صفحه اصلی > ادبیات جهان : هنر رنسانس هارلم : 6 هنرمند تجسمی دوران
ads

هنر رنسانس هارلم : 6 هنرمند تجسمی دوران

رنسانس هارلم

رنسانس هارلم طغیانی از هنر ، شعر ، تئاتر و موسیقی برجسته آمریکای سیاه در دهه های 1920 و 1930 بود. در حالی که تمام اجزای رنسانس هارلم به جنبش فرهنگی کمک کردند ، هنرهای تجسمی آن نقش عمیقی در فرهنگ سیاهان آمریکایی قرن بیستم داشت.

رنسانس هارلم طغیانی از هنر ، شعر ، تئاتر و موسیقی برجسته آمریکای سیاه در دهه های 1920 و 1930 بود. در حالی که تمام اجزای رنسانس هارلم به جنبش فرهنگی کمک کردند ، هنرهای تجسمی آن نقش عمیقی در فرهنگ سیاهان آمریکایی قرن بیستم داشت.

هنر رنسانس هارلم

رنسانس هارلم چیست؟

رنسانس هارلم یک جنبش هنری چند رشته ای بود که فرهنگ سیاه را جشن می گرفت. این مرکز که در محله هارلم در شهر نیویورک واقع شده بود ، تقریباً بین پایان جنگ جهانی اول و آغاز جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد.

چهره های اصلی دوره رنسانس هارلم

هنرمندان دوره رنسانس هارلم برای دهه های آینده به شکل گیری فرهنگ آمریکایی سیاه و به طور کلی فرهنگ آمریکایی کمک کردند. در اینجا چند شخصیت اصلی آورده شده است:

نقاشی: آرون داگلاس ، چارلز آلستون و جیکوب لارنس
عکاسی: جیمز ون در زی
مجسمه سازی: آگوستا وحشی
موسیقی: لوئیز آرمسترانگ ، فتس والر ، بسی اسمیت و دوک الینگتون
ادبیات: لنگستون هیوز ، زورا نیل هرستون ، آلن لاک ، کانتی کالن ، لنگستون هیوز ، کلود مک کی
رقص: جوزفین بیکر و بیل “بوجانگلز” رابینسون
بازیگری: Paul Robeson
فعالیت: مارکوس گاروی و جیمز ولدون جانسون
تاریخچه مختصر رنسانس هارلم
هنگامی که هنرمندان و روشنفکران سیاهپوست به محله هارلم در شمال منهتن نازل شدند ، دوره رنسانس هارلم به صورت ارگانیک شکل گرفت.

مهاجرت بزرگ: برخی از روشنفکران مانند W.E.B. آموزش دیده توسط هاروارد. Du Bois ، به جنبش رنسانس هارلم پیوست. دیگران در هنگام مهاجرت بزرگ از جنوب روستایی آمده و به شمال مهاجرت کردند – این جنبش غیر رسمی و چند نسلی هنگامی که سیاه پوستان آمریکایی شروع به حرکت از جنوب ایالات متحده کردند و دوباره به هارلم و همچنین غرب ، غرب میانه و شمال شرق نقل مکان کردند.

نام: در ابتدا ، خلاقان هنر را تحت لوای “جنبش نگرو جدید” تولید می کردند ، اصطلاحی که آلن لروای لاک نویسنده و فعال آن را ابداع کرد. لانگستون هیوز ، رمان نویس شاعر ، که تا حد زیادی حلقوی فرهنگی آن دوره محسوب می شود ، به اصطلاح رنسانس هارلم کمک کرد و در جریان سفر خود به جنوب ، جنبش را مجدداً تبلیغ کرد.

10 کتاب برتر تاریخ ادبیات جهان
بیشتر بخوانید

کمک های دولتی: بعداً ، اداره پیشرفت آثار رئیس جمهور فرانکلین D. روزولت (WPA) به طور رسمی از هنرمندان دوره رنسانس هارلم در قالب کمک های مالی ، به ویژه پروژه هنری فدرال ، حمایت رسمی کرد.

نقاشانی مانند جیکوب لارنس و ویلیام اچ. جانسون از کمیته های WPA برای مستند سازی نقاط عطف در تاریخ و فرهنگ سیاه استفاده کردند. نقاشی های دیواری جشن میراث آفریقایی در هارلم و فراتر از آن به وجود آمد و باعث افتخار نژادی و سیاسی جامعه جامعه ای از هنرمندان شد. نقاشی های دیواری به سفارش WPA که دیوارهای بیمارستان هارلم و شعبه 135th Street کتابخانه عمومی نیویورک را پوشانده از مهمترین آثار هنری آن دوران هستند.

هنر رنسانس هارلم

ویژگی های هنر رنسانس هارلم

بسیاری از نقاشی های دوره رنسانس هارلم دارای زیربناهای سیاسی بودند و به الهام بخشیدن به جنبش نوپای حقوق مدنی آمریکا کمک می کردند. هنوز هم ، دیگران بیشتر بر فرمالیسم و ​​داستان پردازی از طریق تصاویر تمرکز داشتند.

بسیاری از ماندگارترین آثار دوران زیبایی شناسی تخت و دو بعدی را پذیرفته اند که مدرنیست های اروپایی آن را رایج کردند. آرون داگلاس – یکی از مشهورترین نقاشان دوره رنسانس هارلم – از ماسک های آفریقا الهام گرفت.

نقاشان جیکوب لورنس و ویلیام اچ. جانسون در آثار هنری دهه 1930 صافی صاف را با رنگدانه های جسورانه ادغام کردند. مجسمه هایی مانند ریچموند بارته و آگوستا ساویج و همچنین عکاس جیمز ون در زی ، مراقبت می کردند تا سیاه پوستان را به شکل چهره های کاملاً ظریف و کاملاً انسانی نشان دهند.

6 هنرمند رنسانس هارلم

میراث رنسانس هارلم در کار نقاشان برجسته ، مجسمه سازان و عکاسان مشهود است ، از جمله:

آرون داگلاس: داگلاس که اغلب او را “پدر هنر آمریکایی آفریقایی آمریکایی” می نامند ، از ماسک ها و مجسمه های آفریقایی از سنگال و بنین الهام گرفت.

آرچیبالد موتلی: مدرنیست که بیشتر عمر خود را در شیکاگو به سر برد ، در دوره رنسانس هارلم برجسته شد.

آگوستا Savage: Savage یک مجسمه ساز برجسته معروف به آثاری مانند Garmin ، در سال 1929 یک بورسیه جولیوس روزن والد را برای تحصیل در پاریس دریافت کرد. پس از بازگشت به ایالات متحده ، او استودیوی هنر و صنایع دستی Savage را برای آموزش نسل بعدی هنرمندان هارلم افتتاح کرد.

کتاب های آلبر کامو
بیشتر بخوانید

جیکوب لارنس: در میان مشهورترین نقاشان رنسانس هارلم ، لارنس به ویژه برای سریال Great Migration (مشهوریت بزرگ) معروف است.

جیمز ون در زی: عکاس پرتره هایی از سیاه پوستان طبقه متوسط ​​را در محیط های جهان وطنی گرفته است.
ویلیام ا. جانسون: هنرمندی در حاشیه دوره رنسانس هارلم ، جانسون کمیسیون های زیادی را از اداره پیشرفت کار دریافت کرد. پس از مطالعه گسترده در اروپا ، او هر دو موضوع شهری (موسیقیدانان خیابانی حدود 1939) و موضوعات روستایی (کاشت حدود 1940) را تا انتهای دوران ترکیب کرد.

رنسانس هارلم

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم بلعیدن | راهنمای موسیقی انجیل : تاریخچه مختصری از موسیقی انجیل | نقد فیلم پیچ اشتباه | نقاشی سوم ماه مه ۱۸۰۸ | معرفی سبک موسیقی هیپ هاپ | داستان کوتاه یک پیام شاهنشاهی | فیلم سفر به جزابه | راهنمای روغن درخت چای : ۵ استفاده از روغن درخت چای در مراقبت از پوست | بهترین کتاب های ادبیات یمن | فیلم دروازه های بهشت

دیدگاهتان را بنویسید

دو × 2 =