صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : دوربین چه زمانی اختراع شد؟ تاریخچه عکاسی
ads

دوربین چه زمانی اختراع شد؟ تاریخچه عکاسی

تاریخچه عکاسی

دوربین چه زمانی اختراع شد؟ تاریخچه عکاسی : 

تاریخچه دوربین ها به تمدن یونان و چین باستان بازمی گردد.

دوربین چیست؟

دوربین دستگاهی با لنز، شاتر و حسگر است که اطلاعات بصری را ضبط و ضبط می کند. هنگامی که یک دوربین فیلمبرداری عکس می گیرد، لنز دوربین برای مدت کوتاهی نوار فیلم را در معرض نوری قرار می دهد که از لنز عبور می کند. این نوردهی اثری را در امولسیون می سوزاند و چیزی را ایجاد می کند که تصویر نهفته نامیده می شود.

پس از ثبت، آن تصویر نهفته می تواند به یک نگاتیو تبدیل شود، که به نوبه خود می تواند بر روی کاغذ عکس حساس به نور برای ایجاد یک عکس نمایش داده شود. در عکاسی دیجیتال، فوتون های نور از لنز عبور می کنند و به یک حسگر نوری دیجیتال می رسند. این حسگرها از میلیون‌ها فتودیود تشکیل شده‌اند که با ترکیب آنها یک تصویر عکاسی ایجاد می‌کنند.

تاریخچه مختصری از دوربین

مسیر از اولین دوربین ها تا دوربین های DSLR پیشرفته امروزی قرن ها را در بر می گیرد:

اولین دوربین ها: اولین دوربینی که تاریخ شناخته شده دوربین تاریک است. توصیفات مفهومی دوربین تاریک را می توان در متون چینی از 400 سال قبل از میلاد یافت. و در نوشته های ارسطو در حدود 330 ق.م. تقریباً در سال 1000 پس از میلاد، مفهوم دوربین تاریک توسط محقق عرب ابن الحیثم بیان شد.

دوربین تاریک عکس نمی گیرد، بلکه نور را از طریق یک لنز (از لحاظ فنی یک سوراخ کوچک) متمرکز می کند و آن را روی صفحه نمایش می فرستد. دوربین های پین هول انواع نزدیک به دوربین ابسکرا هستند. این دستگاه ها به عنوان پیش ساز همه چیز از عکاسی ثابت گرفته تا دوربین فیلمبرداری و پروژکتورهای فیلم عمل می کنند.

دوربین رفلکس Handflex: در سال 1685، نویسنده آلمانی Johann Zahn طرحی را برای آنچه به عنوان دوربین رفلکس دستی شناخته می شود ارائه کرد. با این حال هیچ مخترعی از نظر فیزیکی دوربین را درک نکرد تا اینکه مخترع فرانسوی جوزف نیکفور نیپس تقریباً در سال 1816 نمونه اولیه آن را ساخت.

دوربین عکاسی: در حالی که اختراع دوربین از قرن ها کمک است، مورخان عموماً موافق هستند که اولین دوربین عکاسی در سال 1816 توسط ژوزف نیکفور نیپس فرانسوی اختراع شد. نیپس تصاویر عکاسی را بر روی کاغذی با پوشش کلرید نقره ایجاد کرد و عکسی که او تقریباً در سال 1826 تهیه کرد، قدیمی‌ترین عکس باقی مانده است. این اولین عکس در دانشگاه تگزاس در آستین به نمایش گذاشته شده است.

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه
بیشتر بخوانید

داگرئوتیپ: لویی داگر مدل دوربین عملی تری را در سال 1829 ایجاد کرد. تصاویر گرفته شده توسط دوربین داگر به عنوان داگرئوتیپ شناخته می شدند و روش او دوربین های اواسط قرن نوزدهم را تعریف می کرد. فرآیند داگرئوتیپ شامل پوشاندن صفحه مسی با نقره و حساس کردن آن در ید است. ، سپس آن را روی جیوه داغ توسعه دهید. کالوتایپ هنری فاکس تالبوت، یک نوع داگرئوتیپ، نیز در این دوره از محبوبیت برخوردار بود.

تاریخچه عکاسی

تاریخچه عکاسی

دوربین آینه ای: مشکل سیستم دوربین داگر این بود که تصاویر به سرعت محو می شدند. این مشکل توسط مخترع آمریکایی الکساندر اس. ولکات اصلاح شد که چیزی را به نام دوربین آینه ای ایجاد کرد. این دوربین به جای عکس منفی با رنگ های معکوس تصویر مثبت تولید می کرد.

نوردهی های آنی: سپس، در سال 1871، ریچارد لیچ مادوکس یک صفحه خشک ژلاتینی اختراع کرد که نوردهی های آنی را ایجاد می کرد – که به عنوان نوعی پیش ساز دوربین های پولاروید قرن بیستم عمل می کرد.

کداک: عکاسی آنالوگ به اوج خود نرسید تا زمانی که جورج ایستمن آمریکایی در استفاده از دوربین های فیلم رول پیشگام شد. ایستمن که با فیلم کاغذی شروع شد، اما به سرعت به سلولوئید روی آورد، شروع به فروش دوربین جعبه ای کرد که آن را کداک نامید. یک دوربین تکی کداک با 100 نوردهی ارائه شد و برای توسعه به کارخانه Eastman Kodak در روچستر، نیویورک بازگردانده شد. . در سال 1901، این دوربین‌های فیلم اولیه جای خود را به دوربین‌های براونی کداک، یک نوع ارزان‌تر، دادند.

دوربین فیلم 35 میلی‌متری: بین سال‌های 1905 و 1913، شرکت‌های دوربین رول‌های مستقلی از فیلم 35 میلی‌متری را معرفی کردند که می‌توانست داخل دوربین خود کاربر قرار داده و از آن خارج شود. اسکار بارناک، مخترع و عکاس آلمانی، عموماً به خاطر ظهور دوربین‌های فیلم 35 میلی‌متری، که با لایکا شروع شد، که برای شرکت لایتز ایجاد کرد، شناخته می‌شود. با این حال، کداک به سرعت تبدیل به ارائه‌دهنده پیشرو فیلم عکاسی برای دوربین‌های 35 میلی‌متری جهان شد و شرکت‌های دیگری مانند فوجی‌فیلم بعداً رقابت قدرتمندی را ارائه کردند.

دوربین رفلکس دوقلو: دوربین با اختراع دوربین‌های بازتابی لنز، که ویژگی‌هایی مانند منظره یاب، پنتاپریسم، سرعت شاتر متغیر و لنزهای جداشدنی را معرفی کرد، از پیشرفت بزرگی برخوردار شد. قدیمی ترین این دوربین ها دوربین های رفلکس با لنز دوقلو (یا به اختصار TLR) بودند که توسط شرکت آلمانی Franke & Heidecke در دهه 1920 ارائه شد. دوربین های TLR به سرعت با دوربین های تک لنز رفلکس (یا SLR) جایگزین شدند.

هنر والاگرایی یا سوپره‌ماتیسم چیست؟ | 4 هنرمند برجسته Suprematist
بیشتر بخوانید

دوربین دیجیتال SLR: اولین دوربین DSLR در سال 1999 ساخته شد و تنها پس از چند سال پیشرفت تکنولوژیکی، تا حد زیادی جایگزین دوربین های تک لنز رفلکس شد. دوربین دیجیتال تک لنز رفلکس (DSLR یا دیجیتال SLR) نوعی دوربین است که کیفیت تصویر بالایی را ارائه می دهد و به طور گسترده توسط آماتورها و حرفه ای ها استفاده می شود. یک دوربین DSLR به شما امکان می دهد تصویر دقیقی را که می گیرید مستقیماً از طریق منظره یاب مشاهده کنید و به شما این امکان را می دهد که صحنه های خود را بهتر تجسم و ضبط کنید.

دوربین بدون آینه: در سال 2004، اپسون اولین دوربین بدون آینه را عرضه کرد، نوعی دوربین که بدون آینه بازتابی کار می کند. نور مستقیماً از لنز به سنسور دیجیتال می گذرد، که سپس تصویر شما را روی صفحه LCD دوربین نمایش می دهد و به شما امکان می دهد تنظیمات را تنظیم کنید و تصویر خود را قبل از عکس گرفتن پیش نمایش کنید. در حالی که قبلاً به عنوان یک دوربین با لنز قابل تعویض در نظر گرفته نمی شد، تغییرات و پیشرفت ها راه را برای لنزهای بدون آینه بیشتر هموار کرده است و این دوربین را به خط مقدم عکاسی قابل تنظیم تبدیل کرده است.

تاریخچه عکاسی

تاریخچه عکاسی

پایان مقاله دوربین چه زمانی اختراع شد؟ تاریخچه عکاسی

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

اصلاح رنگ تصویر به صورت اتوماتیک در فتوشاپ | نقد فیلم برباد رفته | معرفی سبک موسیقی مینیمال | بهترین فیلم های هانکه | لورین هانسبری | بررسی گوشی Moto E7i Power | موتزارت کیست؟ | نقد و بررسی بازی Watch Dogs: Legion | نقد فیلم کازابلانکا | حقایق سه گانه فیلم پدرخوانده |

دیدگاهتان را بنویسید

12 − 4 =