صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : نحوه استفاده از رینگ لایت برای عکاسی پرتره
ads

نحوه استفاده از رینگ لایت برای عکاسی پرتره

رینگ لایت

اگر با تلفن هوشمند خود سلفی گرفته اید اما از نتایج آن ناراضی هستید ، ممکن است به تجهیزات عکاسی جدیدی نیاز داشته باشید. رینگ لایت می تواند به شما در گرفتن عکس ها و فیلم هایی که ظاهری بکر و زیبا دارند کمک کند.

رینگ لایت چیست؟

رینگ لایت یک ابزار روشنایی دایره ای است که به طور مساوی سوژه عکس نزدیک را روشن می کند. چراغ های حلقه در عکاسی پرتره محبوب هستند. علاوه بر نور کلی استودیو ، یک عکاس یا فیلمبردار حرفه ای ممکن است از یک نور حلقه برای اطمینان از روشن شدن یکنواخت صورت سوژه خود با یک نور دلپذیر و ملایم استفاده کند.

در عصر عکاسی از تلفن های هوشمند ، چراغ های حلقه ای LED به طور فزاینده ای لوازم جانبی عکاسی هستند. برخی از چراغ های حلقه سلفی مستقیماً به تلفن هوشمند شما متصل می شوند. سایر کیت های چراغ حلقه ممکن است شامل یک پایه سه پایه ، یک غلاف گوشتی و یک شارژر علاوه بر خود چراغ حلقه LED باشد.

رینگ لایت

رینگ لایت چگونه کار می کند؟

رینگ لایت نور ملایم و مستقیم را بر روی سوژه ایجاد می کند و سایه ها را به حداقل می رساند. هنگامی که با استفاده از نور حلقه عکس می گیرید ، لنز دوربین را در مرکز حلقه قرار دهید. این تضمین می کند که سوژه شما به طور یکنواخت از جهت دوربین روشن می شود. سایر منابع نوری ممکن است در برخی از نقاط سوژه نوردهی درخشانی ایجاد کنند در حالی که سایرین را در سایه ای شدید قرار می دهند. در مقابل ، یک چراغ حلقه که به درستی روی پایه چراغ آن چیده شده است ، یکنواختی در نحوه روشن شدن سطوح ایجاد می کند.

رینگ لایت فلورسنت یک نور سفید نسبتاً روشن تولید می کنند. (این برای لامپهای فلورسنت ذاتی است ، نه چراغهای زنگدار.) اکثر چراغهای حلقه امروزی از چراغهای LED استفاده می کنند ، که معمولاً جلوه ملایم تری دارند. بسیاری از چراغ های حلقه LED قابل تنظیم هستند ، یا از طریق دیمر روی صفحه یا از طریق برنامه تلفن هوشمند. چراغ های حلقوی کم نور تنوع و کنترل بیشتری بر دمای رنگ ارائه می دهند و معمولاً بهترین گزینه برای عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای هستند.

آموزش نحوه قالب بندی فیلمنامه : راهنمای گام به گام
بیشتر بخوانید
4 روش استفاده از رینگ لایت

متخصصان عکاسی و علاقه مندان به عکاسی از رینگ لایت در کار خود استفاده می کنند.

برای عکاسی ماکرو: در عکاسی ماکرو-عکاسی از نمای نزدیک از سوژه های بسیار کوچک-چراغ های حلقه به دستیابی به نوری که در هر عکس به طور مساوی متعادل باشد کمک می کند. چراغ حلقه ای که در جلوی دوربین نصب شده است به عکاس ماکرو اجازه می دهد تا در هر عکس جدید به نور ثابت دست یابد.

برای کلوزآپهای بسیار دقیق: چراغ های حلقه بهترین گزینه نورپردازی برای پروژه های عکاسی و فیلمبرداری از نزدیک مانند آموزش های آرایش هستند. این باعث می شود آنها برای آرایشگران بسیار مفید باشند.

برای تولید ویدئو: سینماگران و فیلمبرداران اغلب از چراغ های حلقه ای در تنظیم نور خود استفاده می کنند ، معمولاً در ارتباط با ابزارهای دیگر مانند جعبه نرم ، چراغ پر کننده یا نور جانبی. یک چراغ حلقه چسبیده به جلوی دوربین هنگام فیلمبرداری از موضوعی که سرش زیاد به اطراف حرکت می کند مفید است. به شرط اینکه موضوع خیلی دور نرود ، آنها همیشه در نور باقی می مانند.

رینگ لایت

برای عکس های سلفی گوشی های هوشمند: اگر می خواهید بهترین ویژگی های صورت خود را نشان دهید ، هنگام گرفتن عکس های سلفی از چراغ حلقه زیبایی استفاده کنید. جلوه نور حلقه به شما کمک می کند تا با یک تنظیم نور نسبتاً ساده به نور ثابت برسید.

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

معرفی سبک موسیقی راک | بهترین فیلم های ایناریتو | پابلو پیکاسو | تمپو چیست ؟ از تمپو در موسیقی چگونه استفاده می شود؟ | فیلم شب های کابیریا | فیلم سعادت | مکتب اکسپرسیونیسم | بهترین خواننده های سبک اپرا | بهترین فیلم های برد پیت

دیدگاهتان را بنویسید

16 − چهارده =