رسیدند: “All Night Long (All Night)” و “Hello”. این آلبوم همچنین در سال 1985 جایزه گرمی را برای آلبوم سال از آن خود کرد.( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

پایان مقاله ( پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان )

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

کسب درآمد از یوتیوب|نقد فیلم چه کسی لیبرتی والانس را کشت|بهترین فیلم های درام تاریخ سینما|بیوگرافی مرلین مونرو|سریال پسران|۱۰۰ فیلم برتر جنایی تاریخ سینما|فیلم کسانی که آرزو دارند من بمیرم|فیلم تکه‌ های یک زن|پول هوشمند و ویژگیهای آن|بهترین فیلم های ایزابلا روسلینی|نقد فیلم نوشته بر باد|فیلم ارتش مردگان

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 16 =