صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم سریع خشن 9

نقد فیلم سریع خشن 9

نقد فیلم سریع خشن 9

نقد فیلم سریع خشن 9 : من یادداشت های زیادی در مورد ” نقد فیلم سریع خشن 9 ” ، آخرین قسمت از مجموعه “سریع و خشن” نداشتم ، اما یکی از بالای صفحه اول می تواند برای دیگران ایستاده باشد: “اوه ، مطمئنا ، چرا که نه؟”

با مقاله نقد فیلم سریع خشن 9 با بامدادی ها همراه باشید.

نقد فیلم سریع خشن 9

نقد فیلم سریع خشن 9

این در پاسخ به لحظه ای بود که در تریلرها و تبلیغات به نمایش گذاشته شد ، در آن مسابقه دهنده خیابانی و دزد تبدیل به یک فوق العاده جاسوسی جهانی دومینیک “Dom” Toretto (وین دیزل) در هنگام تعقیب جنگل با تحریک تقویت کننده موشک بر روی وسیله نقلیه سوپرش ، از تعقیب کنندگان می گریزد ، از لبه صخره بلند می شود و با استفاده از کابل به کوهی در آن طرف شلیک می کند تا او و همسرش و شریک جاسوسی لتی اورتیز (میشل رودریگز) را به سلامت منتقل کند. مثل تارزان روی تاک.

این نوع فیلم این است: “اوه ، مطمئنا ، چرا که نه؟” فیلم جیمز باند با کارتون های Road Runner دیدار می کند. به یاد داشته باشید در “کماندو” ، وقتی جان ماتریکس ، که در پرواز تجاری توسط گون یک دیکتاتور گروگان گرفته شده بود ، هنگام آماده شدن هواپیما برای پرواز بدون اینکه کسی متوجه شود ، او را روی صندلی خود با یک ضربه محکم گردن می کشد ، سپس به یک محفظه فرود می رود و می افتد به یک باتلاق در انتهای باند فرودگاه واقع شده است؟

یا وقتی بچه های خوب “ایندیانا جونز و معبد رستاخیز” از یک هواپیمای در حال سقوط با یک قایق زرد بادی به جای چتر نجات بیرون می آیند ، در مسیر پایین قایق را باد می کنند ، در زاویه ای که بر روی خاکریز کوه برفی قرار می گیرد ، زاویه ای که آنها را ترک می کند ، قرار می گیرند همه آسیب ندیده اند ، و اسلالوم تا وقتی که به یک رودخانه برسند؟

” نقد فیلم سریع خشن 9 ” اینگونه است. همه اش.

اگر همانطور که بیش از یک طرفدار خاطرنشان کرده است ، فیلمهای “F&F” به جوابی جیمز باند ، بین المللی ، چند فرهنگی ، هیپ هاپ دوستانه تبدیل شده اند ، چند مورد آخر باندهای دوران راجر مور بوده اند. تنها سوال این است که آیا این جدید “Moonraker” است یا “Octopussy”.

نقد فیلم سریع خشن 9

نقد فیلم سریع خشن 9

من به “Moonraker” رأی می دهم زیرا ماهواره ای در این طرح نقش دارد. اگر فکر می کردم می توانم آن را صاف نگه دارم ، و اگر فکر می کردم مهم است ، توضیحات مختصر را توضیح می دهم ، اما اینطور نیست.

نقد و اطلاعات فیلم حبس شده
بیشتر بخوانید

طرح هرگز دلیل مراجعه مردم به این فیلم ها نبود. جذابیت در تعقیب و گریزها ، درگیری های کبودی و وضعیت اسطوره ای ، در فراخوانی های مکرر [صدای وغیق Vin Diesel] FAMMMM-LY ، و در اپرای صابون / قصه گویی به سبک کشتی حرفه ای است که اجازه می دهد آدم های بد خوب شوند بچه ها و شخصیت های جدیدی را معرفی می کنند که به ما گفته می شود دنیا را به یک شخصیت تثبیت شده معرفی می کنند حتی اگر قبلا هیچ کس در فیلم های قبلی نام آنها را ذکر نکرده باشد.

در ” نقد فیلم سریع خشن 9 ” این شخصیت برادر دیرین گمشده Dom ، Jakob Toretto (جان سینا) است که در سال 1989 پس از سرزنش شدن در یک تصادف اتومبیل که منجر به کشته شدن پدر اتومبیل رانی آنها شد ، از زندگی Dom ناپدید شد.

در حال حاضر ، Dom هنگامی که رومن (Tyrese Gibson) ، Tej (Chris “Ludacris” Bridges) و Ramsey (Nathalie Emmanuel) در حال حضور در خارج از شبکه با لتی و پسرشان هستند ، به آنها اطلاع می دهند که رئیس امنیت ملی آقای هیچ کس ( کورت راسل) آنتاگونیست قدیمی آنها Cipher (شارلیز ترون ، معرفی شده در “سرنوشت خشمگین”) را دستگیر کرد ، اما هواپیمایی که وی را به زندان می برد توسط عوامل سرکش مورد حمله قرار گرفت و در کشور خیالی مونته کوینتو در آمریکای مرکزی سقوط کرد.

برو به مونت کوینتو ، جایی که باند در حالی که لباس پوشیده است انگار که قصد رفتن به یک کباب را دارد ، از بین کشتی شکسته می شود. معلوم شد که یاکوب پشت این تصادف است و سیفر را به رئیس خود ، روانی جوان و ثروتمند اروپای شمالی به نام اتو (Thue Ersted Rasmussen) آورده است.

اتو می خواهد دو نیمه دستگاه کاملاً مخفی را بدست آورد و جمع کند که بتواند شبکه های امنیتی هر کشور روی کره زمین را کنترل کند. او همچنین پدری دارد که به او مراجعه می شود اما هرگز دیده نمی شود. (بازیگران مادس میکلسن در فیلم دهم ، شما ترسوها.)

جنبه جاسوسی از آنجا پیچیده تر می شود. و ، همانطور که در اکثر مطالب در قسمت انتهایی این حق رای دادن وجود دارد ، هیچ یک از پیچ و تاب ها به معنای معناداری مهم نیستند ، مگر در مواردی که آنها ایده گروه خواهران و برادران Dom را به عنوان یک خانواده بداهه از خارج ، که گاهی اوقات شامل افراد نیز می شود ، وارد کنند. وابسته به خون اما اغلب بر اساس ارزشهای مشترک ، وفاداری و تمایل به مرگ برای قبیله است.

نقد فیلم اولین قرار
بیشتر بخوانید

نقد فیلم سریع خشن 9

نقد فیلم سریع خشن 9

برای این منظور ، دیزل و سینا “برادر گمشده ای را که یک دور پاشنه زد” را جدی می گیرند. آنها آن را مانند اپرای بزرگ بازی می کنند. من حدس می زنم که این تحسین برانگیزترین و پرخطرترین راه برای پخش آن باشد – برای هر بازیگری که بخواهد مضحک به نظر برسد جایزه دارد ، که در این مجموعه دائماً یک خطر محسوب می شود – حتی اگر مواقعی پیش بیاید که ممکن است در پروژه های دیگر ، سینا و دیزل به یاد بیاورید خنده دار بوده اند و هیچ کس از آنها نخواسته است که حتی در اینجا لبخند بزنند. تمام وقت تاریک و طوفانی است.

بعد از یک نقطه خاص ، جنجال ، درخشان و خم شدن فک سینا کمی کسل کننده می شود. ممکن است آرزو کنید که آرزو کنید فیلم پیش از رویارویی بزرگ Dom و Jakob که همه مشاغل خانوادگی را حل می کند ، بگذرد. لحظات پایانی بین شخصیت ها ، به هر حال به نوعی World Wrestling Entertainment در حال حرکت است.

مجموعه های عملیاتی هیجان انگیز و عمداً خنده دار هستند ، اگرچه جلوه های دیجیتالی و ترکیب آنها از نظر کیفیت متفاوت است. برخی از عکسها پانوراماهای خارق العاده و مانعهای غیرممکن را به گونه ای در زندگی به وجود می آورند که باعث می شوند شما باور کنید ممکن است اتفاق بیفتند.

برخی دیگر روی صفحه می میرند ، و مانند تصاویری از اوایل اوضاع وحشتناک اوضاع وقتی که فیلمسازان هالیوود از خانه های جلوه ای می خواستند کارهایی انجام دهند که فناوری هنوز از آنها پشتیبانی نمی کند ، به نظر می رسند. یک زیرمجموعه با شکوه و خرسندی در حدود دو سوم راه وجود دارد که به طرفداران می دهد آنچه را که فقط با نیمه شوخی گفته اند که چندین سال است که از حق رای دادن می خواهند.

و بخش مونت کوینتو نشان می دهد که اگر Dom و شرکت از پارک Jurassic بازدید کنند ، چه اتفاقی می افتد (عکسهای CGI از ماشینها و کامیون ها در جاده های پر از پیچ و خم جنگل های بارانی بسیار باشکوه است و اگر شما به خدمه توسط سرعت دهنده ها حمله نکنید تعجب نخواهید کرد).

نقد فیلم جیغ
بیشتر بخوانید

چه چیز دیگری لازم است بدانید؟ در انتها یک تعقیب و گریز کامیون وجود دارد که می تواند نتیجه ای برای “Speed ​​Racer” 2007 باشد و یک صحنه اکشن طولانی که یک شخصیت از یک انتهای شهر به شهر دیگر سر و کله می زند ، یا اینطور که به نظر می رسد (چون دنباله ادامه دارد) برای آنچه که شبیه به نیم روز است ، راپلر هم از جاذبه و هم از برنامه ریزی شهری به عنوان مرد عنکبوتی سرپیچی می کند).

نقد فیلم سریع خشن 9

نقد فیلم سریع خشن 9

هلن میرن در نقش مگدالن شاو ، مادر دکارد ، اوون و هتی شاو ، یک بازیگر معروف است که یک دزد جواهرات شصت ساله ، اما هنوز هم بسیار روان و بسیار سکسی است. او شب مانند خفاش از جهنم در لندن رانندگی می کند در حالی که نمایشگاه را به Dom تحویل می دهد و تمام مدت را پوزخند می زند ، مثل اینکه می داند اگر آنها در اتومبیل در حال حرکت نبودند می توانست Dom را دراز بکشد.

دام با صبر و حوصله سوالات روشن کننده ای را از او می پرسد گویی که آنها در روز روشن در یک کافی شاپ نشسته اند. شخصیت هایی که فکر می کردید مرده اند به نظر نمی رسد (باز هم ، یک گروه استاندارد هم در کشتی و هم در سریال های تلویزیونی) و شخصیت هایی که به عنوان شر معرفی می شوند خوب هستند ، یا حداقل فراتر از رستگاری نیستند (دیتو ؛ حق رای دادن همچنین به طریقی دیگر وقتی که احساس می شود).

مانند فیلمهای باند و “ماموریت غیرممکن” ، اینها اصولاً فیلمهای ابرقهرمانی هستند که هیچ کس شنل نمی پوشد ، اگرچه شلوار چرمی قرمز رنگی که سیفر هنگام زندانی شدن در یک جعبه شیشه ای به تن می کند ، از یک شیفتگی Catwoman-to-to-Studio 54 برخوردار است.

(می توانید بگویید کارگردان جاستین لین عاشق شلوار چرمی بود زیرا او ترون را در طول فیلم در آن نگه داشت. ترون بسیاری از خطوط خود را در حالی که از بالای شانه اش نگاه می کرد ارائه می دهد ، بهتر است مخاطب تحسین کند که او چه مدت در سالن ورزش.)

گیبسون و بریجز مثل همیشه یک تیم کمدی پر زرق و برق می سازند و رودریگز صحنه هایش را با دیزل در واقعیت احساسی بنا می کند و وزنه ای به آنها می دهد که بقیه فیلم آن را ندارند و بیشتر به آن علاقه ندارند. دیزل چیز را کنار هم نگه می دارد از طریق عظمت موپی بزرگ چشمان باریتون و غمگین او به شدت متحرک شده اند.

فیلم سعادت
بیشتر بخوانید

او یک مرد افسرده ، یک مسابقه نابودکننده گونی غمگین است و لین از او عکس می گیرد گویی که او یک مجسمه پس از مرگ خود است. بسیار حیرت انگیز است که بدانیم چه مدت دیزل در نقش Dom بازی کرده و شخصیت چقدر تغییر کرده است. دوم ، راکی ​​بالبوای دیزل ، ایندیانا جونز است.

در فیلم اول ، او یک ضدقهرمان بود ، شخص بدآموزی بود که وقتی شرایط به آن اقتضا می کرد خوب بود (مانند شخصیت تکراری بزرگ دیگر او ، ریدیک). در بعضی از زمان ها ، شاید بعد از آخرین فیلمی که با پل واکر متأسف و متأسف ساخته بود ، دیزل بزرگتر به نظر می رسید و بسیار مسن تر و تراژیک تر بود ، به دلیل مسئولیت های Dom در قبال خانواده اش و شاید به دلیل سرمایه گذاری دیزل در حق رای دادن که او در آن سهیم است.

حالا Dom عمداً بیشتر متوقف می شود ، روده اول ، شکسته ، چهره اش از خرد سختی به دست می آورد ، بازوهای غول پیکر در کنار تنه او به شکل تکه ای قوس می گیرند. او مرد پوپای ملوان است که در نقش اطلس بازی می کند ، دنیا را شبانه روز حمل می کند و فقط در صورت نیاز به لگد زدن به الاغ آن را تنظیم می کند.

او در این یکی خیلی لگد می زند. حتی صحنه ای وجود دارد که Dom با دوازده پسر بدون دست مبارزه می کند. در یک نقطه از غوغا ، لین ، عملاً با چشمک زدن به ما ، بر اثر شلیک بالای سر مبارزانی که بر روی Dom انباشته می شدند ، مانند کودکان روی یک بزرگسال بریده می شود.

Dom از حرکت دست کشیده است. آیا او مرده است؟ اوه ، جهنم ، نه بدن مانند کیسه های سیب زمینی در هوا پرواز خواهد کرد – فقط شما منتظر می مانید. هم شخصیت و هم حق رای دادن تخریب پذیر نیستند.

پایان مقاله نقد فیلم سریع خشن 9

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم بابادوک|تفاوت موسیقی راک و پاپ|بهترین مینی سریال های نتفلیکس|بهترین داستان های کوتاه جهان|بهترین فیلم های چارلی کافمن|فیلم نوسفراتو|بیوگرافی برتولت برشت|جین آستین|بهترین رمان های جهان|بهترین فیلم های فانتزی

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

هشت − شش =