صفحه اصلی > بیوگرافی/مشاهیر : گری ریجوی قاتل رودخانه سبز : جدول زمانی قتل، دستگیری و محکومیت او
ads

گری ریجوی قاتل رودخانه سبز : جدول زمانی قتل، دستگیری و محکومیت او

گری ریجوی

گری ریجوی با ادعای قتل 80 زن – معروف به قاتل رودخانه سبز برای سیاتل، واشنگتن، مکانی که بسیاری از قربانیان او در آنجا کشف شدند – زمانی که در سال 2003 به جرم 48 سال اعتراف کرد، مرگبارترین قاتل سریالی محکوم شد. شمارش قتل

بیش از 20 سال، ریدوی به طور روشمند به تعداد زیادی زن، که بسیاری از آنها فاحشه یا فراری بودند، تجاوز کرد و خفه کرد و اجساد آنها را در منطقه وسیعی از شهرستان کینگ انداخت تا مقامات را گیج کند. بازرسان بر این باورند که در تمام مدت ولگردی و جنایت قتل‌آمیز خود، ریدوی به ظاهر ملایم هیچ‌گاه درباره قتل‌های خود با کسی صحبت نکرد و غنائم جنایات وحشتناک را حفظ نکرد. در تمام مدت، او شغل طولانی مدت خود را به عنوان نقاش کامیون در کارخانه Kenworth Truck در رنتون ادامه داد و برای سومین بار ازدواج کرد.

15 جولای 1982: جسد اولین قربانی گری ریجوی کشف شد

در جولای 1982، کودکان جسد خفه شده وندی کالفیلد، 16 ساله را که در رودخانه سبز سیاتل شناور بود، پیدا کردند. در طول هفته‌های بعد، چهار جسد دیگر در یا کنار سواحل آن کشف شد – همه زن و همه خفه شده بودند. در 15 اوت، سه جسد دیگر پیدا شد و کارآگاه دیوید ریچرت یکی از اولین مقاماتی بود که به محل حادثه رسید. مارکی چپمن، 31 ساله، در آب کم عمق در کنار بدن برهنه سینتیا هیندس 17 ساله پیدا شد، و در همان نزدیکی، جسد اوپال میلز، 16 ساله، در زیر درختان قرار داشت، شلوار آبی به دور گردنش گره خورده، سینه‌ها آشکار شده بود، کبودی‌ها آشکار بود. روی بازوها و پاهایش.

16 اوت 1982: یک کارگروه پلیس راه اندازی شد

پس از اینکه اداره کلانتر شهرستان کینگ، گروه ویژه رودخانه گرین را برای بررسی قتل‌ها راه‌اندازی کرد، تعداد اجساد افزایش یافت، زیرا قربانیان بیشتری در امتداد رودخانه و در منطقه اطراف فرودگاه بین‌المللی سیاتل-تاکوما کشف شدند.

طی دو سال بعد، قاتل گرین ریور بیش از 40 زن دیگر را مورد تجاوز جنسی قرار داد و به قتل رساند. ریچرت به مجله تایم گفت: «هر بار که جسدی را پیدا می‌کردید، مثل این بود که با چوب بیسبال به سرتان ضربه می‌خوردند.

بیوگرافی هانتر بایدن
بیشتر بخوانید

30 آوریل 1983: گری ریجوی برای اولین بار مظنون شد

در بهار سال 1983، ماری مالوار، روسپی 18 ساله، آخرین بار توسط دوست پسرش دیده شد که با مردی با موهای تیره حدود 30 تا 40 ساله سوار یک پیکاپ رنگی شده بود. چهار روز بعد، پلیس از ریدگوی در خانه اش در مورد شناختش از مالوار بازجویی کرد که او منکر آشنایی با او شد. در ماه نوامبر، پلیس بار دیگر با ریدوی درباره قتل صحبت کرد، اما او هرگونه اطلاع از قربانیان را انکار کرد و مقامات شواهدی برای ارتباط او با هر یک از جنایات نداشتند.

در سال 2003، ریدوی به بازرسان گفت که در طول بازجویی اولیه‌اش در سال 1983، در مقابل حصار ایستاده بود تا خراش‌هایی را که مالوار در تلاش برای فرار روی بازویش گذاشته بود، پنهان کند. Ridgway گفت که او سپس خراش ها را با اسید باتری سوزاند تا پس از خروج کارآگاهان آنها را پنهان کند.

مه 1984: Ridgway در آزمون پلی‌گراف موفق شد

گری ریجوی که قبلاً به دلیل ارتباط شناخته شده خود با روسپی های منطقه یک فرد مورد علاقه بود، با قصد کمک به پلیس تماس گرفت. او سپس تست پلی گرافی را گذراند که در آن کشتن هر زن را رد کرد.

1986: صحبت پلیس با تد باندی

با وجود چند سرنخ قابل اعتماد در پرونده قاتل گرین ریور، مقامات به دنبال هرگونه اطلاعاتی برای ادامه تحقیقات بودند. تد باندی، قاتل سریالی محکوم، پس از مطالعه در مورد پرونده در حال انجام در مطبوعات، به رایچرت نامه نوشت و کمک خود را در این پرونده ارائه کرد. رایچرت به فلوریدا پرواز کرد، جایی که باندی در انتظار اعدام بود. باندی در طول گفتگوها به مقامات توصیه کرد که قاتل ممکن است دوباره اجساد قربانی خود را ببیند و روی آنها اعمال جنسی انجام دهد، فرضیه‌ای که ریدوی بعداً تأیید کرد.

1987: گری ریجوی یک نمونه DNA ارائه می دهد که در نهایت باعث سقوط او می شود

از آنجایی که گری ریجوی آخرین فردی بود که ظاهراً با دو نفر از قربانیان دیده شد، پلیس در نهایت در سال 1987 خانه و وسایل نقلیه او را در ارتباط با قتل‌ها بازرسی کرد. در آن زمان بود که سرانجام ریدوی نمونه بزاق را به پلیس ارائه داد که بعداً او را به جنایات گره زد. اما به دلیل آزمایش ناکافی DNA در آن زمان، ریدوی برای بیش از یک دهه یک مرد آزاد باقی ماند.

زندگی و نقاشی های ویلم دی کونینگ
بیشتر بخوانید

مارس 2001: آزمایش DNA گسترش می یابد و گری ریجوی را به سه قتل مرتبط می کند

با تکنیک‌های جدید در آزمایش‌های پزشکی قانونی که در اختیار داشتند، بازرسان شواهد مربوط به سال‌های فعالیت قاتل را دوباره بررسی کردند. بورلی هیمیک، دانشمند پزشکی قانونی آزمایشگاه جنایات گشت ایالت واشنگتن، به نیویورک تایمز گفت: «این آخرین تلاش بود. ما چیز زیادی برای کار نداشتیم، اما دوباره شواهد زیادی را بررسی کردیم. ما تمام ناخن‌های دست را شست‌وشو دادیم تا به دنبال شواهدی بگردیم و لیگاتورها را برای یافتن مواد سلولی پاک کردیم. با یک دختر، توانستیم چند اسپرم را پیدا کنیم که به موهای تناسلی او چسبیده بود.»

به لطف نمونه بزاق که او در سال 1987 ارائه کرده بود، پروفایل های DNA جدید از سه قربانی با نمونه های ریدوی مقایسه شد. در هر سه مورد یکسان بود.

30 نوامبر 2001: پلیس از دستگیری قاتل گرین ریور خبر داد

تقریبا دو دهه پس از اولین قتل، کلانتر کینگ کانتی ریچرت اعلام کرد که ریچرت، 52 ساله، در ارتباط با چهار قربانی اولیه قاتل رودخانه گرین: مارسیا چپمن، اوپال میلز، سینتیا هیندز و کارول آن کریستنسن – که جسدشان در سال 2014 کشف شد، دستگیر شد. 1983.

5 نوامبر 2003: گری ریجوی اقرار به گناه کرد : معروفترین قاتل سریالی تاریخ آمریکا

در معامله ای که باعث می شد او در ازای اعترافات و اطلاعات مربوط به جزئیات قتل ها و مکان اجساد از مجازات اعدام در امان بماند، 48 اتهام قتل درجه یک را پذیرفت.

گری ریجوی در بیانیه‌ای گفت: «من آنقدر زن را کشتم که به سختی می‌توانم آنها را صاف نگه دارم. نام قربانیانش “بیشتر اوقات در اولین ملاقات آنها را کشتم و حافظه خوبی از چهره آنها ندارم.”

گری ریجوی در توضیح اینکه چرا زنانی را که فکر می‌کرد به عنوان روسپی انتخاب می‌کرد، گفت: «به راحتی می‌توان آنها را بدون توجه به آنها برد. می‌دانستم که مفقود شدن آنها فوراً گزارش نمی‌شود و ممکن است هرگز مفقودی گزارش نشوند. روسپی‌ها را انتخاب کردم، زیرا فکر می‌کردم می‌توانم هر تعداد از آنها را که می‌خواهم بدون اینکه گرفتار شوم بکشم.»

18 دسامبر 2003: گری ریجوی محکوم شد

برای جنایات خود، یک قاضی دادگاه عالی شهرستان کینگ گری ریجوی را به 48 حبس ابد محکوم کرد که به طور متوالی و بدون امکان آزادی مشروط اجرا شود.

بیوگرافی جیمز هاردن
بیشتر بخوانید

منبع

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم Holler | بهترین فیلم‌های واکین فینیکس | بررسی گوشی iPhone 13 | بهترین کتاب های ادبیات ژاپن | فیلم ۱۲ مرد خشمگین | نقد فیلم Separation ( فیلم جدایی 2021 ) : در ازدواج خود دقت کنید | معرفی فیلم ارتش مردگان | پرنسس دایانا کیست ؟ از تولد تا مرگ | بهترین فیلم های تینیجری یا نوجوانانه | مهم ترین ها و بهترین ها را بشناسید | کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی وب سایت

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

دو × یک =