صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : آموزش عکاسی در فضای باز

آموزش عکاسی در فضای باز

عکاسی در فضای باز

عکاسی در فضای باز تعدادی از چالش های فنی را به عکاسان ارائه می دهد. شما کنترل کمتری نسبت به عکاسی در محیط های دیگر خواهید داشت ، که ممکن است لازم باشد روش خود را تنظیم کنید. از طرف دیگر ، عکسبرداری در فضای باز به شما امکان می دهد به طیف وسیعی از سوژه ها و امکانات دسترسی پیدا کنید. برای استفاده از این امکانات ، باید آماده باشید.

آموزش عکاسی در فضای باز

عکاسی در فضای باز

نحوه کار با شرایط نوری در عکاسی در فضای باز

وقتی در بیرون عکس می گیرید ، معمولاً فقط یک منبع نور وجود دارد: خورشید. کار با نور طبیعی یکی از بزرگترین دارایی ها ، بلکه بزرگترین چالش های شما خواهد بود.

برخلاف عکاسی در فضای داخلی یا عکس عمودی ، کنترل کمی بر شدت و جهت نور خواهید داشت.
عکسبرداری در هنگام ظهر باعث ایجاد سایه های خشن و برجسته های شسته شده می شود ، که باعث می شود بسیاری از جزئیات را از دست دهید. اگر می بینید که با خورشید عکس می گیرید ، حداقل مطمئن شوید که پشت سر شما باشد تا صحنه شما را بیش از آنکه تحت فشار قرار دهد ، روشن کند.
بهترین زمان برای عکاسی با نور طبیعی اوایل صبح و عصر است که نور ملایم تر و پراکنده تر است. اگر می خواهید از ساعت طلایی استفاده کنید ، باید در محل باشید و حداقل یک ساعت قبل از طلوع آفتاب (یا بعد از غروب آفتاب) آن را تنظیم کنید.

چگونه هنگام عکسبرداری در فضای باز از نوع تصویر مناسب برخوردار می شوید؟
به یاد داشته باشید ، در عکاسی ، شما سه متغیر اصلی دارید: دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO. ایجاد عکس های عالی در فضای باز مستلزم ایجاد تعادل و دستکاری در این سه متغیر است.

به همین دلیل مهم است که در حالت دستی عکس بگیرید (با فرض اینکه با DSLR کار می کنید). نه تنها به شما در یادگیری تفاوت های ظریف این متغیرهای مختلف کمک می کند ، بلکه به شما امکان می دهد جلوه های مختلفی را ثبت کنید.

به عنوان مثال ، یک منظره فوق العاده واضح که بافت برگها و سنگها را انتخاب می کند ، ممکن است سرعت شاتر بالا و دیافراگم کمتر را بخواهد. اگرچه در حال عکاسی آب هستید ، ممکن است بخواهید برای به دست آوردن احساس حرکت مقداری تاری ایجاد کنید. در این حالت ، شما می خواهید سرعت شاتر کمتری را تجربه کنید.
فراموش نکنید که به ISO دوربین خود (گاهی اوقات هنوز هم سرعت فیلم خوانده می شود) توجه کنید. بخاطر بسپارید ، یک ISO بالا باعث نور بیشتر می شود ، که می تواند خوب باشد ، اما به هزینه یک تصویر دانه دار که بد است. تقریباً همیشه بهتر است ISO خود را تا آنجا که ممکن است پایین بیاورید (مثلاً در محدوده 200 تا 800) و راه های دیگری برای تثبیت تصویر خود پیدا کنید.

تایپوگرافی چیست و چرا مهم است؟ راهنمای مبتدیان
بیشتر بخوانید

آموزشی عکاسی در فضای باز

عکاسی در فضای باز

چه تجهیزات و لوازمی برای عکاسی در فضای باز مفید است؟
همانند هر عکاسی ، عکاسی در فضای باز نیاز دارد که تجهیزات مناسب کیف دوربین خود را به همراه داشته باشید.

حتماً لنزهای مناسب را به همراه داشته باشید. یک لنز استاندارد 50 میلی متری ممکن است برای عکاسی معمولی در خیابان عالی باشد ، اما اگر می خواهید حیات وحش را در حال حرکت یا مناظر چشمگیر ثبت کنید ، احتمالاً می خواهید لنزهای تخصصی تری را به همراه داشته باشید.
حداقل می خواهید مطمئن شوید که یک لنز زاویه دید خوب برای عکاسی از مناظر تهیه کرده اید. نکته خوب در مورد لنزهای زاویه دید گسترده ، نحوه اغراق (به طرز ظریف) تفاوت بین اشیا in در پیش زمینه و پس زمینه است ، و یک حس چشمگیر از صحنه ایجاد می کند. این باعث می شود که آنها به ویژه برای ترکیباتی که عناصر جالب در پیش زمینه وجود دارد ، بسیار مناسب باشند.
اگر حتی به فکر عکسبرداری از حیات وحش هستید ، می خواهید یک لنز تله فوتو را نیز به همراه داشته باشید. به شما این امکان را می دهد که از فاصله ای ایمن از نزدیک عکس بگیرید. راهنمای کامل ما برای درک لنزهای دوربین را در اینجا بررسی کنید.
علاوه بر لنزها ، می خواهید از سه پایه محکم یا مونوپاد مطمئن شوید. این به شما کمک می کند تصاویر واضح و واضح را حتی در هنگام کار با سرعت شاتر کم و یا در محیط کم نور دریافت کنید. فراموش نکنید که تنظیم لرزشگیر دوربین خود را خاموش کنید.
هنگام کار با نور در فضای باز ، داشتن یک درپوش لنز برای کاهش تابش خیره کننده و همچنین مجموعه ای با کیفیت از فیلترهای پلاریزه نیز خوب است. این فیلترها فقط از زوایای خاصی اجازه ورود نور را می دهند ، که به شما امکان می دهد تابش خیره کننده و تاری هوا را کاهش دهید. (این باعث می شود که آنها به ویژه برای عکاسی اجسام دور مانند کوه و ابر مفید باشند.)
به طور کلی ، هنگام عکاسی در فضای باز بهتر است بسته بندی سبک داشته باشید. گفته شد ، موارد ضروری غیر دوربین وجود دارد که نباید فراموش کنید ، مانند:

نوردهی دوگانه : یک راهنمای گام به گام
بیشتر بخوانید

غذا و آب ، به خصوص اگر به مکانی دور یا دور بروید.
در صورت باران ، کیسه های پلاستیکی برای پوشاندن دوربین شما.
کیف های قابل زیپ برای کلیدها ، کیف پول و تلفن ، به خصوص اگر قرار است دور آب باشید.

5 نکته سریع برای عکاسی در فضای باز

این پنج مورد را به عنوان کار خود به خاطر بسپارید تا عکاس فضای باز بهتری شوید.

نور را تماشا کنید. کار با نور بزرگترین نگرانی شما هنگام عکاسی در فضای باز خواهد بود. هرچه بیشتر بتوانید از نور به نفع خود استفاده کنید ، بهتر است. خورشید را پشت سر خود نگه دارید و به دنبال منابع غیر منتظره نور باشید. (آب و سایر منابع انعکاسی می توانند برای این امر مناسب باشند.)
از افق استفاده کنید. شما می خواهید سطح افق را حفظ کنید (مگر اینکه به دنبال ایجاد حس درام یا ناراحتی باشید) ، اما همچنین به نحوه تقسیم ترکیب خود توجه کنید. یک خط افقی که مستقیماً از وسط قاب عبور می کند ممکن است عکس شما را از وسط نصف کند و عناصر جالب توجه در آسمان یا پیش زمینه را از دست بدهید.
یک نقطه کانونی پیدا کنید. هر عکاسی برای لنگر انداختن ترکیب و قرار دادن مکان طبیعی برای استراحت به چشم ، به یک نقطه کانونی احتیاج دارد. به خصوص هنگام عکاسی از مناظر ، می خواهید در جستجوی اشیا — باشید – کوه ، ابر ، درخت ، سنگ – که به طور طبیعی چشم را به خود جلب می کند. هنگامی که در یک نقطه کانونی مستقر شدید ، عکس خود را برای تأکید بر آن تنظیم کنید.

آموزشی عکاسی در فضای باز

عکاسی در فضای باز
به دنبال خطوط پیشرو باشید. خطوط اصلی مرتبط با نقطه کانونی شما عناصری هستند که به راهنمایی چشم از طریق عکس کمک می کنند. آنها می توانند واضح باشند ، مانند یک جریان یا مجموعه ای از ریل قطار ، یا ظریف تر. به طور کلی ، خطوط پیشرو باید از پیش زمینه شروع شده و به نقطه کانونی یا عنصر دیگری در پس زمینه منتهی شوند.
در RAW عکاسی کنید. عکسبرداری در قالب فایل فشرده نشده فضای زیادی را در کارت حافظه شما اشغال می کند ، اما نتایج ارزش آن را خواهد داشت. قالب RAW در هنگام ویرایش عکس ها پس از تولید ، انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد ، خصوصاً اگر می خواهید تعادل رنگ سفید را تنظیم کنید.

وکتور آرت چیست | وکتور چیست و چه کاربردی دارد؟
بیشتر بخوانید

پایان مقاله آموزش عکاسی در فضای باز

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

مکتب اکسپرسیونیسم|۱۰ رمان برتر ادبیات آلمان|نقد فیلم سال گذشته در مارین باد|کسب درآمد از فارکس|تحلیل کتاب دن کیشوت|بهترین فیلم های هاوارد هاکس|فیلم نوبت عاشقی|مکتب سورئالیسم|طراحی افکت متنی|میکا والتاری

دیدگاهتان را بنویسید

هفده + هفت =