صفحه اصلی > موسیقی : مهارت های گوش دادن به موسیقی | 5 نکته برای گوش دادن فعال
ads

مهارت های گوش دادن به موسیقی | 5 نکته برای گوش دادن فعال

گوش دادن به موسیقی

نحوه گوش دادن به موسیقی : موسیقی در زندگی روزمره ما وجود دارد – شما در فروشگاه های مواد غذایی ، تبلیغات تلویزیونی و در باشگاه بدنسازی موسیقی می شنوید. شما ممکن است بدون یک بار فکر کردن از کنار یک اجرای عمومی در یک پارک عمومی یا مترو عبور کنید ، یا در خانه به اجرای موسیقی ساده بپردازید تا یک اتاق را با صدا پر کنید در حالی که کارهای دیگر را انجام می دهید. گوش دادن به موسیقی در این زمینه نوعی گوش دادن غیرفعال است. اگر محرک های دیگر را کنار بگذارید و توجه کامل خود را به موسیقی معطوف کنید ، درگیر گوش دادن فعال موسیقی هستید.

گوش دادن به موسیقی چیست؟

در موسیقی ، گوش دادن فعال به انتخاب آگاهانه برای تمرکز بر روی یک قطعه موسیقی بدون مزاحمت های دیگر اشاره دارد. در زندگی روزمره ، ممکن است از موسیقی به عنوان بافت پس زمینه استفاده کنید ، اما وقتی حواس پرتی ها را از بین می برید و توجه خود را بر روی موسیقی متمرکز می کنید ، به گوش دادن فعال روی می آورید.

نحوه گوش دادن به موسیقی

گوش دادن به موسیقی

چرا گوش دادن به موسیقی مهم است؟

گوش دادن فعال به شما امکان می دهد ساختار ترکیب بندی و تفاوت های ظریف را در یک قطعه موسیقی پردازش کنید. گوش دادن فعال ممکن است به شما کمک کند که به سازهای مختلف درون یک قطعه موسیقی خاص توجه کنید یا از پیچیدگی آن قدردانی کنید.

مهم نیست که به چه نوع موسیقی گوش می دهید ، می توانید از گوش دادن فعال به عنوان یک تمرین آموزشی موسیقی برای نوشتن و پخش موسیقی خود استفاده کنید. شاید پیشرفت آکوردی را بشنوید که می خواهید برای ترانه سرایی خود قرض بگیرید. شاید از برخی از ویژگی های اصطلاحی یک ژانر موسیقی قدردانی کنید که به تقویت مهارت های موسیقی شما در آن سبک کمک می کند.

5 نکته ای که هنگام گوش دادن به موسیقی باید به آن توجه کنید

با گوش دادن به هر یک از این پنج جزء یک قطعه موسیقی ، می توانید مهارت های گوش دادن فعال خود را تقویت کنید.

ارتباط موسیقی و مغز انسان
بیشتر بخوانید

ابزار دقیق: به عنوان یک شنونده فعال ، ببینید آیا می توانید هر ساز موسیقی روی یک ضبط را شناسایی کنید. اگر موسیقی را به طور زنده می شنوید ، سعی کنید خطوط فردی که توسط هر نوازنده پخش می شود را انتخاب کنید.

ساختار: در موسیقی عادی ، به شکل آهنگ – شعر ، گروه کر ، پل و غیره – گوش دهید تا نحوه آهنگسازی آهنگساز را مطالعه کنید. در موسیقی کلاسیک ، سعی کنید ساختارهای رسمی مانند فوگ ، فرم سونات یا سبک رقص مانند rondo یا mazurka را شناسایی کنید. داشتن سابقه تئوری موسیقی در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود.

سبک: آیا موسیقی ای که می شنوید با ژانر موسیقی خاصی همخوانی دارد؟ آیا عناصر ژانرهای دیگر را نیز می شنوید؟

تکنیک: خودتان تصمیم بگیرید که آیا نحوه اجرای سازها و خوانندگان را دوست دارید یا خیر. ممکن است آنچه را که می شنوید دوست داشته باشید ، یا ممکن است به نقص هایی توجه کنید.

نحوه گوش دادن به موسیقی

نحوه گوش دادن به موسیقی

اشعار: تمرکز بر تصاویر ، زبان مجازی و طرح قافیه.

نحوه گوش دادن به موسیقی : 5 نکته برای گوش دادن فعال
یک جلسه گوش دادن فعال زمانی مفید است که تا حد امکان به موسیقی گوش می دهید.

خود را در مکان مناسب قرار دهید. در محیط زنده ، مکانی در نزدیکی مرکز اتاق و کمی عقب تر از صحنه پیدا کنید. اگر تخته اختلاط مهندس صدا را می بینید ، سعی کنید نزدیک آن بایستید. این اطمینان می دهد که شما همان ترکیب مهندس را می شنوید.

از هدفون استفاده کنید. اگر در خانه گوش می دهید ، بهترین راه برای به دست آوردن یک تجربه گوش دادن کامل بدون شکستن بانک ، گوش دادن به هدفون است. در حالی که هدفون های خوب ارزان نیستند ، اما بسیار مقرون به صرفه تر از بلندگوهای درجه یک هستند.

به دنبال صوتی با وفاداری بالا باشید. پخش خدمات موسیقی راحت و جامع است ، اما تمایل دارند فایل های صوتی را فشرده کنند تا قسمت های اصلی بافت صوتی را کنار بگذارند. در صورت امکان ، موسیقی را در قالب های با وفاداری بالا گوش دهید. ضبط و سی دی های وینیل تمایل به ارائه صدای بهتر از اکثر گزینه های پخش. با این حال ، توجه داشته باشید که برخی از شرکت های پخش کننده گزینه های پخش Hi-Fi را ارائه می دهند که حاوی جزئیات بیشتری نسبت به جریانهای mp3 استاندارد است.

بیوگرافی خواننده مشهور دریک
بیشتر بخوانید

همراه آواز بخوانید. یکی از راه های اطمینان از درگیر شدن با یک قطعه موسیقی این است که همراه آن آواز بخوانید. به خاطر داشته باشید که انجام این کار ممکن است شما را از شنیدن همه تفاوت های ظریف در اجرای فردی منصرف کند ، اما مطمئناً شما را به موسیقی ای که می شنوید متصل می کند.

نحوه گوش دادن به موسیقی

گوش دادن به موسیقی

تمرین گوش را تمرین کنید. آموزش موسیقی خود را با یادگیری تشخیص نقاط مختلف ، فواصل زمانی ، آکوردها و کلیدها آغاز کنید. با انواع مختلف ریتم و سایر تکنیک های موسیقی آشنا شوید و آنها را در موسیقی که گوش می دهید شناسایی کنید.

منبع مجله نگاه

بیشتر بخوانید:

کسب درآمد از فروش دوره آموزشی آنلاین | آموزش کسب درآمد از اینستاگرام | نقد فیلم شیطان را بران | نقد فیلم اولین قرار | فصل دوم سریال Warrior Nun | بهترین فیلم های تام هنکس | فیلم ای. تی. موجود فرازمینی | فیلم شورش بی دلیل | نقد فیلم منهتن | نقد فیلم فهرست شیندلر ( Schindler’s List ) [ نقد اختصاصی ]

دیدگاهتان را بنویسید

9 + شانزده =