امروز برابر است با :12 خرداد 1402
فیلم اولین قرار

نقد فیلم اولین قرار

نقد فیلم اولین قرار : بسیاری از فیلم ها اضطراب ، خوش بینی و بعضاً بی فایده بودن قرارهای اول را بررسی کرده اند. این یکی از تجربه های وحشتناک بزرگی است که بسیاری از ما با یک غریبه که ممکن است دیگر هرگز نبینیم ، به اشتراک می گذاریم. در ” فیلم اولین قرار ” مانوئل کراسبی و دارن کناپ ، این احساس امیدوار کننده با یک پیچ و خم غیرمنتظره و غیرمنتظره ، یک طرح حیرت انگیز را آزمایش می کند.

نقد فیلم اولین قرار

فیلم اولین قرار

این به اندازه کافی بد است که مایک (تایسون براون) در حال خرد کردن یک همکلاسی دبیرستانی است. او هنوز می فهمد که چگونه با او صحبت کند و از او بخواهد بیرون برود. اما وقتی او یک کرایسلر نیویورکر فرسوده را از فروشگاه Craigslist خریداری می کند که کالاهای غیرقانونی بی نظیری دارد ، مشکلات او واقعاً پیچیده می شود.

در تلاش برای انجام کار درست ، مایک بیشتر در شبکه مجرمان گرفتار می شود. اوه بله ، و او باید نگران قرار ملاقات خود با کلسی (شلبی دوکلوس) توسط شوخی پر جنب و جوش اما متراکم همسایه باشد.

” فیلم اولین قرار ” به نویسندگی و کارگردانی فیلمسازان ابتدایی کروزبی و کناپ تمرین سختی در مورد میزان اتفاقات شب است که به نظر نمی رسد هرگز پایان یابد. از این لحاظ کمی شبیه “پس از ساعت ها” مارتین اسکورسیزی است ، اما داستان به جای اینکه در شهری که هرگز نمی خوابد ، رخ دهد در حومه خواب آلود کالیفرنیای شمالی اتفاق می افتد که دانش آموزان دبیرستان معمولاً خود را در این نوع بلاها نمی بینند .

این مکان فقط به پوچ بودن مایک و کلسی اضافه می کند که تصادف می کنند. دو سوم ابتدای فیلم مانند ادیسه شکنجه شده مایک برای رسیدن به کلسی بازی می کند و مبارزه او را به نوعی حماسی تبدیل می کند. در یک برهه ، حتی به نظر می رسد قهرمان ما در یک قرار ملاقات شانس خود را از دست داده است ، اما داستان هنوز با او انجام نشده است.

براون و داكلوس كه اولين فيلم بلند خود را نيز تشكيل مي دهند ، تعدادي از همكلاسي هاي ديرينه و ديدارهاي اول را تشكيل مي دهند. براون به عنوان مایک ، تعادل کامل بین ساده لوحی و زیرکی را برقرار می کند و با اقدامات سریع یا کلمات دقیق سنجیده از موقعیت های ناجور و بالقوه خطرناک فرار می کند.

نقد فیلم اواتار
بیشتر بخوانید

البته ، بعضی اوقات این حرکت های سریع نتیجه معکوس هم می دهد ، اما این به شوک مایک و با گسترش ، مخاطب می افزاید. براون مفهوم احساس خجالتی بودن و بی گناهی شخصیت خود است ، نه فقط در مورد دست آشفته ای که با او برخورد شده است ، بلکه همچنین با قرار ملاقاتش ، کلسی. عدم امنیت او تقریباً در هر صحنه قابل لمس است و واضح است که او ابتدا می ترسد که در کنار خودش باشد.

داکلوس به عنوان همبازی براون ، حضور بسیار مهیبی است و در یک دبیرستان سخت اما باحال بازی می کند و رابطه ای ناخوشایند با والدینش دارد ، سابقه ای در کیک بوکسینگ دارد که بعدا بسیار مفید خواهد بود و یک نیاز تکان دهنده برای اصلاح کلاهبرداران گنگ است که مانند بچه های سخت در حالی که مایک در یافتن سخنان خود کند است و بیش از چند بار قادر به ایستادن برای خود نیست ، Kelsey’s آماده جنگ با هر کسی است که مایک نیست.

نقد فیلم اولین قرار

فیلم اولین قرار

این ممکن است از نظر ظاهری عملی باشد ، اما شعار تحریک آمیز کلسی با مایک به شخصیتی بسیار جذاب تر اشاره می کند. پس از یک تماس تلفنی پر زرق و برق ، ما در تلاشیم تا مایک بر تردید خود غلبه کند و اولین قرار ملاقات او با کلسی یک تماس موفق باشد.

بخشی از جذابیت ” فیلم اولین قرار ” بازیگران پشتیبانی خارج از دیوار آن است. در بعضی مواقع ، آنها می توانند کمی زیاد باشند ، و تهدید می کنند که فیلم را بیش از حد به مضحکه می فرستند ، اما کارگردانان درست در زمان مناسب در هر طغیان مزخرف یا بیش از حد طغیان می کنند.

به عنوان مثال ، به نظر می رسد مایک نمی تواند از یک جفت پلیس ترش چهره ، گروهبان دیویس (نیکول بری) و معاون دوچوونی (ساموئل آدمولا) دور شود ، اما هر دو درگیری بعدی فقط رمز و راز بیشتری به آنها می دهد پویا دهان موتور (اسکات نوبل) ، فروشنده لغزنده و فروشنده اتومبیل که مایک را با این همه دردسر روبرو می کند ، حتی عقاید کمتری هم دارد و با بیهوده بودن مزخرفات بر بی میلی مایک غلبه می کند.

نقد فیلم اورفه
بیشتر بخوانید

به نظر می رسد او نمی تواند تلاش برای گفتگو کردن در مورد مردم را متوقف کند. گرد و غبار گروهی از مجرمان است که با فشارهای سودآور خود به عنوان یک باشگاه کتاب رفتار می کنند. به نظر می رسد که آنها در خواندن این مشاغل زیرزمینی به همان اندازه که در واقع خواندن کتابهایی که برای گروه انتخاب می کنند موفق هستند. آنها روابط فریاد آور و پیچیده زیادی را وارد معادله می کنند.

” فیلم اولین قرار ” با وجود جذابیت برای شگفتی ها و جهش های خونین خشونت ، همان رابطه شکوفایی مایک و کلسی است.

نقد فیلم اولین قرار

فیلم اولین قرار

آنها در طی عصر به طریقی با هم ارتباط برقرار می کنند که افراد معدودی در اولین قرار ملاقات ، در بین درگیری با آدم ربایان و یک تیراندازی همه جانبه ، اما این دو بازیگر در نگاه اول این احساس شیرین عشق را حفظ می کنند از طریق آن همه ” فیلم اولین قرار ” به نظر می رسد مانند نوعی بازگشت سرمایه به چیزی است که می توانید از طریق کابل پیدا کنید ، خنده دار و در عین حال پر از عملکرد با کمک سخاوتمندانه به یک عاشقانه بی انتها برای اندازه گیری خوب. این نوعی فیلم است که با آن روبرو می شوید و باید ببینید که چگونه پایان می یابد.

پایان مقاله نقد فیلم اولین قرار

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم زن در ریگ روان|معرفی و نقد سریال پیکی بلایندرز|هاوارد هاکس|نقد فیلم دنباله رو|فیلم جاده مالهالند|فیلم چری|نقد انیمیشن بچه رئیس ۲ : کسب و کار خانوادگی|۱۰ سریال برتر تاریخی و پربازدید|نقد فیلم طعم گیلاس|نقد فیلم بادکنک سفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =