صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : عکاسی مدلینگ و فشن ⭐️| 9 نکته در عکاسی مد
ads

عکاسی مدلینگ و فشن ⭐️| 9 نکته در عکاسی مد

عکاسی مدلینگ و فشن

راههای مختلفی برای کشف عکاسان حرفه ای وجود دارد. عکاسی مدلینگ و فشن یک زمینه بسیار رقابتی است ، اما اگر دانش ، مهارت و تجهیزات مناسب را داشته باشید ، می توانید مسیر خود را به عنوان یک عکاس موفق مد دنبال کنید.

9 نکته در عکاسی مدلینگ و فشن

اگر خواب می بینید که کارهای خود را در مجلات یا سایر نشریات مد مشاهده می کنید ، در اینجا نکات مفیدی وجود دارد که شما را برای ورود به دنیای عکاسی مدلینگ آماده می کند:

صنعت مد را مطالعه کنید. یک عکاسی مدلینگ و فشن مشتاق باید تمام جنبه های صنعت مد را بشناسد ، از آخرین روندها تا تکامل تاریخی مد. سبک های دوران مختلف ، طراحان اصلی مد ، خانه های مد ، گریم و مدل مو در طول تاریخ و هنرهای زیبا و پرتره را مطالعه کنید تا ببینید چگونه مد قبل از ظهور عکاسی به تصویر کشیده شده است.

آموزش عکاسی مدلینگ و فشن

عکاسی مدلینگ

گسترش تحریریه تحقیق. بسیاری از عکاسان مد مدعی هستند که برای نشریات قدرتمندی مانند Vogue و Harper’s Bazaar یک سرمقاله تهیه کنند. بایگانی این نشریات را برای گسترش ویراستاری قابل توجه جستجو کنید ، سپس مسدود کردن ، تنظیمات و داستانهای رنگی که عکاسان گذشته در عکسبرداری خود استفاده می کردند را مطالعه کنید. به گسترش هایی که به شما انگیزه می دهند توجه کنید. پس از مطالعه نشریات استاندارد صنعت ، بایگانی مجلات مد مستقل را جستجو کنید ، جایی که ویراستاران مد انتخاب های جسورانه و پیشگامانه انجام می دهند.

یک تخته خلق و خو ایجاد کنید. تخته خلق و خوی مد یک ابزار عالی است که به شما کمک می کند تا عناصر بصری عکاسی خود را سازماندهی و برنامه ریزی کنید. صفحه خلق و خوی شما می تواند شامل پالت های رنگی ، پس زمینه های مختلف رنگ ، تنظیمات نورپردازی ، کمد لباس و سایر اجزای ضروری باشد.

با آمادگی کامل بیایید همیشه آماده و منظم به یک تیراندازی بیایید. شما باید با تمام وسایل خود آشنایی داشته باشید ، ایده قوی از جهت و هدف خلاقانه عکاسی خود داشته باشید ، بدانید که قرار است با کدام لباس ها عکس بگیرید و یک لیست دقیق شات داشته باشید تا همه بدانند چه کارهایی را باید انجام دهند. 10 قدم جلوتر فکر کنید. آیا برای نگهداری مدل به لوازم جانبی احتیاج دارید؟ آیا برای ایجاد جلوه ای بادگیر به فن یا دمنده برگ نیاز دارید؟ آیا شما نیاز به استفاده از چندین تکنیک مختلف نورپردازی دارید ، یا یک نوع کافی است؟ هرچه آمادگی شما بیشتر باشد ، عکاسی شما هموارتر انجام می شود.

سبک رمانتیسم در نقاشی
بیشتر بخوانید

آموزش عکاسی مدلینگ و فشن

عکاسی مدلینگ

موقعیت مکانی خود را ارزیابی کنید. اگر به استودیو دسترسی ندارید ، مطمئن شوید که با مکان فیلمبرداری خود راحت و آشنا هستید. از قبل به سایت مراجعه کنید و هرگونه مشکل احتمالی را که ممکن است در طول عکسبرداری با آن مواجه شوید ، یادداشت کنید. چشم انداز یا پس زمینه را مطالعه کنید و توجه داشته باشید که چگونه نور طبیعی ممکن است بر عکس های شما تأثیر بگذارد.

ارتباط موثر برقرار کنید. همه افراد حاضر در مجموعه باید در یک صفحه باشند. شما باید جهت انجام وظایف مربوطه به خدمه خود جهت لازم را ارائه دهید. به عنوان مثال ، مدل باید هنگامی که به آنها جهت عکس گرفتن هدایت می کنید بفهمد که شما از چه چیزی درخواست می کنید. در مورد چگونگی حرکت بدن خود یا بیان حالت های مورد نظر خود به طور خاص توضیح دهید. به طور واضح با کسانی که روی مجموعه شما کار می کنند ارتباط برقرار کنید و مطمئن شوید که هر یک از خدمه برنامه شما را درک کرده است.

ایجاد محیط کار خوب. در حالی که عکاس مد در راس کار است ، عکاسی یک تلاش مشترک است که برای اجرای آن نیاز به یک تیم سخت کوش دارد. با کل تیم – مدل ، کمد لباس ، آرایشگران ، آرایشگران و دستیاران – با احترام رفتار کنید تا بتوانید محیط کار مشترک و لذت بخشی را حفظ کنید. عکاس باید لحن تصویربرداری را تعیین کند. با خدمه و مدلهای خود با احترام رفتار کنید و روشن کنید که می خواهید محیطی امن و راحت را برای عکاسی مد خود حفظ کنید.

تا جای ممکن عکس بگیرید. روز عکسبرداری شلوغ خواهد بود و زمان محدود است ، اما باید تا جایی که ممکن است عکسبرداری را در اولویت قرار دهید. مجموعه ای از عکس ها را با نور ، نوردهی و موقعیت متفاوت ثبت کنید تا در حین کار پس از تولید ، گزینه های زیادی را برای انتخاب خود در اختیار داشته باشید.

آموزش عکاسی مدلینگ و فشن

عکاسی مدلینگ

خلاق باش. مگر اینکه محدودیت زمانی زیادی دارید ، از آزمایش عکس های خود نترسید. به اندازه نیاز خود عکس های ایمن بگیرید ، اما دریچه عکس های تجربی تری را باز کنید تا مرزهای خلاقیت خود را پیش ببرید. برای ثبت پویاترین تصاویر ممکن ، نورپردازی ، ژست ها و زوایای مختلف را امتحان کنید.

آموزش عکاسی مدلینگ و فشن | نکاتی برای عکاسی مدل
بیشتر بخوانید

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

کتاب های آلبر کامو | فرم سمفونی در موسیقی | تاریخچه سمفونی | بهترین فیلمهای جنیفر انیستون | طراحی تخت (Flat design) چیست؟ | فیلم دختر شیرین | نقد فیلم چشم چران | موسیقی بلوز کانتری | گل آرایی در مازندران | معرفی انواع سبک های موسیقی | نقد فیلم به نام پدر

دیدگاهتان را بنویسید

6 + چهار =