صفحه اصلی > بیوگرافی/مشاهیر : بیوگرافی جورج اورول
ads
ads

بیوگرافی جورج اورول

جورج اورول

جورج اورول داستان نویس ، مقاله نویس و منتقد انگلیسی بود که به خاطر رمان هایش “مزرعه حیوانات” (1945) و “نوزده هشتاد و چهار” (1949) مشهور است.

جورج اورول کیست؟

جورج اورول داستان نویس ، مقاله نویس و منتقد بود که بیشتر با رمان هایش مزرعه حیوانات و نوزده هشتاد و چهار شناخته شده است. او مردی دارای عقاید قوی بود که به برخی از عمده ترین جنبشهای سیاسی دوران خود ، از جمله امپریالیسم ، فاشیسم و ​​کمونیسم ، پرداخت.

بیوگرافی جورج اورول

اوایل زندگی جورج اورول
اورول در 25 ژوئن 1903 در ایتالیا آرتور بلر در موتیهاری هند متولد شد. اورول پسر یک کارمند دولت انگلیس اولین روزهای خود را در هندوستان گذراند ، جایی که پدرش در آن مستقر بود. مادرش حدود یک سال پس از تولد او و خواهر بزرگترش ، مارجوری را به انگلستان آورد و در هنلی- روی تیمز اقامت گزید. پدرش در هند ماند و بندرت ملاقات می کرد. (خواهر کوچکتر او ، آوریل ، در سال 1908 متولد شد. اورول واقعاً پدرش را نمی شناخت تا اینکه در سال 1912 از خدمت بازنشسته شد. و حتی پس از آن ، این زوج هرگز پیوند محکمی ایجاد نکردند. او پدرش را کسل و بد محافظه کار.

طبق یکی از زندگینامه ها ، اولین کلمه اورول “وحشی” بود. او کودکی بیمار بود و اغلب با برونشیت و آنفولانزا مبارزه می کرد.

اورول نوشتن را از همان کودکی آغاز کرد و گفته می شود اولین شعر خود را در حدود چهار سالگی سرود. وی بعدا نوشت: “من عادت کودک تنها را داشتم که داستان می ساختم و با افراد خیالی گفتگو می کردم ، و فکر می کنم از همان ابتدا جاه طلبی های ادبی من با احساس انزوا و کم ارزش بودن آمیخته شده بود.” یکی از اولین موفقیت های ادبی او در یازده سالگی بود که شعری در روزنامه محلی چاپ کرد.

تحصیلات جورج اورول
اورول نیز مانند بسیاری دیگر از پسران در انگلیس به مدرسه شبانه روزی اعزام شد. در سال 1911 ، او به سنت سیپریان در شهر ساحلی ایستبورن رفت ، و در آنجا اولین طعم سیستم طبقاتی انگلستان را دریافت کرد.

با بورسیه تحصیلی جزئی ، اورول متوجه شد که این مدرسه با دانش آموزان ثروتمند بهتر از دانش آموزان فقیر رفتار می کند. او در بین همسن و سالان خود محبوب نبود و در کتاب ها از شرایط سخت خود راحت می یافت. وی ، کارهای دیگری از رودیارد کیپلینگ و اچ.جی ولز را خواند.

بیوگرافی بیانس نولز
بیشتر بخوانید

آنچه را که از نظر شخصیتی کم داشت ، در هوشمندسازی جبران می کرد. اورول برای ادامه تحصیل در کالج های ولینگتون و کالج اتون بورسیه شد.

اورول پس از گذراندن دوران تحصیل در اتون ، خود را در بن بست یافت. خانواده وی پولی برای پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه نداشتند. در عوض ، وی در سال 1922 به نیروی پلیس شاهنشاهی هند پیوست. پس از پنج سال در برمه ، اورول از سمت خود استعفا داد و به انگلستان بازگشت. او قصد داشت آن را به عنوان یک نویسنده بسازد.

زود نوشتن شغلی
پس از ترک نیروی شاهنشاهی هند ، اورول تلاش کرد تا حرفه نویسندگی خود را از زمین خارج کند و برای تأمین مخارج زندگی خود از جمله ماشین ظرفشویی همه کارها را انجام داد.

“پایین و بیرون در پاریس و لندن” (1933)
اولین کار مهم جورج اورول در مورد زمان زندگی خود در این دو شهر کاوش کرد. این کتاب نگاهی بیرحمانه به زندگی افراد فقیر کارگر و کسانی که زندگی گذرا دارند زندگی می کند. این نویسنده که نمی خواست خانواده اش را شرمنده کند ، این کتاب را با نام مستعار جورج اورول منتشر کرد.

“روزهای برمه ای” (1934)
بعداً جورج اورول تجربیات خارج از کشور خود را در روزهای برمه بررسی کرد ، که نگاهی تیره به استعمار انگلیس در برمه ، که در آن زمان بخشی از امپراتوری هند این کشور بود ، ارائه می داد. علاقه جورج اورول به مسائل سیاسی پس از انتشار این رمان به سرعت افزایش یافت.

آسیب جنگی و سل
در دسامبر 1936 ، جورج اورول به اسپانیا سفر کرد و در آنجا به یکی از گروههایی که در جنگ داخلی اسپانیا علیه ژنرال فرانسیسکو فرانکو می جنگید پیوست. اورول در طول مدت حضور در کنار نظامیان به شدت مجروح شد و به گلویش و بازویش اصابت کرد. برای چندین هفته ، او قادر به صحبت نبود. اورول و همسرش آیلین به اتهام خیانت در اسپانیا متهم شدند. خوشبختانه این اتهامات پس از خروج زن و شوهر از کشور مطرح شد.

اندکی بعد از بازگشت نویسنده با استعداد به انگلیس ، سایر مشکلات سلامتی نیز آزارش داد. برای سالها ، اورول دوره های بیماری داشت و به طور رسمی در سال 1938 بیماری سل تشخیص داده شد. وی چندین ماه را در آسایشگاه پرستون هال در تلاش برای بهبودی بود اما تا پایان عمر به مبارزه با سل ادامه داد. در زماني كه در ابتدا تشخيص داده شد ، هيچ روش درماني موثري براي بيماري وجود نداشت.

آرتور میلر
بیشتر بخوانید

منتقد ادبی و تهیه کننده بی بی سی
جورج اورول برای تأمین هزینه های زندگی خود کارهای مختلف نوشتاری را به عهده گرفت. وی در طی سالها مقاله ها و نقدهای زیادی نوشت و در تولید نقد ادبی خوش ساخت شهرت یافت.

در سال 1941 ، اورول به عنوان تهیه کننده در BBC کار کرد. وی تفسیرها و نمایش های خبری را برای مخاطبان در قسمت شرقی امپراتوری انگلیس ایجاد کرد. جورج اورول بزرگان ادبیات مانند T.S. الیوت و E.M.Forster در برنامه های خود ظاهر می شوند.

با شروع جنگ جهانی دوم ، جورج اورول خود را به عنوان مبلغی برای پیشبرد منافع ملی کشور دید. او از این قسمت از کار خود متنفر بود ، و جو این شرکت را در دفتر خاطرات خود توصیف می کند “چیزی در نیمه راه مدرسه دخترانه و یک پناهگاه دیوانه ، و همه آنچه که ما در حال حاضر انجام می دهیم بی فایده است ، یا کمی بدتر از بی فایده است.”

جورج اورول در سال 1943 استعفا داد و گفت: “من وقت خودم و مردم را برای انجام کارهایی که نتیجه ای نداشت هدر می دادم. من معتقدم که در شرایط سیاسی کنونی ، پخش تبلیغات انگلیس به هند تقریباً کاری ناامیدکننده است. ” در همین زمان ، اورول سردبیر ادبیات روزنامه سوسیالیستی شد.

بیوگرافی جورج اورول

کتابهای معروف جورج اورول
جورج اورول که وجدان یک نسل نامیده می شود ، بیشتر با دو رمان شناخته می شود: مزرعه حیوانات و نوزده هشتاد و چهار. هر دو کتاب که در اواخر زندگی اورول منتشر شده اند ، به فیلم تبدیل شده اند و در طول سال ها از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار بوده اند.

کتاب مزرعه حیوانات ’(1945)
مزرعه حیوانات یک طنز ضد شوروی در یک محیط چوپانی بود که قهرمان اصلی آن دو خوک بود. گفته می شود که این خوک ها نماینده ژوزف استالین و لئون تروتسکی هستند. این رمان تحسین و پاداش مالی زیادی برای اورول به ارمغان آورد.

‘کتاب نوزده هشتاد و چهار’ (1949)
شاهکار جورج اورول ، نوزده هشتاد و چهار (یا در نسخه های بعدی 1984) ، در اواخر مراحل نبرد با سل و اندکی قبل از مرگ او منتشر شد. این چشم انداز تیره و تار از جهان که به سه کشور ظالم تقسیم شده است ، بحث برانگیز در میان بررسی کنندگان را برانگیخت ، که این آینده خیالی را بیش از حد ناامید کننده می دانستند. در این رمان ، اورول نگاهی اجمالی به خوانندگان داشت که اگر دولت همه جزئیات زندگی یک شخص را کنترل کند ، تا افکار خصوصی آنها ، چه اتفاقی می افتد.

بیوگرافی جادا پینکت اسمیت
بیشتر بخوانید

مقاله ها
‘سیاست و زبان انگلیسی’
این مقاله که در آوریل 1946 در مجله ادبی بریتانیا Horizon منتشر شد ، یکی از مهمترین کارهای جورج اورول در زمینه سبک محسوب می شود. اورول معتقد بود که انگلیسی “زشت و نادرست” ایدئولوژی ظالمانه ای را امکان پذیر می کند و این زبان مبهم یا بی معنی برای پنهان کردن حقیقت است. وی استدلال کرد که زبان نباید به طور طبیعی با گذشت زمان تکامل یابد بلکه باید “ابزاری باشد که ما برای اهداف خود شکل می دهیم.” خوب نوشتن این است که شما بتوانید به روشنی فکر کنید و درگیر گفتمان سیاسی شوید ، همانطور که در برابر کلیشه ها ، استعاره های در حال مرگ و زبان پرمدعا یا بی معنی تجمع کرده است.

“تیراندازی به یک فیل”
این مقاله که در مجله ادبی New Writing در سال 1936 منتشر شده است ، در مورد زمان جورج اورول به عنوان یک افسر پلیس در برمه (اکنون به عنوان میانمار شناخته می شود) ، که در آن زمان هنوز مستعمره انگلیس بود ، بحث می کند. جورج اورول از کار خود متنفر بود و فکر می کرد امپریالیسم “یک چیز شیطانی است” به عنوان نماینده امپریالیسم ، مردم محلی او را دوست نداشتند. یک روز ، اگرچه فکر نمی کرد که این کار لازم باشد ، اما “برای جلوگیری از احمق به نظر رسیدن” یک فیل کار را در مقابل جمع مردم محلی کشت. این مقاله بعداً عنوان عنوان مجموعه ای از مقاله های اورول بود که در سال 1950 منتشر شد و شامل “کشور من راست یا چپ” ، “چگونه فقیر می میرند” و “چنین ، چنین شادی هایی بودند.”

همسران و فرزندان
جورج اورول در ژوئن 1936 با آیلین اوشوگنی ازدواج کرد و آیلین از اورول در حرفه خود حمایت و کمک کرد. این زوج تا زمان مرگ او در سال 1945 با هم بودند. طبق چندین گزارش ، آنها ازدواج صریح داشتند و اورول دارای چندین اختلاف بود. در سال 1944 این زوج پسری را به فرزندی پذیرفتند که او را ریچارد هوراسیو بلر نامگذاری کردند ، به نام یکی از اجداد اورول. پسر آنها پس از مرگ آیلین تا حد زیادی توسط خواهر اورول ، آرویل بزرگ شد.

بیوگرافی دودی فاید
بیشتر بخوانید

نزدیک به پایان زندگی ، اورول از سردبیر سونیا براونل خواستگاری کرد. او در اکتبر 1949 ، تنها اندکی قبل از مرگش ، با او ازدواج کرد. براونل املاک اورول را به ارث برد و از مدیریت میراث او شغلی به دست آورد.

مرگ
جورج اورول در 21 ژانویه 1950 بر اثر بیماری سل در بیمارستانی در لندن درگذشت. اگرچه هنگام مرگ فقط 46 سال داشت ، اما ایده ها و نظرات وی در کار او ماندگار شد.

بیوگرافی جورج اورول

مجسمه
با وجود بی اعتنایی اورول به بی بی سی در طول زندگی خود ، مجسمه ای از نویسنده توسط هنرمند مارتین جنینگز سفارش داده شد و در خارج از بی بی سی در لندن نصب شد. در یک کتیبه چنین آمده است: “اگر آزادی معنای کلی معنا دارد ، این به معنای حق گفتن چیزی است که نمی خواهند بشنوند.” مجسمه برنز هشت فوت ، که توسط صندوق یادبود جورج اورول پرداخت شده است ، در نوامبر 2017 رونمایی شد.

ریچارد بلر ، پسر جورج اورول به روزنامه دیلی تلگراف گفت: “آیا او این موضوع را تأیید می کرد؟ این یک سوال جالب است. من فکر می کنم او محفوظ می ماند ، با توجه به اینکه بسیار خودخوش بود.” در پایان من فکر می کنم که توسط دوستانش مجبور به قبول آن شد. او باید تشخیص دهد که او مرد لحظه ای بود. “

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم سال گذشته در مارین باد|نقد فیلم کشتن دو عاشق|بهترین فیلمهای هیچکاک|فیلم بابادوک|فیلم علف‌های شناور|نقد فیلم جدایی نادر از سیمین|بهترین کتاب های ادبیات سوئد|کسب درآمد از بلاگری|فیلم بدنام

دیدگاهتان را بنویسید

16 + 13 =