صفحه اصلی > دکوراسیون : راهنمای معماری ژاپنی
ads

راهنمای معماری ژاپنی

معماری ژاپنی

جداکننده های شفاف و سخت شفاف که به درهای شوجی یا صفحه نمایش شوجی معروف هستند ، پایه اصلی معماری ژاپنی به سبک shoin-zukuri هستند.

با مقاله راهنمای معماری ژاپنی با سایت بامدادی ها همراه باشید.

معماری ژاپنی

معماری ژاپنی

درب های شوجی چیست؟

درهای شوجی درهای کشویی یا تقسیم کننده اتاق هستند که از قاب های چوبی پوشیده شده با ورق های کاغذ شفاف معروف به کاغذ شوجی تشکیل شده است. آنها برای اولین بار در ژاپن قرن دوازدهم ظاهر شدند ، جایی که در خانه ها و آپارتمان ها رایج بودند. درب های شوجی معمولاً روی ریل هایی در بالا یا پایین در حرکت می کنند و به دلیل وزن کمی که دارند به راحتی حرکت می کنند.

منشا درب های شوجی چیست؟

کاغذهای شوجی برای اولین بار در دوران کاماکورا بین 1123 تا 1333 در خانه های ژاپنی ظاهر شد. این دوره رکود اقتصادی برای اشراف ژاپنی بود ، که باعث شد سازندگان از مواد و روشهای اقتصادی تری استفاده کنند. ساختار چوبی و کاغذی درهای شوجی مقرون به صرفه و ظرافت کم رنگ را ترکیب کرده است و این سبک از آن زمان مد شده است.

معماری ژاپنی

معماری ژاپنی

درهای شوجی از چه چیزی ساخته شده است؟

درهای شوجی بر روی قاب معروف به کاشی ساخته شده اند. به طور سنتی ، این قاب ها از بامبو یا چوب نرم مخروطی با الگوی دانه مستقیم ساخته می شوند. صفحات کاغذ معمولاً از واشی ساخته می شوند ، یک کاغذ شفاف و مقاوم در برابر باد که از کازو ، گامپی ، میتسوماتا یا الیاف کنف بافته شده است. تا اواخر دهه 1800 ، ابریشم یک ماده رایج برای شوجی بود ، اما با بهبود کیفیت واشی ، درهای ابریشمی عقب نشینی کردند.

معماری ژاپنی

معماری ژاپنی

نحوه استفاده از درب های شوجی

درهای شوجی و صفحه نمایش های شوجی در خانه ژاپنی به سبک shoin-zukuri اهداف بسیاری را ارائه می دهند و به عنوان پانل های کشویی در هر اتاق عمل می کنند. می توانید از آنها به عنوان تقسیم کننده اتاق برای تبدیل یک اتاق بزرگ به دو فضای کوچکتر استفاده کنید ، آنها را به عنوان درب به یک وان آب گرم خصوصی اضافه کنید یا با آنها مانند پنجره های شفاف یا روکش پنجره رفتار کنید.

راهنمای معماری کلیسای سنت باسیل: تاریخ کلیسای سنت باسیل
بیشتر بخوانید

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی مادام کوری | طراحی داخلی سبک روستایی | نقد فیلم سوپ اردک | بهترین فیلم های پیتر جکسون | بیوگرافی جورج اورول | نوردهی دوگانه : یک راهنمای گام به گام | تاریخ و معماری مرکز مالی جهانی شانگهای | نقدو بررسی بازی Visage | فیلم کیمیا | فیلم های امیلیا کلارک

دیدگاهتان را بنویسید

نوزده + ده =