صفحه اصلی > ادبیات جهان : داستان رئالیسم : 3 نکته برای نویسندگان داستان رئالیسم
ads

داستان رئالیسم : 3 نکته برای نویسندگان داستان رئالیسم

داستان رئالیسم

زمانی که یک اثر داستانی به نظر می رسد که در حال توصیف افراد واقعی از زندگی واقعی است، برخی ناشران آن را به عنوان داستان رئالیسم معرفی می کنند. ویژگی های کلیدی ژانر داستانی واقع گرایانه، به علاوه نکاتی برای نوشتن داستان های تخیلی واقع گرایانه از خودتان بیاموزید.

داستان رئالیسم چیست؟

داستان رئالیسم یک زیرژانر از داستان است که شامل داستان هایی است که بسیار باورپذیر به نظر می رسند. کتاب‌های داستانی واقع‌گرایانه دارای موضوعات مرتبط، شخصیت‌های واقع‌گرایانه و محیطی مبتنی بر دنیای واقعی هستند. داستان‌ها می‌توانند در هر دوره زمانی رخ دهند، از گذشته نزدیک تا دوره‌های گذشته، به شرطی که بر شخصیت‌های اصلی و مسائل واقعی متمرکز شوند. با این حال، در بیشتر موارد، داستان های واقع گرایانه در دوره ای از زمان زندگی خود نویسنده اتفاق می افتد.

داستان رئالیسم در تقابل با ژانرهایی مانند فانتزی، علمی تخیلی و بسیاری از انواع رمان های ماجرایی و ترسناک قرار می گیرد. آن ژانرها، با همه شایستگی هایشان، بر خم کردن قواعد زندگی روزمره تکیه می کنند، که آنها را از قلمرو رئالیسم بیرون می راند.

3 ویژگی مشترک داستان های رئالیسم

داستان های تخیلی واقع گرایانه اغلب این ویژگی های اصلی را به اشتراک می گذارند.

شخصیت های واقع گرایانه: خوانندگان معمولاً شخصیت های این داستان ها را باورپذیر و آشنا می دانند. هر فرد در داستان – از شخصیت اصلی گرفته تا بهترین دوست قابل اعتماد گرفته تا آنتاگونیست منفور – باید مانند یک شخص واقعی با عمق انسانی احساس کند.

یک محیط دنیای واقعی: محل یک داستان تخیلی واقع گرایانه باید از قوانین تثبیت شده زندگی واقعی روی زمین پیروی کند.

مسائل مرتبط: شخصیت اصلی می تواند با اشتیاق برای عشق نافرجام، ترس از نقل مکان به یک شهر جدید، یافتن دوستان جدید، رفتن به یک سفر جاده ای، یا تلاش برای مراقبت از والدین سالخورده سر و کار داشته باشد. کتاب‌های داستانی واقع‌گرایانه می‌توانند موضوعات اجتماعی را نیز مورد بررسی قرار دهند، یا ممکن است موضوعات پیچیده‌ای مانند اعتیاد و بیماری‌های روانی را پوشش دهند.

5 نمونه محبوب داستان رئالیسم

داستان‌های رئالیسم سبک‌های مختلف نوشتاری را در بر می‌گیرد و در میان منتقدان، اعضای باشگاه کتاب و حتی نویسندگان دیگر مورد علاقه است. برخی از نمونه های محبوب داستان های واقع گرایانه را کاوش کنید.

معرفی کتاب آرزوهای بزرگ | چارلز دیکنز
بیشتر بخوانید

The Fault in Our Stars نوشته جان گرین (2012): این رمان بزرگسالان جوان و پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز به موضوع سنگین عشق در میان بیماران سرطانی می پردازد، اما هرگز از احساسات واقعی انسانی و تنظیمات زندگی واقعی دور نمی شود.

پل ترابیتیا نوشته کاترین پترسون (1977): در نگاه اول، پل ترابیتیا ممکن است مانند یک رمان فانتزی به نظر برسد. شخصیت‌های اصلی آن دنیایی فانتزی تداعی می‌کنند که یادآور نارنیا اثر سی‌اس. لوئیس است، اما پترسون به وضوح نشان می‌دهد که ترابیتیا دنیایی از تخیل است، نه یک محیط فانتزی که قوانین زندگی واقعی را به چالش می‌کشد. از بسیاری جهات، این رمان برنده جایزه نیوبری ادای احترامی به فانتزی و تخیل است در حالی که هرگز حقایق زندگی روزمره را ترک نمی کند.

به خاطر وین دیکسی نوشته کیت دی کامیلو (2000): این رمان کودکانه بر جزئیات زندگی روزمره تمرکز دارد، مانند رفتن به سوپرمارکت و داشتن سگ. دیدگاه بسیار مرتبط آن جذابیت متقاطع جدید را برای بزرگسالان و کودکان به طور یکسان به ارمغان آورده است.

موش‌ها و آدم‌ها نوشته جان اشتاین‌ بک (1937): این رمان، یکی از اصلی‌ترین فهرست‌های مطالعه دبیرستانی، به روابط بین مزرعه‌داران در کالیفرنیای دوران افسردگی می‌پردازد. این رمان به طرز غم انگیزی به پایان می رسد و احساسات رایج و واقعی را استخراج می کند.

خانه خوشبختی نوشته ادیت وارتون (1905): رمان وارتون حکایتی از جامعه بالا، بارهای سنگینی که بر دوش زنان گذاشته شده و سقوط شخصی است. اگرچه طبیعت ویرانگر بود، اما توسط خوانندگان آن دوره و حتی خوانندگان امروزی به عنوان بسیار قابل ربط پذیرفته شد.

3 نکته برای نویسندگان داستان رئالیسم

همانطور که با نوشتن داستان رئالیسم آزمایش می کنید، نکات زیر را در نظر بگیرید.

نوشتن ادبیات کودکان را در نظر بگیرید. برخی از بهترین کتاب ها در ژانر داستانی واقع گرایانه برای خوانندگان جوان طراحی شده اند. نگاهی به S.E. The Outsiders از Hinton، The Hate U Give اثر Angie Thomas، یا R.J. عجایب پالاسیو به عنوان نمونه.

نوشتن داستان های کوتاه واقع گرایانه را تمرین کنید. برخی از محبوب ترین آثار داستانی واقع گرایانه از طریق مجموعه داستان های کوتاه آمده اند. فلانری اوکانر، جی. از داستان های کوتاه به عنوان وسیله ای برای کاوش در عناصر زندگی روزمره مورد علاقه خود استفاده کنید.

ساختار فلسفی جهان به قلم رضا حقی
بیشتر بخوانید

زمانی را برای تحقیق در نظر بگیرید. چه وقایع داستان شما در طول زندگی شما اتفاق بیفتد یا در دوران گذشته، برای انجام برخی تحقیقات زمان بگذارید. دانستن پیشرفت‌های تکنولوژیکی، روندهای اقتصادی و مضامین سیاسی دوره زمانی می‌تواند زمینه معتبرتری را برای انگیزه‌های جاودانه انسانی مانند عشق، قدرت، غرور و انتقام ایجاد کند.

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

هوش مصنوعی و کاربرد های آن | نو‌آم چامسکی | ۱۰ فیلم برتر کریس همسورث | فیلم بدنام | فیلم لبخندهای یک شب تابستانی | سبک موسیقی ارکسترال | فیلم به حقیقت پیوستن

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

ده + 5 =