صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم شیطان را بران
ads

نقد فیلم شیطان را بران

فیلم شیطان را بران

نقد فیلم شیطان را بران : در حالی که پلیس چهار شخصیت بی اعتبار را از طریق میدان عبور می دهد ، گروه روستا یک آهنگ اوپما-پاه را اجرا می کند. در حال حاضر ما لبخند می زنیم. یکی بلند و گرد ، یکی بلند و جسمی ، یکی کوتاه و گرد و چهارم کمی صورت موش با سبیل های مویی. در موسیقی متن ، همفری بوگارت به ما می گوید همه آنها مجرم هستند ، اما ما این را می دانیم. آنها به نظر می رسیدند که گناهکار هستند.

با مقاله نقد فیلم شیطان را بران با بامدادی ها همراه باشید.

نقد فیلم شیطان را بران

فیلم شیطان را بران

فیلم شیطان را بران (1953) ساخته جان هاستون نشان می دهد هالیوود با بی ارزش کردن بازیگران شخصیت خود چه مقدار از دست داده است. در عصری که هر ثانیه یک ستاره 20 میلیون دلاری باید روی صفحه باشد ، نمی توان این تصویر را ساخت.

هوستون نیز ستاره هایی دارد: بوگارت ، جنیفر جونز ، جینا لولوبریجیدا ، اما فیلم او بسیار خنده دار است زیرا او آنها را با یک باند شارلاتان بیهوده به گلدان می اندازد. شخصیت جونز به شوهرش هشدار می دهد: “ما باید از آنها مواظب باشیم”. “آنها شخصیت های ناامیدی هستند. هیچکدام به پاهای من نگاه نکردند.”

” فیلم شیطان را بران ” مستقیماً از فلاپ باکس آفیس به کلاسیک فرقه تبدیل شد و اولین فیلم اردوگاهی لقب گرفته است ، اگرچه بوگارت که پول خودش را در آن فرو برد ، گفت: “فقط تقلبی ها آن را دوست دارند.” این فیلمی است که درجا ساخته شده است.

هاستون در اولین روز فیلمبرداری فیلمنامه اصلی را پاره کرد ، ترومن کاپوته جوان را به رااللو ایتالیا رساند تا در یک مهلت مقرر روزانه صحنه های جدید را رقم بزند و به ستاره های مکمل خود ، به ویژه رابرت مورلی و پیتر لور اجازه داد برای آنها دیالوگ ایجاد کنند. شخصیت های شخصی (کاپوته روزانه از طریق تلفن با زاغ حیوان خانگی خود صحبت می کرد و یک روز که زاغ از جواب دادن امتناع ورزید ، برای دلجویی از آن به رم رفت و تولید را به تأخیر انداخت.

نقد فیلم No Man of God | فیلم مردی بدون خدا
بیشتر بخوانید

داستان شامل انبوهی از حملات نامناسب است که زمان کشتار در بندر کوچک ایتالیا را تا زمان اتمام تعمیرات در کشتی سطل زنگ زده که آنها را به شرق آفریقای انگلیس می برد ، سوits استفاده می کنند. همه آنها نقشه های مخفی دارند تا ادعای کشف اورانیوم را مطرح کنند.

بوگارت و لولوبریگیدا نقش بیلی و ماریا دنروتر را بازی می کنند. او روزگاری صاحب یک ویلا محلی بود ، اما با پرداخت قبوض هتل توسط پترسن (مورلی) ، کلاهبرداری با لباس بستنی باشکوه ، کراوات خود را مانند یک کف داور در قسمت فوقانی شکم خود قرار داد.

از دیگر همکاران پترسن می توان به مردی به نام اوهارا (لور) اشاره کرد که لهجه آلمانی دارد و به طرز مشکوکی می گوید اوهاراهای زیادی در شیلی وجود دارد. سرلشكر راس كوچك صورت (ایور برنارد) ، كه با تأیید می گوید: “هیتلر می دانست چگونه زنان را جای خود بگذارد” و راوللو (ماركو تولی) پوزخند ، غمگین و با دماغ شاهین. همچنین گووندولین و هری چلم (جنیفر جونز و ادوارد آندرودون) که ادعا می کنند از نژاد فرود آمده گلوسترشایر هستند ، منتظر حرکت قایق هستند.

نقد فیلم شیطان را بران

فیلم شیطان را بران

این شخصیت ها کمابیش از یک رمان اصلی توسط “جیمز هلوویک” ، در واقع کلود کاکبرن ، منتقد چپ انگلیس (پسرش اسکندر ستون خود را در مجله Nation نامگذاری کرده است) وارد شده است. این فیلم در ابتدا در یکی از شهرهای فرانسه تنظیم شده بود و قصد داشت یک فیلم مهیج جدی در مورد شر استثمار استعمار باشد.

وقتی بوگارت در کشتی امضا کرد ، همان چیزی بود که فکر می کرد این اتفاق خواهد افتاد ، اما در برخی از مراحل انتقال به مکان های ایتالیایی ، جان هاستون تصمیم به ساخت این فیلم کمدی گرفت و کاپوته 28 ساله را به توصیه همسر جونز ، استخدام کرد. یادداشت نویس خستگی ناپذیر David O. Selznick.

در طول فیلم مواقعی وجود دارد که می توانید کاپوته را در حالی که دیالوگ های غیرممکن را برای شخصیت هایش فراهم می کند ، احساس خندیدن به خودش کنید. Lollobrigida ، ستاره جنسی ایتالیایی ، در حال ساخت اولین فیلم انگلیسی زبان خود بود ، اما کاپوته توضیح داده است: “از نظر احساسی ، من انگلیسی هستم”.

نقد انیمیشن up
بیشتر بخوانید

او ادعا می کند که هر روز بعد از ظهر چای و شیپور می خورد و از قول جورج مور نویسنده نقل قول می کند ، که به اعتقاد من قبلاً یا بعد از آن در هیچ فیلمی نقل قول نشده است. بوگارت تربیت اولیه خود را چنین توصیف می کند: “من تا 20 سالگی یتیم بودم. سپس یک بانوی ثروتمند و زیبا مرا به فرزندی پذیرفت.” و البته لور گفتگوی مشهور خود را در مورد زمان دارد ، که شایسته مقایسه با سخنرانی “ساعت فاخته” اورسن ولز در “فیلم مرد سوم” است.

لور می گوید: “زمان … زمان.” “زمان چیست؟ سوئیسی آن را تولید می کند. فرانسوی ها آن را احتکار می کنند. ایتالیایی ها آن را هدر می دهند. آمریکایی ها می گویند پول است. هندوها می گویند این وجود ندارد. آیا می دانید من چه می گویم؟

طرح یک تفکر پس از آن است. این یک فیلم درباره رفتار غیر عادی است. ادوارد آندراون ، به عنوان همسر جونز ، بر رفتارهای طبقات بالای انگلیس تأثیر می گذارد ، با بطری آب گرم خود سفر می کند ، با “یک لرز تکان دهنده بر روی جگر من” به رختخواب خود می رود و به نظر نمی رسد که همسرش عاشق شده است شخصیت بوگارت برای همین موضوع ، همسر بوگارت (Lollobrigida) عاشق چلم شده است ، و به نظر می رسد که او نیز از این موضوع غافل است.

این معیار اندازه گیری فیلم است که ما هرگز کاملاً مطمئن نیستیم که آیا Dannreuthers مرتکب زنا شده اند یا اینکه به سادگی می خواهند نقشه های مخفی چلمز را برای اورانیوم کشف کنند. وقتی سانسور کنندگان هالیوود در داستان اصلی زنا را زیر سال بردند ، هاستون و کاپوته آن را بسیار معمایی جلوه دادند.

نقد فیلم شیطان را بران

فیلم شیطان را بران

بیشتر شوخ طبعی توسط این دو زن ایجاد می شود. جونز در نقش یک آدم شلوغ بازی می کند ، یکی از آن زنانی که به طور تصادفی دقیقاً همان چیزی را که قصد دارد بگوید از بین می برد. Lollobrigida در تمام ساعات روز یک سری لباس شب کاملاً کم برش و کمر ساقه دار می پوشد.

نقد فیلم روز هفتم
بیشتر بخوانید

و باند مورلی با لباس نامناسب برای هوای گرم ، عرق کردن و جوش خوردن ظاهر می شود ، همه به جز لور مضطرب ، که موهایش را پلاتین کرده و به طور مداوم سیگار را در یک نگهدارنده که مانند فلوت در دست دارد می مکد.

حتی تیم سوم شخصیت های فرعی نیز سرگرم کننده هستند. هنگامی که این دو زوج برای صرف شام از خانه بیرون می روند ، بوگارت یک اتومبیل عتیقه و سر باز هیسپانو-سوئیز استخدام می کند که ادعا می کند از گاوباز گرفته و به راننده (خوان دو لاندا) داده شده است. بعداً ، وقتی ماشین با اشتباه محاسبه خنده دار گم شود ، راننده می خواهد غرامت دریافت کند. “چرا دزد ، من آن ماشین را به تو دادم!” بوگارت غرش می کند. راننده تأکید می کند: “چگونه من آن را در اختیار گرفتم.

از دیگر بازیکنان بیت می توان به تعقیب کننده کشتی (ماریو پرون) اشاره کرد که توانایی تحقق فوری هرگونه اشتباه را دارد و می داند دقیقاً چه اتفاقی افتاده است. و کاپیتان (سارو اورزی) ، به طور مداوم مست. و احمد (مانوئل سرانو) ، رهبر عرب که آنها را پس از غرق شدن در آفریقا دستگیر می کند ، و بوگارت را برای جزئیات بیشتر در مورد ریتا هیورث پمپ می کند.

وقتی احمد از بوگارت می خواهد به مورلی خیانت کند ، بوگارت می خواهد به او پول بدهد. این مقام مسئول به او گفت: “در این شرایط خواسته های شما بسیار زیاد است.” “چرا آنها نباید باشند؟” بوگارت می گوید. “Fat Gut بهترین دوست من است و من به او ارزان خیانت نمی کنم.”

یکی از شوخی های دونده هاستون از طریق فیلم شامل ترکیب عکس های او از مورلی و سه همکارش است. آنها از نظر ظاهری ، قد و شیوه چنان متفاوت هستند که به نظر می رسد به سختی می توانند در یک قاب قرار بگیرند و هاستون از یک سیستم چرخشی استفاده می کند تا هر کسی را که صحبت می کند ، با عزاداری توسط بقیه ، جلو بیاورد.

علیرغم اختلافات آنها ، آنها واحدی را تشکیل می دهند و وقتی به نظر می رسد که ممکن است مورلی در این حادثه اتومبیل کشته شده باشد ، سرگرد چهره موش پریشان است: “موسولینی ، هیتلر – و اکنون ، پیترسن!”

فیلم 13th
بیشتر بخوانید

اگر ” فیلم شیطان را بران ” در اولین اکران مخاطبان را متحیر کند ، از آن پس آنها را مجذوب خود کرده است. جونز به منتقد چارلز چمپلین گفت که هاستون به او قول داده است: “جنیفر ، آنها بیشتر از” آهنگ برنادت “به خاطر” فیلم شیطان را بران “شما را به یاد می آورند.

“درست است ، اما آیا هاستون می توانست حدس بزند که آنها بیشتر از” فیلم شیطان را بران “از او به خاطر تصویری که بعد از آن ساخته شد ،” موبی دیک “به خاطر بسپارند؟

فیلم شیطان را بران بیش از هر چیز جذابیت بی دردسری دارد. هنگامی که ما متوجه شدیم که اتفاق زیادی اتفاق نمی افتد ، می توانیم آرامش داشته باشیم و سرگرمی بازیگرانی را که اساساً از آنها خواسته می شود بازیگوشی خود را به اشتراک بگذارند ، تقسیم کنیم.

نقد فیلم شیطان را بران

فیلم شیطان را بران

صحنه ای در ایوانی مشرف به دریا وجود دارد ، جایی که بوگارت و جونز اولین معاشقه خود را انجام می دهند ، و در پایان گفت و گو آنها می توانید ببینید که همه آنها در حال شکستن هستند. بوگارت در حین حل شدن پوزخند می زند. کل فیلم چنین احساسی دارد. اکنون که فیلم ها به موتورهای ترسناکی مبدل شده اند که برای سرگرمی مان را به چالش می کشد ، یادآوری آنهایی که می خواستند ساده لوح باشند ، خوب است.

پایان مقاله نقد فیلم شیطان را بران

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم جیب‌ بر|مارک تواین|سریال سوپرمن و لوئیس|معرفی سبک موسیقی راک اند رول|نقد فیلم گودزیلا علیه کونگ|نقد فیلم محافظ همسر هیتمن|بهترین فیلم های دنیل رادکلیف|بیوگرافی ساموئل بکت|فیلم خشم مردانه|مفهوم ریتم در موسیقی

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

2 + 6 =