امروز برابر است با :13 تیر 1401
فرم انتشار عکس

راهنمای فرم های انتشار عکس | 6 نوع فرم انتشار عکس

فرم انتشار عکس می توانند بخش مهمی از عکاسی شما باشند صرف نظر از اینکه شما یک عکاس آماتور یا حرفه ای باشید. این اسناد قانونی دستورالعمل ها یا محدودیت هایی را در مورد نحوه استفاده از عکس توسط هر یک از طرفین تعیین می کند و از آن در برابر سوء استفاده یا ارائه نادرست محافظت می کند.

فرم انتشار عکس چیست؟

فرم انتشار یک قرارداد عکاسی بین یک عکاس و یک سوژه است که به طور خاص همه روش های استفاده از عکس را مشخص می کند. این می تواند یک فرم انتشار عکس ساده باشد که اجازه نامحدودی برای انتشار عکس ها به هر طریقی می دهد ، یا می تواند محدود کننده تر باشد ، در مورد نحوه استفاده از عکس سوژه (یا عکس اموال آنها) محدودیت ایجاد شود.

یک فرم انتشار نیز از عکاس محافظت می کند و از استفاده تجاری غیر مجاز از تصاویر آنها برای اهداف دیگر نیز جلوگیری می کند.

فرم انتشار عکس

چرا فرم انتشار عکس مهم هستند؟

فرم های انتشار مهم هستند زیرا به عکاس اجازه استفاده از عکس را می دهند و عکس هایی را که از افراد یا اموال خصوصی آنها می گیرند منتشر می کنند. آنها همچنین هرگونه محدودیتی را که مشتری برای استفاده از عکسها خود مجبور می کند ، ایجاد می کنند.

در ایالات متحده ، استفاده از شباهت شخصی برای مقاصد تجاری بدون اجازه او ، حتی عکسهایی که در اموال عمومی گرفته شده است ، خلاف قانون است. فرم های انتشار می تواند شما را از مواجهه با هرگونه مشکل قانونی هنگام انتشار آثار عکاسی نجات دهد.

چه زمانی به فرم انتشار عکس نیاز دارید؟

اگر می خواهید عکس شخص دیگری را در یک فضای عمومی ، مانند یک وب سایت یا تبلیغات منتشر کنید ، این مورد استفاده تجاری محسوب می شود و به یک فرم انتشار عکس امضا شده نیاز دارید. استفاده تجاری شامل استفاده از عکس برای کسب منافع مالی (چه مستقیم و چه غیر مستقیم) ، یا بازاریابی محصول یا ایده است. اگر موضوع قابل تشخیص است و می خواهید از عکس آنها برای تبلیغات یا عکاسی در انبار استفاده کنید ، به نسخه ای نیاز دارید.

قوانین طلایی ترکیب بندی در عکاسی
بیشتر بخوانید

عکاسی خیابانی در مکانی عمومی گرفته می شود که سوژه هیچ گونه انتظار حریم خصوصی ندارد ، به این معنی که یک عکاس می تواند آن تصاویر را بدون انتشار بصورت فنی بفروشد. تصاویر گرفته شده برای استفاده تحریریه ، مانند روزنامه ها یا نشریات تجاری ، نیز نیازی به انتشار ندارند. با این حال ، برای عکاسی در املاک خصوصی یا با آن ، یک توافق دقیق لازم است تا اطمینان حاصل شود که همه از حقوق خود در مورد استفاده از عکس مطلع هستند.

6 نوع فرم انتشار عکس

انواع مختلفی از فرم انتشار عکس وجود دارد که به طور خاص برای ارائه مجوزهای خاص طراحی شده اند:

فرم های انتشار عکس فرم رضایت عکس به طور کلی یک اصطلاح همه جانبه است که هر نوع فرم انتشار عکس را صرف نظر از نوع آن شامل می شود. با این حال ، هنگامی که اکثر افراد درخواست می کنند ، معمولاً به فرم استاندارد انتشار عکس اشاره می کنند که به سوژه یا مشتری اجازه می دهد از آثار عکاس برای اهداف خود استفاده کند.
فرم های انتشار مدل در صورتی که در یک فرم انتشار عکس ، مجوز استفاده از تصاویر برای مشتری یا مشتری مشخص شده است ، این فرم قانونی به عکاس اجازه می دهد تا از عکس ها به نحوی که دوست دارند استفاده کند ، در عین حال از آنها در برابر شکایت یا مشکلات حقوقی موضوع یا مشتری محافظت می کند.

فرم انتشار عکس

فرم انتشار عکس جزئی. در ایالات متحده ، یک کودک خردسال تا 18 سالگی بزرگسال محسوب نمی شود ، به این معنی که آنها نیاز به والدین یا سرپرست قانونی دارند که از طرف آنها امضا کنند و اجازه استفاده از عکس ها را برای عکاس بدهند.

فرم های چاپ عکس چاپ شده. این سند حقوق قانونی یک مشتری را در چاپ عکس ها برای استفاده شخصی خود ، مانند تعداد کپی هایی که می توانند چاپ کنند ، و جایی که می توان از آنها استفاده کرد (مانند رسانه های آنلاین یا دیجیتال) بیان می کند.

فرمهای انتشار اموال توافقنامه های انتشار املاک شبیه به نسخه مدل عمل می کند ، با این تفاوت که در این مورد ، مدل مالک ملک است و تصاویر شامل افراد نیست ، فقط اموال خصوصی مانند اتومبیل ، خانه یا حیوانات خانگی است. در این قرارداد ، صاحب ملک به عکاس اجازه می دهد تا از وسایل شخصی خود برای اهداف حرفه ای خود استفاده کند.

محبوب‌ترین ژانرهای عکاسی | ⭐️ کدام سبک عکاسی مناسب شماست؟
بیشتر بخوانید

فرم انتشار عکس حق نسخه برداری عکس. این قرارداد به شخص ثالث اجازه می دهد تا تصاویر عکاس را تکثیر کند. در این قرارداد ، عکاس حق چاپ را حفظ می کند ، فقط مجوز استفاده از عکس ها را به شخص دیگری می دهد و نحوه استفاده شخص ثالث از آنها را توضیح می دهد.

چه اطلاعاتی باید در فرم انتشار عکس درج شود

بسیاری از الگوهای فرم انتشار عکس به صورت آنلاین وجود دارد و بسته به نوع انتشار مورد نیاز شما تعیین می کند که کدام عناصر باید در قرارداد شما باشد. با این حال ، عکس های منتشر شده باید شامل اجزای زیر باشند:

اسامی اسامی هر دو طرف باید در یک عکس منتشر شود تا به درستی مشخص شود چه کسی مجوز استفاده از عکس ها را می دهد یا دریافت می کند.

مقررات. شامل شرایط خاصی برای استفاده از عکس است که هر دو طرف در مورد استفاده از زبانی واضح و عمدی برای جلوگیری از سوء تفاهم در حقوق قانونی توافق کرده اند.

شرح فیلمبرداری. شامل تصاویری که در طول جلسه عکاسی گرفته شده است ، همراه با زمان و مکان آن.
بیانیه توافقنامه برای اطمینان از این که طرفین چاپ خوب را خوانده اند و قراردادی را که امضا می کنند درک کرده اند ، بیانیه ای ارائه دهید که نشان می دهد امضاکننده شرایط فوق را خوانده و موافقت کرده است.

فرم انتشار عکس

امضای تاریخ دار. انتشار عکس باید توسط طرفین مربوطه امضا و تاریخ داشته باشد ، در غیر این صورت معتبر نخواهد بود. فضایی برای نام چاپ شده و امضا شده ، خط تاریخ و سایر اطلاعات تماس مربوطه مانند آدرس یا شماره تلفن در نظر بگیرید.

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های ران هاوارد | معرفی سبک موسیقی رپ | فیلم Howards End | درباره عکاسی بیاموزید: ISO چیست ؟ | نوشتن خلاق | همه چیز برای شروع نیاز دارید | فیلم لاک پشت ها هم پرواز می کنند | فیلم کلیف واکر | سایت و منابع گرافیکی | فیلم ام | ایجاد وکتور بال فرشته در ایلاستریتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 3 =